Heads-up


1. koht Paavo Tromm € 2879

 • Kumbsiisoliennem
1. koht Paavo Tromm € 2879
Paavo Tromm

Uku Valner shoveb  ga ja Paavo vaatab lehti  ja callib. Diiler Svea laotab lauale kaardid  ja Paavo võib võidutantsuga algust teha. Uku parmupill saab alistatud. 


Paavo tunnistab võitjaintervjuus , et ühtegi lihtsat vastast tal ei olnud. "Teel finaali tuli kordamööda jagu saada HU-spetsialistidest nagu Mark Joa, Rauno Viljarand , Rain Heeringas, Tauri Taimre ja mõistagi finaalis Uku.  Vahest Janek Hin oli kõige kogenematum HU vastane , aga ka kindlasti mitte mingi lihtne poiss,  " tõdeb Paavo pärast võitjafotode ära tegemist. Käesoleva võiduga enda esimese meistritiitli kotti pistnud mees muutub ka mingil hetkel üsnagi emotsionaalseks .  "Kõik need aastad kus kannatama olen pidanud, said nüüd kuhjaga tasa tehtud. Elu esimene tiitel ikkagist. Jääb kindlasti pikaks ajaks meelde . " Siiski lõpetab mees intervjuu läbi pisarate rõõmsates toonides " Mark Joa - võta välja"  


Uku rööbastel

 • Kumbsiisoliennem
Uku rööbastel

Paavo limbib ja Uku chekib. Vaadatakse floppi , mis läbi chekitakse. Turni tuleva  peale panustab Uku 600, mille Paavo kinni maksab. Riverisse maanduva  peale Uku check-callib Paavo 1200 panust, ainult selleks et näha Paavot välgutamsa-d. Ukul pärast seda jaotust alles ca 5000 nuppu. 


Paavol suur chipliid

 • Kumbsiisoliennem

Uku Valner võtab viimase bulleti käiku ja mängib jaotuse, kus panustab riveril boardil ca 4500 panka 4000 nuppu. Paavo liigub omakorda selle peale all-in ja Uku snäpfoldib! Oli see nüüd hea koht bluffimiseks või mitte, igatahes jääb mehel pärast antud jaotust järgi kõigest 6000 nuppu. Paavol hinge taga 19 000 ( + 5000 varrukas seismas veel ). 


Blindid 200/400, seega Ukul alles 15 BB-d


Another one

 • Kumbsiisoliennem
Another one

Samal ajal kui mehed tõsiselt ajusid ragistavad, näeme kuidas kõrvallauas multitablev Mati Pirn järjekordselt satikalt pileti hitib. Esmalt jookseb üks väiksem stäkk ga Mati  otsa ja paar kätt hiljem mullimängus elimineerib Mati ga väikse stäki  paanilise lükke. "Järjekordne pilet taskus. Täna juba viies, " teatab rõõmsameelne Mati reporterile. 


edit: Mati palub edasi öelda, et tegemist oli siiski satika satikaga ja neid tal siiski täna kaksteist tk võidetud. 


Põrin saalis

 • Kumbsiisoliennem
Põrin saalis

Pausilt naastes higistame jaotuses, kus Uku preflop avab 650-ga, millega Paavo kaasa tuleb. Flopil  Uku c-betib 650 , mida Paavo check-callib. Turn  läheb meeste vahel chekkides läbi, aga riverisse tuleva  peale otsustab pärast mõttepausi ohjad haarata Paavo, panustades nüüd juba ise ette 1200. Ukult võrdlemisi kiire fold selle peale. 


Huvitav oleks muidugi teada , mis meeste peades momendil toimub. Ilmselt käib protsessor täisvõimsusel , sest ajude raginat on siia eemalegi kuulda. 


edit: Liigutakse ka levelile 200/400


PLO vennad

 • Kumbsiisoliennem
PLO vennad

PLO 6-max tiitlit tuli registreerimise lõpuks jahtima 91 mängijat, kellest mängus sees veel 72. Auhinnafondiks kujunes kokku 11 547.90 eurot, mis kõik läheb mängijate vahel ka jagamisele . See muidugi on üllatus, eksole . 


Aga jätkame nüüd HU lainel edasi, kuna mehed naasid pausilt. 


