Online-rahamängude karm trend: Kuue aastaga on kadunud kaks mängijat kolmest
  • Jokker.ee
  • 03.11.2018

Online-rahamängude karm trend: Kuue aastaga on kadunud kaks mängijat kolmest

Tõenäoliselt pole ühegi pokkerimängija jaoks just eriliseks uudiseks, et online-rahamängude parimad päevad jäävad aastate taha ning mängijate arv väheneb pidevalt. Kui suur see langus aga tegelikult on?

"Must Reede" 2011. aastal mängis algselt trumbid PokerStarsile, kes suutis esimese kriisijärgse aastaga kasvatada nii oma mängijate hulka kui ka turuosa. Pärast 2012. aastat hakkas aga neilgi kõik kolinal allamäge minema ning põhjused ei peitunud enam ainuüksi regulatsioonides tähtsamatel turgudel, vaid tõsiasjas, et online-pokker hakkas end lihtsalt senisel kujul ammendama.

Liiga palju pokkeriproffe, liiga kõrge tase, tehisintellekti kaasamine, abiprogrammid jne. - neid põhjuseid oli palju. Nähes, et rahamängud senisel kujul enam ei tööta, keskenduti ajapikku järjest enam formaatidele, kus õnne osatähtsus kasvõi lühikeses perspektiivis suurenes (Spin & Go'd ja sarnased SNG-d, kiirpokker, "kaotajatele" ja "algajatele" suunatud kampaaniad), samuti tõhustati võitlust tehisintellekti vastu. Täna võib öelda, et selles vallas on tõepoolest ka edu saavutatud. 


960x251.jpg

Aga nüüd tagasi rahamängude juurde. Kuigi PokerStars on kaotanud viimase kuue aastaga ligikaudu kaks kolmandikku oma mängijatest, ollakse endiselt maailma suurim. Küsimus on vaid selles, kui kauaks. Aasia turule orienteeritud IDN Poker pole enam sugugi kaugel ning kui PokerStars on viimase aastaga "tavapärase" viiendiku mängijatest kaotanud, siis IDN Poker (hoolimata suurriikides Hiinas, Tais, Malaisias, Indoneesias, Filipiinidel ja Vietnamil kehtivatest piirangutest) hoopis 23%-ga plussis. Kui tänane trend jätkub, kaotab PokerStars oma juhtpositsiooni juba vähem kui kahe aastaga!  

Kõikides ülejäänutest on PokerStars siiski mäekõrguselt üle. Eestis koguni nelja operaatoriga esindatud MPN on kaotanud samuti kaks mängijat kolmest ning viimase kahe aastaga on traffic vähenenud ka 2014. aastal võimsalt alustanud ning mängu maksimaalsele anonüümsusele rõhuvas Unibetis

Eestis litsentsi mitteomavatest võrgustikest/tubadest käib kõige kehvemini iPoker võrgustiku käsi (kunagi asus seal ka OlyBeti eelkäija Olympic-Online), kes on jäänud ilma paljudest tubadest ning kokkuvõttes ka umbes neljast mängijast viiest. Enam kui tosin aastat tagasi maailma suurima pokkeritoa au nautinud Party Poker on kaotanud 59% rahamängijatest, 888 Poker aga pisut vähem - 47%. Märksa paremini läheb ka Eesti pokkeriproffide seas populaarse Winamaxil - nende langus on kuue aastaga kõigest 21%.   

KESKMINE CASH-GAME MÄNGIJATE ARV (Pokerscout.com)

                       mai.12     okt.16 okt.18    6 aasta trend

EESTI LITSENTS

PokerStars     23000     13600        8564        -63%

MPN             1160                911            429          -63%

Unibet             N/A              700            531           N/A

MUUD TOAD/VÕRGUD

Winamax     1460             1067         1147 -21%

888 Poker     2100             1849         1104 -47%

PartyPoker     3050             965         1257 -59%

iPoker             3000             921         664         -78%


Et pokker poleks globaalselt pop, mõistagi väita ei saa. Turniiripokkeril läheb väga hästi nii netis kui lives, ka live-rahalauad kubisevad (vähemalt suuremate ürituste ajal) mängijatest. Kas ja kuidas saaks aga turgutada online-rahamänge, on juba märksa raskem küsimus. 

Paf Pokker.jpg

Eesti pokkerituru täpset jagunemist ei tea tõenäoliselt keegi. Olles näinud siiski nii EHKL-ile esitatud andmeid, teades üldisi trende ning sadade pokkerimängijate hinnanguid, võime eeldada järgmist: 

- Eestis litsentseeritud saitidest eelistavad pokkeriprofid siiani eelkõige PokerStarsi, kuid ka Winamax ja 888.com on üsna popid. Järjest enam proffe kipub avastama Unibeti, seevastu Eesti hobimängijaid kohtab enim MPN-is. Eesti proffe pole juba ammu just kuigi palju - maksimaalselt sadakond. 

- Päris "nurgataguseid" urkaid üldiselt välditakse, seda nii üldise mängijate vähesuse kui kõrge turvariski tõttu.

- MPN'i tubadest on jäme ots OlyBeti käes, kes on suutnud oma numbreid oluliselt kasvatada ning püstitada rekordeid koguni buumiaega arvesse võttes. Niisamuti on OlyBet tänaseks ka kindlalt suurim kaughasartmängude korraldaja Eestis.

- Betsafe pole kindlasti enam see, mis kuue aasta tagune Triobet ning ka Paf ja Coolbet vajavad uute mängijate saamiseks/vanade aktiveerimiseks tõhusaid ning pidevaid kampaaniaid.  

- Uued operaatorid võivad tulla turule ainult koos teiste, märksa kasumlike toodetega (eelkõige kasiino), mille juurde võidaks pakkuda ka pokkerit.  

Selles artiklis sisalduvad hasartmängude reklaamid. Hasartmäng pole sobiv viis rahaliste probleemide lahendamiseks. Tutvuge reeglitega ja käituge vastutustundlikult.

KASIINO TOP 5
SPORDIENNUSTUS TOP 5
POKKER TOP 5