Tänases Postimehes ilmus pikk artikkel tänavuste pokkeri Eesti meistrivõistluste (EMV) põhiturniiri finalistist Dennis Einastost (pildil), keda süüdistatakse Eesti suurimas krüptoraha varguses.
Jutt käib päris suurtest summadest - umbes kolmest miljonist eurost (krüptovaluutade väärtus kuritegude sooritamise hetkel). Einasto on kevadest saadik vahi all ning süüasi jõuab kohtusse lähikuudel. Prokuratuuri väitel on lõviosa kuritegelikul teel teenitud rahast tõenäoliselt kasiinos maha mängitud, umbes kümnendik aga teisi mooduseid kasutades "puhtaks pestud".
Täpsemalt saab mehe minevikust ning süüdistusest lugeda Postimehes, kus on sellele pühendatud terve lehekülg.
Eesti pokkeriüldusele on Einasto tuntud 2018. aasta EMV põhiturniiri finalistina. Mees lõpetas avapäeva kindla liidrina ning oli ka teise päeva järel tugeval kuuendal kohal. Finaallauas sai paraku just temast esimene langeja - poiste paariga tuli vanduda alla Tanel Taali kümnetele.
Eelmise aasta suvel võitis Einasto Maltalt toimunud Unibet DeepStack Open pokkeriturniiri, millel osales 233 mängijat. Toona tõi hästi õnnestunud mäng sisse 20 530 eurot auhinnaraha. Eesti turniirimängija edetabelis läbi aegade paikneb mees hetkel 109. kohal.
Meedias on Einastot tituleeritud ka "pokkeriässaks" ja "pokkeriprofiks", kuid suure tõenäosusega ei vasta see info tõele. Seepärast selgitame veelkord ka erinevad mängijatüübid lahti:
- "Pokkeriproff" (n. Markku Koplimaa või Ranno Sootla) on pokkerist elatuv inimene. Mõistagi võib ta ka muudest allikatest raha teenida või vahel mõnel ebaolulisemal pokkeriüritusel "rihma lõdvaks lasta", kuid eeskätt on pokker talle siiski töö. Pokkeriproff peab kindlasti suutma mängu nii lühemas kui pikemas perspektiivis biitida, vastasel juhul pole pokkerist elatumine võimalik. Eestis on tänapäeval võib-olla umbes sadakond pokkeriprofi.
- Mitteprofist "Pokkeriäss" on tugevatasemeline mängija, kellel on näidata ette erinevaid saavutusi kas turniiridelt või rahamängust. Erinevalt profist ei elatu ta otseselt pokkerist (võib olla ka näiteks nn. "semi-pro"), vaid teenib oma tulu mujalt. Siiski on suure tõenäosusega tegemist "võitva mängijaga".
- "Pokkeriharrastaja", "Pokkerisõber", "Hobimängija" vms. on inimene, kes mängib pokkerit meelelahutuslikel eesmärkidel. Tõenäoliselt ei ole tegemist pikemas perspektiivis võitva mängijaga, kuid tema puhul pole raha teenimine õnneks ka eluliselt vajalik. Lõviosa mängijaid kuulub just sellesse kategooriasse.
- "Sõltlane" on problemaatiline mängur. Ainult pokkerimängijate seas esineb mängusõltuvusega seonduvaid probleeme siiski haruharva, valdavalt on sõltlaste näol tegemist universaalsete kasiinoklientidega, kes muuhulgas ka pokkerit mängivad.
Kommentaarid