Kameeleonid lauas

 • Kumbsiisoliennem
Kameeleonid lauas

Saame eelneva ära öeldud, kui rollid justkui vahetuvad. Nüüd Uku kord agressor olla ja kiirelt liigutusi teha. Turniks, kus maas on , on panka aetud 1800 nupu väärtuses chippe, panustab Uku momentaalselt 1250 , mida Paavo pika müõttepausi tulemusena callib. Riverisse lendleva  peale panustab Uku 3500 ja nüüd Paavo kord tõsiselt tankima hakata. Tiksub minut täis ja Paavo hakkab arutlema võimalike käte üle. Möödub teine ja kolmaski minut kui mees tõsisemalt juba kõikvõimlike "flushide ja ridade vahel arutleb. Lõpuks mees foldib suure hädaga ja mehed lähevad pausile. "Pärast suurt bluffi vaja vetsu minna, jah , " saadab Paavo Uku pausile justkui endiselt viimasest käe kohta infot urgitsedes. Uku ei allu Paavo provokatsioonidele ja marsib reipal sammul teises suunas... 


Chipiseis momendil Paavol 7700 ( + 5000 tagalas) vs Ukul 12 300 ( + 5000 tagalas )


Uus vs vana koolkond

 • Kumbsiisoliennem
Uus vs vana koolkond

Mänguinitsiatiiv hakkab kergelt Paavo suunas liikuma. Mehe mängustiil kõrvutatuna konkurent Ukuga on kiirem, vihasem ja veelkord kiirem . Selle tõestuseks näeme ka jaotust, kus riveriks ( ) on pank kergitatud Paavo initsiatiivil 1900 nupu suuruseks ja mehelt lennanud momentaalselt lauale 1100 chipi väärtingus nuppe. Uku taaskordselt tangib ja peab paremaks foldida.

Näib justkui oleks tegemist mingisuguse kahe täiesti erineva koolkonna mängija vahel. Üks tegutseb otsuseid võttes kiirelt ja kerglaselt, teine tee ühtegi liigutust ilma järelemõtlemata. Eks ilmselt peagi näeme, kumma koolkonna esindaja pikema kõrre tõmbab. 


Nüüd Paavo kord juhtima minna

 • Kumbsiisoliennem
Nüüd Paavo kord juhtima minna
Näeme ka jaotust, kus Uku tõstab preflopist 450 ja Paavo callib teda. Flopp   chekitakse sõbralikult läbi, aga turni pilduv  paneb Paavo panka kergitama. 600 on see number mida mees nüüd Ukult välja nõuab järgmise kaardi vaatamise eest. Uku asjaga igati päri, aga pärast riveri  ja Paavo 1100 nupu väärilist teist kuuli, vajub mees tanki. Möödub minut. Peaaegu et teinegi minut, ennem kui Uku käest loobuda suvatseb. Antud jaotuse järgselt haarab ka Paavo kerged juhtohjad. 


Sügamine käib samal tasandil

 • Kumbsiisoliennem

Järjekordne 15-minutit on ära mängitud ja alustatakse leveliga 100/200. Mõlemal mehel üsna samas suurusjärgus stäkk ja kumbki otsest eelist teise ees pole saavutanud. Mõlemal alles ka 1 re-entry kaart tagaukse näol. 

Paavo võrdustab seisu

 • Kumbsiisoliennem
Paavo võrdustab seisu

Preflopist Uku tõstab 225, mida Paavo callib. Flopi  chekitakse läbi, aga kui turni potsatab , panustab Paavo ette 300 ja saab Uku kaasa. Riveril paneb diiler Svea lauale , mille järgselt Paavo paneb suuremalt -  1200.  Uku vajab minutikese mõtteaega, kuid viimaks callib. Paavo esitleb -t ehk fullhouse. Ühtlasi võtab Paavo selle jaotusega ka 10 000- 5000 juhtohjad lauas, kuid kogu chippide hulka arvestades seis võrdsustus, kuna Paavol järgi 1 re-entry kaart Uku kahe vastu. 


edit: Ühtlasi pärast seda jaotust võtab ka Uku re-entry kaardi välja, ehk laual nüüd 20 000 nuppu kahe peale. 


Parmupill tiniseb omasoodu

 • Kumbsiisoliennem
Parmupill tiniseb omasoodu

Esialgu on parmupill täies hoos käimas, aga Uku edu minimaalne. Näeme ka jaotust, kus Paavo limp-callib Uku 350 tõstet preflopist ja annab boardil  Uku 400 c-betile alla. Jälle väike võit Ukule. Nuppe nüüd Ukul 8000 laual ( + 2 re-entry kaarti), Paavol laual 7000 nuppu (+ 1 re-entry kaart). Blindid momendil üsna tillukesed veel, 50 /100. 


