2018. aasta 21. novembri seisuga on live-turniiride tulemusi koondavasse ülemaailmsesse
The Hendon Mob andmebaasi jõudnud koguni 1413 Eesti pokkerimängijat eesotsas
Madis Müüriga.
Nende Eesti meeste ning naiste live-turniiride koguteenistus jääb vahemikku 43 kuni 766 594 dollarit (peame siinkohal arvestust ka edaspidi dollarites ning olgu siis mainitud, et 1 EUR = umbes 1,14 USD). Paraku pole aga keegi meist siiani veel miljonini jõudnud. Kes võiks olla esimene ning kuidas läheb meie naabritel?
Baltikum
Kolmest Balti riigist on selgelt edukaim
Leedu, kus elab viis pokkerimiljonäri. Neist tuntuim mõistagi
Europarlamendi saadikust ettevõtja Antanas „Tony G“ Guoga, kes ajanud kokku üle 6 miljoni dollari. Ülejäänud meesteks on
Dominykas Karmazinas, Matas Cimbolas, Kristijonas Andrulis ning
Laurynas Levinskas. Enamus neist on säranud EPT-del, Levinskas jõudis aga ka näiteks selleaastasel WSOP põhiturniiril saja parima sekka.
Lätis on üks miljonär – 2016. aasta Barcelona High-Rolleri teine mees Mihails Morozovs. Seal õnnestus tal võita ligi 700 tuhat dollarit, kuid hämmastav kombel pole ükski teine Morozovsi cash suurem kui 56 tuhat dollarit. Ühesõnaga – mees on mänginud palju ning kõikjalt midagi ampsanud, sealhulgas ka näiteks 2011. aasta Tallinna EPT-lt.
Põhjamaad
Soome on juba väga tõsiste tegijate maa. Pokkerimiljonäre on põhjanaabritel koguni 20 eesotsas
maailmakuulsa Patrik Antoniusega, kes on kühveldanud kokku üle 11,7 miljoni dollari. Ka teisel kohal on värvikas tegelane -
Eestiski suuri turniire võitnud ning seejuures koguni Eesti meistriks tulnud (!)
Juha Helppi.
Rootsis on 33 pokkerimiljonäri. Mõistagi on edetabeli tipus 2014. aasta WSOP põhiturniiri tšempion Martin Jacobsen, kelle live-turniiride koguteenistus koguni 16,84 miljonit dollarit.
Rikas naftariik Norra jääb huvitaval kombel alla nii Soomele kui Rootsile (seal miljonäre 14, kellest tuntuimad Annette Obrestad ja Thor Hansen, esikohal aga selsamal 2014. aasta WSOP põhiturniiril just Jacobsenile alla vandunud Felix Stephensen).
Kuulsaim taanlane on kindlasti High-Roller Gus Hansen, kuid 2009. aastal Tallinnaski valitseva maailmameistrina mänginud Peter Eastgate on temast endiselt umbes miljoniga ees (mõlemad mehed ajanud kumbki kokku üle 10 miljoni dollari). Pokkerimiljonäre on Taanis 22.
Vähemalt Islandile teeb Eesti ära, sest seal on vaid kaks mängijat, kes jõudnud kuuekohalise teenistuseni. Üldse on saareriigi mängijaid Hendoni edetabelis kõigest 79.
Endine NSVL
Eestil on olnud ikka kombeks end teiste endiste Nõukogude Liidu vabariikidega võrrelda ning eks teeme seda siis meiegi.
Alustame Venemaast – pokkerimiljonäre on seal 49, edetabeli tipus ligi 16 miljonit teeninud High-Roller turniiride regular Ivan Kurganov. Ühtegi ulmevõitu mehel küll pole, kuid poole kuni pooleteise miljoni kaupa on õnnestunud koguda aastate jooksul aukartust äratav summa.
Veelgi kõvem mees on panna välja Valgevenel. Samuti ülisuurte sisseostudega High-Roller turniire nautiv pokkeriproff Nikita Bodjakovski on ajanud kokku koguni 20,74 miljonit dollarit, mis tagab talle koha lausa maailma esikahekümnes. Valgevenes on seejuures täpselt 10 pokkerimiljonäri.
