Marko Keskel on 110-eurose sisseostuga Omaha turniiril jõudnud finaallauda. Hetkel mängitakse mulli välja, aga Marko seis on päris mugav, sest tal suuruselt teine stäkk.
Võitja saab 2300 € ja kui küsime, mis kohta Naxer ise sihib, ütleb ta, et juba 4. kohaga oleks ta rahul. "Kuskilt tuleb see raha ju tagasi teenida, mis ma põhiturniiril magama panin," on lõbus Naxer mõnusalt eneseirooniline.
Mitmeid kordi meie mehi loputanud Ricardo Moran kukub Jaana Kindsigo käe läbi. All-ini jõutakse juba enne flopi avamist. Ricardol , mis flopis isegi kaheksat tabab.
Jaanal , mis jääb tugevamaks ka pärast riveri avamist.
Ekstrasensi saatesse Sander Laprikul asja pole, sest 50. koha asemel võtab ta hoopis 43. koha. Aga mine tea, ehk on seal saates väike eksimisruum lubatud. Noh, et vanaisa vaimu asemel käib kummitamas hoopis naabrinaise oma.
Vallo Maidla viimased nupud läksid -ga Mathias Siljanderi vastu, turn . Eks ta oligi selgelt väikseim stäkk, kuid kaotus sellest hoolimata nats tobe.
See kõik aga tähendab, et mull on lõhkenud ning allesjäänud teeninud vähemalt 1055 eurot.
Algab suur rõõmupidu, eriti sillas on shordid. Ja iseäranis happy on Thomas Hansen, kes seda ka valjuhäälselt demonsteerib. Privador on ka mõistagi rahul!
BB Sander Laprik leiab käest , ees on Mathias Siljander tõste teinud. "Miks sa mind nii raskeid otsuseid sunnid tegema? Kas floppi saaks näha?" uurib Codecci nalja pärast. Diiler vaatabki küsivalt floori poole, aga sealt tuleb konkreetne pearaputus. See ei ole mingi homegame.
Kui Mayday-mehe Thomas Hanseni duublist oli juba juttu, siis nüüd läks õnneks ka teisel mikromehel - meie oma Vallol.
PFAI, Vallo ja Mathias Siljanderil . Laud Vallole ohutu, turn lisaks ka kuningas. Mathiase suurele stäkile ei avaldanud kaotus muidugi mitte mingit mõju.
Aga ega Vallol ka nüüd eriti stäkki pole. Vaid 40K, umbes 5XBB.
Turnabossid teatasid just, et ehkki tänane päev oli plaanis selle leveliga lõpetada, seda ei tehta, juhul kui rahadeni ei jõuta. Kui praegused 13 kellale jäänud minutit täis peaks tiksuma, jätkub mäng ilma pausita samade blindidega kuni rahadeni jõudmiseni.
Väga harva, kui näed meest, kes kõike mängu pannes paneb tõesti kõik mängu. Thomas Hansenil veel vaid üks võimalus pääseda, nii et UTG-lt lükkab ta oma 11 000 sisse, pimedalt. Ta tõuseb lauast püsti, sirutab kaks kätt taeva poole ja asub jumala poole palvetama: "Mayday, mayday, mayday! Please, God, I believe in you. Please believe in me." Kogu saal on naerust kõveras.
Mathias Siljander teeb tõste, et norrakaga kahekesi jääda. Ja jääbki.
Aga Mathiase on Thomase poolt domineeritud.
Esimene kaart, mida floppi avatavana näeme, on samuti . Seda nähes kõlab lisaks Thomase enda rõõmurõkkele veel palju teisigi, sest pealtvaatajaid on nüüd murdu.
Ei ole Thomasel veel kriipsu peal ja selliseid showmehi pigem välja kukkumas ka ei näeks!
Kasso Laasik on terve tänase päeva demonsteerinud lahtist, julget ning agressiivset mängu.
Tema stäkk on hetkel 830K, mis on üks turniiri suurimaid.
Naisi on konkurentsis kolm. Lisaks kahele eestlannale ka paar tundi tagasi üsna short olnud Linda Madleena Lahdenpää, kes on oma nööbikuhja kena 600K peale tõstnud.
