Paf ja pokkerimängija Mati Pirn sõlmisid koostööleppe ja edaspidi võib Matit näha live turniiridel Pafi värvides.
„Mati on esimene Eesti pokkerimängija, kelle tegevusele Paf on otsustanud õla alla panna,“ kommenteeris Pafi juht Allar Levandi. „Otsustasime lüüa käed just Matiga, sest tegemist on sõbraliku ja tasakaaluka mängijaga, kes mängib amatöörina väga suurepärast pokkerit. Näiteks pole ta pidanud juba aastaid Paf Live turniiridele ennast ise sisse ostma, vaid ikka on mängima pääsenud online satelliitidelt.“
„Mati Pirn on mees, kes tekitab oma saladusi täis märkmiku ja muheda olemisega alati lauas positiivse õhkkonna, ning just sõbralikkus ja vahva seltskond ongi need väärtused, mille taga Pafi meeskond tahab seista,“ lisab Paf Live projektijuht Laur Sibold.
„Paf on mulle kogu aeg meeldinud,“ ütles leppe sõlminud Mati Pirn omalt poolt. „Ühest küljest on Pafil alati toredad pokkeriüritused ja teisalt meeldib mulle see, et tegemist on mittetulundusettevõttega, kes jagab kogu oma kasumi heategevuseks. Annan endast maksimumi, et olla Pafile vääriline partner!“
ETPF-i auhinnagala 2016
Vahetult pärast lepingu sõlmimist ja tunnike enne maikuu Paf Live turniiri algust esitas Jokker.ee Matile mõned kiired küsimused.
Küsimus: Mis Sa ise arvad, miks Paf toetamiseks just Sinu välja valis?
Mati: Hea küsimus. Arvan, et küllap on Pafis palju teisigi aktiivseid mängijaid, keda oleks võinud toetada, aga ise nad väitsid, et ma pidavat sobima kõige paremini Pafi imidžiga.
Küsimus: Mis Sa arvad, kas kaasa aitas, et 2015. aasta pokkeriauhindade jagamisel avaldatud rahvahääletuse tulemuste järgi olid Sa Rahva lemmiku kategooria võitnud Ranno Sootla järel päris napilt teisel kohal?
Mati: Ilmselt see ikka midagi luges jah. Esikoht oleks muidugi veel parem olnud. Aga kui Sa küsid, et kas populaarsus tuli odavalt, siis ei tulnud sugugi. Olen kokku arvutanud, et 2015. aastal investeerisin ma pokkerisse igapäevaselt ca 100 ja aasta käive oli siis peaaegu 40 000 eurot. Sel aastal on päevane summa olnud isegi veel suurem.
Küsimus: Kuidas Sa üldse pokkeri juurde jõudsid? On Sul ka muid hobisid?
Mati: Enne pokkerit ma mängisin bridži, aga kuna see on meeskonnamäng, siis olenevad tulemused paljuski partneri tugevusest. Enamasti on nii, et see paar, kummal nõrgem mängija on teise nõrgemast mängijast nõrgem, ka kaotab. Kuna mul tugevat püsivat paarilist ei olnud, siis tundus, et bridžis kõrgeid kohti saada on väga keeruline, nüüd enam eriti muid hobisid peale pokkeri polegi.
Küsimus: Mida Sa õppinud oled ning mis tööd teed? Kas see aitab Sind ka kuidagi pokkeris?
Mati: Õppisin Tallinna Ülikoolis süsteemitehnikat ja infotehnoloogiat ning töötasin mõnda aega teadurina, aga 2002. aastal läksin erasektorisse, sest perefirma lihtsalt vajas mind. Tegelen rahade liikumisega ning ka pokkeris on finantsdistsipliin väga oluline, ses mõttes natuke ikka on nendest teadmistest ka pokkeris kasu.
Küsimus: Kas sul on oma võitudest ja kaotustest täpne ülevaade?
