Põhiturniiri finaallauda jõudmisele lisaks suutis Meelis vahepeal niisiis veel ühe turniiri kotti panna. Kiire võitja kommentaar turniirile oli: "Mul on Revost ikka päris kahju." Antud võit tõstis ta ühtlasi ka meistrivõistluste ränkinguarvestuses üheks peaauhinna pretendendiks.
Õnnitleme Meelist tema esimese meistritiitli puhul!
Kui kaart ikka ei jookse, siis ei aita ka 60-40 eduseis. Turniiri viimases käes Limit Holdemis tõstavad vastased teineteist kordamööda kuniks Revo nupud lõppevad. Meelis avab rahuliku südamega ning vaatamata Revo käes olevatele -le, ei muretse ta väga. Pole ka põhjust, sest ei jäta Revole mingit võimalust. Tahtis tulla!
NLH on alati suurte pottide mäng. Nii seegi kord. Revo avab buttonilt 5000 ja saab calli. Flop . Check-call Meeliselt. Turn ning Meelis check-raiseb Revo 7000 panust 20 000-ni. Call Revolt ja sama teeb ta ka kiirelt riveri järel kuid juba 45 000 eest. Meelis on aga turnil tabanud oma -ga maja ning 3-oudise välja imenud ( Revol ). Kohe järgmine käsi on Revol J9 vs Meelise Q9 ja laual on muidugi 9. revo on juba väga kuri...
Kui laud neljandal tänaval kellelgi paardub, ei saa topeltpanust teha erinevalt tavastudist. Sedakorda Revo õnneks, kuna tema avatud 99 ja toetuseks saadud 88 jääb showdownil alla Meelise QQ33-le, mis tal tõsi küll juba esimese 4 kaardiga oli jagatud.
Meelis: , Revo: . Meelis muudkui panustab ja Revo on juba päris kuri, et teine muudkui panustab. Mukib siis lahtiselt taskuässad! Meelisel olla aga ainult 2 paari olnud, seega tuli siiski viimane kaart ära oodata.
Mängijad on erineval arvamusel kas selle mängu leiutas inimene, kellel kaart üldse ei jooksnud või juhtus see lihtsalt igavusest. Igaljuhul Revo arvas, et tegemist on lolli mänguga vaatamata sellele, et ta sai Meelise bring-ini kätte käega 4 (KK pimedas).
Veidi aega tagasi PLO ringis juhtus seik, et Revo arutles valjusti Meelise panuse peale, et : "Ta ei blufi ju kunagi" kuid maksis Meelise panuse ikkagi kinni. Muidugi oli vastas stone cold nuts ja sisemise hääle mittekuulamise eest tuli jällegi lõivu maksta.
Mikrostäkike Veljo leiab UTG ja ei leia muud lahendust kui kõik mängu panna. Teised jäävad uskuma kuid Revo BB-l oma -st ei loobu. Lauale laotatakse ja pinge kaob riverisse raputab natuke soola Veljo haavale kuid saatuse eest ei pääse. Järjekordne suurepärane esitus segamängude spetsialistilt - tehke järele!
Studis Tõstab Andres avatud olles ja saaab maksu Revo -lt. Edasi on asi lihtne - Andresele jagatakse lahtiselt lisaks ja igal tänaval tuleb ka bet. Revol on silmnähtavalt ebamugav neid taluda kuid ilmselgelt on talle avatud kah abiks olnud. Viimast kinnist kaarti ei vaata ei Andres ega Revo. ainult et esimene on agressori- ja teine vaataja rollis. Viiepaar, millega Andres alustas ei paranenud aga põrmugi ning Revol viimasest kaardist abi vaja ei olegi, nimelt on tal mast juba kuuendaks tänavaks koos (varjul olid tal alguses ).
Mänguks on RAZZ ja igal tänaval kuni seitsmendani Andres panustab ja Meelis callib.
Andres:
Meelis:
Pärast viimast kinnist kaarti paneb Meelis 8000 ning Andres callib.
