Milline vägev saavutus eelmise aasta finaallaua mängijate poolt - back to back chipliider Kaarel Lepik ja tiitlikaitsja Kaupo Tenno. Märkimist väärib veel 2013. aasta põhiturniiri 3. koht Tõnis Linnamägi taas finaallauda jõudmine ning teiste seas on hakkama saanud suurepärase saavutusega ka OlyBet staarmängija Joel Lindpere!
Kohtume põhiturniiri finaalvaatlusega 16. aprill kel 13:00.
Finalistid selgunud, paraku viimane naine ja eelmise põhiturniiri 4. koht jäi finaallauast välja!
Maret shoveb ligi 200k partidega ja suurelt pimedalt Tõnis Linnamägi otsustab maha callida .
Kuni riverini pardid peavad, kuid kuhu saabub . Board lõplik .
Kohtume juba järgmistel EMV turniiride ning põhiturniiri finalistidega 16. aprillil kell 13:00 Olympic Casino Olümpias. Mängu on võimalik jälgida kohapeale ja kodus live-blogi või telelaua vahendusel.
Täname 14-tunnise reportaaži jälgimise eest, kokku jälgis nädalavahetusel põhiturniiri sündmusi live-blogi vahendusel üle 5000 unikaalse vaataja.
Mängijad saavad lõpuks ometi pausile - miks lõpuks? Sest eelnevalt toimus ühes lauas pikk arutelu teemal kes viimati midagi süüa sai. Äkki kusagil hotellis veel midagi leidub hamba alla panemiseks.
Joel Lindpere avab 35k, Ranel Käsi paneb otsa 81k, Joel liigub all-in ca 240k ja Ranel callib.
Joel Ranel
Diiler avab kaarte ja samal ajal üks vähestest pealtvaatajatest Runnar Lindepuu nõuab kunni! Flop ,"KUNN" -turn , "KUNN" river !
Joel lohutuseks Ranelile: "Mõtle kui sul oleks olnud väiksem stäkk minust, siis sa oleks väljas ja see oleks valus olnud."
Kui Meelis Vist, Joel Lindpere, Tõnis Linnamägi, Ranel Käsi ja Maret Komarova lauas on viimased tunnid all-in korduvalt kõlanud, siis Indrek Stranberg, Meelis Vestla, Silver SImulask, Kaupo Tenno ja Kaarel Lepiku lauas saadakse sotid selgeks ilma kõike mängu panemata.
Tõnis Linnamägi ja Maret Komarova vaheline jaotus kestab 15 minutit. Tõnis panustas kõik tänavad, Maret check-callib ka viimase all-in panuse 150 000, öeldes ise: "Ilmselt cooler..." ja muckib kaardid kui näeb Tõnise ässapaari.
Suuremat actionit rohkem pole esinenud, kuid chipid on töös. Kes meist ei tahaks finaallauda?
Eelmine aasta selgusid finalistud kell 1:40 - kas kordub?
Enamik mängijaist kurdab, et on väsinud ja ootavad, et keegi ometi teeks mingi rumaluse. Ainult Silver ühes lauas suudab igast käest veel maksimumi välja pigistada - panustab ja võidab 90% pisikesi potte. Teise laua energia on koondunud Joeli, kes oma viimase duubli puhtalt "rääkis" endale välja. Nimelt lubas ta vastasele tõsise näoga, et tal on väga-väga hea käsi (mida AK loomulikult ongi) ning vastane ei suutnud kuidagi uskuda, et FT bubbles keegi pokkeris sulatõtt räägib.
Heiki Kapstas avab 30 000, teised foldivad, bb-l Joel vaatab esimest kaarti ja ütleb: "Lubab" ning teise vaatamise järel teavitab all-in 149 000.
