Põhiturniiri päev 1B on jõudnud lõpule - kümme minutit enne mänguaja lõppu kuulutati välja kolm viimast kätt ning nüüdseks on needki lõppenud.
Sellega on Coolbet Open põhiturniiri sissejuhatus lõppenud ning homme läheb juba tõsiseks andmiseks. Homse esimese mängutaseme jooksul on lubatud veel re-entry, sealt edasi aga eksimisruumi ei ole.
Lähema aja jooksul avaldame ka kõikide jätkavate eestlaste stäkid.
Kuna alates homsest muutub mäng märksa kaalukamaks, on meil ametis juba kaks blogijat ning mida kaugemale turniir areneb, seda rohkem hakkame pöörame tähelepanu ka väliskülalistele.
Neljapäeva õhtu jätkub Hilton Park konverentsikeskuses aga 330 € turniiri teise päevaga, lisaks on kavas ka 110-eurone kesköine turbo tõelistele unetutele.
Väikeses kõrvalsaalis toimuvast rahvaturniirist võtab osa 115 mängijat (umbes 80 on veel sees), nende seas ka kümekond eestlast. Kohal on nii möödunud EMV Aasta Mängija Hanno Kerem, kõikjale jõudev Tarmo Tammel kui Rakvere au ja uhkus Kristo Erala.
Tarmo avaldab arvamust ka Coolbet Openi blogi kohta ning leiad, et muu jutu kõrval võiks rohkem käsi ka olla. Lubame nii sulle Tarmo kui ka teistele, et mida edasi turniir areneb, mida vähemaks mängijaid jääb ning mida otsustavamaks mäng muutub, seda rohkem käsi ka siia blogisse tuleb.
Nimekas Lõuna-Eesti pokkerikunn Mart Rinken on teinud korraliku tõusu ning nüüd tal juba üle keskmise.
Kaido Mikk on kahjuks samavõrra langenud ning samuti umbes 70K peal. Pihelad on mõlemad konkurentsis samuti üle keskmise stäkiga. Siiski paistab, et kui Kert Hallik välja arvata, meie mängijatel kuuekohalisi stäkke ei ole. Jäme ots kipub olevat soomlaste ja norralaste käes.
Alanud on päeva viimane tase ning mängida veel 45 minutit.
Hetkel on konkurentsis 193 mängijat, tänane sisseostude number on aga tõusnud lausa 385-ni. See tähendab, et keskmise stäki omamiseks oleks tulnud oma algstäkk nüüdseks enam-vähem duublisse saada.
Väljas on kaks bulletit kulutanud Martin Männamaa, Mart Tammoja, Sander "Codecci" Laprik ning Aleksandr Kuperman ning ühe katsega piirdunud Andrei Mjagkov ja Tõnis Viik.
Fuajeesse on jäänud veel vaid üks põhiturniiri laud ning seal leidub ka Eesti mängijad eesotsas Tanel Evertiga, kes on selles lauas algusest peale istunud.
Samas ei saa Tanel kurta, tal on umbes 70K stäkk. Valitsev Eesti pokkerimeister Magnus Pukk pole oma mängu täna veel päris käima saanud, tal on kirjas üks re-entry ning hetkel umbes algstäkk või natuke peale selle.
Saalis teeb aga taas mehetegusid Kert Hallik, kes callib pärast floppi ära vastase all-in panuse. Kerdil on küll kõigest , kuid "auku rida ostev" vastane oma -ga midagi kokku ei saa. "Noh istus siia üks ja kohe lendas ka," naerab Kert. Tal nüüd umbes 150K.
Sel EMV-l kaks meistrisõrmust võitnud Kert Hallik, kes alles mõni aeg tagasi vireles väga pisikese stäkiga (millega suutis pocket kümnetega tripli saada) on tõusnud umbes 130K peale, mis on juba suhteliselt muljetavadav stäkk.
Viimase noosi sai ta blindide lahingus, kus otsekui imelisel kombel jagati nii talle kui Max Avelale väga korralikud kaardid. temale ja vastasele .
Flopile eelnes 3500 panus, flop ise checkiti läbi.