Andres näitab oma kinniseid kaarte ja Meelis vilksatab lause: "Ega mul siin eriti hästi ei ole," saatel oma kaarte, millest reporter jõuab märgata - lauakaaslaste väitel oli Meelise käeks J-kõrge.
Razzis on avatud K, Q, 5ja 5. Veljo omab esimest sõnaõigust viiega (Q on juba foldinud ja K bring-ini teinud). Nüüd loeb Veljo 4000 chippi välja ja heidab kiire pilgu vastaste poole. Andres, nähes, et teine haaras žetoonide järgi foldib kiirelt oma viie ning samuti teeb Meelis oma Kuningaga. Hmm, polnudki vaja millegagi riskida Veljol, et pot omale saada. hea nipp edaspidiseks.
Veljol käes ja mäng Omaha Hi-Low. Flop . Just sellist floppi ma ootasingi ütleks selle peale kui vastane panustab ja maksab ka c-raise kinni. Turn , river - pole paha. Andres maksab kõik kinni - ga. Kallis lõbu.
Teist korda NL Holdemi käigus saab Meelis keskmise paariga nupud keskele ässa vastu - sedakorda Veljo vastu kuid jällegi langeb riverisse 10 mis annab vastasele rea ning ka Veljo elab esimese ehmatuse üle.
Ja juba jälle näitab Revo ette korraliku 96532 low käe, mille Andres 10 lowga ka kinni maksab, seejuures vandudes, et krt ma jätsin 10 kätte. Oli tal võimalik see veel ka peenemaks osta kuid ei uskunud, et Revo viimase vahetusega seda biidib.
Veljo teeb enne esimest tõmmet buttonilt tõste 6000, Toomas tõstab omakorda 9000 ja Andres Abakanov 12 000, mille peale Veljo loobub ja Toomas callib.
Esimesel tõmbel vahetavad mõlemad mehed ühe kaardi ning Toomas panustab 3000, Kristjan tõstab 6000 peale ning Toomas on seda callides all-in.
Edasi Andres enam kaarte ei vaheta, kuid Toomas kasutab ära mõlemad järelejäänud võimalused. Viimane talle antud kaart päästab noormehe suust välja vandesõna - saabunud kuningas otsustab Toomase saatuse, sest Andresel on ette näidata .
aga mitte siinses finaalis. Kogu ringi jooksul ei toimunud midagi mainimisväärset. Küll aga kohe esimeses Triple-Draw käes suutis Revo sundida diilerit endale esimese viie kaardiga jagama 86532. Paraku rikkaks sellega ta ei saanud.
Valju häälega seletavad mängulaua kõrval Madis Birnbaum, Laur Sibold ja teised veidrikud palgalõhest ja õrnsoolalõhest, EMV finaallaua mängijate vastu vähimatki austust tundmata.
Toomas leiab taskust ja ning nupud liiguvad üle joone. Meeliselt kiirelt allin vastus -ga ning Toomase mängijaelu on vaekausil. flop ja Toomas tõuseb kurvalt püsti. Turn ning mängija elavneb ja nõuab ristit paraku ei jõua tema teadvusesse kohe, et on ka hulk muid kaarte mis teda päästavad. Üks neist tulebki riverisse ja diileri abiga tehakse Toomasele selgeks, et mäng pole veel kaugeltki lõppenud. Rida, uhh- uhh.
No limit Hold-em on shortidele hea spot lükkamiseks, arvas Revo ja kohe teisel käel Hanno ka "lükkas", tõsi küll natuke toetas. Paraku Meelise toetus oli veelgi vägevam - ning oli selges eelises. Maha jooksevad ning Hanno teekond lõpeb siin. Aga tubli tulemus sellegipoolest selles raskes mänguderägastikus.
Hanno foldib lahtise , Revo rõõmustab ja sunnib teda bring-ini ikkagi potti kontribueerima, seejärel panustab ise kolm tänavat lauaga vaatamata sellele, et kaks kaheksat on "surnud". Õige vastus on- 7-Card Stud Hi-Low. Ning vastased annavad alla.