Kujutage ette, et Tarmo Tammel peab kinni püüdma hiire. Ta õlitab hiirelõksu kenasti sisse, sätib ka juustu õigesse kohta ja jääb käsi hõõrudes ootama. Emmentalist paksu õhu peale tulebki hiir kohale. Ja pistab juustu nahka, sest Tarmo on unustanud lõksu vinna tõmmata... Fakk!
No midagi sarnast juhtubki. Tarmolt tõste 20 000, väike stäkk all-ini ja Tarmolt insta-call.
Mõlemad avavad ässad :/
Tarmol punased, vastas mustad.
Flop toob kolm ärtut. Aga turn ja river südametud.
On mängijaid, kellel järel vaid ca 10BB suurune stäkk. Neist üks läheb kuute pocketiga all-ini ja saab emandatelt calli. Flopis kohe kuus ja kaks ruutut. Turnis kolmas ruutu (vastase üks emandatest samuti ruutu masti). Aga river ohutu ja pisike kahekordne.
Taago Tamm muretseb ja uurib, kuidas tema stäkk teiste omadega võrreldes on. Aga Taago veel muretsema ei pea. Samas Markku Koplimaa ilmselt võiks.
Väikeste higistamise ajal mängib Marius Morel chipliidri Mats Albertseni vastu jaotuse. Floppi vaadatakse 18 000 eest, üks mängija veel pundis.
Flopis , Mariuselt 24 000, Mats tõstab 65 000 peale ja jäädakse kahekesi.
Turnis , mis checkitakse läbi.
River toob Mariuselt lauda 64 000 ja Mats ei usu.
Aga Marius avab , mis võtab vastasel tuju mõne kraadi võrra tusasemaks. Tema kaarte me ei näe.
Toidu ootamise maailmarekordi püstitanud Jan Svendsenil on nüüd kõht täis. Jumal tänatud. Aga stäkk vajab veel kosumist. Ega muud polegi kui push-fold mäng. Proovis tema korra -ga, aga calli ei saanud.
Rahad hakkavad lähenema ja Sander Laprik asub ennustamisega tegelema. Helget tuleviku ta ei näe. "Ma arvan, et ma jään 50. kohale," ütleb ta pessimistlikult.
Endas kahtleb ka Kaido Mikk, kes räägib, et kui kuulis, kui vähe rahadeni veel minna, tuli lauast ära, sest jumal teab, mis imetrikkidega muidu stäki maha suudab mängida.
Meie oleme mõlema mängija osas oluliselt positiivsemalt meelestatud. Nüüd juba 53 mängijat alles ja Kasso Laasik tõmbas just ühele mehele veel koti pähe, nii et 4 mängijat veel ja siis on raha!
Marius Morel nii meile ütleb ja ta ei räägi pokkeriässadest, kes murdnud kuskilt uksest sisse plaaniga 100-eurost kõrvalturkat taguda. Jutt käib floppi maanduvatest ässadest, kui Ottomar Ladva on kunnide pocketiga all-ini läinud. Vastasel ja Ottomaril game over.
Vaatame, et Kaido Miku stäkk on pärast pausilt naasemist paisunud. Küsime järele ja Kaido ütleb, et just luges, et 285 000 on. Eemm....ei ole. Kindlasti mitte.
Kaido võtab rehkendamise uuesti ette ja selgub, et tegelikult stäkk palju suurem. "Oh, jess, ma saan gämblida," on nüüd mehe tuju kraadi võrra lõbusam.
Alles on 58 parimat ning täna on eeldatavalt mängida veel 100 minutit.
Mull lõhkeb 10 mängija pärast ning eeldatavalt jõuame selleni ikkagi juba tänase õhtu jooksul. Mängutempo hakkab vaikselt hiilivaks muutuma, kuid seda hoogsam on action kõrvalturniiridel.
Kõva melu on käimas nii kasiinos, fuajees kui konverentsisaalis.
Vaene Tarmo Tammel peab pool tundi ilma Jokkerita läbi ajama, sest ta annab telefoni laadima. Nii et kes plaanis Tarmole lähima poole tunni jooksul nilbeid sõnumeid saata, siis palun ärge seda tehke, telefon on avalikus kohas.
