5. novembril avaldas ülemaailmses 2+2 pokkerifoorumis kasutaja "godmode69" video, mis paljastab viimaste aastate suurima pokkeripettuse, mille juured viivad Bulgaariasse ja milles on seotud ka Eesti nimega isik Martin Pung. Petmise põhialuseks oli lisaarvuti kasutamine keelatud abiprogrammide varjamiseks.
Petuskeem ise midagi uut ei olnud, vaid kasutati illegaalset abistavat tarkvara, mis on keelatud ja enamjaolt blokeeritud pokkerivõrgustike poolt. Kui tavapäraselt saadakse uute abiprogrammide kasutajatele kiiresti jälile, siis Venemaalt pärit programmeerija Sergei Radulov mõtles välja süsteemi, millega peegeldas Optical Character Recognition (OCR) ekraani lugemise tarkvara abil teise arvutisse mängupildi ja milles omakorda abiprogramm mängu infot analüüsis ning seejärel soovitas õiget käiku ja isegi panuse suurust (nagu seda on kuvatud artikli pildil).
Hetkel teadaolevalt toimus petmine Partypoker, 888 Poker, WPN (Winning Poker Network), MPN (MicroGaming) ja iPoker pokkerivõrgustikus ning mängudeks olid peamiselt kõrgema sisseostuga No Limit Texas Heads-up SNG turbo-turniirid, mida mängiti vahel isegi 30 laual üheaegselt.
Youtube postitatud 17-minutilises videos on alates 2:45 näha abiprogrammi kasutamist, mis aitas kiireid ja pikas perspektiivis võitvaid otsuseid teha. Video sisaldab petturite omavahelisi vestlusi, milles käib läbi ka petuskeemis identiteedi kasutamise ehk tankisti hind, mis oli 25 000 dollarit ja 25% teenitava kasumi loovutamine.
SAA TASUTA 25 KEERUTUST KREISIRAADIO ÕNNEMÄNGUS + TASUTA 10€
2+2 foorumis on "xtardo" postitanud ühe pettuses kahtlustatava eestlase Martin Punga pildi, keda seostatakse aliasega "Noqqx" - millele annab ka kinnituse temaga seotud OÜ NOQQ. Ta teenis kuni 2017. aastani maailma suurimas pokkeritoas Pokerstarsis ligi 600 000$ pokkeritulu. Miks just 2017. aastani, seda seetõttu, et väidetavalt Pokerstars sulges toona tema konto ja tõenäoliselt oli ka see raha ebaausalt teenitud.
Lisaks eelpool mainitutele on loosse segatud ka kasutajad Ivan X (Xrab) ja Andrey (HuMMafia) ning veel paar isikut.
Sel aastal on Partypoker kuulutanud sõja ja asunud tõsiselt võitlema bot´idega ehk robot-kasutajatega ning teatas hiljuti, et on sulgenud 665 kahtlast kontot ning on tagastanud mängijatele ligi 1.2 miljonit dollarit alates eelmise aasta detsembrist. Ka MPN on viimase kolme aastaga mängijatele tagastanud üle miljon euro - nende võitlusest robotite vastu saad lugeda siit.
"Ühest küljest hea uudis, et petturite otsimisega ja tulemusliku leidmisega tegeletakse ning mängijad saavad vähemalt osaliselt raha tagasi, aga ega see netipokkeri tulevikule positiivne uudis siiski ei ole," andis teemale kommentaari Microgamingu võrgustikku Eestis legaalselt vahendava OlyBeti pokkerimänedžer Herli Olop.
"Homme, 14. november on see päev, mil varasemalt rohkem ka OlyBeti mängijad, kes on sattunud robotite vastu mängima, saavad positiivse sõnumiga e-maili ja konfiskeeritud raha tagasi - mõne mängija üllatus saab olema isegi tuhandetes eurodes," lisas Herli, kel puudub täpsem informatsioon, kuna võrgustiku turvajad jäävad diskreetseks kes ja kui palju robotite vastu juhtus mängima. Ta lisas veel, et erinevate kahtluste korral tuleks alati teavitada pokkeritoa klienditeenindust, kes saadab kahtlustatava mängija võrgustiku turvatiimile kontrollimiseks.
Online-pokkeris on petmist olnud selle sünnist saati ning selles osalejaid on ka vangi mõistetud - 2015. aastal sai inglane Darren "Dooshcom" Woods 15-kuulise vabadusekaotuse. 2011. aasta WSOP six-handed limit hold’em käevõru võitja pidi tagasi maksma 1.5 miljon dollarit või vastasel juhul oleks vabadusekaotus pikenenud 6 aastani.
Kas Limit Holdemi päevad on lõplikult loetud?
Kas HU NLH on "lahendatud"? Maailmakuulsad profid said botilt haledalt tappa!
Karjääri lõpetanud Jens Kyllönen: "Online-pokkeril pole tulevikku!"
PETTUS: Libauudist levitav affiliate püüab Eestist uusi kliente
Tänavust EMV põhiturniiri finalisti süüdistatakse miljonite näppamises
ŠOKK: 16 aastat tegutsenud MPN-võrgustik lõpetab tegevuse!
Kommentaarid