Remo Ojaste kooris Dennis Einastolt ligi 150000, kui nägi taaskord mehe blufi läbi. Maha tulnud mastiga võitis mees ka käe. Dennisel oli käes vaid kaheksapaar.
Rene Eller kutsub kurja välja, kui all in läheb. Marius laseb taaskord chipid üle lugeda, Renel umbes 115 000. Marius maksab, Christel Piller ainsa naisena läheb all in, muljetades hiljem, et pani vastased ässa peale. Christeli hea nina vedas teda alt, sest Renel , kuid Mariusel üllatuseks .
Christelil endal .
Board ja Mariuse stäkk kasvab jõudsalt, kui kaks vastast elimineerib.
Timmo Lilium teeb tõste 25 000 ja Andrei Mjagkov läheb all in. Timmo laseb üle lugeda, Andreil on 115 000. Timmo ei tihka maksta. "Nu kui sa mulle praegu cocochambot näitad, siis..." märgib ta kahetsedes kaarte maha visates.
Muudatus turniiri korraldusliku poole pealt. Käimas on viimane level, mida täna mängitakse. Diilerid on juba 14 h floppe, turne ja rivereid pannud, antesid lugenud ja nüüd on neil aeg tuttu minna. Veel 42 minutit finaallauale lähemale mängimist.
Ronald Randma jaoks lõppes mäng 21. kohaga, kui koheselt pärast mängulaua vahetamist Karli Kurise kaartidele kaotas.
Flopis läksid mehed all-in ning kaartide avades oli eduseis Ronaldil, ent juba turnil tabas Karli üheksat ning kuna river oli blank, võitis see talle ka käe ning ligi 150000 mängunuppu.
Andrei Mjagkov on tõstnud 17 000-le, Veiko Aava on all in ning all in on ka Toomas Linnamägi. Just selline pilt avaneb, kui jõuame pastakaga laua juurde.
Andrei mõtleb ja palub chipcounti mõlemale.
Veikol 120 000 ja Toomasel 116 500.
Andrei loobub.
Veiko avab ja Toomas . Veiko ei rõõmusta, läheb ju korralikuks flippamiseks. Kuid kaardijumal on helde, ainsana tuleb piltidest lauda ja Toomas out.
Oskar Ojaveeri jaoks sai turniir lõpu, kui kaartide asus vastu Rene Ellerile . Flopist said mõlemad mehed hea paari ning läksid all-in. Turn andis Renele ka maja ning river kinnistas mehe võidu.
Rene Eller võitis ligi 125000 suuruse stäkilisa ning Oskar Ojaveer lõpetas auväärsel 25. kohal.
Mario Mikvere suutis teha näiliselt võimatut- duubeldada chipleaderi vastu. Mehed läksid pre-flop all-in, Mario näitas ässasid, Dennis Einasto poisse .
Tühja flopi , turni ja riveri tulemusena duubeldas Betsafe üks kahest järelejäänud mängijast 176000 suuruse stäki.
Enne pausi soovib duublit ka Renee Šemjakin Joona Saluveeri min raise peale all minnes. Joona laseb nupud üle lugeda ja kokku tuleb 81000. Joona foldib kahjutundega, sest oleks 50 000 olnud, oleks call kindlalt tulnud.
Birgit Tammel oli juba pikemat aega mullipoisiks saamise kursil. Kui viimane blindiraha näpus kuulis, et on rahasse jõudnud, ei olnud enam palju vaja, et kõik nupud sisse lükata.
All-ini lükates callis tema käe Rait Ränk, kelle kaartidest piisas, et turniiri kõige õnnelikumat kaotajat võita.
Mullimäng võib kesta päris kaua ja shortstäkina omades 15 000 Birgit Tammel ootab oma võimalust duubeldada. Mitu korda mõtleb ta kaarte vaadates pikalt, kuid ei tihka all in minna. Callimise võimalust muidugi mõista hetkel ei ole.
Kna käib hand by hand mang, siis action toimub hoopis teises lauas, kui Joona Saluveer teeb min raise 12 000, millele Imre Leibold vastab ületõstega 27 000-le. Callib liider Dennis Einasto, sama ka Joonalt.
Flop ja Dennis betib 23 000. Joona foldib. Imre buttonil mõtleb ja tõstab 70 000-le.
Dennis tõstab torni lauda ja all in hõige diilerilt.
Imre avab . Dennisel . Potitõmbele ei mängi keegi.
Pealtvaatajaid aina koguneb, kui avatakse turn . River blank.
