Eile õhtul juhtus midagi täiesti erakordset - ma mängisin netis pokkerit. Aga mõistagi ei tahtnud ma hakata kirjutama mingitest oma mänguharjumustest, vaid hoopis sellest, mis mind üldse pokkerilauda vedas?
Nimelt tahtsin tutvuda GG-võrgustiku uue hitt-tootega "All-In or Fold Bingo" ning mõista, kas seda üliagressiivset mängu on tõepoolest võimalik ka (üsna väheste mänguoskustega) biitida?
Kuidas mäng käib?
All-in or Fold (ehk lihtsalt AoF) on GG-võrgustikus (Eestis eksklusiivselt Optibet) pakutav pokkeriformaat, kus mängija saab teha vaid kaks otsust - minna all-in või oma kaartidest loobuda. Täpsemalt saad sellest lugeda siin.
Mullu detsembris AoF laudades käivitatud nn. bingopokkeri mõte on aga selles, et mängu alustades ilmub sinu ekraanile ühtlasi ka 4x4 bingotahvel. Seal on 16 juhuslikult valitud kaarti, mis asuvad neljas reas - igaühes neli kaarti. Iga kord, kui sa võidad jaotuse ning sinu käes on mõni neist 16 kaardist, märgistatakse vastav kaart ka sinu bingotahvlil.
Texas Holdemis tähendab see seda, et ühe võidetud jaotusega võid sa saada bingotabelisse korraga kas 0 (kumbki sinu käes olevatest kaartidest ei asu sinu bingotahvlil), 1 (üks sinu pocket kaartidest asub tahvlil) või 2 (mõlemad sinu käes olevad kaardid asuvad tahvlil) tabamust. Kordan veelkord, et igal juhul PEAD sa ka jaotuse võitma ning just see annabki sellele mängule näo.
Kui sul õnnestub 40 käe (Omahas 20) jooksul vähemalt 1 rida täis saada, ongi tegemist "Bingoga" ning sa võidad lisaauhinna.
AoF bingopokkeri leiad eksklusiivselt vaid Optibeti pokkeritoast
Kuidas reaalselt mängitakse?
Pole kahtlust, et bingo lisamine muudab niigi ülimalt lahtise AoF pokkeri veelgi agressiivsemaks. Kui sul ikka on bingotahvlil ühes reas vaid puudu ning saad kätte , siis tähendab see mõistagi insta all-in'i.
Veelgi enam, ülimalt tõenäoliselt lükkad sa nuppe ka siis, kui reast on puudu kaks, võib-olla ka kolm kaarti. Praktikas see mäng niimoodi käibki. Kui tavalises AoF mängus võid näha vastaste poolt vähegi loogilist kaartide valikut, siis bingopokkeris puudub see pea täielikult ning otsused tehakse pea eranditult selle põhjal, kas ja millised kaardid on bingotahvlilt puudu. Seega on absoluutselt normaalne, et näiteks teatud tingimustes sinu pocket emandad ära callib. Isegi juhul, kui ta peaks täpselt teadma, et sul on emandad :)
Juhul kui sinu bingotabelis või aga pole, siis tõesti - see on kindel fold. Ehk - vaadata tuleb alati nii kaarte kui oma bingotabelit korraga.
Millised on auhinnad?
Kui sul veab ning saad "Bingo" täis, siis võidad rahalise auhinna, mis jääb vahemikku 8-800 BB-d. Täpne summa sõltub juhusest ning võiduprotsendid on järgmised:
- 50% tõenäosusega võidad 8XBB
- 25% tõenäosusega võidad 20XBB
- 16% tõenäosusega võidad 40XBB
- 8% tõenäosusega võidad 80XBB
- 1% tõenäosusega võidad 800XBB
Millised on limiidid ja reik ning kui sügavate stäkkidega mängitakse?
Kasutusel on 12 erinevat limiiti, millest 8 Texas Holdemis ja 4 Omahas.
Nagu juba öeldud, on tegemist väga agressiivse formaadiga, sest mängijad istuvad lauda väga pisikese stäkiga. Näiteks madalaimal tasemel (NLH $0.10/$0.25) on see kõigest 2 dollarit (8xBB).
Tuleb arvestada, et igalt jaotuselt võetakse reiki, mis on näiteks madalaimal tasemel (NLH $0.10/$0.25) $0.01 käe kohta ega sõltu panga suurusest. Reigiga samaväärne summa läheb Jackpoti-fondi ning igalt BB-t võetakse lisaks veel 10% bingopokkeri auhindadeks. See kõik näitab, et reik on tervikuna üpris suur.
Kas seda mängu on võimalik biitida?
Kasumisse jäämiseks peaks olema puht-teoreetiliselt kaks võimalust, mida sihilikult kombineerida paraku ei saa:
1) Mängida ainult bingo-auhindade nimel.
2) Saavutada vähegi kaarte valides matemaatiline eelis nende mängijate ees, kes lükkavad nuppe (sinu mõistes) valimatult, vastavalt oma bingotahvlile.
Oma kogemuse põhjal julgeksin öelda, et mõlemal juhul on siiski tegemist pigem gämblingu kui oskusmänguga. Bingo saamine põhineb täielikult juhusel ning on vaevalt pikemas perspektiivis biiditav, kuigi võib anda lühiajaliselt ka suuri kasumeid. "Kasumisse foldida" on samuti sisuliselt võimatu, sest stäkid on väga lühikesed ja kõrge reik sööb su raha lihtsalt ära.
Samas on jällegi tegemist iseenesest laheda mänguga ning inimes(te)le, kes selle formaadi välja mõtlesid, avaldaksin kindlasti tunnustust. Meelelahutust jagub ning adrekalaksu saab igal juhul kätte. Kuna GG Network on suunatud eelkõige Aasia mängijatele (ehkki sealt ei puudu ka eurooplased ja "kanadalased"), siis puht-turunduslikult on tegemist mänguga omal kohal.
Kui tekkis isu ka endal see mäng järgi proovida, siis vajad vaid Optibeti kontot, natuke raha ja külma närvi.
Selles artiklis sisaldub hasartmängu reklaam. Hasartmäng pole sobiv viis rahaliste probleemide lahendamiseks. Tutvuge reeglitega ja käituge vastutustundlikult.
Kommentaarid