Heiki väsinud ilmega, mõtleb mitu minutit. Joel laseb käiku tabletalki ja ütleb: "Mul tugev käsi, ega ma niisama all-in paneks! Foldi ära, varsti saab finaallauda" ja meelitab Heiki callima: "Ma ei usu, et sa tugev oled - call!"
Joeli jääb lõpuni tugevamaks Heiki vastu.
Paar kätt hiljem Tõnis Linnamägi võtab Heiki välja vs .
Joel Lindpere kaotab veel ligi 50000 käega AJ kui laual ilutsemas ka Äss! Lisaks on laual ka K ,10 ja 9. Vastase flopipanuse ta veel callab kuid turnil tehtud suurema paugu peale annab alla. Kas suudaksite järele teha?
Juba ei tea mitmendat korda reraiseb Meelis Vestla oma vastase tõstet ning tolle loobudes näitab ühte kaarti. Mingil arusaamatul põhjusel on see kaart alati kas 4,5,6 või 8. Kaua vastased seda korduvat terroriakti suudavad taluda näitab aeg.
Shortstackid blindivõitluses - Joel Lindpere tõstab, Hanno callib.
Flop emand kõrge, Hanno re-raise allin, Joel kiir-call.
Hanno Joel
Kuningad jäävad püsima, Hanno laeks jääb 17. koht.
Joel võttis järgmise käega 40k ka Igor Pihelalt. Joel avab 21k tõstega, Igor call. Flop , Pihela leadib 13k ette, mis on tema stäkist 1/4. Joel call "auku" reatõmbega, käes . Turn ja river blangud, mõlemal tänaval meestelt check-check ning Joel võidab jaotuse -kõrgega!
Kui pärast pausi pidid mitmed mängijad lahkuma, siis viimase 30 minuti jooksul pole suurt actionit toimunud.
Ronald Randma püüab meeleolu üleval hoida, sest ei mõista miks pühapäeva õhtul 17 meest ja üks naine istuvad pokkerilauas. Lardo Leheste lohutab: "Hea, et vähemalt üks naine on, kuigi jah kamba peale ainult."
Duubeldamiskohta ootavad OlyBeti staarmängija Joel Lindpere, 10bb ja natuke peale kandis ka Madis Vill ning Hanno Kerem.
Turniiri väisas mitmekordne pokkeriauhindade selleaastane nominent Markku Koplimaa. Seetõttu tuli Ronald Randmale diileril korduvalt meelde tuletada, et talle on kaardid juba jagatud. Ronald vabandas end stiilsel moel, et vabandust, aga ma suhtlen siin just legendiga.
Andres Allsalu ja Kaupo Tenno näevad üheskoos floppi ning Andres on buttonilt oma - ga väga rahul. Paraku ei kesta ükski pidu igavesti ja kui turni kukub ning mõlemad mängijad rahad sisse lükkavad on Kaupo kord õnne tänada kuna tal käes . River ei muuda midagi. Sellega saab Andrese EMV põhiturniir läbi.
Tõsi mitte küll igaüks, näiteks Igor Pihelal tuli viimase käega enne breiki loovutada sadu tuhandeid oma stäkist ässapaariga.
Lugu ise järgmine : Buttonil olev Kaupo Tenno teeb pisikese tõste ja maksab ka Igori pisikese reraise kinni kaartidega . Flop lausa kisendab actioni järele ja seda kaupo ka saab.
Meelis Vist leiab UTG AA ja pakub 12500, Igor Pihelal on ka kaart meele järele ning call tuleb SB-lt. BB Elvis Juhanson küsib Meeliselt stäki koo kohta ning leiab, et see 100000+ teda eriti ei morjenda ning läheb enesekindlalt all-in. Meelis maksab selle kibekähku kinni ning Igor annab alla. Elvise AQ paraku lauale jagatud mudrust abi ei saa ning tema stäkist loetakse Meelisele teenitud palk välja.
Enne kui jõuame käeni, millega Alger välja kukkus, räägime, mis juhtus kolm kätt varem.