Turn tõi lauale ühe mastitõmbe juurde, sisse läks 8000 panus.
Riveri järel checkis Max ette, Kert pani 16 000 ja Max tõstis 45 000-le. Kert instacallis, näidates . Vastas oli .
Mõned teised stäkid ka - Artjom Kovalevskil on 62K, Sander ja Igor noorem on mõnevõrra langenud, Mart Rinken tiksub ikka 35K peal.
Rahvaturniiril on 75 mängijat, eestlastest seeas ka näiteks Kristo Erala ja Tarmo Tammel. Mõlemad mehed said suhteliselt mängitava stäkiga ka põhiturniiri teise päeva ning nii on rahvaturniir neile heaks soojenduseks.
Jah...hokiga läks siis nii, et Kanada viskas juba lisaaja alguses minuti ning alguses 3:0 juhtima läinud Rootsi ongi mängust väljas.
Mõistagi sai sellest omajagu kõneainet vanade sõprade soomlaste ja rootslaste omavahelises vestluses. Aga mis siis ikka, ega kaotus hokis pole veel elu lõpp. Ja Franke eestvedamisel tõsteti üheksanda taseme esimesel minutil klaasid ning joodi Soome blogimehe Juhani terviseks.
"25 years in industry! Happy birthday Juhani," hõiskas Franke.
Coolbet Openi päev 1B lõpp pole enam kaugel - meil on jäänud mängida veel 90 minutit puhast mänguaega. Et mängijad otsustavateks hetkedeks võimalikult värksed ollakse, lubatakse nad veelkord 20 minutiks puhkama.
Kohe on algamas ka 165-eurone "rahvaturniir", kirjas hetkel siiski vaid 38 mängijat.
Rootsi-Kanada hokimatš tundub nii mõnelegi põnevam kui pokker ning teleka äärde on kogunenud nii pealtvaatajaid kui isegi mängijaid.
Äsja hõisanud rootslaste ilme on tõsisemast tõsisem, vaid mõni minut enne lõpp juhiti 3:1, kuid suudeti eduseis ikkagi maha mängida.
"Perkele," naerab ka kirglik Rootsi hokifänn "Franke". Midagi pole teha, algab lisaaeg. Ja tagatipuks läheb telekal veel pilt ka ära. Oh seda paanikat...
Vanem Pihela on endale fuajees sobiva laua leidnud ning sealseid asukaid üsna edukalt üleliigsetest chippidest vabastanud. Tema stäkk umbes 120K.
Pojal läheb samuti kenasti, 75K on selgelt üle keskmise. Ja veelgi korralikum chipikuhi (umbes 86000) on Leino Pilleri ees.
Langejaid: Tanel Merida, Aleksandr Kuperman, Meelis Suurorg, Roman Korkin ja Eduard Kruglov-Arutiunian. Roman ja Aleksandr on juba jõudnud ka re-entry teha (viimane protsess on muide väga lihtne, sest kassa paikneb ülemisel korrusel).
Makedoonias toimuva Match Poker finaalturniiril on Eesti kahe ringi järel endiselt viies, kuid asunud kolmandat ringi juhtima!
Tõsi, mängitud on ainult 15 kätt ning punktivahed on päris suured. Paistab, et leedukad on juba liiga pika vahe sisse teinud, kuid teine koht peaks olema eriti heal juhul püütav.
Fuajeest oli kuulda kõva lärmi, kuid seekord polnud asi üldse pokkeris, vaid Coolbeti karust, kes seal ühe Coolbeti tiimi töötaja vastu kätekõverdusi tegi.
Ühel ajal oli Coolbeti töötajal võhm väljas, kuid karu jätks pumpamist. Coolbeti töötajaga ei tahtnud kaotusega leppida, vaid alustas karuga maadlust. Ka see ei lõppenud hästi, tiimiliige maandus peagi põrandal karu all.
Tõsi, actioni käigus kaotas karu oma pea ning vähemalt fuajees olijad nägid ära, milline jõujuurikas kostüümi sise pugenud oli.