Eelmise aasta maini 4. koht Gert Elmaste on BB-l 21500-ga ja maksab millegagi minraise. Flopil ta foldib ja jätab 11500 alles, millega elaks täpselt järgmise BB-ni foldides. Paraku jälgivad ka vastased seda nagu raisakotkad.
Tema stäkk määrab ju teiste väikeste mängustrateegia.
Kui sul on seljas särk, mille selja peale on kirjutatud: "No skill, only luck", siis on sul vaja ainult diilerile öelda, et anna riverisse üks viis ja nii juhtubki. Eriti on seda vaja siis kui sul juhtub käes olema viiepoket ja vastasel . Just sellist särki kannab Remo Ojasete enamikel turniiridel ja sellest heaks tulemuseks enamasti ka piisab. Rait Ränk sellest teadmisest õnnelikumaks ei saanud ning luges vastasele duubli välja.
Kristjan Maasalu pääses esialgu mullipoisiks olemisest, kui oma pisikese 20000suuruse stäkiga pre-flop all-in läks ning tänu Andrei Mjagkovi callile selle pea kolmekordistas.
Maha tulnud kaardid käe tulemust ei mõjutanud ning Kristjani lootus rahast, finaallauast ja ka võidust elab edasi.
Rutiinne call Dennise poolt -ga PFAI Mario Mikvere vastu oli standardist vaid ühe mastikaardi kaugusel. Sedapuhku ta masti siiski ei saanud ning viimast poissi ei tulnud samuti ära. Mario 100000 peal ja vaatame kas jää hakkab murduma.
Kuna sellest on võimatu mööda hiilida. Otse meie laua kõrval on oma lemmikpokkeristrateegiaga sõiduvees väheke vägijookidega liialdanud Rikard Relander, kes igal võimalusel panustab poti (kuigi tegu on enamasti limitformaadiga). Nüüd mõistan küll miks mõnel mängijal on kõrvaklapid...
Arvake milline mängija kutsub ennast sellise vallatu nimega? Muidugi Roland Randma, kes on enda sõnul:" Tüdinud oma turniirielu juuksekarva otsa riputamast. Nüüd võtan juba ilma showdownita." Ja see strateegia toimib veel paremini- nüüdseks on tal stäkk juba üle Harju keskmise- 130000. Olles paar pausi tagasi tualetis, tundis ta äkki, et nüüd tuleb!
Roland Randma on sõnapidaja mees. AJ vs 89s saab duubli. 77 vs AQ veel üks ja kohe otsa AA blindid. 70000 pole küll teab mis tegija veel, aga mees andis sõna ja seni on tee tippu veel avatud.
Vladislav Hani jaoks lõppes turniir 42. kohaga, kui ligi 66000 suuruse stäki kaotas chipleader Dennis Einastole. Mehed läksid pre-flop all-in ning Vladislavi jaoks, kel käes parem pocket kui vastasel, tundus võit juba käega katsutav.
Nii nagu on juba varem sel turniiril õnn Dennisele naeratanud , tegi see seda jälle- flopis tuli maha kolm potit ning neljanda ja viienda pakkusid turn ja river .
Käevõidu tegi Dennise jaoks eriliseks ka asjaolu, et lauanaabrite sõnul sai ülejäänud kaks kümmet nende poolt maha pandud.
Ronald Randma, kes alles mõne käe eest lubas oma väikesest stäkist tõusta nagu fööniks tuhast, tegi oma lubaduse teoks, duubeldades kaartidega Tarmo Tammeli vastu oma ligi 20000stäki.
Flopist ässa tabades polnud käsi aga sugugi veel võidetud, sest Tarmo oli vaid ühe risti kaugusel masti tabamisest. Nähes, et turni ja riverisse tulnud kaardid Tarmot ei aidanud, kõlas Ronaldi poolt võimas möire.
Potis on 30000. Laual on reas ning Priit Türner on pandud vastase poolt allin küsimuse ette (tal järel 70000, Rene Elleril suts rohkem). Priidul käes . Pannes vastase mingil seletamatul põhjusel blufi peale tuli peale kauakestvat, rasket mõttetööd saatuslik call. Turniiri elutee katkes samas, sest vastas oli siiski top two ja Priit oli "vedamas surnut".
Lauas nr. 3 on hoogu sattunud Imre Leibold. Lauakaaslased hädaldavad, et juba 3x on ta tõstnud, lauda tuleb äss ja Imre näitab varem või hiljem käest ässapaari. Reporteri silma all teeb ta taas UTG tõste , saab calli Joonalt ning ässaga flopil panustab. Joona foldib ning Imre muckib kinniselt. Deduktiivne järeldus- ässasid polnud! Selle eest saadetakse ajakirjanik minema. Muide lauas on hulk maiasmokki- pea kõigil oli ees trühvlikomm. Kommionul olla kraam otsa saanud peale seda.
