2018. aastal Coolbet Open põhiturniiri võitnud soomlasele Sebastian Wahlile kuulub turniiri 12. koht.
"On aja küsimus, millal see mees plahvatab," ennustas "Naxer" ja õigus tal oli.
Kui lauas oli avatud (pank juba üle 200K), läks soomlane toorelt all-in umbes 400 000 punktiga.
"Maailmas neljas netimängija" ehk siis äsjasel WCOOP põhiturniiril suurepärase mängu teinud Urmo Velvelt tõestas, et tal on "piisavalt suured muned" ning oskus vastaseid lugeda.
Saame veel 15 minutit puhata, kuniks mäng jätkub. Tegemist on hetkeseisuga päeva viimase pausiga, mille ajal üritame teieni ka värske chippide seisu tuua.
High-Rolleril endiselt 12 mängijat järgi, välja on langenud Ranno Sootla. Mini USDO-l on jõutud rahadeni (3 mängijat), kokku osales sellel 14 pokkerisõpra.
Kirjade järgi on alanud ka õhtune turbo-cash kolme mängijaga. Hetkel ei õnnestu viimaseid küll (veel) saalis näha :)
Mis puutub "päris cashi", siis käib see all kasiinos kolmel laual.
Pika pusimise peale saadi ühest väiksemast stäkist siiski lahti: Urmo Velvelti sammus üle Tomas Strelciunase -st.
Jätkub tavapärane hand-by-hand.
Ja taas väike uuendus tänases kavas - väidetavalt mängitakse täna ikkagi maksimaalselt 20, mitte 23 taset. Hoiatame, et see info ei pruugi olla lõplik.
Arusadav on see, et mull on juba väga lähedal ning sellele vastav on ka mäng - luurav ja kaalutlev. Eks eelkõige käib mäng shortstackide vastu, kuid peale Jussi neid väga ei paista.
Tuletame meelde, et täna mängime kas finaallauani või 23. mängutaseme lõpuni e. hiljemalt kella poole kolmeni öösel.
Noot tõusev pokkeritäht Ottomar Ladva suudab vajalikul hetkel duubli saada.
Tegemist tavapärase blindide sõja ja flipiga, kus Ottomar lükkab SB-lt -ga ning saab vastu .
Flop on Ottomarile sulavõi - ning turni järel on vastane drawing dead. Ta pumpab küll usinalt "Seven, seven!"...ning river ongi muuseas seitse, kuid mõistagi see midagi ei muuda.
1000-eurose sisseostu ning ühe re-entryga High-Roller on samuti alanud ning nüüdseks juba umbes pool tundi käinud.
Kõvade meeste SNG-s võtavad muuhulgas osa ka Igor Pihela vanem ja Kaur Ajamaa, kuid küllap lisandub neid mängijaid veel. Struktuuris ja ajakavas on tehtud väikesed muudatused ning tegemist on ühepäevase turniiriga!
Alari Arnover on tõusnud 530K peale ning kuulub selgelt turniiri liidrite sekka.
Naxer jagab maid kraad madalamal, kuid ka 380K stäkk on enam kui mängitav. Viimane lisa tuli flopanud majast emandatega.
Kes on aga väljas? Avapäeva liider Bahadr Hatipoglu, kes oma žetoonid lauakaaslastele laiali jagas. Meie õnneks sai üsna arvestatava noosi ka Rasmus Parts.
Avapäeva 110K stäkiga lõpetanud mullune 6-max No Limit Holdemi Eesti meister Sergei Ištšenko on endiselt umbes samas kohas, kus tänase päeva alguses ehk 100K peal.
Sergei tituleerib end selgelt netimängijaks ning live-turniiridel ta just ülearu sageli ei osale. Aga kui mees juba mängib, on tal ikka kõrged eesmärgid.
4 mängijat, sealhulgas ka eestlased Ottomar Ladva ja Alari Arnover vaatavad floppi ning Läti pokkerihai 25K panuse peale loobub Ottomar.
Turn checkitakse läbi, riveri järel paneb Davis taas ette 36K, kuid saab kohese ületõste Vjatšeslav Kovalevilt (75K).
Davis ei usu ja callib, venelane näitab uhkelt .
See muutis oluliselt jõudude vahekords, sest Davise stäkk langes üle pika aja esmaskordselt alla 400K, millega ta pole tõenäoliselt enam isegi kolme parima seas.