Tund aega läinud nagu naksti. Kõhud on peaaegu kõigil täis, välja arvatud Jan Svendsenil, kes tellis restoranist toitu täpselt tund aega tagasi ja ootab seda siiani... Kui toit kohe ei tule, pole lauakaaslastel lootustki Jani oma tavapärases meeleolus näha, sest näljane inimene on ärritunud inimene.
Kõige lõbusam "inimene" on täna kahtlemata Coolbeti karu, kes käis pausi ajal kõrvalturniiri mängijatel käppa surumas ja pulli tegemas. Põhiturniiril osalejaid pole ta siiani masseerima julgenud tulla.
Käime kõigi oma mängijate juurest läbi ja küsime, palju nuppe on. Sest nüüd minnakse pausile ja tunni aja jooksul ühtegi kontokõikumist aset ei leia. Kõige lahedamalt liigub puhkama Kasso Laasik.
PS! Kui keegi on puudu, palun tulge ja öelge, lisame teid juurde.
Rauno Viljarannal on stäkk imeõhukeseks jäänud. See on vist blindilt lausa pimedalt sees.
on tal käes. Vastas .
Kohe flopis on ka ja Rauno lootus kaob täiesti ära.
Samas lauas istuv Kalle Suvi tõdeb, et ta valetas meile enne, kui oma stäki suuruse ütles. Tal oli 230k asemel hoopis 290k. Nüüd on see küll veidi kahanenud.
Ka Kasso Laasik, eestlaste seas chipliider ja võib-olla ka turniiri chipliider, istub selles lauas. Tema chipilaotus erineb vastaste omast. Kui teised sätivad nupud tornidesse 20 kaupa, siis Kasso omad on kümnestes tornides. Kas sellega võimaldab ta vastastel oma suur stäkk võimalikult kiiresti üle lugeda või neil, vastupidi, silme eest kirjuks lüüa? Pigem esimene variant. "Ma ajaks need chipid muidu lihtsalt ümber, muud polegi," põhjendab mees, kellel samas Parkinsoniga probleeme ei paista olevat.
Nn. "eestlaste lauas" vaatab Raul Kaupmehe 12500 tõste järel floppi neli mängijat - lisaks temale ka Markku Koplimaa, meile juba tuttav Punasärk ning veel üks väliskülaline.
Raul checkib tuimalt ette, Markku panustab 20K ning välismaalased viskavad mõlemad kiirelt maha. Aga mitte Raul, kes oma 70K stäkiga kohe sisse läheb.
Markku:
Raul:
Cooler, mis muud. Runner-runner nelikut turn ja river ei anna.
Jääme ühe laua juurde seisma, aga ükski eestlane actionis ei osale. Väikse stäkiga Jonas Nielsen liigub all-ini ja saab suuremalt stäkilt selga tõste 83 500. Ca 200k+ stäkiga mees põrutab samuti sisse ja selle konkreetse laua kontekstis on muidugi põnev.
Parasjagu on kõrvalturniiril paus ja igavust peletavaid puhkajaid koguneb laua juurde üha rohkem. Nüüd tõmbab see ka põhiturniiriliste tähelepanu ja kes parasjagu käes ei osale, tormab kohale, et mitte mingil juhul millestki eriti kõvast ilma jääda. "Mis seal toimub?" uurib ka Ranno Sootla juba rahulikult. Aga midagi ei toimu :D
Showdowni jõuavad vaid kaks mängijat. Ühel , teisel .
Eino saa või südar - Vallo Maidla koht on tühi ja hakka või arvama, et mees väljas. Aga Kalle Suvi teab rääkida, mis värk on. Vallo tõsteti mujale. Ja Kalle teab välja rääkida ka oma chippide seisu.
Kas sama juhtus ka Kaspar Seinaga või on tema mäng tänaseks mängitud? Veel hetk tagasi istus ta lauas ja stäkk oli pigem väike. Loodame, et tõsteti mujale.
Traagiline lugu on rääkida ka Taago Tammel, kes sai praeguses lauas istudes esimese walk'i. Just nii, tal olid ässad.
Kui Kalle Suvi teeb tõste 9000, siis Kasso Laasik paneb üle 32 500. Et praegu pole kaart, millega omade vastu minna, foldib Kalle ära.