Rait Ränk duubeldas oma ligi 80000 stäki, kui flopist endale kõrge rea ja kuningliku mastirea tõmbe sai. Käe kaotajal Kristjan Maasalul ei olnud samuti kaugeltki halb käsi, sest oli flopiga saanud ässadega kolmiku.
Kahjuks turn ja river midagi põnevamat kummalegi mängijale ei andnud ning meeldejääva võidu ja korraliku stäkilisa sai endale Rait.
Ronald, kes enda sõnul juba eelmisest mängupäevast väikese stäkiga enda kätt ootab, näitas oma kümmet blindi ja ütles lauakaaslastele: "jätke see meelde, nüüd hakkab tulema!"
Egon Kaljulaid rääkis level varem juhtunud "huvitavast" käest. Omades BB-l kaheksapaari, foldisid kõik kuni buttonini (Priit Hansalu), kes tegi väikese tõste K8-ga( kergelt negatiivne tõste, tänu imagole võimalik). Saarlaselt call (allinni puhul suurenenuks tema stäkk vastase foldimisel 20% ilma võitluseta! - seega suur viga). Flop ning Egon paneb eest ajama 30% potist - vastane callib!? (plaaniga...?). Turn - check(tõenäoliselt keskmist sorti viga), check. River ning nüüd põrutati allin. Split. Kas sellist pokkerit me tahtsimegi?
Valeri juhatas hetk tagasi sisse ka tänase teise turniiri elik "kaheksajala". Ühtlasi palus ta mängijail suhtuda mõistvalt diileritesse, kes osasid mängusi jagavad esimest korda elus ning 2-7 triple draw võib kõlada üldse nagu roppude sõnade jada.
Võitluses kahe väiksema stacki vahel läksid pre-flop all-inni Tarmo Tammel ja Hennit Pedassaar. Juba flopis oli käsi vaat et otsustatud, kui pocketiga sisse läinud Tarmo üheksat tabas. Turn ja river tulemust ei muutnud ning Tarmo sai ligi 30000 stäkilisa. Hennit Pedassaare jaoks lõppes turniir 48. kohaga.
Teises lauas lõpetas 49. kohaga Coolbeti esindusmängija Kristi Kirs.
... küsib Rauno Tahvonen koos Kristi Kirsiga, kui 8-game pilet juba ostetud, aga kuidagi Mainilt välja ei taha kukkuda. Bääd lakk ütlesid kurjad keeled selle peale. Seejärel tuletasime taaskord meelde eelmise aasta Gert Elmaste kahelauamängu lugu ning Tõnu Kõiv tuletas meelde, et olnud ka juhus, kus üks vendadest Linnamägedest käis vahepeal pulmas ja tagasi tulles nagu muuseas tuli ka Eesti meistriks. "Olla igav pulm olnud", arvas Kristi või siis ütles pruut lihtsalt keerutamata EI.
Dennis Einasto võtab veel ühe skalbi, kui sai vastu Dmitri Dudakovi kaartidele . Flopp ei andnud meestele midagi,, ent turnis tabas Dennis vajalikku . River kumbki meest ei aidanud ning kolmik-kaheksaid kahtlustamata callis Dmitri ka Dennise all-ini, kus pidi tunnistama chipleaderi edu. Dmitrit jaoks lõppes turniir 56. kohaga.
Dennis Einasto teenis võiduga ligi 55000 suuruse lisa, ning suurendas oma edu teiste ees veelgi.
Reporter sai just (taaskord) noomida fake news tootmise eest. Nimelt kasutab ka Kristjan Maasalu õnnetoovat kilpkonnakujukest. Tema aga on viinud selle suisa uuele tasemele ja see tõesti toimib! Iga turniiri jaoks peab olema spetsiaalsest materjalist kuju. Tänasel põhiturniiril toimib näiteks suurepäraselt klaasist Kilpa (leitav ka juuresolevalt pildilt). Tema lauakaaslane Christel Piller oli juba endale õiged materjalid kõik ilusti selgeks teinud ning nagu näete ainuüksi sellest piisab, et omada täiesti korralikku löögipositsiooni - 70000.
Päeva 24700 nupuga alustanud Veiko Aava võitles vapralt tasapisi üles ja siis see juhtus. osutus sedakorda tema jaoks piisavalt heaks, et nupud teha ja oh seda õnne kui vastane Sergei Karanin (suurema stäkiga) ette näitas. Paraku flopis ilutsesid ning Veiko südame löögisagedus teps mitte ei langenud. Turn tõi unelmate ning arütmia oli täielik. River blank ning nüüd võib Veiks nautida 130000 ringis stäkki.