Omavahel olid vastakuti Alger ja Igor Pihela vanem, lauas oli juba , seis oli selles, et Alger läks all-in ja Igoril ei olnud erilist probleemi callida.
Algeril
Igoril .
Majaga hammustati väga suur tükk Algeri stäkist, mis jättis talle ainult 2,5 big blindi kätte.
Ja kolm kätt hiljem oligi bb jõudnud Algerini, kus kohustuslik 5000 oli juba sees, Tõnis Linnamägi ja Andres Allsalu vaatasid ka floppi.
Flop , turn , river .
Tekkis ka mingi sidepot, mille Tõnis omale sai kuna Andres loobus pärast floppi kui Tõnis oli panustanud.
Kuigi vahepeal tundus, et Maret läheb kaose teooria kohaselt omateed ja poti kaotamine on tema jaoks välistatud, suutis Indrek Stranberg temalt K-high flopiga 3 tänavat panustades üle 70 kilo välja meelitada. Aga eks käsi mängis tal ka enda eest - Indrekul ning Maretil .
Pärast mulli lõhkemist on actionit rohkem kui kirja jõuab panna. Järgmine väljalangeja on Kristjan Abakanov, kelle nupud (100k) sai omale Lardo Leheste.
Preflop all-in (PFAI) Kristjan Lardo vastu.
Flop toob lootust Kristjanile, kuid järgmised diileri avatud kaardid olukorda ei muuda ja nii tuleb leppida 26. kohaga. "Peaaegu 10% parema seas," kostub kuskilt.
Ronald Randma ja Lardo Leheste juhtimisel hakkab lõpuks vedu võtma ka tabletalk. Mitte, et rahadesse saamine oleks mängijaid kammitsaist vabastanud vaid pigem ohtralt lauda kantav dopinguaine teeb tasapisi oma töö.
Esmalt kaotas ta -ga vastu Lauri Laanveele suurema osa oma stäkist, ning siis järgmise käega kaotas ülejäänu Lardo Lehestele, minnes all-in Lardo vastu.
Tanel Evert kaotab suurema osa, kui pangas 100k+ nuppu ja board . Tanelil taga 65k nuppu ja checkib, Maret laseb ajal joosta kuniks panustab parajalt 40k.
Tanel ütleb: "Ma pean callima!" ja kui näeb Mareti erimastist , siis avab ise pead vangutades .
Lauakaaslased kõik Mareti kallal: "Miks sa all-in ei pannud, oli ju selge, et tal suur paar ja oleks callinud su maha nagunii." Maret sellepeale: "Kas mul on vaja, et tema välja kukuks!?" Maretil õige mõtlemine, oleks saanud ju mullimängu strateegiat jätkata ning kes teab, kas Tanel siis ka callinud oleks...
Taneli järelejäänud ringijagu blinde läheb järgmise käega, kui mees surub nupud sisse -ga. Tema õnnetuseks Hanno Kerem leiab taskuässad. Kogu banketisaalis olev rahvas koguneb ümber ühe laua.
Flop loob põnevust - annab Tanelile mastitõmbe, kui rõõmu jätkub vaid turnini kuhu langeb järgmine , millega Tanel drawing dead ehk 0 outi.
Järelejäänud 31 mängijat on rahades, kõlab erinevaid rõõmusõnumeid: "Me oleme rahades!" "Palju õnne meile!" ja paljud väga elevil.
Poolteist pikka päeva on mängitud ning kellelgi pole isu ilma rahakohata turniirilt lahkuda. Enamus käsi lõpeb enne floppi või flopis ning riverini jõudvad pangad hoitakse madalana.
Ühtegi mikrostäkki ei ole ning mullimäng võib täna vägagi pikaks osutud.