Lõvide kuningas

 • Kumbsiisoliennem


Mängijate palvel ka mängu kõrvale väike vahepala. Kes lõpuni jõuab vaadata, andku teada, mis Simbast sai siis. 


Esimene kollane nupp mängu

 • Kumbsiisoliennem
Esimene kollane nupp mängu
Paavo Tromm

Paavo Tromm küsib re-entry kaardi eest diiler Svealt 5000 nuppu , pärast jaotust, kus ta laual riveril foldib Uku panuse peale , jättes endale taha ca 3000 nuppu. Uku näitab Paavole -te, Paavo ise näitab -i . Laual seega nüüd Paavo poolt 8000 (+ 1x5000 ) ja Uku poolt 7000 ( + 2 x 5000).  


Esialgu on mõlemad mehed ülimalt keskendunud ja ei lase pausile läinud PLO mängijate sigimisest-sagimisest end häirida lasta. 


Paavo muusikaline eelistus ka selgunud

 • Kumbsiisoliennem

Kui Uku muusikaeelistust juba kõik kuulsid, siis olgu mainitud ka Paavo eelistus.Esimeses jaotuses näeme , kuidas Uku avab buttonilt 125 ja Paavo 3-betib 400. Uku foldib ja Paavo haarab chipliidi. Tuletame ühtlasi lugejatele meelde, et kummalgi mängijal on finaalis kasutada kaks re-entry kaarti. Grande Finale

 • Kumbsiisoliennem

Finaalis kohtuvad siis kõigist lõvidest kaks kõige kangemat - Uku Valner ja Paavo Tromm. 

Teadmata põhjustel mängu algus viibib, aga väidetavalt olla Uku läinud koju parmupilli tooma, mille järgi Paavo tantsima panna. 3. koht Janek Hin € 1145

 • Kumbsiisoliennem
3. koht Janek Hin € 1145
Janek Hin

Juba esimeses jaotuses levelil 300/600 saab mäng otsa, kui Janek paneb nupud ga sisse ja Paavo leiab käest -i. Lauale maha plangud ja Janeki sõit sõidetud. Sellegipoolest väärib väike inimene tunnustamist. Mees mängis kui elusuuruses lumeleopard ja ei tundnud endast kaks korda suuremate meeste vastu mingit aukartust. Selle eest mehele vääriline pronksmedal HU Eesti meistrivõistlustelt. Hästi tehtud Janek "väike ime" Hin. 


Janek kõnnib kursitiku serval

 • Kumbsiisoliennem

Janek kaotab veel ennem poole oma stäckist, kui callib riveril Paavo 1200 panust (flopil panustas Janek 1050 ja turn chekiti läbi) laual . Paavo esitleb -te ja top paar takes it down. Janekile jääb järgi ca 4000 nuppu, mis kohe algava 300/600 levelil on 6,5 BB-d


Janekil ei vea

 • Kumbsiisoliennem
Janekil ei vea
Janek Hin

Janek limbib buttonilt ja Paavo shoveb sisse. Janek snäpib. Esmapilgul on Janeki  üsna heas seisus Paavo vastu, aga kui diiler asetab lauakaartidena maha  splitivad mehed panga. Janekil endiselt 8000 nuppu, Paavo 17 000 ( + 5000 ) vastu. Janekil kaks varianti

 • Kumbsiisoliennem
Janekil kaks varianti
Janek on alustanud pausilt tulles surumist. Kolmest käest kahel liigub mees all-ini , aga Paavo poolt calli ei järgne. Ega Janekul ilmselt siin muud üle ei jäägi kui oodata oma saatust kas siis duubli või 3.ndaks jäämise näol. 

Paus

 • Kumbsiisoliennem
Paus
Janek ja Paavo otsustavad ennem 250/500 levelit pausile minna. Janekil on hinge taga 8000 nuppu (mees võttis re-entry kaardi mängu), Paavol mängus 17 000 nuppu ( + 5000 re-entry kaardi näol). 

Paavo haarab ohjad.

 • Kumbsiisoliennem
Paavo haarab ohjad.
Paavo Tromm

Paavo ei viitsi enam pikalt mängida ja on asunud kõiki panku jahtima. Näeme ka jaotust, kus buttonilt Paavo limbib ja panustab flopil  300, mida Janek ei maksa. Janekil näib hetkel kõrvaltseisja pilguna keskendumine paigast ära olevat (toim.- mees analüüsib endiselt folditud kätt ) ja Paavo kogenud mängijana on seda ära kasutamas. Janekul on stäck kahanenud 5000 peale (+ 5000 tinglikult selja taga), teisisõnu on Paavo 2:1 juhtohjad haaranud. Samas blindilevel on jõudnud 150/300 levelile, seega iga cooler võib siin kõik vastupidiseks keerata. 


