Tavapäraselt lõpetavad turniiri tänusõnad ja soe käepigistus turniiridirektor Teresalt, Coolbeti tegevjuhilt Anders Karlsenilt ning Coolbeti pokkerimänedžerilt Thomas Hviidilt.
Ühtlasi saab Ott-Kaarli kätte tšeki 71 700 eurole. Lõpetuseks tehakse teatavaks, et järgmine Coolbet Open toimub Tallinnas järgmise aasta mais!
Ülekande tõi Teieni Coolbet, lugejatega olid "Maheaatom" ja "Marjakas". Aitäh kõigile ja head nädalavahetuse jätku!
Ott-Kaarli Toome tegi sellise lõpuspurdi, et mängule ei saa ette heita mitte kui midagi. Agressiivselt, vastaste jaoks valusalt ja teravalt mängitud pokker tõi igati väärilise võidu.
Oluliseks jaotuseks kujunes käsi, kus Ott-Kaarli tõstis 500 000 ja sai Klaus Witte kaasa.
Flop checkiti läbi.
Turn , Klaus checkib, aga kui Ott-Kaarli betib 600 000, siis selle maksab.
River ja Klaus ründab 800 000-ga. Nüüd läheb Ott-Kaarli all-ini ja saalis jääb vaikseks. Klausilt raske fold. Päris suur tükk stäkist on läinud.
Veel keerutatakse omavahel paar jaotust, aga otsustav juhtub pre-flop all-iniga:
Ott-Kaarlil
Klausil
Seis on igati aus. Flop ebaoluline, kuid turn toob Klausi kardetud .
Nii jääbki.
Eestlane on LÕPUKS ometi Coolbet Openi kinni pannud. Ilma diilita.
Heads-up jõudis kiire lõpuni ning meil on suur rõõm teatada, et Coolbet Open põhiturniiri võit jäi sel korral Eestisse!
Tublit mängu näidanud norralase Klaus Witte saagiks jääb 46 400 eurot, viimasest jaotusest saate aga lugeda mõne minuti pärast juba järgmises postituses.
Finaallaua esimeses family potis läheb flopi vaatamiseks 425 000 eest.
ja Klaus Witte checkib. Ott-Kaarli Toome samuti checkib ja bet 600 000 tuleb Johan Karlssonilt. Kui Klaus selle enesekindlalt callinud, kerkivad Ott-Kaarli kulmud mingi 7,8 cm kõrgemale ja ta loobub kaartidest.
Turn , Klaus checkib, aga Johani beti 800 000 callib.
River ja Klaus tahab all-ini minna, kuid on natuke sapsus ja paneb kogemata 2,1 miljonit lauda, ilma et täpsustaks, et tahab kõike muud ka mängu panna.
Eesti fännid on saalis istet võtnud ja elavad kaasa. Korraks pööravad nad pilgu eemale ja kui silmad tagasi finaallaua suunas, näevad nad Ott-Kaarli Toome taldu välkumas.
"Kukkus välja või?" tormab Sander Laprik murelikult kohale.
Vahepeal on igavaks sügamiseks läinud. Lauas tehakse diilerivahetus ja loodame, et nüüd on ka sündmusi oodata. Marcelo-nimeline diiler lubab, et 11-ks on turniir läbi.
Ott-Kaarli Toome ei puhka. Kui ta jaotuses kaasa lööb, siis ta sealt ka chippe teenida tahab. Kas ta pihta ka sai või pushib niisama, ei ole teada, sest showdownini ei ole jõutud, aga paar panka järjest on ta saagi endale saanud ja mööda külge see maha küll ei jookse.
Väga jäme chippide seis ütleb, et eestlasel, soomlasel ja norralasel on kõigil 4, rootslasel aga 8 miljonit nööpi. See tähendab, et mänguruumi veel on.
Mairold Millert, meie üliusin videotiimi liige, tahab olla kindel, et turna lõpp ikka kindlasti linti saab võetud. Lepime kokku, et kui kaks parimat heads-upis, siis kutsume kaameramehed kohale.
Hirmu, et sõlmitakse diil ja karika peale flippama hakatakse, täna ilmselt ei ole.
Tomas Sujeta ehk "Mister Lithuania" nagu mõned lauakaaslased teda kustuvad, on sunnitud oma väikese stäkiga lükkama ning BB-l olev Bjorn Fiske callib ära.