Rasmus Parts on väga hästi edenenud, äsja õnnestus tal saada ka duubel avapäeva chipliidri Bahadr Hatipoglu käest.
Flop andis -ga mänginud Rasmusele masti ning pärast blank-turni aeti nupud keskele. Vastane Rasmust ei uskunud ning callis kõigest -ga, olles juba enne riverit drawing dead.
Rasmuse stäkk tubli 380K, millega ta on kindlasti üks turniiri liidritest.
Lähme tänasele teisele pausile, mis vältab tavapäraselt 15 minutit.
Mängus on veel 36 pokkerisportlast ning eestlastest rikkaim Alari Arnover, kes küll viimases jaotuses natuke loovutas. Madis Müür suutis samuti duubli saada ja umbes 200K peale tõusta.
P.S. Pärast pausi on võimalik ka massaaži tellida.
Viimase kahe päeva ebaõnnesõdur Marko "Naxer" Keskel on leidnud täna päris hea mänguhoo ning tõusnud täiesti mängitava 230K peale.
Suur punktilisa tuli duublist vs. , kuid "Naxer" on ka head samariitlast mänginud ning lubanud näiteks Vallol end üles duubeldada. Vallo stäkk pole küll kuigi suur...ehk umbes 70K.
Kõrvallauast täpsustab Silver Simulask, et tema stäkk on täpselt 234 000.
Rääkisime vahepeal pikalt turniiri ainukese naismängija, prantslanna Helen Favier'ga, kes selgitas natuke täpsemalt, miks ta üldse Tallinnasse mängima tuli.
UDSO on eelkõige populaarne Lõuna-Euroopas ning igal hooajal toimub päris palju erinevaid etappe. Aasta parimaid ootavad auhinnad, näiteks saab võitja tasuta sisseostu kõikidele järgmisel aastal toimuvatele UDSO turniiridele.
Oluline on see, et ränkingus võetakse arvesse kõiki UDSO etappe, sh. kõrvalturniire, millel on vähemalt 32 osalejat. Enne Tallinnale eelnenud Cannes'i festivali oli Helene üldtabelis teine, pärast Cannes'i kukkus aga kolmandaks. Seepärast tuli ta Tallinnasse selgelt punktijahile, kuna naise eesmärk on saavutada üldarvestuses vähemalt teine koht. Pärast Tallinnat on toimumata veel kaks etappi, viimane neist Pariisis.
Suhteliselt väike osalejate arv Tallinnas on Helene'ile kindlasti halb üllatus, sest nii läheb üldarvestusse tõenäoliselt vaid põhiturniir, kust ta paraku punktilisa ei saanud. Ta arvas, et üheks põhjuseks, miks lõuna-eurooplased Tallinnasse sõita ei soovinud, võis olla kehv ilm, teiseks aga asjaolu, et Tallinna festival lülitati UDSO kavasse alles üsna hiljuti.
Rääkisin prantslannale ka natuke Eesti turniiride ajaloost, sh. 2014. aastal toimunud Unibet Openist ning naine oli meeldivalt üllatunud. Loodame teda ja teisi lõuna-eurooplasi ikka ka tulevikus Tallinnas näha!
Mängijad on teise päeva alguses päris kiirelt langema hakanud ning äsja saabus ka Rain "Privador" Mölderkivi tund.
Viimased 60K nuppu läksid sisse -ga äsja valusa duubli andnud Silver Simulaski vastu. Laud midagi ei muutnud, Silver sai piltlikult öeldes eelmises jaotuses kaotatud raha täpselt tagasi,.
Kiire pilk turniirialale näitab, et avapäeva teise stäkiga lõpetanud Alari Arnoveril läheb endiselt hästi ning ta on isegi juurde saanud. Hinnanguliselt on mehe stäkk umbes 350K.
Kohe Alari kõrval istub aga üks veelgi suurema stäkiga mees, kes enam kui 400K jagu nööpe.
Ülejäänutel, peale 250K stäkiga Ermo Kose aga kuigi hästi ei lähe, enamasti on kõik natuke kaotanud. Eriti nadisse seisu on sattunud Martin H., kes tabas oma -ga küll kenasti floppi , kuid tema õnnetuseks sattusid vastas olema kuningad.
Allesjänud kribalatega suutis Martin küll kohe Jussi Mattila vastu duubeldada ( vs. , kuid pikka pidu ei paista endiselt olevat. Mehe stäkk umbes 7XBB ehk 21 000.