Kenade tüdrukute saatel ilmus viimaks saali Coolbeti maskott - jääkaru Coolbear. Nagu ikka, tekkis saalis jälle pisut elevust ning turniiridirektor Teresa sai seitsmenda mängutaseme alguse välja kuulutada.
Mängijad lubatakse taaskord puhkama ning me oleme tagasi 20 minuti pärast. Täna on pausid 5 minutit pikemad, et mängijatel oleks lahedam.
Hetkeseisuga oleme juba ületanud 500 sisseostu piiri kogu turniiri peale (ainuüksi täna on neid tehtud juba 315). 2019. aasta tulemuseni (686 sisseostu) on muidugi veel omajagu minna.
2022. aasta EMV põhiturniiril kenasti rahadesse jõudnud Evely Ventsli käis turniirialal uudistamas, vabandades ühtlasi oma fännide ees, kes soovivad teda näha Coolbet Open põhiturniiril mängimas. Päris õiget mängutunnet pole ja Evely loobub. See tähendab, et suure tõenäosusega Eesti naisi sel suurturniiril kaasa ei löögi.
Igor Pihela noorem leiab, et äkki võiks proovida homme ülihilise sisseostuga ja hakata 15XBB-ga imeid tegema. "Jah, väikese stäkiga ma oskan mängida küll," lööb Evely silm särama.
Igor Pihela nooremal läheb muidu päris hästi, tal on üle 80K punkti.
Ühes mängusaali telekas on võimalik vaadata ka hoki MM-i, kus parajast kohtuvad Kanada ja Rootsi.
Teleka ees peatub meile hästi tuttav Rootsi meelelahutaja "Franke" ning palub sõna, suunates oma käe skoorile.
"Vaadake nüüd hästi. Eriti kõik soomlased! Siin on Kanada, maailma parim hokimaa. Null. Ja siin on Rootsi - kaks," kiitleb Franke. Tõepoolest - Rootsi juhib hetkel 2:0 ning saalis viibivad rootslased lasevad kuuldavale hõiskeid.
Kui väliskülalised kipuvad ka täna suhteliselt kergelt flippama ja all-in'e ette võtma, siis eestlased on üldiselt suhteliselt rahulikud - vähemalt esimestel levelitel keegi ülearu tormitsenud pole.
Tõsi - välja on langenud Artjom Kovalevski aga kõik ülejäänud (hetkel 26 Eesti esindajat) kenasti sees .
Täna on tehtud juba 264 sisseostu ning välja on langenud 16 mängijat. Tõsi, vähemalt suurem enamus neist on ka teinud re-entry.
Uutest tulijatest on mängus Rasmus Parts ja Leino Piller. Igor Pihela vanem on ka täna ühe "ristikese" ehk re-entry kirja saanud ning nüüd lauas tagasi juba seitsmendal katsel.
Tänase esimese kolma mängutasemega on vähe suurema stäki suutnud hankida Andrey Koks ning Tõnis Viik, kuid suuremaid liikumisi veel toimunud ei ole.
Tuletame meelde, et alustati 30 000 punktiga ning kuna tehtud on vaid 12 re-entryt, siis on keskmine stäkk vaid mõni protsent suurem. Mänguruumi on üle 150XBB, seega mingit põhjust ülearu kiirustamiseks pole.
Kaardid on taas õhus ning kasiinoalal pandi käia telelaud. Telelaud on numbriga 5 ning meile teadaoleva info kohaselt seal ühtegi Eesti mängijat ei ole.
Telelaua lingi lisame natukese aja pärast, sest nagu tavaliselt saab telelaua pilti näha väikese viivitusega.
Vaid kümmekond minutit enne päeva esimest pausi liitus turniiriga Georgi Abuladze, kes näitas eile päris sisukat mängu ning tegi ühe tõelise herocalli, kuid kahjuks päeva üle elada ei suutnud.
Seega ootab täna eest teine katse ning Georgi päev saab olema võrdlemisi pikk, sest kell 21:00 tuleb jätkata mängu ka 330 € turniiri finaalis, kuhu Georgi pääses eestlastest suurima stäkiga.