Midagi lihtsalt ei tule kummalegi

 • Kumbsiisoliennem
Midagi lihtsalt ei tule kummalegi
Janek Hinn

Janek panustab turnis laual  500, ainult selleks, et riveris Paavo ettepanustatud pommile foldida. Seis hetkel chippide põhjal 7 500 ( 1 re-entry taga)vs  12 500 ( 1 re-entry taga) Janeku poolt vaadelduna. Blindid hetkel tasemel 150-300, seega otseselt kumbki mängja ohutsoonis ei ole. 


PLO vennad

 • Kumbsiisoliennem
Kõrvallaudadesse on kogunenud ka 49 mängijat( netis kirjas : 60 nime), kes alustasid tiitlipüüdmist tänasel teisel turniiril, 6-max PLO-l. Late reg kestab kaks tundi, seega kel mängukihk suur, tulgu hiljemalt 20.00ks siia. 

4.koht Andres Abakanov € 1145

 • Kumbsiisoliennem
4.koht Andres Abakanov € 1145
Andres Abakanov

Andres leiab käest igati sobiliku , millega 10 BB-d sisse surada, paraku Ukul vastu panna . Board  justkui kinnitaks Uku üleolekut siin paaris . Andresele kaotusest hoolimata igati kena mäng ja tasuks palgapäevana 1145 eurot. "Vend Kristjan kadestagu ja õppigu venna pealt , kuidas pokkerit biitida, " võtab asja kenasti kokku mängu reilima tulnud Herli Olop


Janek realiseerib 1-re entry kaardi

 • Kumbsiisoliennem

kui callib riveril Paavo panust 1500 laual . Paavo esitleb  -t ja Janek muckib kinniselt.


Seis nüüd chippide osas meestel selline, et mõlemal hinge taga 1-re entry kaart ja Janekul 7000 nuppu laual , samal ajal kui Paavol laual 13000. 


Abakanov flipi ootel

 • Kumbsiisoliennem

Andresel on hinge taga 100/200 levelil 15 BB-d ehk teisisõnu seal paaris seis, kus oodatakse käte põrkumist ehk flippi. Andresel momendil kaks liigutust üksnes. Kas "fold" või "all-in". Näis, millal viimasele Ukult call tuleb. 


edit: uus level ka meestel käsil 150/300 ehk Abakanovil 10 BB-d. Rigged cooler. 


Paavo bluff töötab

 • Kumbsiisoliennem

Paavo Tromm liigub turnis laual  all-ini oma 5000+ nupuga (taga 1 re-entry kaart) ja Janek Hin vajub tänasesse sügavaimasse tankunne. Minuteid 4-5 kulub, ennem kui mees otsustab foldida, näidates lauale . Paavo pole kade ja esitleb  ehk reaostu ja kaht ülekaarti. Mehed jätkavad seisus, kus hingel olevaid kaarte arvestades , on meeste stäckid võrdsed. Mehed otsustavad ka väikse pausi teha.


Uku võtab veel ära

 • Kumbsiisoliennem

Uku Valner floppab nutsu ga laual  ja saab riveril Andreselt veel 1500 nuppu kätte. 


Järgmises jaotuses lööb Andres allesjäänud 1425 nuppu duublisse ga Uku  vastu. Maha .Panustajad teavad pooltõde

 • Kumbsiisoliennem

Näib, et Pärnu sõbrad teavad millest rääkisid. Nimelt on Andres vs Uku paaris jämedam nööri ots selgelt Uku kasuks läinud. Lisaks sellele Uku neliku saab, mille Andres kinni maksab ja mille järgselt Andres re-entry kaardi haarab, saab mees veel maksta.


Flopil  panustab Uku 325, mille Andres check-callides kinni maksab.

Turni  näol chekivad mehed läbi, aga kui riverisse maandub  , maksab Andres momentaalselt check-callides Uku 800 panuse kinni ja muckib kui Uku esitleb  näol rida. 


