Razz
  • jokker.ee
  • 20.12.2015

Razz

RAZZ on stud-pokkeri vorm, kus eesmärgiks on moodustada jagatud seitsmest kaardist võimalikult nõrk viiekaardiline pokkerikäsi. Tegemist on põhimõtteliselt Seven Card Studi tagurpidi variandiga, kus iga mängija saab kokku 7 kaarti, millest kolm jagatakse kinniselt ja neli lahtiselt, kuid panga võidab showdownil madalaim käsi. 
Tavaliselt mängitakse RAZZ-i limiteeritud panustega (Fixed Limit - FL). Esimesed kaks vooru on madala ja järgmised kolm kõrge panuselimiidiga. 
Read ega mastid ei loe ning ässad on alati ühed ehk madalad kaardid. Seega on parimaks võimalikuks käeks rida ässast viieni. Erinevalt Seven Card Stud Hi/Lo või Omaha Hi/Lo mängudest puudub Razzis panga võitmiseks ‘eight or better’ ehk ’kaheksa või parem’ nõue. Käe tugevust vaadatakse kombinatsiooni kõrgeima kaardi järgi ja paardumata kaardid on paare sisaldavast käest paremad.

Käiguvalikud
Oma korra ajal on mängijal, olenevalt eelmiste mängijate poolt tehtud käikudest, võimalik valida erinevate tegevuste vahel: ta võib passida (check), maksta kellegi teise tehtud panuse (call), panustada (bet), eelnevalt tehtud panust tõsta (raise) või mängu jätkamisest loobuda (fold). Erinevalt flopimängudest pimepanuseid pole ning esimeses panustamisvoorus peab kohustusliku avapanuse tegema kõige kõrgema kaardi omanik, misjärel toimub panustamine päripäeva. Alates neljandast tänavast teeb esimese käiguotsuse selleks hetkeks kõige nõrgemat avatud kombinatsiooni omav mängija.
Algpanus ehk ante
Enne kaartide jagamist panevad kõik mängijad panka kohustusliku kindlaksmääratud suurusega algpanuse (ante). 
Mängu kulg
1. panustamisvoor (3. tänav)
Pärast esimese kolme kaardi (2 kinnist ja 1 avatud – 3. tänav) jagamist peab kõige kõrgema avatud kaardiga mängija tegema kohustusliku avapanuse (bring-in). Kui mitmel mängijal on sama tugevusega kaart, selgitatakse alustaja kaardimasti alusel. Mastide järjestus on poti, ärtu, ruutu, risti (madalaim). Kõrgeima mastiga kaardi omanik alustab. 
Panuse minimaalne summa sõltub mängu panustamisstruktuurist, kuid soovi korral võib mängija teha ka limiitidele vastava maksimaalse panuse. Bring-in on ühtlasi panustamise algus ja kui keegi vastastest panust ei tõsta, siis ei pea avapanuse teinud mängija järgmise kaardi vaatamise eest enam rohkem mängumärke panka panema. Edasi toimub panustamine päripäeva ja panust saab tõsta ühe ühiku võrra. 
2. panustamisvoor (4. tänav)
Kõikidele allesolevatele mängijatele jagatakse üks lahtine kaart (4. tänav). Panustamist alustab madalaima kaardi või kombinatsiooni omanik, kellel on võimalus kas passida (check) või panustada (bet). Panuse suuruseks on kindlaksmääratud limiidi madalam panus. Kuni keegi mängijatest pole panust teinud, saavad kõik mängijad passida ning käiguvoor liigub edasi kellaosuti suunas. 
3. panustamisvoor (5. tänav)
Allesjäänud mängijad saavad juurde ühe lahtise kaardi. Mäng jätkub sarnaselt eelmisele voorule, kus käiguotsuse teeb esimesena kõige nõrgema kombinatsiooni omanik, kuid panuselimiit tõuseb madalamalt kõrgele (mis on tavaliselt võrreldes madala panusega kahekordne). Edasistes voorudes püsib kuni lõpuni kõrgema suurusega panustamine.
4. panustamisvoor (6. tänav)
Mängijad saavad juurde ühe lahtise kaardi ja panustamine on samasugune nagu kolmandas voorus 5. tänaval.
5. panustamisvoor (7. tänav)
Igale mängijale jagatakse seitsmes ja viimane kaart. Tegemist on kinnise kaardiga ning seda näeb ainult mängija ise. Panustamine on analoogne eelmisele voorule. Väga harva võib juhtuda, et kõik 8 mängijat püsivad mängus kuni viimase kaardini. Sellisel juhul saavad kaardid pakistotsa (8x7=56, kuid pakis on ainult 52 kaarti) ning personaalsete kinniste kaartide asemel jagatakse laua keskele üks lahtine kaart (community card), mida saavad oma viiekaardilise pokkerikäe moodustamiseks kasutada kõik mängijad.
Showdown
Kui pärast viimast panustamisvooru on mängu jäänud enam kui üks mängija, toimub Showdown. Esimesena avab kaardid viimane panustaja. Kui viimasel ringil ei tehtud ühtegi panust, näitab esimesena kaarte viimasena käiguvoorus olnud mängija. Edasi jätkatakse kellaosuti liikumise suunas. Mängijal on õigus enda kaarte näidata või kaardid näitamata maha visata (muck). Panga võidab kõige madalamat kätt näitav mängija. Kui kahel või enamal mängijal on sama väärtusega käsi, jagatakse pank nende vahel mastidest sõltumata võrdselt.
 
razz.PNG
Ekraanitõmmis: RAZZ mängus teeb kohustusliku avapanuse kõige kõrgema kaardi omanik

RAZZi saab mängida järgmistes online-pokkeritubades:
PokerStars (FL)
Triobet (FL)
Olybet (FL)
Paf Heart (FL)

KASIINO TOP 5
SPORDIENNUSTUS TOP 5
POKKER TOP 5