Stanislav Smeljov jääb mullimeheks. Ja jääb valusalt.
Nupud hakkavad liikuma kui lauas on avatud kõik viis kaarti - .
Rando Pajus checkib ette ning Stanislav paneb umbes pool oma stäkki keskele, millele Rando vastab all-in'iga. Stanislav tunneb ette, et seis on jama ning teeb sõna otseses mõttes crying calli.
Rando: - rida, nuts!
Stanislav: - rida, nuts pärast turni!
Õnneks ei jää Stanislav päris tühjade pihkudega, sest eelnevalt sai otsustatud et kõik rahadesse saajad annavad mullimehele 10 eurot. Ja mõistagi saab Stanislav ka Paf Live pileti.
Viimase 10 minutiga saime lahti ka Vladislav Topilskiyst ning...Marius Morelist. Turniiri kümme parimat on hetkel lühikesel pausil ning turniiri kindlaks liidriks Kert Raud.
Mängus Leino Piller ning Marius Morel. Pärast floppi paneb Marius pea poole oma allesjäänud stäkist sisse ning Leinole jääb üle kas Mariust uskuda või mitte.
Ei usu! Leino läheb all-in ning Marius callib.
Leino avab küll , kuid tema õnnetuseks on Mariusel ässad. Ja turn ega river talle samuti leevendust ei too.
Leinol jääb alla 20K järgi, Marius tõuseb 160K-le.
Parima naismängija tiitlile jätkavad võistlust Jaana Kindsigo (ca. 50K) ning vahepeal oma stäkki jõudsalt kasvatanud Olena Verkholyet (ca. 100K).
Naistest on väljas nii Marita Mägi kui viimasena Ave Lepik, kelle viimased nupud läksid -ga Mairold Millerti . Ave mängis küll väga kannatlikult, kuid kaardijumal tema peale täna just ülearu ei mõelnud ning aegamööda sulas ka kahekordse Eesti meistri stäkk lihtsalt kokku.
Ainus turniiril osalenud Läti mängija Pavels Pecevics on mängust väljas, kaotades oma viimased nupud -ga Leino Pilleri vastu. Leinol on muide ka üsna korralik üle 100K stäkk.
Teises lauas on jällegi torisemist Jaana Kindsigol, kelle saab lüüa -lt. Midagi pole teha, tuleb Olena Verkholyetile ca. 20K duubel välja maksta, kuid õnneks jääb Jaanal piisavalt järgi.
Mairold Millert tunneb end tänasel turniiril hästi ning ka stäkk on aegamisi suuremaks kerkinud. Hetkel on Mairoldil umbes 260K punkti, millega ta on kindlasti turniiri liidrite seas.
Veel üks värske kuuekohaline stäkk - Kert Raual on tubli 110K.
Tänase turniiri võitja teenib 1342 eurot auhinnaraha nng kokku saab rahadesse 8 parimat. Auhinnafond seega kokku 4192 eurot.
Tõenäoliselt mängitakse kuni võitja selgumiseni, kuid kui see ei peaks siiski mingil põhjusel õnnestuma enne kella 22:30, siis jagatakse rahad selle kellaja seisu järgi.
Madis Ormisson on teinud hiilgava comebacki - tal oli vahepeal kõigest pool BB-d järgi, kuid see õnnestus esmalt viie, seejärel kolme ning viimaks ka kahekordistada.
Viimase duubli andis talle Sergei Mordovin (Sergeil , Madisel , flopis sai Sergei kümne, kuid Madis riverdas rea) ning nüüd on Madise stäkk juba 45K.
Seesama Sergei on üldse olnud lahke käega duublite jagaja. Ka vahepeal raskustesse sattunud Kalev Männaste suutis tänu temale algstäki peale tagasi saada.
Üles-alla liikunud Laur jagas oma stäki siiski kiiresti lauakaaslaste vahel laiali ning on nüüd mängust väljas. Viimased nupud läksid Natalja Manuykole.
"Laur mängis väga hästi aga õnn ei olnud seekord tema poolt," võttis samas lauas istuv Madis Müür ETPF-i presidendi esinemise kokku.
Marius Morel killib oma ässadega ära Mäido Kuusiku ning tõuseb kindlalt turniiri liidriks. Mariuse stäkk on hetkel 180K.
Marek Selgeveer on aga kahjuks turniirilt välja kukkunud. Mareki mängustiil on teada lahtine, kahjuks aga kaardid seda ei toetanud. Sisuliselt jagas Marek kogu oma nööbikuhja teiste samas lauas istuvate mängijate vahel laiali.