Andresel nüüd järgi 5000 nuppu, samal ajal kui Ukul on laual 15 000 + 2 re-entry kaarti. Andresel selg suht vastu seina nüüd


Last bets pliis

 • Kumbsiisoliennem
Last bets pliis

Uku Valner vs Andres Abakanov paaris küsitlesime ka nelja Pärnust pärit pokkerimängijat ja ainumalt kõik tunnistasid, et elavad küll kaasa Andresele, aga kui mehed peaksid kellegi võidule raha panustama, siis pigem panustataks Uku võidule. Vot sellised sõbrad siis pärnakatel. 
Uku asub juhtima omas paaris

 • Kumbsiisoliennem

Uku Valner asub oma paaris juhtima, kui mängitakse jaotus boardil , mida Andres panustab flopil 250 ja riveril 500. Viimast panust Uku check-raisib 1500 le ja Andres peab paremaks foldimise teel jalga lasta jaotusest. Ukul nüüd minimaalne edu 6000-4000 näol Andrese vastu. Mõlemal mehel mõlemad re-entry kaardid ka alles (2x5000 + 2x5000 nuppu). 


Teises paaris on esimese re-entry kaardi lauale visanud Paavo, sellest hoolimata on seis võrdne. Paavol nuppe 10 000 (1 kaart hinge taga), Janekil 5000 ( 2 kaarti alles). 


Mõlemas paaris mängitakse levelil 50-100 ja ühtegi suurt coolerjaotust pole olnud veel. 


Pildigalerii

 • Kumbsiisoliennem

mehed arutelus.jpg


Aasta pokkerifoto 2019 . Tambet Kask ja Rene Velli - võtke õppust kuidas head pilti teha. 


Kombivad üksteist

 • Kumbsiisoliennem
Kombivad üksteist
Esimesed jaotused on mõlemas paaris pigem kompavalt alanud ja kummaski paaris selget agressorit välja kujunenud pole. Tuletame kodustele fännidele meelde, et poolfinaalides on kõigil mängijatel kasutada ka kaks õlekõrt re-entry kaardi näol ehk mängu lõppedes on laual vähemalt  30 000 nuppu. Seega on alust arvata et poolfinaalid alla tunni läbi ei saa. 


Poolfinaalid

 • Kumbsiisoliennem

Uku Valner vs Andres Abakanov paaris ei malda mehed oodata ja alustasid juba lahingut.

Teine paar Janek Hini ja Paavo Tromm näol veel sätivad toole tagumiku all paika. Paavo lahke mehena aitas lühikesekasvulise Janeki ka kenasti toolile istuma. 


5.koht Ott Jaakson €485

 • Kumbsiisoliennem
5.koht Ott Jaakson €485
Ott Jaakson

Lõviosa Oti nuppe läheb jaotuses, kus mehed limp-chekivad riverini boardil  ja kus riveril buttonil istuv Andres panustab 1000, Ott tõstab ga üle, Andres lükkab ja Ott snäpib. Oti meelehärmiks avab Andres pikema rea  näol.


Lõpp on juba formaalsus kui Ott lükkab 5 BB-d ga ja Andres leiab käest . Kolmeoudist lauale täna ei panda ja Otile tasuks 5.koht. Valgas saaks 485 euro eest kahetoalise korteri sissemaksu ära teha , samas Tallinnas saab selle eest kuuks ajaks korteri kohe kätte. Eks nüüd on mille üle valida mehel. 


6.koht Tauri Taimre € 485

 • Kumbsiisoliennem
6.koht Tauri Taimre € 485
Tauri Taimre

Mehed panevad pre-st nuppe. Tauril . Paavol grammi võrra parem kicker , mis ka boardile  maha jaotatakse. Taurile tasuks 6.koht. GG mees!


Annad-võtad

 • Kumbsiisoliennem

Andresel õnnestubki nägemata asjaoludel duubel saada ja ise juhtima asuda, kuid kohe järgmises jaotuses, läheb duubel Otile tagasi, kui viimane riveril shoveb 3300 nuppu all-in ja mille Andres kinni maksab. Ott esitleb boardil   ga flopatud rida. Andres muckib, väites endal olevat -i. Seis nüüd tagasi Oti juhtimisel. 


Ka Tauri-Paavo paaris ollakse viimase flipi ootuses. Paari minuti pärast uus level blindidel 250/500. Tauri/Paavo seis võrdsustub

 • Kumbsiisoliennem

Tauri Taimre barreldab  boardil järjekordsed kaks tänavat (flopis 400/ turnis 800), kuid võtab riveril chekkides hoo maha kui taipab , et sel korral ta Paavot foldima ei saa. Tauri esitleb  ehk mitte midagi. Paavol natuke parem kui mitte midagi ehk 

Paar kätt hiljem lööb Paavo ga oma väiksemaks kuivanud stäcki duublisse, saades limpides Tauri shovema ga. Board jookseb maha . Stäckid nüüd üsna võrdsed. 