"No ma bluffisin jah," sõnad leedukas ja avab . Norralasel on .
Naisteturniiril osalejad on puhkepausil ning Christel Haller ja Birgit Veberi sõnutsi on 7 parimat veel mängus, kelles seas kolm eestlast. Nende kolme eestlase seas on ka nemad.
Uurib Jari Lahtinen, kes pausilt naasemisega hilineb. Teised kinnitavad, et mees jäi ilma vaid small blindist, aga huvitavaid jaotusi ei olnud.
Suurim, mis oli, mängiti Tomas Sujeta ja Ott-Kaarli Toome vahel. Tomas soovib limpida, aga Ott-Kaarli BB-l tõstis 425 000 peale. Tomas callis.
flopis, Ott-Kaarli checkib, aga Tomase beti 150 000 maksab.
Turni checkivad mehed läbi.
River ja Ott-Kaarli soovib endiselt checkida, kui Tomas shoveb. Nüüd Ott-Kaarli foldib.
Juttu samast jaotusest jagub veel pikemaks. Tomas väidab, et tal olid kuningad, Ott-Kaarli aga, et tal või midagi sarnast. Kas nii ka oli, seda teavad ainult need, kes telelauda jälgivad.
Festivali ajal õnnestus trehvata ka kõikjale jõudvat hobimängijat, ainukest "Eesti hiinlast" Mati Pirni.
Matil pidi hiinakal päris hästi minema, oli mõlemad oma vastased välja võtnud, siis ka nende asemel lauda toodud vastase ning lõpuks päris üksi jäänud uusi konkurente ootama.
Turniir on siiski veel üsna noor, hetkeseisuga kokku 40 osalejat.
Äsja algas ka 110-eurone Bounty-Freezeout, millel juba lauas üle 100 mängija. Üsna pop on ka High-Roller (45 mängijat) ning 25 võistlejaga naistekaski on jätkuvalt käimas.
Rootslase Johani juhtimisel on turniiri seitse parimat laudades tagasi ning action läheb edasi. Keskmiselt on mängija kohta 30XBB ja väga nurka surutud pole keegi - väikseima stäkiga norralasel Bjorn Fiskel on igati mängitav 17XBB stäkk.
Väikese stäkiga Pyry lükkab oma nupud sisse, kuid all-in'iga vastab ka Klaus Witte. Ülejäänute mõtted on juba pausil ning viimane käsi neid actionisse ei tõmba.
Pyry:
Klaus:
Flop annab Pyryle pisut lootust juurde, kuid turn võtab seda jälle oluliselt vähemaks. River on blank .
Lähme 60 minutiks õhtut sööma ja oleme tagasi kell 19:35
Johan Karlsson juba teab, milliseid käike Tomas Sujeta ette võib võtta.
Koos vaatavad nad 175 000 eest floppi. lauda. Tomas checkib, aga Johani bet 100 000 ja otsustusjärg taas Tomase käes. Nüüd teeb ta hoopis tõste - 360 000. Ja Johan ei anna alla, call!
Turn ja jälle peab Tomas otsustama. Pirakas bet saab olema 950 000 ja see annab Johanile mõtteainest. Tuleb all-in ja nüüd näeme kibekiiret foldi. Ju siis oli tegemist ühega neist kordadest...
Jari Lahtinen on BB peal ja buttonil istuv mängija on sellise näoga, et tahab tõste teha. "Kui sa tõstad, siis ma lähen all-ini ja sa kaotad mõttetult chippe," nõustab Jari. Aga vastane ei hooli sellest. Tõste 165 000 tuleb ikkagi.
Jari vaatab ühte kaarti, vaatab teist kaarti ja teatab, et läheb all foldi.
Kasiinos tegi väikese auringi Coolbeti karu, kes tekitas väikest elevust.
Nagu ikka, saatis karu tavapärane delegatsioon, kuhu kuuluvad Coolbeti tüdrukud ja turundusmees Ivo. Kauaks karu kasiinosse ei jäänud, eks nõuavad ka muud karu-asjad ajamist.
Finaallauas on mõned all-in käigud tehtud, kuid ilma callideta. Ott-Kaarlil on kõik hästi.