Mati: Ikka on, kuidas muidu. Panen kõik Exceli tabelisse kirja ning teen kokkuvõtteid. 2015. aastal jäin otsese mänguga väikesesse miinusesse, kuid boonuste ja igasuguste lisaauhindadega kokkuvõttes ilusti plussi.
Küsimus: Kui palju Sa pokkerit üldse mängid, kas eelistad turniire või rahalaudu, live- või online-mänge?
Mati: Mängin pea-aegu iga päev. Alguses olin aktiivne mängija Võru pokkerikommuunis, aga enam ei viitsi pubipokkeri freerolle mängida. Parem mängin internetis satelliit-turniire live-turniiridele ja siis neid. Pokkeriformaatidest meeldivad mulle igasugused vähem levinud mängud. Uute mängude olemuse saan kiiresti selgeks, kas ma seda siis kohe oskan ja selles hea olen, aga väikese sisseostuga võib neid mänge mängida ja nendes võib oskaja saada oluliselt suurema eelise kui Hold’emis.
Eelistan turniire, rahalaudu mängin ainult siis, kui on mingid erilised kampaaniad või boonused, näiteks, kui mingi hulga mängitud käte eest antakse mõnele turniirile lisažetoone.
Küsimus: Millised on Sinu eesmärgid pokkeris?
Mati: Varem unistasin igasugustest suurematestki turniiridest, aga sel aastal on eesmärgid konkreetsed ja käeulatuses: olla igas kvartalis
Olympicu edetabelis 10 parima hulgas ning võita
Hennessy pokkeriliiga 2016. aasta kokkuvõttes. Viimases olen hetkel esimene, aga samas on muidugi veel pooled turniirid mängida, seega tuleb pingutada.
Küsimus: Väidetavalt osaled Sa väga paljudel live-turniiridel ning võidad pea kõik Pafi piletid online-satelliitidelt, kuidas Sa neid nii tihti võita suudad?
Mati: Ükskord viimase pooleteist aasta jooksul kindlasti ei võitnud. Tegelikult on seal satelliitidel palju mängijaid, kes ei tahagi piletit võita, või tahavad, aga ei ole nõus selleks piisavalt investeerima. Need satelliidid on enamasti sellise ülesehitusega, et arvestada tuleb ühe-kahe re-buy ja add-on’iga, paljud aga on pääsenud lõpp-satelliidile tasuta turniirilt ning ei kasuta ei re-buy ega add-on võimalust. Need, kes soovivad 70-eurost piletit saada 5 euro eest, seda reeglina ei saa, arvestada tuleb ikka umbes 16 euroga, sest siis on piisavalt stäkki, et pileti peale mängida. Kvalifikatsioone on erinevaid, aga mida rohkem add-on’i eest žetoone saab, seda õigem on add-on teha.
Küsimus: Aga räägi siis palun lõpetuseks ära, et mida Sa mängu ajal lauas oma salapärasesse märkmikku tegelikult ikkagi kirjutad? Kas on nii, et kõik Eesti pokkerimängijad peavad kartma, et kui Sa ükskord oma märkmikku sisu avalikuks teed, siis on nende kohta kõik saladused teada?
Mati: Ega seal tegelikult mingit saladust pole. Paljud Läti ja Leedu mängijad saavad väga hästi aru, mida ma teen. Kui internetis teevad andmekogumise töö ära erinevad programmid, siis live’s tuleb seda ise teha. Pokkerimängus on peamine mängija areng. Nende kohta, kes ennast pidevalt täiendavad, mingil hetkel info aegub.
Karta ilmselt pole siiski otseselt midagi, võib-olla ainult nendel mängijatel, kelle mängustiil aastast aastasse üldse ei muutu, sest nende kohta on jah päris kindlaid teadmisi. Aga infost on tegelikult väiksemat kasu ka nende mängijate puhul, kes stiili muudavad, sest ka stiili muutumine on näha.
Eksklusiivne pilguheit Mati legendaarsesse märkmikku
Kommentaarid