Diiler on lauale asetanud QQ998 ning "mullitajad" Kristjan Abakanov ja Elvis Juhanson mõtlevad kordamööda terve igaviku. Kui Elvise mõttetöö lõpeb checkimisega, siis Krstjan otsustab panka siiski 25000 veel lisada. Raske südamega tuleb vastaselt fold ja küsimus: "Kas bluffisid ära?". Kristjan vastab ausalt (vist) : "Kui oleks ette pannud, võtnuks kukalt kratsima".
Jaan Staub läheb 60k all-in, Meelis Vist lükkab samuti 67k all-in. Kairit Leibold langeb tanki, katab näo kätega ja on tõelises agoonias. Lõpuks pihistab läbi sõrmede: "Fold..." Avatakse kaardid:
Tõnu Kõiv jagab Silver Simulaskile õpetussõnu, mida ta on omandanud meie tähtmängija Madis Müürilt: "Ära pane paari maha!" (Madis vist meenutab seda veel kaua kripeldava südamega) ning räägib siis pika jutu kuidas ta onlines kellelegi -ga AA-le haiget tegi. Silver vaikib nõusoleku märgiks.
Lauakaaslased Priit Oja ja Maret Komarova satuvad sõnelusse, kuna Priit suvatses manitseda Maretit, et teine arutab tihti erinevaid jaotuseid, kuidas oleks või ei oleks pidanud mängima.
"No milleks on vaja seda arutada ja teistele tasuta koolitust teha," tõreles Priit. Maret ei jäänud vastust võlgu: "Sul väike stäkk, ma saan aru, miks sa torised."
Jutt jõudis selleni, et tennisegurul Maretil on reket kaasas ja Priit arvas, et on parem vait.
"Parem reket kui kurikas," arvas kõrval seisnud Imre leibold.
Jätkamas 36 mängijat, 31 neist saavad raha ehk läheneme mullilmängule.
Joel Lindpere on jõudnud turniiril päris kaugele ja peaks olema sündmuste käiguga väga rahul, ent OlyBeti staarmängija kurdab, et sama diiler on igal viimasel kui turniiril, kus ta osaleb teda k...d.
Seegi kord, mainib Joel, algul lubas, lubas, aga siis võttis kohe turniirisuhte alguses 10 kilo nagu naksti ära. Selle peale pakkus Revo Kink lakooniliselt, et: "Mis te noored jagelete, minge võtke parem tuba!"
Pärast seda kui Margus Tuvikene oli teinud preflop "muuvikese" liikus Kaidar Viikman all-in.
Margus luges oma nupud üle ja saades tulemuseks vaid gramm rohkem kui Kaidaril, otsustas ikkagi lõpuks maha callida. Pärast kaartide avamist oli selge - flippame!
Kaidar Margus
Kui flopi peale Tuvikene paotas nokast "Yes", siis turn tõi tõsise ilme tagasi. Riveri jäi tulemata ning Viikmanil lips läbi.
Igor Pihela avab 10k, Kairit Leibold läheb 46k all-in. Tõnis Linnamägi võtab tõsise asendi sisse ja teatab lõpuks "Call." Igor veeretab samuti natuke chippe käte vahel ning callib samuti.
Flop . Igor checkib, Tõnis lükkab suure viietuhandeste virna lauale ja Igor foldib.
"Kümme mind veel päästab," ütleb Kairit ja avab . Tõnis teeb lahti kuningate paari ning Kairiti jaoks hea uudisena on autideks ka kõik ässad.
Turn on tühi , aga river ja Kairit kolmekordistab stäki. Tõnise poolehoidjate lohutuseks võib öelda, et ta jätkab enam-vähem keskmise stäkiga.
Eelmise aasta põhiturniiri finalistidest on siiani veel üle poolte sees - Revo Kink, Tarmo Mõttus, Maret Komarova ja Kaarel Lepik jahivad back to back finaallauakohta ning Kaupo Tenno mõistagi tõeslist sensatsiooni kahe järjestikuse meistritiitli näol.