Tuletame meelde, et lisaks turniiridele saab ikka cashi ka mängida ning action käib hetkel viies lauas. Kuna õhtu on alles noor, siis tuleb neid kindlasti juurde.
Hiinakas läks ka käima. Ei midagi uut - üle 30 mängija, enamus soomlased. Ja Mati Pirn muidugi ka.
Tõnis on käinud korra all-in, kuid ei saanud muud kui kiired foldid.
Järgmises jaotuses proovis Bjorn Fiske. Johan Karlsson avas 130K, Bjorn tahtis tõsta hoobilt 600-le, kuid lükkas chipid valesti sisse ja kirja läks re-raise 300.
Sellest piisas, Johan foldis üsna kiirelt. Õieti tegi, sest Bjornil
Turniiridirektor Teresa kuulutas välja finalistid, loositakse välja button ning läheb mänguks!
Kui kerite ülekannet natuke allapoole, siis leiate sealt ka live-ülekande striimi, mis algab 30 minuti pärast. Kui tahate aga kõigest kohe osa saada, siis jääge meiega!
High-Rolleril on juba 34 mängijat, kelle seas ka palju Eesti eliitmehi. Henri Käsper on kohal ja Tarmo Tammel muidugi ka.
"Kõik nad on biiditavad," ei tunne Tarmo mingit aukartust. Alguses ei plaaninudki ta üldse mängima tulla, sest nägi nimekirjas vaid ühte osalejat. "Aga siis tulin kohale ja kõik täiesti okei," lisas Tarmo.
Naistekal on ka tubli 25 mängijat, kellest viis eestlannat.
Kevadel selgus Coolbet Openi finaallaud kella üheksast õhtul ning võitja selgitamine võttis viis ja pool tundi. Tegelikult mängiti finaal siiski päris kiiresti, seda peamiselt tänu turniiri võitnud Mathias Siljanderi agressiivsele mängule.
Täna meil Mathiast kahjuks enam pole, küll aga üheks teist kõva mängumeest. Lisaks on ka mängutasemed lühemad (mitte 60, vaid 45 minutit).
Prognoosime, et rekordilise osalejate arvu ja auhinnafondiga turniiri tšempion on meil teada umbes kella kümneks õhtul.
Seniks aga mõnusat kaasaelamist, peagi läheb action taas edasi!
Kell 17:00 ehk õige pea algab 220-eurone Hiina pokker. Eestis pole see mäng paraku kuigi popularseks saanud, kuid põhjamaalastele meeldib väga. Nimest hoolimata on Avatud Kaartidega Hiina Pokker (OFC) leiutatud tegelikult üldsegi Soomes.
Ja sealt edasi. Kell 19:00 Bounty-freezeout, kell 21:00 4 & 5 Card PLO 8-max ja kell 23:00 Short Deck Holdem. Kõikide nende turnade sisseost on 110 eurot, seega tasub ikka oma sammud Coolbet Openile seada.
Ja ärge unustage ka homset, mil põhiturniiri võitja on meil juba teada. Kell 12:00 algab põhiturniiri turboversioon, millel osalemine maksab samuti 110 eurot.
Naisteturna ja High-Roller on mõlemad kenasti käima läinud, kuid naistekal pole endiselt eriti eestlasi näha. Lisaks Birgitile hakkas silma ka Ave Lepik.
High-Rolleril on õnneks aga hoopis teine seis, sest Eesti eliit on kohal. Ranno Sootla, Markku Koplimaa, Ottomar Ladva, värskelt viiekordseks Eesti meistriks saanud Ermo Kosk ja teised.
Saali kõige lõbusam tandme, Steven Iglesias ja tema abiline, on nüüd out.
Steven ütles juba mõned minutid tagasi, et ehk on ta valmis koju minema, mäng enam ei lähe. Mathias Siljander muidugi surus omalt poolt ja nii tuligi oodata esimest võimalust, et shoveda.
oli kaart, millega Steven enda sõnul "Soomlaste osas seisukoha võttis."
Selle küsimus esitab oma stäkki pidevalt kasvatav Ott-Kaarli Toome, kes just enne floppi konkurendid -ga väljas tõstnuna oma kaardid lahtiselt lauale viskab.
"Eks ikka eilsest," vastab mehele mitu korda nööpe loovutanud Johan Karlsson.