Uurisin allesjäänutelt, mis toob mängijaile õnne ja selgus, et vaid 2 osalejat kasutavad spetsiaalset õnnetoovat cardprotektorit. Seega võib väita, et tõepoolest need ei aita eriti. Kuigi Indrek Stranbergi kuldne kasiinožetoon ju viimati pidas ning Ivar Rühka roheline malahhiit aitas hetk tagasi tema QQ-l võita vastase AK vastu.
Kui pea igal aastal juhtub Las Vegase WSOP main eventil, et keegi suure stäkiga tegelane ei ilmu enne rahadesse saamist (või isegi finaal)lauda, siis Eestis näeb seda harva. Sel korral aga sai sellise tembuga hakkama ei keegi muu kui Joel Lindpere! Hetkel on tal järel veel 1 BB kuid laua taha tundub ta sel turniiril siiski enam ei jõua.
Indrek Stranberg, kel stäkki vaid keskmisest viiendiku jagu(15000) duubeldas pre-flop all-iniga, võites chipleader Dennis Einasto vastu.
Flopp andis Indrekule ässapaari, ent mees ei saanud endiselt rahuneda, sest arvestades Dennise varasemat õnne, ei oleks olnud midagi imestada, kui mees turni ja riveriga tabanud oleks.
Indreku jaoks läks aga käsi õnneks ning mees saab turniiri jätkata.
Tõmmanud 77-ga ässadele koti pähe ning üle 50000 ennast duublisse löönud Mario Mikvere sattus sellest eufooriasse ja räägib nüüd teistele lauasolijatele palju põnevaid lugusid elust enesest.
Ants Olev võitis kaks kätt järjest ning tegi oma 20000 suurusest stäkist pea kolmekordse.
Suurem osa Antsu võidust tuli Erki Niitlaane arvelt, kelle vastu mees all-ini läks ja olgugi, et mõlemad mehed flopis ässa tabasid, pakkus see rõõmu vaid Antsule, sest turn ja river olid mõlema mehe jaoks blankid.
laual nr. 3 käib kibe arutelu kolme mehe vahel, kes oleks käe võitnud. Ainult üks neist, Raiko Vannas, näitab ka oma tegelikke kaarte, milleks on ning lisab, et ta ei ole vist kunagi poistega võitnud. Seda ei lase vastased omale 2x ütelda ning kutsuvad teda valetajaks või siis mängib ta pokkerit teist päeva. Noh, ega see 5 live turniirigi nüüd nii pikk aeg ole, et JJ iga kord vastu hambaid ei võiks saada, või mis?
Jaan Vaabel on taas jõudnud mikrolevelini oma stäkiga ja leiab käest . UTG+1 teeb ta tõste4500, jättes taha 2500. Kõik foldivad BB-ni (Timmo Lilium), kes vajub hetkeks mõttesse. Jaan ütleb: "Sa ei pea ju callima" kuid Timmo callib siiski. Flopis on ja Jaan viskab kiirelt ja rahulolevalt oma riismed sisse, tema rõõmuks vastane callib ka seekord. Kuid õnn osutub üürikeseks kuna Timmo on hoopis "kavaldanud" ja avab hr. Vaabeli kirstunaelaks ning rohkem kuningaid selles jaotuses ei jagata.
Esmane duubeldamiste ja lahkumiste periood on peatunud 69 peal. Mängijad on pisut vaoshoitumad ning saalis enam naljalt "all-ini" ei kuule. Eks näis kauaks rahulikku mängu jätkub.
Kuna 10. laud asub aparaatidesaali vahetus läheduses, ei hakka sealsetel mängijatel kunagi igav. Nii teadsid Alo Tõns ja Hanno Liiva rääkida, et: "Aparaat teab millal ta annab ja millal ei anna" (slotispetsidelt kuuldud nõuanne) ning rullikukuningas lükkas tooli juba kummuli Fort Knox aparaadi peale, et keegi sel ajal kui ta ATM manu käib, kohta teadliku masina veeres ära ei habiks.
Jaan Vaabel lükkab oma mikrostäki sisse ja tõuseb laua tagant püsti, lisades: " Tõusen püsti kah , annab lisaprossud." Indrek Stranberg callab -ga maha. Jaan avab . Lauale laotakse: ning siis ja - püstitõusmine aitas küll! Paraku see duubel ei tõsta Jaani veel medalipretendentide hulka.