Coolbeti Islandi esindaja sõnul on Coolbet Openi üle 40 Islandi pokkerimängija ehk nagu nad ise naljatlevad - pea 1% Islandi elanikkonnast.
Coolbet on üks Islandi suurimaid spordiennustuse pakkujaid ning saareriigis väga populaarne. Kui eile võttis Islandi mängijaid vastu lausa troopiline ilm, siis tänane meenutab juba tavalist Islandi suve.
Reedel on muide kavas ka eraldi Islandi mängijate pidu, kus esindavad nende oma muusikud, kes samuti turniiril mängivad. Igal juhul - tere tulemast Eestisse!
Kuna Hiltoni suur konverentsisaal on laudu täis, laienes põhiturniir ka fuajeesse.
Lauas nr. 24 istub koos puha Eesti meeste vägi: Tanel Evert, Stanislav Smeljov, Maksim Petrov, eile juba paar bulletit tuulde lasknud Andrey Koks, Ida-Viru pokkeriautoriteet Roman Korkin ning ka Eesti-Hispaania agressor Victor Amat.
Lauas nr. 23 on ainsa meie mängijana Aleksandr Kuperman. Loodetavasti ei hakka tal seal igav!
Keegi ülalpool nimetatud mängijatest pole kuigivõrd oma stäkki suurendanud, kuid õnneks ka mitte palju ära andnud. Väljalangejaid (re-entry tegijaid) on hetkeseisuga vaid 7.
Otsekui märkamatult ongi 200 mängija piir täna täitunud ning turniiri üldine auhinnafond liginemas 200 000 tuhandele eurole, mis tõenäoliselt samuti juba lähema tunni jooksul ületatakse.
Eestlastest lisandus Pihela noorem, kes sai eile ka telelauas mängida, kuid päeva siiski üle ei elanud. Sarnaselt isale vaevalt ka tema kopikaid lugema hakkab ning hoiab mängu terava.
Nagu eeldada võis, hoiab Igor Pihela gaasi põhjas ning mängib agressiivselt. Aga leidub ka vastaseid, kes midagi ei karda.
Igor 2500 kolmpanusega vaadatakse floppi ning soomlanna Susanna Hannele Lagerström lükkab välkkiirelt all-in. Igor natuke mõtleb, kuid foldib. Ju ei pakkunud flop talle isegi mitte head gamblingu-võimalust.
Turniiriga on taasliitunud ka Omaha-proff Raigo "Hotcocacola" Aasmaa.
Paistab, et 200 unikaalse alustaja piir saab juba õige pea ületatud. Teiste seas on turniiriga liitunud ka kolmekordne Eesti meister Sander "Codecci" Laprik ning alati ohtlik turniirihai Tõnis Viik.
Tänagi on laudades pea kümmekond naismängijat, kahjuks pole nende seas aga ühtegi eestlast. Muidu on Eesti naisi Coolbet Open põhiturniiril ikka olnud ning viimasena sai Jaana Kindsigo igati korraliku 16. koha 2019. aasta kevadel toimunud suurturniiril.
Võimalik, et me siiski näeme Eesti naisi ning kui mitte varem, siis laupäevasel naisteturniiril kindlasti. Viimasel Coolbet Openil jäi selle esikoht Eestisse ning võitjaks tituleeriti Anne Kiviselg.
EMV põhiturniiri valitsev tšempion Magnus Pukk on samuti kohal, istumas samas lauas Mart Rinkeniga. Kohal on ka EMV põhiturniiri seitsmes mees Mart Tammoja ning listi ilmus ka eile viis bulletit kulutanud Igor Pihela vanem.
Esimese mängutaseme jooksul on juba neli mängijat re-entry kirja saanud. Nende seas ka Eesti mees Maksim Petrov.
Nagu mainitud sai, on täna suurem osa mängijatest norralased ning hetkel on unikaalseid registreerujaid juba 184. Konkurentsi pakuvad eelkõige soomlased, eestlased, rootslased ja Islandi mängijad, mõnevõrra vähem on külalisi Baltikumist ja mujalt Euroopast.