"Eile oli teine päev," vastab Ott-Kaarli elutargalt.
Johan Karlssonil on omajagu live-kogemuse (mänginud nii Euroopas, USA-s kui Austraalias) ning teeninud üle 30 tuhande euro.
Vegard Melgalvis on Norra meistrikate hõbe ning pääses Tallinnasse kui Oslo pokkerikommuuni turniiride võitja. Teeninud live-pokkeris üle 100 tuhande euro.
Pyry Kekäläinen - Soomes tuntud mängija, kes on kirjutanud muuhulgas pokkerist ka bakatöö (teema" Evaluating the impact of anonymous tables in the world of online poker", lugeda võib seda siin).
Kim Ofestrom - tuntud Ahvenamaa mängija, pääses Coolbet Openile läbi satikate.
Juba langenud Olli Ikonen on väga kõva netihai, muuhulgas TCOOP 2013, WCOOP 2014 ja SCOOP 2019 tšempion. Ja Matti Jokinen - endine professionaalne jalgpallur.
Jari Lahtinen - kasiinostriimer, kellel üle 50 000 jälgija. Noh, see on ikka väga suur number.
Leedukas Tomas Sujeta on samuti väga kõva mees, võitnud live-turnadel üle 200 tuhande euro.
Mathias Siljanderi ja eriti Juha Helppi tõenäoliselt täiendavat tutvustamist ei vaja.
Mikko Ylämäkil õnnestub peaaegu stäkk kolmekordistada. Tomas Sujeta tõstab ja saab ühe mehe callima. Nüüd Mikko all-ini ja mõlemad vastased callivad 165 000 ära.
Laud checkitakse läbi. Riveris Tomas panustab, aga calli ei saa.
Naisteturniir on alanud ning ka High-Rollerid vaikselt laudades istet võtmas.
Naistekal on 15 osalejat, kuid ainsa eestlasena hakkas silma Birgit Veber. Eks Birgit ikka loodab, et ka teisi Eesti naisi mängima tuleb, hiline registeerumine kestab ju ometi kaks ja pool tundi.
High-Roller on samuti peaaegu algamas, hetkel oli näha kümmet mängijat. Ottomar Ladva juba istus lauas, samuti võis näha turnaalal liikumas Igor Pihelat.
Et mängu tagasi tulla, on Mathias Siljanderil vaja kuskilt žetoone juurde saada. Juha Helppi on selles mõttes helpful. BB-lt callib ta buttonil istuva Mathiase all-ini maha.
Telelauas mängiti äsja hiiglaslik pank ning jaotuse lõpp oli järgmine:
Lauas oli avatud ning pangas oma veerand miljonit nööpi. Ott-Kaarli paugutas 350K ning tema vana sõber Johan Karlsson mõtles pea igaviku. "Kas sul on mast," uuris ta meie mehel ja see vastas koheselt: "Ei, mul on kuningad."
Viimaks tuli suure ägina saatel call ja Ott-Kaarli avas , millele rootslane muckiga vastas.
Silma järgi otsustades on meie mehel üle 2 miljoni.
Jari Lahtinen tõstab UTG-lt 100 000 ja saab SB Mikko Ylamaki all-ini. Mikko stäki loeb diiler üle ja Jari saab teada, et vastane kataks ta ära. See aga ei takista all-ini minemast.
Kohati kaheldavate liigutustega agressiivset mängu teinud Tomas Sujetat eriti ei taheta enam uskuda. Aga Steven Iglesias oma okei stäkiga pre-flopist flippama ka ei torma.
Tomas tõstab 80k, Stevenilt 215k ja Tomas all-ini. Steven loobub, kuigi üht-teist on tal vastase kohta poriseda küll.
Aga seekord on Tomasel tõesti ka midagi näidata - ässad.
Soomlased sumisevad siin kasiinoalas ja tahavad teada, kuidas kaasmaalastel läheb. Mathias Siljanderilt uuritakse, miks too nii vaikne on. Mida väiksem stäkk, seda vaiksem.
Mathiasel hetkel ca 500k jagu nuppe. Kas jutustamiseks on liiga vähe nuppe või hoopis õlut? Ajalugu on näidanud, et tavaliselt käivad need kaks käsikäes...