Enne floppi oli Martin Häidberg all-in, umbes 24k, Indrek Strandberg oli SB ja oli teinud calli, kord oli Maret Komarova käes, kes ka callis. Pot korralik 72k.
Flopis avatakse
Indrek lükkab üle joone 25 tuhat, Mareti pilk on keskendunud, laud on jäänud väga vaikseks, kõik on põnevil, et mis nüüd saab. Maret laob 5 tuhandesed zetoonid virna ja teeb tõste - 65000!
Pressure on Indrek. Küll ta mõtleb, et millega Maret võis sellise lükke teha, küll mõtleb, et on ässad, küll et kuningad ja pärast paari minutilist arutamist, foldib, näidates , hea fold Indrek!
Pank on pirakas ja Andres Abakanov riveril Kaupo Tennole all-in panuse ette pannud. Kaupo ägiseb pikalt ja foldib lõpuks lahtiselt taskukuningad. Andres näitab kuute nelikut!
Silver saab suurel blindil walk`i, piilub igaks juhuks kaardid siiski üle ja viskab need hüüatuse "Tilt!" saatel lauale - . Samas lauas istuv Kristjan Abakanov ütleb reporterile:"Võid minna juba panna kirja, et Silver sai suurel blindil walk`i läks tilti ning lasi stäki kolme käega lendu. Viimased chipid mulle AQ vs AJ."
Riveriks on laud , Martin H. on panustanud riveril 30k panka 12k ning Lardo Leheste on läinud check-raisega all-in. Martinil callida umbes 25k, ta mõtleb päris pikalt ja foldib lõpuks. Lardo avab , kommenteerides: "Ma arvasin, et 4 on hea, aga igaks juhuks panin ikka sisse. Oli siis neli hea?" Martin ei vasta mitte midagi.
Ronald Randma avab cutoffilt 4500, Kristjan Maasalu buttonilt shipib 50 000, blindid foldivad ja Ronald instacallib ässadega. Kristjani laualt abi ei saa ning tema põhiturniir on selleks korraks läbi.
lauaga panustab Tarvi igal tänaval, minnes riveril ca 50 000 all-in. Alo Tõns mõtleb pikalt ja callib otsustab lõpuks -ga maksta. Tarvil pole paremat ette näidataja ta on mängust väljas.
Lardo Leheste avab varajaselt positsioonilt 4500, Kairit Leibold läheb väikselt blindilt all-in. "Palju on?" küsib Lardo tusasel ilmel. "18-19 või midagi sellist," teatab Kairit, diileri ülelugemisel on lõplik number siiski 20 700. "Algstäkk ja 700 vaevaga teenitud raha peale," sädistab Kairit, samal ajal kui Lardo ohke saatel "Nojah, ma pean callima" kostab.
Kairit:
Lardo:
Flop annab Kairitile mastitõmbe ning -ga jõuabki see kohale.
Christel Piller tõstab enne floppi, Ronald Randma callib.
Flop , Christel hakkab nuppe võtma, Ronald hüüab: "Pane vähem!", Christel siiski panustab suurelt, 8000. Ronald lööb üsna koheselt 20000 lauda. "Ma ütlesin, pane vähem, oleksid säästnud," on tema kommentaar. Christel keerab pea viltu ning surub 50 000 all-in. Ronaldi välkkiire "Call!" head ei tähenda ning tõepoolest ta avabki . Christelil on taskuässad, turn ja river kaheaudist ei too ning Christel on mängust väljas.
Ronald Randma tõuseb esiritta pärast Koit Kannu elimineerimist.
Action kulges Koidu buttonil avanguga, millega Ronald kaasa läks. Vahepealne action jäi nägemata, kuid Koit callis boardil all-ini ja kaarte näitamata lahkus. Ronaldil peos .
Mängijad suundusid esimesele 15-minutilisele pausile!
Mäng mängitud on ka Indrek Ülesoo, Heiti Riisbergi ning Veiko Vinsapuu jaoks.