Laur Siboli lauas on tempo vägagi üleval - sisuliselt on igas jaotuses keegi all-in ning üsna sageli leidub ka callijaid.
Michael G Brautigam on kahel korral all-in käinud, teisel katsel sai temagi calli Laur Siboldi käest.
Michael:
Laur:
Flopis on emand ning Laur duubeldab 50K peale, Michaelil jääb natuke järgi. "See on õpikunäide professionaalsetele mängijatele, kuidas mängida äss-kuninga vastu," õigustab Laur. Michael sellest tõenäoliselt küll aru ei saanud :)
Vaiko Vainola on umbes 120K peal, millega kuulub kahtlemata liidrite hulka. Ka Marek on suutnud endale välja mängida (või välja rääkida) 80 K stäki.
Laur Sibold on langenud tagasi algstäki peale, kaotades äsja üsna suure panga Madis Müüri vastu bluffides. Seejärel õnnestus tal õnneks duublisse saada Vaiko Vainole vastu ( vs. , laud tühi).
Naisi on jätkuvalt konkurentsis koguni kaheksa - tõsi, megastäkke neil kellelgi ei ole, kuid turniir on veel noor.
Neljandas lauas särab Marius Morel, kes suutis 3-betiga Leino Pilleri preflop pangast välja bluffida ning näidata Wismari pokkeriklubi firmakätt .
Samas lauas oli mitu kätt fookuses Essam Abdelsalam, kes kaotas esmalt pea kogu oma stäki Kris Tikkale vs. , lauda äss, kuid suutis seejärel kahel käel järjest duubelda (viimasel koguni flopanud mastireaga). Lõpuks sai Essami teekond siiski läbi.
Kalev Männaste palub tervitada kaasaelajaid, tema stäkk on hetkel 60K ehk umbes duublis.
Viiendas lauas hõrenesid vahepeal naismängija read - välja langes 2017. aasta Eesti Naiste Pokkeriliiga võitja Birgit Tammel. Samuti on lauast tõusnud Christel P.
Mängijad on taas laudades ning action jätkub. Eksimisruumi enam pole - kes väljas, see väljas.
Esialgsed numbrid näitavad, et täna osales 54 erinevat mängijat ning kamba peale tehti 17 re-entryt. Hetkel on konkurentsis 45 parimat, kohe esimese pausijärgse käega langes Jelena Maidla.
Mängijad on läinud pausile ning veel 15 minutit on aega mänguga liituda. Kasiinos on mõnevõrra hõredamalt rahvast kui enne koroonaperioodi, kuid seda ei saa kindlasti öelda, et melu ei oleks. On ikka ning õhtu on veel väga noor.
Veel kolm viimast kätte ja re-entryd tulevad! Kris Tikka proovis õnne -ga turniiri liidri Ivar Simmeri vastu ning Ivar sai veel rikkamaks. Samuti läheb teisele katsele Mairold Millert.
Üsna märkamatult hiilis vahepeal turniirialale üks kapuutsiga tüüp, kes viiendas lauas istet võttis. Aga ta ei jäänud siiski märkatama, sest juba kõlas hüüe, et kasiinosse on saabunud kuulsa naismängija Catlin Müüri poeg!
Mõistagi on selleks tuntud investor ning endine tippmängi Madis Müür. Samuti tuleb rõhutada, et tegemist on üsna vana naljaga - Catlinil ja Madisel on ühine vaid perenimi, kuid sugulussidemeid nende vahel teadaolevalt pole. Kahjuks Catlin ka täna ei osale.
Kuna pausini on vaid viis minutit, siis on käes aeg, mil väikeste stäkkide omanikel tuleb lükkama hakata, et oma seisu parandada.
Äsja saab re-entry kirja Tarmo Tammel, kelle ei saa hakkama Kert Raua vastu, lauas koguni kaks poissi. Niisamuti haarab teise õlekõrre Natalja Manuyko.
Pafi esindaja ning ETPF-i vastne president Laur Sibold on tavapäraselt seltsiv ning hoiab oma lauas inimestel tuju üleval. Kui esimene katse läks tal üsna kiirelt luhta, siis re-entry pani Lauri tõenäoliselt taktikat muutma, sest hetkel on tal päris kena stäkk.
Lauas käib muuhulgas jutt ka investeerimisest ja krüptost ning ka Laur jagab hea meelega oma kogemusi. "Nendega on nüüd nii, et ostan aktsiaid ja krüptot küll ja kui nad lähevad kiirelt üles, siis ma müün ka kiirelt maha. Ja kui ei lähe...eks ma siis olen pikaajaline investor," räägib Laur.