Ott-Kaarli saab vahepeal TV-lauas olulise lisa, sundides Johan Karlssoni pärast floppi foldima.
Ott-Kaarli seis on jätkuvalt väga hea, mehel on kindlasti üle 1,5 miljoni. Ott-Kaarli kohta ei saaks öelda, et tegemist oleks uue mängijaga, sest pokker on olnud talle tuttav teema juba aastaid.
Paraku pärineb mehe senine ainuke Hendoni-cash 2012. aasta EMV rahvaturniirilt. Noh, siis tuleb kindlasti kümnetes kordades rohkem, pole mingit küsimustki!
Eirik Lodoeni on tabanud mitte ebaõnn, vaid lausa needus. Kui üks mängija on täna pidanud raskeid otsuseid tegema, siis on see just tema. Mitu korda tõstega mängida soovinud Eirik on pidanud korduvalt shove peale foldima. Kord ka Tomas Sujeta vastu.
Vanad "sõbrad" on jälle jaotuses, seekord on avanud Tomas. Eirik liigub 755 000-ga all-ini. Tomase stäkk on kogukam ja mingil imelikult põhjusel otsustab ta callida. Tungiv tagumikutunne?
Tomas avab
Eirikul
Täna vähemalt kolm korda samas olukorras olnud Eirikut tabab see taas - loomulikult lauda kolm ärtut ja Tomasel flush.
Keegi peab nalja ka tegema. Õnneks on meil Steven Iglesias ja tema heatujuline abimees.
Steven otsustabki SB pealt limpida ja BB Juha Helppi lubab tal seda teha.
Flop checkitakse läbi.
Turn ja Steven betib 60 000. "Ma gämblin praegu, ma ei teagi, mis kaardid mul on," ütleb Steven ja ausalt öeldes ei tea keegi peale tema kaardisosistaja, kas jutt vastab tõele või ei.
Juha vangutab pead ja foldib. Steven lubab paarimehel kaarte näidata ja too avabki o, südamega pole neist kumbki.
Jaagup Luhakooderi poolt esimesel Coolbet Open põhiturniiril saavutatud tulemus on siiani eestlaste rekordiks. Mullu sügisel toimunud turniir ebaõnnestus täiesti, keegi ei jõudnud finaallauda ega isegi mitte finaallauda lähedale.
Kevadel sai Tarmo Tammel 8. koha, mis polnud paha, kuid samas ka mitte päris tipp.
Nüüd on 16 parima seas kaks eestlast, mõlemad õnneks ka korralike stäkkidega. Loodame neid esialgu (vähemalt) finaallauda näha! Ja hiljem vähemalt ühte neis ka esikolmikus.
Ülemisel korrusel on hetkel käimas koguni neli turniiri - kolm nendest on eile õhtul alanud turniiride finaalid ning üks 100-eurone freebuy satikas.
Kell 15:00 läheb juba märksa põnevamaks, sest siis saab avapaugu naistekas ja High-Roller. Paralleelselt põhiturniiriga hoiame mõõdukalt ka nendel silma peal.
Vaene Eirik Lodoen - ta on täna ikka head vatti saanud. Ameerika mägedel saab alguse taas üks pöörane sõit.
Hassein Semnanil on hea kaart ja ta teeb tõste 125 000. Nüüd liigub praktiliselt miljoni chipi suuruse stäkiga all-ini Kim Ofestrom. Eirik vajub mõttesse ja teeb väga raske otsuse - callib. Hassein peab paremaks loobuda, foldides lahtiselt .
Kim avab
Eirikul
Lauda nii äss kui ka kuningas. Hasseinilt ülihea fold, Eirik peab aga kahjud välja maksma.
Tüüpiliseks olukorraks all-inides on see, et suurema stäkiga vastane saab pihta või alustab parema kaardiga kui väike. Flopis on suur ees, aga turn ja river annavad väiksele runner-runner masti. Kim Ofestrom sai selliselt just duubli.
Vaid 226K stäkiga Kim Oferstrom pushib -ga ja saab calli Tomas Sujeta -lt.
Laud on tühi.
Samal ajal üritab Mathias Siljander kõrvallauas süüa Jonas Karlssoni blindi, kuid Jonas on Mathiasele juba korduvalt näidanud, et ei karda teda. Otse tuli re-raise all-in ning soomlane foldis.