Ukraina saab panna vastu tosin miljonäri eesotsas Eugene Katšaloviga (9,23 miljonit). Aserbaidžaanis on kolm miljonäri, Moldovas aga üks (kolme-ja-poole miljoni mees Pavel Plesuv, kes mänginud edukalt nii suurema kui väiksema sisseostuga turniire).
Sarnaselt Eestile pole ühtegi pokkerimiljonäri Kasahstanis, Armeenias, Gruusias ja Usbekistanis. Üldse ei tea midagi Kõrgõstani, Türkmenistani ja Tadžikistani mängijatest. Ega seal vist olegi lubatud (vähemalt avalikult) pokkerit mängida...
Eesti - kellest võiks saada esimene miljonär?
Eesti läbi aegade edukaim turniirimängija on jätkuvalt Madis Müür ning koha Eesti esikümnes tagab tänaseks vähemalt 309 tuhande dollariline teenistus. Milline esikümne mees võiks aga esimesena miljonini jõuda?
Madis Müür (1.), Imre Leibold (7.) ja Marek Kolk (8.) tegutsevad paraku pigem teistel aladel, ka Raigo Aasmaa (5.) ei mängi lives kaugeltki enam nii aktiivselt kui varem.
Ettevõtjad Henri Käsper (3.) ja Mauri Dorbek (10.) mängivad küll rohkem kui eelmised neli, kuid siiski mitte väga massiliselt (õnneks ei hirmuta neid jällegi kõrgemad sisseostud). Vallo Maidla (9.) on endiselt väga aktiivne, kuid eelistab maailma mastaabis siiski selgelt väiksemate sisseostudega turniire.
Kes jäävad järele? Kolm noort ja vihast meest - Matthias Tikerpe (2.), Ranno Sootla (4.) ja Markku Koplimaa (6.). Kõigil neil peaks olema suur võidutahe, piisavalt tugev seljatagune ning keegi neist ei tohiks ka n.ö. „scared money“ olla.
Aga mõistagi ei tuleks arvestada vaid esikümnega, sest tabeli tipus on teisigi kõrge potentsiaaliga tegijaid. Eelkõige mõistagi
isa ja poeg Pihelad (13. ja 16.), kellel ka ükski High-Roller üleliia kätt värisema ei aja. Siis näiteks
erakordselt tugev turniirimängija Kaarel Lepik (19.), tõusev täht
Rauno Tahvonen (26.), suurturniiride spetsialist
Kristo Klaassen (29.), üliedukad netimängijaid
Kaido Koorits (32.), Andres Allsalu (34.) ja Sander Laprik (35.) ning kahtlemata ka
valitsev Eesti pokkerimeister Ermo Kosk (38.).
Kas mõni kihlveokontor tahaks sellele kõigile (kes saab esimesena miljonäriks ja millal) ka äkki mingid koefitsiendid teha?
Lõpetuseks ka ülemaailmne edetabel 21. novembri 2018 seisuga The Hendon Mob andmetel. Kõikvõimalikud High-Roller ja Super High-Roller turniirid on tabeli tipu mõistagi totaalselt sassi löönud ning esikümnes domineerivad mehed, kes sageli ülikõrges mängus kaasa löövad.
Maailma live-turniirimängijate TOP 10 läbi aegade 25.11.2018 seisuga:
1. Justin Bonomo (USA) - $43 463 091
2. Daniel Negreanu (Kanada) - $39 830 195
3. Erik Seidel (USA) - $34 575 433
4. Fedor Holz (Saksamaa) - $32 556 379
5. David Peters (USA) - $29 244 423
6. Daniel Colman (USA) - $28 925 059
7. Antonio Esfandiari (USA) - $27 685 055
8. Steve O'Dwyer (USA) - $26 32 413
9. Phil Ivey (USA) - $26 267 283
10. Dan Smith (USA) - $25 867 250
Kommentaarid