Turniiri auhinnafond on 72 245 eurot ning auhinnaraha jagub 17 parimale. Min-cash on 1100 eurot, võitjale topitakse aga tasku kogun 18 000 eurot. Abiks ju ikka :)
Lisaks saab võitja erilise rändauhinna meistrivöö nimel, niisamuti ka klassist karika.
Viimane 10XBB läks -ga ühe konkurendi vastu, kohe floppi kaks poissi.
Pärnakana ei tõtta Taavi ka koju, sest tahaks ju veel midagi korralikku mängida. Kõige eelduste kohaselt liitub mees peagi algava 300-eurose MINI-UDSOga, mis vältab kaks päeva.
Teist päeva vastavalt viienda ja üheksanda stäkiga alustanud Leino Piller ning Silver Simulask istuvad kõrvuti ning üritavad enda positsioone parandada.
Leino stäkk on 220K ning meie mees on tõsiselt hädas lätlase Janis Zablovskisega, kellele ta juba paar suurt panka on kaotanud.
Silver laseb rahulikult omas rütmis ning on pisut juurde saanud - tema stäkk hetkel 215 000.
Ermo Kosk on oma stäki kõvasti suuremaks saanud, korjates nuppe juurde siit ja sealt.
Muuhulgas võttis ta välja ka Aleksei Smirnovi, kuid see oli juba puhas statistika. Aleksei stäkk oli kõigest 10XBB ning viimased nupud läksid PFAI vs. Ermo .
Hetkel on Ermol korralik 240K stäkk ja mänguruumi juba kõvasti (päeva alustas mees vaid 60K-ga).
High-Rolleri satikal on juba 13 mängijat, teiste seas võttis sellel istet ka Igor Pihela vanem, kes ka äsja põhiturniirilt välja langes.
High-Rollerit mängib Igor muidugi nii või naa, aga asi siis need mõned vahepealsed tunnid satikalauas mööda saata. Heal juhul õnnestub ka pilet märksa odavalt saada.
Pole vaja enamat kahest käest, et oma selgelt alla keskmise stäkiga korralik hävitustöö teha.
Jaotus 1: Hassan läheb CO-lt all-in -ga, saades calli SB-l istuva Enri Orava -lt. Flopis kaks kuningat, tagatipuks veel river kümme. Oraval jääb õnneks piisavalt järgi.
Jaotus 2: Kohe järmises jaotuses on taas üks eestlane - Indrek Stranberg - ja taaskord poistega...Hassani vastu sees. Sel korral on Hassanil aga ässad, mis ka kenasti vastu peavad.
Tõenäosus, et turniiri võidab Eesti mängija, on täpselt 50%, sest allesjäänust 66 osalejast on 33 meie omad pokkerihundid. Tõsi, esikümnes on neis meie kahjuks 4:6, kuid situatsioon võib kiirelt muutuda.
Dimitri Nironeni tõstele all-in'iga vastanud Marko "Naxer" Keskel saabki oma nupud Dimitri vastu keskele.
Dimitri:
Naxer:
Seekord peavad poisid kenasti vastu ning Naxeri 46K stäkk tõuseb pisut enam kui kahekordseks. Samas lauas on ka pingsalt WRC-d jälgiv Kaur Ajamaa, salapärane Martin H. ning alati jutukas Indrek Stranberg .
Täna on tulekul ka mitmeid side-eventeid, millest tähtsaim kindlatsi kell 18:00 algav High-Roller. Alanud ka High-Rolleri satikas, millest võtab hetkel osa kuus kanget mängijat.
Martin Piik ehk Olympicu-Martin andis hommikul teada, et tema poolt kontrollitud andmetel on turniiril 109 unikaalset mängijat. Kamba peale tehti kõikidel päevadel kokku ka 43 sisseostu.
Turniiri auhinnafond on seega esialgsetel andmetel igati korralik 72 245 eurot. Väljamaksete struktuuri ning lõplikud andmed avaldame päeva jooksul.
Unibet Deepstack Open teine päev on viimaks alanud.
Igasugused re-entryd, gamblingud ja turbotamised on nüüd läbi - igal mängijal on alles tema chipid ning kui need on maha mängitud, on ka turniiri läbi.
Jätkab 71 kanget päevadest 1A, 1B ja 1C. Seejuures on nii mõnigi mees, kes võtnud osa neist kõigist kolmest!