Lauri jutu taustal mängivad päris korraliku panga Vladislav Topilskiy ja Iver Simmer. Vladislav üritab küll Ivarit pärast riverit madalaima paariga () välja bluffida, kuid tema õnnetuseks ei jäta märksa parema käega Ivar tema all-in'i callimata.
Oma -ga Birgit Tammeli -le kaotanud Aleksandr Hlabov on lõplikult mängust väljas - tal ei olnud kasu ka re-entry kaardist.
Samuti langes äsja ka Kati Pruel, kes küll võtab viis minutit mõtlemiseks, et kas naasta mängu või mitte. Paistab, et ka "Monsal" jääb re-entry tegemata, sest ta on kasiinost kadunud. Siinkohal tasub lisada ka loogilise vahemärkusena, et väljas on ka tuntud regular Andres Rebane.
Veel pool tundi pausini ning võimalus oma esimest eksimust re-entryga parandada.
Kui turniiri alguses oli Olympic Casino pokkerialal suhteliselt hõre, siis nüüdseks on Paf Live oma täies hiilguses käimas. Koos vähem kui kümne re-entryga on tehtud 60 sisseostu ning hetkel laudades 48 mängijat.
Hiline registreerumine kestab kuni umbes 16:30-ni, seega on Tallinna inimestel veel aega oma sammud Paf Live'ile seada.
Marek Selgeveeri lauas mängitakse taas korralik family pot, umbes viiekordse tõstega panka vaatab koguni viis mängijat.
Flop on ning keegi ei soovi panuseid teha. Turn muudab asja veelgi intrigeerivamaks, kuid panuseid ei järgne endiselt.
River on ning nüüd leiab Marek Selgeveer, et pisikese panuse (1200) võiks ju teha. Tuleb ka kaks calli ning Marek esitleb flopanud masti (ai-ai, kui valus võis turn talle olla). Sellest aga piisab täiesti.
Sergei Mordovin saab valusa kaotuse Stanislav Smeljovilt. Mehed on all-in, kui lauas on avatud .
Sergei:
Stanislav:
River on
Re-entry saavad kirja ka Marek Selgeveer ja Laur Sibold, samuti on väljas "Monsa", kes kaotas flipi -ga Marius Moreli pocket kümnetele. "Monsa" tahaks küll mängu naasta, kuid soovitavalt teise lauda. Võimalik, et varem või hiljem leitakse ka see võimalus.
Paf Live'il on tore traditsioon - kui keegi mängijatest saab Royali, siis ootavad teda Pafi sokid.
Kõige uuem sokkide omanik on Kaarel Kõnd, kes koha flopis risti mastist Royalile pihta sai. Sellega õnnestus ka mõned tuhanded lisapunktid teenida, kuigi riveri järel viskasid konkurendid siiski maha.
Tatjana Vinogradova ning Siim Kabel tõstavad kordamööda preflopis ning flop vaadatakse ära 5200-ga.
Tatjana checkib ette, Siim paneb 2000 ja Tatjana tõstab üle 4000-le. Siim uurib Tatjana stäkki, mis on umbes 15000 kanti.
Turn checkitakse läbi ning river järel tunneb juba Tatjana huvi Siimu stäki suuruse kohta. "No mul oli ikka palju rohkem," uhkustab Siim ühe suure torniga ning näitab siis Tatjanale ka väiksemat torni: "Vot siin on mul niipalju kui sinul!"
Atakk on armutu ning Tatjana ei julgegi enam panustada. Siimule check sobib ning avatakse kaardid.
Üheksandas lauas on preflopist sees koguni kolm meest. Suurima stäkiga Talis Toomingul on ka selgelt parim kaart ( vs. vs. ) ning lauast ei saa keegi pihta.
Re-entry saavad lõunanaaber Pavels Pecevics ning meie oma mängumees Janek Merimets.
"Et nagu neljade paar ja äss-üheksa lähevad pre-flop all-in," ahhetab samas lauas istuv Madis Ormisson. Oh õudust, mida küll vanameistri silmad veel peavad nägema...
Agur Esula viimased stäkiriismed lähevad sisse -ga vanade sõprade ning üldse väga aktiivselt mängivate Siim Kabeli ning Marek Selgeveeri vastu.
Flop järel paugutab Marek piisavalt, et Siimust lahti saada. Marekil ongi ässad ning turn ja river võitjat ei muuda.
Agur teeb kiirelt re-entry ning istub samasse kohta kus ta enne oli. Kohe järgneb talle re-entryga ka Joona Saluveer ning paistab, et viimaks on mehed mängima hakanud.