Või vähemalt tõestab seda Meelis Vist. Laual on tal ette näidata ning 3 tänavat ta panustas, siis 2 checkis ning seitsmendal uulitsal pani uuesti. Mis jäi nüüd Hannol üle kui tema käsi oli ? Järgi tal vaevalt 2 big betti ehk natuke üle 10000 kuid callata 5000... minut arupidamist kas tema AKJ võib hea olla Meelise vastu ning raske südamega fold. Meelis avab rõõmsalt kolm tellist (algselt samuti mastitõmme) ning tõestab, et ka A high võib 7 kaardiga mängus olla nuts!
...kuid teda ennast lauas ei ole vaatamata razzis ette jagatud ässale. See võis olla tema parim šanss stäki duubeldamiseks kuid nüüd visatakse seegi mukki. Tõsi küll, ka kõigil ülejäänud vastastel on lahtisena 6 või madalam kaart!
Kuigi käe algus on Toomasele paljulubav - tal lahtiselt A92 Veljo 10(selle sai ta esialgse emanda asemel kui diiler unustas kaardi põletamata)86 vastu. 6. tänav toob talle aga teise ässa ning Veljole kahe. Seni callaja osas olnud Veljo asub nüüd rünnakule ning panustab ka peale viimase pimeda kaardi jagamist. Toomas aga saab lisaks veel ning peab käest loobuma.
Mitmed mängijad pööravad tähelepanu tõsiasjale, et kaartidel on selgelt nähtavad murdejooned! Ilmselt seetõttu ei toimu kogu Limit Omaha Hi-Low taseme jooksul mitte ühtegi tõsisemat vastasseisu. Uus pakk kaarte tuuaksegi kohale. Vahemärkusena toodud mängu kohta, et kõrgeim võimalik kolmik võib olla (Kxx lauaga näiteks) mängus meeletu underdog elik tagaajaja. Kui ei usu vaadake kalkulaatorist järele.
Hanno panustab limit Hold-em`is lauaga positsioonist 5000 ja teatab, et ta tõmme tuli kohale. Veljo foldib näidates , et oli flopist kuuele pihta saanud. Hannol oli aga tõsi taga kuna tema kaartideks ning tõmme tuli!
Kuigi panused on ülevalt piiratud suutis Veljo kohe esimese suurema pangaga kaotada, ilma Showdowni jõudmata, 16000 punkti. Võidumeheks osutus siinkohal Andres Abakanov, kes kiitis, et eilne kaardijooks jätkub.
Sissejuhatuseks natuke eksootikat. 2-7 Trple-Draw on lapse nimi. Fotograaf Kairit selgitab mängijatele mitmes draw on käimas ja mille järgi seda ära tunda :)
Eile alanud EMV kõige mitmekülgsema 8-game turniirile kogunes 36 osalejat, mis mullusega võrreldes 13 vähem. See ei ole lihtne mäng! Üks mängija soetas pileti, kuid kuuldes enne mängu algust mis turniiriga tegu, jooksis mees kassasse piletit raha vastu vahetama :)
8-game on kõige mitmekülgsemaid mänguoskusi nõudev pokkeriformaat Eesti meistrivõistlustel. Turniir koosneb kaheksast erinevast mänguformaadist, mille hulka kuuluvad nii ladumis- kui flopipõhised mängud. Mängiti 40-minutiliste tasemetega ning erinevad mänguformaadid vahetusid iga kuue jaotuse järel. 36 mängijaga turniiri finaallaua moodustamine nõudis 11 mängutundi.
Täna kell 16:00 algaval finaalis osalevad peamiselt mänguformaadi Eesti spetsialistid ja ühtlasi juba varasemad Eesti meistrid Revo Kink ja Meelis Vist ning kõige kardetum segamängude kuningas Veljo Raun, kes on kolmekordne Eesti meister ja 2011. aasta EMV H.O.R.S.E. turniiri võitja. Lisaks eelnimetatule finaallauasAndres Abakanov, Toomas Ormning mullu EMV NLH 6-max pronks Hanno Kerem.
Eelmine aasta võitis 8-game turniiri Kaido Kuusemäe, kellele järgnes Kairit Leibold, kes võitis sarnase turniiri - 2014. aastal viiest mängust koosneva H.O.R.S.E.'i.