Tarmo Tammel on enda lauas ühte panka sattunud välismängija ja Markku Koplimaaga.
Flop on neil vaadatud. Väismängijalt panus, mille Markku üle tõstab. Tarmol pole samuti omade vastu mängimise kaarti ja näeme teda foldimas. Teise mehega minnakse all-ini.
Markkul
Vastas
Turnis muutub olukorda täitsa lootusetuks. Õnneks vaja üles duubeldada üsna väike stäkk.
Marius "mees, kel sõprade väitel kogu aeg joppab" Morel on tõusnud 450K peale, millega ta on (vähemalt eestlastest) kõige rikkam.
Ranno Sootla andis just duubli ühele väikese stäkile ( vs. , laud tühi), loovutades nii umbes 50K oma hiidstäkist. Umbes 400K on tal aga endiselt järgi.
Kõrvallauas palub diiler suhelda käes olevatel mängijatel omavahel ainult inglise keeles või siis selles kelles, millest ta ise ka ka aru saab. "Ma ei oska ei eesti aga ka mitte norra keelt," täpsustab neiu ning "Codecci" küsimusele, et mis keeli ta siis valdab, tuleb vastuseks: "inglise, vene ja leedu".
Codecci paneb oma leedu keele proovile ja ütleb kaks sõna. Diiler saab aru küll. Mänguga need seotud ei ole ja leedukeelset vestlust lauas ei teki.
Emotsionaalsed pokkerimängijad on parimad, sest ilma nendeta ei saaks üldse mingit pulli. Jussi Mattila katab selle segmendi ilusti ära. Igal turniiril.
Mõnusalt konni mekutav Jussi otsustab ületõste teha pärast Rauno Viljaranna tõstet 6500. Ei vähem ega rohkem kui 17 600 on see summa, mille eest floppi saab.
Rääkimata on veel buttonil istuv Kalle Suvi. Tema uurib, palju Jussil veel taga ja siis tõstab 55 000.
Kõik foldivad, kaasa arvatud Jussi, kellel asjast oma arvamus: "I f*cking hate you, man." Ja avab o.
Turniiridirektor Teresa andis just teada, millise plaani järgi põhiturniiri teine päev edasi kulgeb.
Peagi hakkab järgmine 15-minutiline paus, mille järel mängitakse veel 2 taset.
Kell 20:15 algab õhtusöögipaus ning pärast selle lõppu (umbes 21:15) mängitakse veel kaks taset. See tähendab, et suure tõenäosusega saame õhtule hiljemalt kell 23:30.
Vaatame Tarvi Ellerit ja kõik oleks nagu korras, välja arvatud kaks asja. Stäkk oleks nagu kaks korda väiksem kui eilse päeva lõppedes ja....meeleolu ka nagu kuidagi kesine.
Aaa... selge. Tarvi pole veel õlle joomisega alustanud. Vigade parandusega teeb ta varsti vist ikkagi algust.
Otsast peale me actionit ei näe, aga kui board avatakse, on Jaana Kindsigo ees ja vastasel .
Board samal ajal , all-ini ei mindud riveris.
Jaana saab edasi mängida väga mõnusa stäkiga. Ta on umbes 80% kindel, et tegi head mängu ja palub Eesti poistelt teist arvamust. Keegi midagi ümber lükkama ei hakka.
Henri Käsperi stäkk on kukkunud julgelt alla 100k ja tuleb hakata shovema.
SB pealt ta seda ka teeb. Ehkki keegi ei calli, on saak päris hea. BB + ante annab 6000. Samuti tegi üks mees tõste 6500 ja sai ühe calli. 13 000 veel lisaks.
Käime saalis ringi ja uurime, mis seisus keegi on. Saame natist kinni kolmel mehel ja ühel naisel. Kui teised loevad täpsemalt, siis Markku Koplimaa ei hakka sente veeretama ja annab ligikaudse stäki suuruse. Rikaste värk.
Äsja algas 330-eurose sisseostuga WiMenn Open, mis kestab kaks päeva.
Turniiril on lubatud piiramatu re-entry, sisse saab end osta kuni teise päeva esimese mängutaseme lõpuni.