Mängijaid vaikselt väheneb ja laudu tõstetakse kokku, Priit Oja tõsteti uude lauda BB koha peale.
Middle positionis olev Madis Vill tegi tõste, mille peale Priit vastas 4-betiga, 12 tuhandele.
Madis ei mõelnud kaua ja läks all-in oma allesjäänud 38k. Priit proovis Madist ära rääkida, et mis sul on ja kui sul on see kaart, siis ma viskan ära jne jne, kuid mingit infot Madis välja ei näidanud ja ei andnud, Priit siiski maksis.
Nagu iga aasta toimub ETPF mängijate vahel eraldi võistlus, mille parimad teenivad eriauhinna! Tänavu edetabeliarvestuse TOP3 ja parim naine teenivad augustis Tallinnas toimuva MPN Poker Tour 550-eurose põhiturniiri pileti!
ETPF aastamaks 15 eurot annab mitu põhjust liitumiseks - panus Eesti pokkerielule, lisaauhinnad, erilised kutsed aastagalale jpm! Vaata lisaks: wwww.etpf.ee
MPN Poker Tour (MPNPT) 2016. aasta kolmas etapp toimub Tallinnas ja seda uhiuues Olympic Casino esinduskasiinos!
11. -14. augustini Hilton Tallinn Park hotelli ja Olympic Park Casino ruumides toimuva pokkerifestivali peasündmusena toimub 550-eurose sisseostuga põhiturniir, mille garanteeritud auhinnafond 125 000 eurot!
Mariliis Elmik langeb neliku vastu! ....siiski asi polnud nii dramaatiline, 4 pimepanuse jagu läksid viimased nupud -ga sisse Koit Kannu vastu, kes tõmbas daamidega 2 daami lisaks.
77 alles ja nendest jätkamas 6 naist. Mullune kolme naisega põhiturniiri finaallaud on võimalus veel purustada!
Naistest jätkamas eelmise aasta põhiturniiri neljas Maret Komarova, kellele lisaks Kairit Leibold, Mirjam Jalak, Christel Piller, Katri Käsper ja Ilona Sibold.
Viljandlaste kurvastuseks peab mainima, et samal ajal sai lõpu maleguru Gert Elmaste põhiturniiri teekond.
Preflop tõste 2100, mis on täiesti tavapärane hetkel, arvestades big blindi, teeb Tauri Jaus ja Urmas Mõttus callib.
Flop on , Taurilt 2500, Urmas maksab.
Turn , Taurilt 5000, Urmas jälle maksab.
Riverisse ja Tauri seekordne panus on 10000. Urmas mõtleb väheke aega ja otsustab all-in minna, 25500, Tauri maksab selle kinni. Urmas näitab , turnist kaks paari, mis on ka piisav käe võitmiseks.
Teist päeva vaid 6 minutit mängida saanud Tartust pärit Aleksander Lammas pidi juba lahkuma, kui suurelt pimedalt Tambet Üksiku all-ini ära callis -ga. Vastas ja imet ei juhtunud.
Aleksander freerollis turniiril, kuna võitis pileti Olympic Poker Club Tartu aasta rankingu TOP10 eriturniirilt.
243 alustanust (tunamullune kordus, eelmine aasta 209 osalejat) pääses 2. mängupäeva 86 võitlejat. Keskmine stäkk 56 000. Mängijad avavad kotid ja laovad chipid mängimiseks valmis. Kui kõik valmis, siis antakse sireen, et jätkata mängu 11. tasemega 500/1000 ante 100.
Chipliider tiitlikaitsja Kaupo Tenno 182 500 nuppu ehk 182bb-d, mis annab mõnusalt vahendeid teiste survetsamiseks. Kaupoga samas lauas tuntumatest Andres Allsalu, Heitti Riisberg, Kristjan Abakanov, Raigo Aasmaa - kindel on see, et seal läheb actioniks!