Kõrvalpaaris on Ott rallipaaris rooli keerama hakanud, kuid 200/400 levelil , piisab Andresel ühest duublist, et ise juhtima asuda. Seis momendil Oti kasuks 13000-7000. 


7.koht Villu Siiroja € 485

 • Kumbsiisoliennem

Mehed vaatavad floppi  , kus buttonil istuv Uku panustab 300. Villu tõstab üle 700le (toim.- jättes taha 3300 nuppu). Uku tõstab omakorda üle 1600 peale ja snäpcallib, kui Villu oma ülejäänud nupud sisse lükkab. Avatakse kaardid ja vastu vaatab klassikaline cooler. Ukul  ehk nut rida ja Villul  ehk kaks paari. Turni ja riveri näol Villu maja kokku ei ehita ja tuleb tänavu HU raames veerandfinaalis lõpetada. Siiski pisut tundmatult mängijalt väga hea tulemus. Tasuks mängu eest 485 eurot. 


Tauri teeb seda jälle

 • Kumbsiisoliennem

Tauri barreldab boardil  kaks tänavat (flopis 425 ja turnis 900) ja otsustab showdown valuet omades riveril järgi chekkida , näitades Paavole ette . Paavo vangutab pead ja muckib kinniselt oma kaardid. "Tahtis tulla, " võtab Tauri jaotuse kokku kui nuppe hunnikusse laob. Tauril pärast jaotust kerge 12k-8k edu nüüd Paavo ees sees. 


Seisud paarides

 • Kumbsiisoliennem

Ott Jaakson on justkui selg vastu seina mängides võtnud nõuks kõik pangad edaspidistes jaotustes võita. Selle tulemusena on mees showdownita stäki duublisse ajanud ja istub Andrese vastu nüüd seisus, kus stäckid üsna võrdsed on (9000 vs 11000). 

Tromm-Taimre paaris käib endiselt vägikaikavedu ja kummalgi mängijal juhtohje haarata pole õnnestunud.

Valner-Sildoja paaris püüab Uku mis ta püüab, aga Villu näol pole just kõige lihtsama "newbiga" tegemist. Villul järgi 5000 nuppu ja ei kuhi ei taha kuidagi otsa saada. 


Blindilevel kõigis paarides 150/300. Kaks esimest paari läksid nüüd 5 minutilise puhkepausile, Uku ja Villu lasevad edasi. 


Rõivakaupluses

 • Kumbsiisoliennem
Rõivakaupluses
Janek Hin on üsna nõutult oma poolfinaali vastast ootamas, seega on mees kätte võtnud ja hakanud e-bayst enesele uusi riideid ostma. Mees peatub pikalt meesterõivaste sektsioonil, aga siis taibates, et seal uut ülikonda ikka osta ei saa, loobub viimaks otsimisest. Janekile teadmiseks, et Lastemaailma kauplus täitsa eksisteerib veel Tallinnas, ainult teisel aadressil mitte enam Pärnu maanteel. 

Otil hakkavad veed ära tulema

 • Kumbsiisoliennem

Ott Jaakson on üsna õhukeseks jäänud. Mehel pärast jaotust, kus Andres boardil  ta 600 flopipanuse  check-raisib 1500 peale, ja pärast turni läbichekkimist, riveril all-in otsuse ette paneb, kus riveril loobuda tuleb, jääb kätte üksnes 4000 nupu jagu. Mäng käib levelil 100/200, seega ega pikalt foldimisruumi enam pole. 


Valner/Siiroja paaris on viimane pisut tagasi saanud, kuid endiselt on Ukul suhtega 6:4le nuppe rohkem. 


Uku survestab noormat

 • Kumbsiisoliennem

Uku Valner on vähemnäinud Villu Siiroja vastu 3:1 eduseisu haaranud. Ka siin paaris on mõlemal mehel re-entry kaart lauale visatud ja mehed on "otsustavate" jaotuste ootuses.


Tauri vs Paavo paaris on mäng võrdustunud ja mõlemal hingel 10 000 nuppu. 


Fish foldi palun

 • Kumbsiisoliennem

Ott Jaakson barreldab 3 tänavat (400-1000-4300 all in)  ga boardil  ja Abakanov on riveril tõeliselt raske otsuse ees, omades käes -d. Oti riveri panus moodustab üle poole Andresele hinge taha jäänud nuppudest (7000-st 4300), aga mees pärast pikka mõttepausi ja enesega valjul häälel arutlemist, viskab callimise märgiks nupu sisse. Ott esitleb möödaläinud turni saadud flushdrawd. Pärast antud jaotust haarab Ott re-entry kaardi järgi ja nüüd üldseis 5 k -15 k Oti poolt vaadelduna. 