Võistlust alustas 61 mängijat, kellest moodustavad lõviosa väliskülalised. Siiski on actionis ka ,meie mängijaid - teiste seas näiteks turnaäss Kaido Koorits.
Vahepeal 270 000 žetooniga mänginud Kalle Suvi pidi vahepeal veidi chippe ära andma. oli küll hea, aga ainult riverini, kust -ga vastane ässa tabas ja läbi Kalle duubeldas.
Seis siiki väga hea. Nüüd istub ta otse reporterite laua ees, nii et seda lihtsam action teieni tuua.
Ranno Sootla on tõusnud juba üle poole miljoni ning väga võimas stäkk on ka Ottomar Ladval - umbes 420K.
"Oma õnne sepp" Privador uhkustab 230K-ga, Markku Koplimaal on aga 260K. Markkuga samas lauas istuv Henri Käsper on aga kõvasti ära andnud ning oma 40K-ga on tal üsna selg vastu seina.
Villem-Henrik Koitmaa langes -ga turniirilt välja, sest nagu õnnestuseks oli vastas .
Küllap huvitab aga kõik Eesti pokkerisõpru, mida meie hokikoondise väravavaht üldse pokkerist ja Coolbet Openist arvab.
Esiteks tunnistab Villem, et ta pole kunagi reaalselt ühelgi korralikul pokkeriturniiril osalenudki. "Kunagi kaheksa aastat tagasi mängisin Facebookis niisama laikide peale," naerab hokimees.
Turniirile saabudes oli tal tükk tegu, et saada aru, miks näiteks blindid tõusevad. Või kas rida on suurem kui maja?
Samas õnnestus mäng esimesel päeval superhästi. "Mul vedas kahes osas. Esiteks istus minu lauas Franke, kes iga kaardiga all-in läks ning mul oli julgust teda ka callida. Teiseks Mathias Siljander (pokkeriproff, eelmise aasta kolmas mees), kes on ise suur hokifänn ning juhendas mind mängu käigus."
Turniir meeldis Villem-Hendrikule väga ning ta lubas esimesel võimalusel uuesti lauda istuda. Coolbetiga tunneb mees ka isiklikku seost - on ju Coolbet Eesti hoki toetaja ning Coolbeti vapiloom on karu. Muideks - "karuks" kutsutakse ka Villem-Henrikut ennast.
Hokiäs tunnistab, et tal on pokkeris väga palju õppida ning väga palju küsimusi. Aga huvi mängu vastu on suur.
On palju tugevaid mängijaid, kes käivad suurtel festivalidel eelkõige rahamänge mängimas, kuid mitmed neist löövad siiski ka turniiridel kaasa.
Lauades, õigemini laudade vahel võib näha aktiivselt liikumas Sander Laprikut ning Rauno Viljaranda. Neist esimesel on umbes 50K, 10-eurost kanasalatit nautival Raunol aga natuke alla keskmise (115K).
Kui kavas on mõni tõsisem turniir, siis on Ranno Sootla ikka kohal ning kui see mees juba lauda istub, pole vähimatki kahtlust, et mäng käib AINULT võidule.
Hetkel on Ranno Sootla stäkk umbes 450K, millega ta on kindlasti üks turniiri liidritest.
Tõusuteel on ka Jaana Kindsigo (160K), samuti Tarmo Tammel (200K).
Ottomar Ladva on ka tasemel ning naudib hetkel 280K punktiga mängimist.
Coolbet kinnitab, et turniirile tehti kokku 521 sisseostu. Kuidas see jagunes unikaalsete mängijate vahel ning milline on täpne auhinnafond, on hetkel veel teadmata. Eks neid 5+ re-entry mehi ikka oli...
Oktoobris toimunud seni rekordilisel Coolbet Openil tehti 589 sisseostu. Seega väike langus on, kuid numbrid on sellest hoolimata vägagai muljetavaldavad.
Martin Männamaa üritab 40K panka pärast lauas avatud jõuga endale saada.
Martin panustab 20K, kuid Jaana callib ta üsna kiirelt ära.
Martin muheleb ja viskab lauale ebaõnnestunud open-enderi (), mis on kõige antud situatsioonis kõige kehvem võimalik käsi ning pank lükatakse Jaanale. Tal muidu igati korralik ja nüüd 80K stäkk. Martin aga on jäänud väga shordiks.