Selle turniiri kahtlemata üks põnevaim väliskülaline on Steven Iglesias, kes on jätkuvalt mängus ning kellest me oleme ka korduvalt varem rääkinud.
18-aastaselt sai temast online-mängija, 23-aastaselt aga juba professionaalne pokkerisportlane. Kahjuks kaotas ta 25-aastaselt silmanägemise, seega umbes 5 aastat tagasi.
Mees ei heitnud meelt ning jätkas sõprade abiga pokkeri mängimist. Täna mängib ta koos Johnny Kjeppiga, kes Stevenile kaarte ette sosistab. Steven saab infot ka selle kohta, milline on teiste mängijate miimika, kas nad naeravad, pilgutavad silmi vms.
Steven ei olnud alguses päris kindel, kuidas mängida pokkerit niiöelda kahekesi, kuid teda inspireeris USA pokkeriproff Hal Lubarsky, kes on pärast pimedaks jäämist regulaarselt WSOP-l osalenud.
Steven ütles, et pimedana mängimine polegi tegelikult keeruline. Eelkõige on vaja aju, mitte silmi. Ja kuni ta saab piisavalt infot, jätkab mees mängimist. Mida edasi aeg läheb, seda paremaks tema mälu muutub.
Stevenil on ka väike poeg, kes on hetkel 1-aastane. Kokkupuutest Steveni ja Johnnyga võime julgelt väita, et suu peale kukkunud pole kumbki ning mehed naudivad Coolbet Openit täiega.
Uurime ka stäkkida suurusi. Silver Simulask ei ole veel mängu käima saanud. "Pole sellist kohtagi olnud," tunnistab ta. Ja ega ei ole tõesti, lauas käib räige andmine ja ilma väga hea kaardita pole seal suurt võimalust varandust kokku ajada.
Teised mehed on enda sõnul täpselt seal, kust mängupäev algas. Eestlastest suurima stäkiga Tõnis Viik.
Johan Karlsson on viimases kahe jaotusega koorinud korralikult nii Mathias Siljanderit kui ka Juha Helppit. Kaartide näitamise pole jõutud, sest soomlased on pärast floppi maha visanud.
Klaus Jussil on kaitseingel kaasas ja tööle pandud.
Tal on üsna väike stäkk, nii et vastane lausa peab all-ini ära callima.
Ehkki flop annab kohe suurema stäkiga mehele kaks paari, jookseb lauda Klausi jaoks flush.
Praktiliselt sama kordub ka paar minutit hiljem, kui Klausi all-ini callib Juha Helppi, kellel kuningate pocket. Klausil . Kui flop annab Klausile reatõmbe, siis turnis on see kohal ja lisandub mastitõmme. Riveris on ka mast olemas.
Aleksandr Arutjunov pressib UTG+1-lt oma nupud sisse.
Üsna pika mõtlemise järel callib Mathias Siljander. Küllap põhjuseks see, et ega Mathiasel nüüd ka ülearu palju nööpe pole. Arutjunovi ta küll katab aga siiski.
Teleülekanne on 30-minutilise viibega, kuid meie ülekandes toimub kõik reaalajas.
Seega palume nendel pokkerisõpradel, kes tahavad näha ainult live-streami (pilti) ning seal toimuvale vahetult kaasa elada, seda ülekannet mitte ülearu aktiivselt refreshida.
Soome mehed niisama ei sahista. Kui juba, siis juba. Roope Tarmo teeb SB-lt tõste 155 000, kui Mathias Siljander on juba 50 000 tõstnud. Nüüd läheb Mathias all-ini. Roope calli nuppu üles ei leia.
Kõrvallauas on Jussi Mattila vastasega koos riveri ära vaadanud. Ja jammib. Aga ei, ka siit ei tule vastust.
Seni kuni mängijad chipikotte lahti pakivad, viskasime pilgu peale ka sellele, millise joogiga keegi päeva alustab. Kange kohv, lahja õlu, vein või hoopis tõsine kärakas?
Mõnede ees on siider, näiteks üks meie lemmikmängijatest, Steven Iglesias, alustab päeva klaasi veiniga. Võib-olla on pokaalis ka pirnimahl, ega seda ju tea.
Jussi Mattila kasutab oma kahte kätte eesmärgipäraselt: ühes on kohv, teises õlu.