Tauri omas elemendis

 • Kumbsiisoliennem
 • Tase 1: 25-50, 0 ante
Tauri omas elemendis
Tauri Taimre

Blindidel 50/100 Paavo limbib ja Tauri tõstab 400 peale. Paavo callib. Flopil  panustab Tauri 500, millega Paavo kaasa tuleb. Turni  peale kordub sama, ainult sedapuhku Taurilt panusena 1100. River  ja mõlemad mehed chekivad. Tauri avab võitva käe  näol ja skoorib siit panga, mis seisud paaris võrdustab. 


Päeva pikim mõttepaus

 • Kumbsiisoliennem
Päeva pikim mõttepaus

Uku Valner vajub riveril tanki, kui boardil  on Villu kõik tänavad barreldanud ( 400/800/ 1800 riveril) ja Uku on otsuse ees kas callida (toim. shove pigem välistatud) või foldida. Mees võtab ca kolmeminutilise mõttepausi endale. Valjult küll mees kätt ei kommenteeri kuid on näha, et otsus on raske tulema. Lõpuks peab Uku paremaks kaardid kinniselt mucki saata ja ega Villugi oma kätt ei avalda. Pärast antud jaotust võtab Villu paaris juhtohjad enda kätte, aga ega Ukulgi midagi katki veel ei ole. Abakanov/Jaakson

 • Kumbsiisoliennem

paaris on pikem kõrs momendil Oti valduses. Andresel re-entry tehtud ja Ott vajutab iga käsi gaasipedaalile. Näeme ka jaotust, kus Ott preflop limbib ning Andres chekib. Flopil  Andrese järjekordse cheki peale, täristab Ott lauale 125 nuppu ja jaotus saab sellega läbi. 


Uku vs Villu paaris on momendil mäng üsna rahulikult alanud. Kumbki mingeid suuri panku võitnud pole ning ka re-entry kaardid on mõlemal salves alles veel. 


Sama seis on re-entry kaartide osas ka kolmandas vastasseisus Taimre vs Tromm, kus viimasel siiski kerge chipliid on. 


8.koht Raigo Kaldma € 485

 • Kumbsiisoliennem
8.koht Raigo Kaldma € 485
Janek Hin

Ennem kui mäng õieti alatagi jõuab, saab üks paar õhtale. Esmalt riverdab Janek Hin Raigo  vastu masti poisi kokku ja sellest taastumata lükkab Raigo boardil oard  järgmises käes   mastitõmbega nupud kõik üle joone ja Janek callib } ga.  Masti maha ei tule ja Janek liigub kiiremini kui arvatagi osati poolfinaali. 


Tromm/Taimre

 • Kumbsiisoliennem
Tromm/Taimre
Paavo Tromm

paaris haarab initsiatiivi esialgu Paavo, kes laual  panustab kõik kolm tänavat ja saab riveri panusele 1400 maksu Tauri käest. Paavo esitleb  flushi näol. Tauri vangutab pead ja maksab välja. 


Day 2 alustab

 • Kumbsiisoliennem

Näib et kõik 8 mängijat on öö rahulikult üle elanud ja värselt laudade äärde kogunenud. Diilerid on igatahes valmis ja õige pea kuulutab turniiridirektor Valeri päeva avatuks. 


Tuletame veelkord meelde tänased paarid ja võimalikud poolfinaalid


1) Raigo Kaldma vs Janek Hin

2) Paavo Tromm vs Tauri Taimre

3) Villu Siiroja vs Uku Valner

4) Ott Jaakson vs Andres Abakanov

Poolfinaalides lähevad vastamisi paaride 1 ja 2 ning paaride 3 ja 4 võitjad. 


Edu kõigile ja las parim mees võitku!Rahad

 • Kumbsiisoliennem

Võitjale : 2879. 90 eurot

2.koht : 1900 eurot

Poolfinalist : 1145 eurot

Veerandfinalist : 485 eurotVeerandfinaal nr. 4

 • Kumbsiisoliennem
Veerandfinaal nr. 4
Andres Abakanov

Ott Jaakson vs Andres Abakanov


Ott "Hot " Jaakson alistas teel siia Laur Siboldi, Egon Kaljulaidi ja Dmitri Dudakovi . Instagrami põhjal pigem tiigreid paitav noormees senise karjääri jooksul Eesti meistriks varasemalt tulnud pole, küll on aga Otil ettenäidata rida muid rahakohti, sealhulgas ka Iirimaalt kui ka Tsehhist. Maailma näinud valgalane. 


