Badugi näol on tegemist kõige erilisema lowball mänguga, kus showdownil on parimaks käeks selline madalaim neljakaardiline käsi, kus kõik kaardid on erineva tugevusega ning erinevast mastist (badugi). Äss on madal kaart ning ridu ei arvestata. Parim käsi koosneb neljast erinevast mastist ässast, kahest, kolmest ja neljast.
Käiguvalikud
Oma korra ajal on mängijal, olenevalt eelmiste mängijate poolt tehtud käikudest, võimalik valida erinevate tegevuste vahel: ta võib passida (check), maksta kellegi teise tehtud panuse jagu (call), panustada (bet), eelnevalt tehtud panust tõsta (raise) või mängu jätkamisest loobuda (fold).
Mängu kulg
Hold’emile sarnaselt kasutatakse ka selles mängus diilerit ja kahte pimepanust. Kaks diilerist vasakul istuvat mängijat teevad pimepanused: esimene teeb väikse pimepanuse ja teine suure. Igale mängijale jagatakse 4 kinnist kaarti.
1. panustamisvoor
Esimene panustamisvoor algab kohe pärast kaartide jagamist mängijast, kes on suure pimepanusega mängijast järgmine ning jätkub kellaosuti liikumise suunas. Iga mängija saab maksta, tõsta või loobuda. Kui kõik panused on tehtud ja mängu on jäänud vähemalt 2 mängijat, toimub tõmbevoor, kus mängijatel on võimalik vahetada välja 0–4 oma kaarti. Tõmbevoor algab mängijast, kes on diilerist järgmine.
2.- 4. panustamisvoor
Teine, kolmas ja neljas panustamisvoor algavad mängijast, kes on diilerist järgmisena mängu jäänud. Pärast panustamisvooru toimub tõmbevoor. Iga mängija saab kas passida, panustada, maksta või panust tõsta. Kokku toimub kolm tõmbe- ja neli panustamisvooru.
Showdown
Kui pärast neljandat panustamisvooru on mängus üle ühe mängija, siis avatakse kaardid ja panga võidab mängija, kellel on kõige nõrgem neljast kaardist koosnev kombinatsioon. Badugi on neljast erinevast mastist ja erineva tugevusega kaartidest koosnev käsi. Parim võimalik käsi on kõikidest eri mastidest 4-3-2-A. Kombinatsiooni tugevust hakatakse lugema kõige kõrgemast kaardist ning võidab kõige nõrgemate ülemiste kaartidega käsi. Äss on selles mängus madal kaart.
Kui ühelgi mängijal ei ole kaartide avamisel badugit (nelja erinevast mastist koosnevat eri tugevusega kaarti), siis võrreldakse kõigepealt kolmekaardilisi ning viimaks kahe- või lausa ühekaardilisi (kui allesjäänud mängijatel on käes kõik ühest mastist kaardid) kombinatsioone ja panga võidab mängija, kellel on kõige nõrgem kolmest, kahest või ühest kaardist koosnev kombinatsioon.
Kui kahel mängijal on võrdse tugevusega käsi, läheb pank jagamisele.
Ekraanitõmmis: PokerStarsi FL Badugi mängus toimub esimene panustamisring: üks mängija on esialgset panust tõstnud.
Seda mängu pakub PokerStars (FL)
Kommentaarid