Kuidas läheb aga maletšempion Ottomar Ladval? Väga hästi - mehe stäkk 267 000 lubab kindlasti kõrget kohta sihtida.
Kristi Kirs on ligi poole oma stäkist kaotanud, suurima paugu andis -ga "vastase kontrollimine". Flopis oli äss, vastane lükkas ja Kristi viskas maha. Õige otsus - oligi .
Kristil umbes 35K järgi, lõhnab juba vaikselt push-fold mängu järele.
Kuidas läheb teistel meie naistel? Annika Haavistel on korralik 130K, Jaana Kindsigo (45) vajab aga kindlasti juurde.
Enda peale sadu eurosid panustanud Privadoril on vist kindel plaan vähemalt "rahadeni istuda". Mehel on 180K ehk kaks korda üles keskmise.
Äsja Markkule suure duubli andnud norralane lükkab oma viimased 15 500 keskele. BB-l istuv Henri Käsper on viimane, kelle sõna maksab ning kuna teisi huvilisi pole, mõtleb Henri, et võib-olla õnnestub siit erinevate lehtedega flip saada ja pot oddsid on sel juhul kindlalt juba callimise kasuks.
Vaist ei vea Henrit all, selgub et tema koguni domineerib vastase üle.
Flop peaks meie mehele sobima, paraku annab turn vastasele rea ja river ei muuda midagi.
Eluohtlik see kaotus Henrile muidugi polnud, sest mehel on endiselt väga korralik 160K stäkk.
Taago Tamm mängis kahe vastase vastu välja suurepärase käe.
Nupud läksid sisse siis kui lauas oli avatud kõik viis kaarti: ning tõenäoliselt oli iga pangas osalev mees kindel, et just tema selle panga ka maha korjab.
Lehed avati justkui filmis:
- Oponent 1: - maja
- Oponent 2: - veel kõrgem maja
- Taago: - kõrgeim võimalik maja
Taago stäkk kattis ühe vastase ära, teisel jäi natuke järgi. Meie mehel nüüd 250K.
Esimese poole tunniga on konkurentsist langenud täpselt tosin mängijat, mis tähendab, et keskmiselt iga kahe ja poolt minuti järel peab keegi end toolilt üles upitama.
Sisseoste peaks olema 520 ning unikaalseid mängijaid üle 350, kuid täpseid numbreid on hetkel veel vara öelda.
Eesti hokikoondise kollkiiper, esimese päeva liidrite seas lõpetanud Villem-Henrik Koitmaa on poole oma stäkist ära andnud ning hetkel umbes 55K peal.
Midagi hullu muidugi pole, sest Koitmaa mängustiil ongi väga lahtine ning kuna midagi eriti kaotada ka ei ole, siis võib julgelt ja täie mõnuga mängida.
Rain "Privador" Mölderkivi avastas, et tema koefitsient cashimisele on kõigest 1:14 vastu ning finaallauda jõudmise võimalusi hinnati koguni ühele 45 vastu.
"See on ikka täielik fishi koefitsient, "pahvatas Privador, kuid tunnistas siis, et ega ta võib-olla olegi piisavalt palju saavutanud, et koefi madalamaks ajada.
Mida mees aga tegi? Loomulikult panustas endale ning summad olevat paarisaja euro kanti.
Paistab, et pokkerile panustamine on Coolbetis järjest enam populaarsust kogumas :)
Ranno Sootla, Kaido Koorits ja Aleksei Smirnov on rääkimas hetkel teemal, mis puudutab pokkerile panustamist.
Nimelt olid mehed leinud hea koefi Kaspar Seinale, kelle cashimise tõenäosust hinnati ainult 1:17 vastu. Kuigi Kaspar on viimastel aastatel live'is väga vähe mänginud, on muidu tegemist ühe Eesti tuntuima turnaässaga.
"See oli väga hea koef, päris paljud pokkerimängijad tegid talle panused," rääkis Ranno. Kas Kaspar mängus on, jääb hetkel küll märkatama, kuid teada on see, et päeva 1A lõpetas ta umbes kolmekordse algstäkiga.