Andres alistas teel veerandfinaali Robert Kallikormi, Kaido Kooritsa ja Kristjan Maasalu. Andres on oma senise pokkerikarjääri jooksul pigem tuntust kogunud Omaha spetsialistina, mille tõestuseks mees eile varahommikul ka Eesti meistritiitli kotti pistis. Hendonmobi kohaselt on Andres live karjääri jooksul rahadena tasku pistnud üle 100 000 dollari, mis annab Talle momendil eestlaste rahalistis kõrge 26.koha. 


Veerandfinaal nr. 3

 • Kumbsiisoliennem
Veerandfinaal nr. 3
Uku Valner

Villu Siiroja vs Uku Valner


Villu alistas teel 8 parema hulka Artjom Urbi, Alari Künnapuu ja Meelis Visti . Meelise vastu tuli Villu välja 1 : 3 kaotusseisust ja vormistas lõpuks võidu flipiga. Villu näol on tegemist üsna kogematu live-mängijaga. Mees satub mängima väga harva, näiteks viimase kolme aasta jooksul teda turniiridel mängimas pigem pole näha olnud (osalenud Olympic Casino poolt läbiviidavatel turniiridel üldse vähem kui 10 korda). 


Uku Valner on vahest üks nimekaim mängija 8 hulgas. Teel siia alistas Uku ükshaaval Danel Kunmani, Rain Jõgioja ja Marek Põldroosi. Eriti magus võis olla võit Rain Jõgioja üle, kes varasemalt oli üle parda lükanud tiitlikaitsja Jaan Vasseri. Ukul Eesti meistrivõistlustelt lives tiitleid ettenäidata pole, küll on mehe kaukas eestlaste üks suurimaid turniirihitte interneedumist. Tõsi ka sellest suurhitist on möödas juba enam kui kuus aastat. Kas Ukul aeg uus pomm lõhata?Veerandfinaal nr. 2

 • Kumbsiisoliennem
Veerandfinaal nr. 2
Tauri Taimre

Paavo Tromm vs Tauri Taimre


Paavo Tromm pühkis teel veerandfinaali põrandat Mark Joa, Rauno Viljarandi ning Rain Heeringaga. Igapäevaselt pigem cäshimängijana tuntust kogunud Paavo näol, leiame viimatise cäshi Olympic Casino ruumidest aastast 2013.a, kui mees jõudis rahadesse Eesti meistrivõistlustel 6-max mänguformaadis. 


Tauri Taimre alistas teel veerandfinaali Mirko Raidi, Mihkel Vitsuri ja Karl-Joonatan Metsa. Ainumalt kõigis paarides sai Tauri tunda ka "väikse" stäckiga turniirielul kõikumist tunda, sest üheski paaris ei õnnestunud Tauril alguses oma mängu peale suruda ja tuli flippe võtta (toim. - võita) , et elus püsida. Tauri seni Eesti meistrivõistluste raames millegi erilisega silma pole paistnud ja pigem tuntakse ka meest kui cäshihunti 


Veerandfinaal nr. 1

 • Kumbsiisoliennem
Veerandfinaal nr. 1
Raigo Kaldma

Raigo Kaldma vs Janek Hin

Raigo Kaldma alistas teel veerandfinaali Kaur Ajamaa, Taavi Vahari ja Rene-Rainer Pruudeni.

Janek Hin alistas teel veerandfinaali Indrek Stranbergi, Siim Sooääre ja Roman Korkini.

Raigo varaseim suurim saavutus on ilmselt 2017.a. HU mänguformaadis POOLFINAALI jõudmine. 

Janek Hin HU formaadis rahalisele kohale varasemalt jõudnud ei ole. 

Tulemused

Võitja Paavo Tromm
Auhind 2879.90

Väljamaksed

1. Koht Paavo Tromm 2879.90
2. Koht Uku Valner 1900
3. Koht Janek Hin 1145
4. Koht Andres Abakanov 1145
5. Koht Ott Jaakson 485
6. Koht Tauri Taimre 485
7. Koht Villu Siiroja 485
8. Koht Raigo Kaldma 485

Turniiri info

Mängijate arv 71
Mängijaid alles 1
Juurdeoste 0
Keskmine stäkk 71
Auhinnafond 9010