Kairit Leibold tuli osalejatest ülesvõtteid tegema (või hoopis Impsule kaasa elama?) ning viisaka mehena võttis Rauno nobedasti mütsi peast. Paraku ei tea ta viisakusest siiski vist eriti palju kuna seejärel rebis ta ka dressika seljast ja pobises midagi segiminevast soengust ja hirmsast palavusest.
Juba esimest levelit ei suutnud üle elada hulk kannatamatuid (et mitte liiga ülekohtune välja näha, ka nii mõnigi ebaõnnesõdur): Robi Väärtnõu, Mirjam Jalak, Reigo Maar, Miko Aasma, Cedrik Linne, Erio Ermann.
Raiko Prii, kelle duublist alles paar kätt tagasi kirjutasin, jätkab endiselt oma head hoogu, kui kaartidega esmalt flopis Anders Karlseni ning turnis Aleksandr Liliku all-ini sundis. River oli blank kõigi kolme mehe jaoks ning kahe paariga võitis käe ning teenis ligi 50000 chipilisa Raiko Prii.
Andersi ning Aleksandri jaoks on turniir lõppenud.
Vaadeldes praegu veel mängusolijaid, on turniiril alles kolm mängijat, kel õnnestus eelmine aasta samal turniiril jõuda finaallauda. Need sportlased on Rauno "üllatusüllatus" Tahvonen (9. koht 2017 ME), Marius Morel (7.) ja Gert Elmaste, kes platseerus eelmine aasta lausa 4. kohale, mängides samal ajal veel korraga kahte turniiri!
Loodame, et keegi neist suudab teha väikest viisi ajalugu.
... müts muidugi, mis te siis arvasite!? Vaatamata kevadiselt soojale ilmale väljas ja lausa suvisele mängusaalis, istub Rauno Tahvonen traditsiooniliselt lauas suusamütsiga. Temast palju ei jää maha ka Remo Ojaste, kes on pibole lisaks pannud pähe peasuurused kõrvaklapid. Tundub, et esimese hooga ajud veel kummalgi mehel kärssama läinud ei ole.
Rene Riomar, kes tänast päeva alustas ühe tagasihoidlikuma stäkiga, pidi turniirilt lahkuma juba esimeses pooltunnis. Mees lükkas kõik nupud pre-flopis sissse, callides ära Joona Saluveeri panuse, kelle kaartidest käe võitmiseks piisas.
Raiko Prii callis mastitõmbega flopis Anders Karlseni kolmikuga all-ini. Raiko närvid said rahuneda juba turnis, kui mees masti kätte sai. Kuna river oli mõlema mehe jaoks blank, sai Raiko duubli oma 38300 stäkile.
Ei ole just meeldiv alustada Põhiturniiri teist päeva suurte lootustega ja siis esimesena kotid kokku pakkida. Paraku just niisugust saatust pidi taluma Jaagup Luhakooder , saades seejuures oma nuppudest lahti juba esimese käega! Mõniteist minutit hiljem järgnesid talle "rahvapokkerist" Mati Pirn ja Ranel Käsi.
Kuidas ikkagi saada teise päeva sellisel tähtsal turniiril, sellise müstilise stäkiga nagu Dennis Einasto seda tegi? Saladus peitub selles, et päeva lõpus saab suur stäkk natuke "lightimalt" pressida kuna enamus tahab melust kindlalt veelkord osa saada ja puhanud peaga poolpuhtalt lehelt teisel päeval uuesti alustada. Ning kui siis juurde lisada veel õigeaegne õnne ajastamine (kuidas muidu nimetada päeva lõpukäena jagatud KK-d ja vastasele nagu mõnituseks antud QQ-d?). Võitnud esimese päeva lõpus vähemalt 5 viimast kätt ja seepeale diilerit, jumalat ja kaardijumal Umpsat kordamööda tänanud Dennis kasutas justnimelt kõik selle suurepäraselt ära ja alustas teist päeva valgusaasta suuruse edumaaga teise koha ees!
Õige pea on algamas põhiturniiri teine mängupäev. Esimesed mängijad on juba kohal, avanud oma chippidega täidetud plastikaatkotid, mõned mängijad soetavad baari äärest endale kehakinnitust ning mõned alles ootavad riietehoius. Üks on aga selge- kõik on põnevil algava mängupäeva eel, sest nad võistlevad, et saada osa 73943€ suurusest auhinnarahast.
Esmane duubeldamiste ja lahkumiste periood peatus 69 inimese peal. Mängijad on pisut vaoshoitumad ja enam nii kergekäeliselt saalis "all-ini" ei kuule.