Seitsmendas lauas mängitakse viimaks üks suhteliselt korralik family pot - neljakordset tõstet vaatavad täpselt pooled mängijad.
Flopi järel haarab ohjad Marek Selgeveer ning suudab kõik foldima sundida peale Siim Kabeli.
Turn on , Siim checkib ette ning Marek paneb 5200. Siim callib ning mõlemad mängijad ennustavad, et tõenäoliselt on river poiss.
Ongi! Nüüd paneb juba Siim esimene 6000 ning Marek foldib lahtiselt flopanud rea (). Igati õige fold, sest Siim näitabki käest kümmet, kuid paraku mitte oma teist kaarti. Küllap ta aga ikkagi rida püüdis.
Laudades 42 mängijat, endiselt ei ühtegi langenut.
Alati mõnusa jutu pärast tuntud Ivar Simmer saabus samuti turniirialale ning leidis endale lõpuks koha Lauri/Mairoldi/Ave lauas.
"Tere päevast kõigile," tervitas Ivar viisakalt oma konkurente ning Laur torkas kohe vastu, et "sa oleks nagu saabunud AA (anonüümsed alkohoolikud - toim.) kokkutulekule!"
Hetkel juba 40 mängijat ning garderoobist peagi veel lisa tulemas. Ka tõenäoliselt läbi aegade edukaim Paf Live naismängija Christel P. on kenasti kohal.
Seltskonnaga liitud ka Mairold Millert, kes liitub lauaga, kus Ave Lepik, Laur Sibold ning Kris Tikka said mõnda aega üsna kenasti kolmekesi kabetada.
Kõige aktiivsem paistab olevat laud, kus tuju hoiavad üleval "Monsa" ning Kati Pruel, kes muuhulgas ka elektri hinna üle naljatavad. Samas lauas on ka Tartu hirma Kalev Männaste ning Jaana Kindsigo, kes on live-pokkeris üks Eesti viimaste aastate edukaimatest naismängijatest.
Välja pole igatahes veel keegi kukkunud ning pigem käib ettevaatlik, tujutõstev ja luurav mäng.
Kuigi hetkel on registreerunud vaid 31 mängijat (kes kõik ei ole ka kohale jõudnud), käib mäng sellest hoolimata seitsmel laual nagu lubatud. Sõltuvalt lauast istub seal 3 kuni 4, mõnes ka viis mängijat.
Naisi on kohal viis, neist tõenäoliselt tuntuimad "Monsa" ning Ave Lepik. Aga eeldatavalt nemadki ainult viiekesi nad ei jää.
Esimene tase tavapäraselt 100/100, antesid veel mängus pole.
Pafi esindaja Laur Sibold pidas tavapärase avakõne ning avaldas pisut kahetsust, et koroona on pokkerimängijate ridu hõrendanud, sest laudades on hetkel vaid 30 mängijat. "Aga küll tuleb juurde, hiline registreerumine on pikk," lisas Laur lootusrikkalt.
Turniiri võitja teenib karika, lisaks jagatakse muud mõnusat Pafi nänni. Mullikoht ja parim naine teenivad pääsme järgmisele Paf Livele, lisaks loositakse kõikide alustanud mängijate vahel välja 70 eurot sulas.
Kui otsite selleks nädalavahetusel mõnusat ajaviidet, siis tasub võtta plaanidesse laupäeval, 5. veebruaril kell 13:00 Olympic Park kasiinos algav igakuine Paf Live.
Koheselt pääseb laudadesse 70 kõige kiiremat, alustatakse 30 000 punktiga ning 8 esimese taseme jooksul on lubatud ka ühekordne re-entry. Kui mängija tunneb kaheksanda taseme lõpuks, et stäkk on edasiseks tiitliheitluseks na kiduravõitu, siis võib sellest ka loobuda ning re-entry teha. Muidugi eeldusel, et varem pole re-entry kaarti veel kasutatud.
Paf Live'il saab jätkuvalt osaleda poolmuidu - 70 euro eest on garanteeritud hea seltskond, korralik mängukeskkond, tublid diilerid, natuke muud meelehead ning võimalus ka oma rahakotti täita. Mängitakse kuni parimate selgumiseni või kui see ei õnnestu kella 22:30-ks, siis jagatakse väljamaksmata auhinnaraha allesjäänud mängijate vahel vastavalt nende hetke punktisummale.
Mõistagi hoolitseb Paf ka selle eest, et kõik pokkerihuvilised saaksid soovi korral Olympic Park kasiinos toimuvat reaalajas jälgida. Olge meiega!