Kui sageli sa ikka oskad kahtlustada, et vastane -ga maja hitib...
Boardil kaalus Taago Tamm igasuguseid variante, kui vastane peaaegu all-ini läks (jättes endale 10 000 taha), aga ilmselt see variant ei tundunud liiga tõenäoline.
Call käes, keeras mees kiirelt kaardid selili ja kühveldas saagi enda ette.
Taago pidi välja maksma summa, mille oleks hea meelega endale hoidnud. Eriti veel turniiri sellises faasis, kus rahadeni vaid 9 mängijat minna ja päeva lõpp juba paistab.
Paul Koppe jämedat otsa käest anda ei taha. See ei tule muidugi niisama - suure stäki säilitamiseks ja kasvatamiseks on ta terve pika päeva vaeva näinud. Igatahes on see tal suurepäraselt välja tulnud. Võimalik, et temast suuremat stäkki kellelgi üldse polegi.
Airin Pindis on pidanud täna kõva turmtuld taluma, kuna mängitavaid kaarte lihtsalt kätte ei jagata. Sellegipoolest on ta endiselt meiega, olles teinud silmad ette nii mõnelegi konkurendile.
Raha jagub 87 parimale, nii et 61 mängija jagu on veel minna, enne kui saab kergemalt hingata.
Kui Mairo Toom uude lauda tuli, oli tal 180 000. Kolm kätt hiljem aga 35 000. Kõik vajalik tulevat vastastele riveris kokku.
Õnneks on nüüd natuke tagasi tulnud, aga kõva töö ootab kopsaka stäki üles ehitamiseks veel ees.
UTG teeb miinimumtõste, mille Mairo tõstab üle 13 000 peale. Kui sealt siis vastuseks 35 000 tuleb, otsustab Mairo alla anda. "Mul oli 77 000 nuppu ja käes seitsmed. Aga ei, ma ei tunne veel seda lauda," annab Mairo meile siseinfot.
Vu Vuong betib 30 000 ja selle peale on ennist checkinud Allan all-inis. Stäkki tal miski 50-60 000 vahel.
Paistab, et laud on Vule ebamugav ja lõpuks otsustab ta alla anda. Allan avab ühe oma kaartidest, milleks on kaks. "See on hea, eks?" küsib ta ehk natuke liiga laia naeru saatel. Vastane selle naeru üle just ei rõõmusta.
Paar minutit hiljem küsib Allan Vult, kas saaks jälle sõbraks hakata, aga haav on veel liiga värske.
Marita Mägi laud läks just 200% lõbusamaks, sest sinna tõsteti Allan Arjut.
Võtame Allaniga sisse vaatleja rolli, sest Marita on just nuppe lükanud.
Laual avatud ja hakkame nuputama, mis käsi Marital olla võiks.
Rida ei ole, sest muidu ta poleks shovenud. Äkki on set? Allan arvab, et setti ei ole, sest korduse ootel ei tahaks ju maksvat klienti eemale peletada. Rida samuti ei usu. Allan pakub Maritat tundes, et äkki ülepaar, et ebamugavaks läinud ja tõmbeid sisaldav olukord kiirelt ära lahendada.
Vastane mõtleb nii pikalt, et üks lauakaaslane palub aja jooksma panna. Sellega on käsi Allani hinnangul mängitud ja täpselt nii lähebki - Marita vastane foldib.
Vahepeal jäävad silma ka jaotused, kus ilma teevad välismaised mängijad. Pisike stäkk läheb all-ini ja talle järgneb üks päris pirakas stäkk. Kolmandal mehel on ja ta jääb tankima. Kuniks foldib!
Suurel stäkil on , pisikesel .
Flopis on nii äss kui kuningas, turnis aga ja riveris samuti . Foldija tagumikutunne oli õige, kuid kõrvalkpank kuulunuks calli korral just talle.
Leiame Madis Ormissoni umbes sellises asendis nagu fotol oma lauast. Ta paneb just telefonikõnet kinni ja teatab tehtud "õnnetusega", et helistati mingilt võõralt numbrilt ja teatati, et ta võitis Battle of Malta paketi.
No kas sa hullu ette kujutad. Vaene mees peab nüüd Maltale minema.
Jimmy Philippe Dewerdti väljakukkumiseks läks laudkonnal vaja kaht jaotust.
Neist esimeses andis Jimmy duubli -ga mängides.
Jimmy tõste 3500 tõstis vastane 9000 peale. Floppi kumbki ei tabanud, ent panka lisandus mõlemalt 5500. Turn samuti mõlema jaoks blank, kuid nüüd saadi nupud sisse. Kahjuks oli Jimmyl vastas emandate pocket ja üht kahest päästvast outist riverisse ei tulnud.
Nüüd oli stäkk üsna õhuke ja kaheksatega läks kõik mängu. Vastas kunnid. Flop oli veel eriti kole - seal oli kaheksa küll olemas, aga kuningas ka.
Markku Koplimaa istus ilusti esimesed kaks levelit ära, võideldes elu eest nuppude säästmise nimel. Aga nüüd, päeva kolmanda leveli keskel, kui re-entryt enam teha ei saa, saab tema mäng otsa.
Buttonilt jammib ta 13BB-d sisse pärast HJ tõstet ja saab calli. Kaheksate pocket peaks jätkamiseks jagu saama soldatite taskupaarist, kuid jääb sellega hätta.
Kui meie siin Tallinnas mängime praegu veidi alla 700 000 euro jäävale auhinnafondile, siis Battle of Matla festivalil on põhiturniiril juba palju suuremad summad.
Sa võid ka sellest osa saada, kui vaid kohale lähed.
Kahele inimesele tuleb loosiõnn vastu ja nemad saavad turniiril osaleda tasuta.
Selleks tuleb sul võtta reporteri käest sedelike, kirjutada selle tagaküljele oma nimi ja telefoninumber ning pista loosipilet fuajees asuvasse Battle of Malta promolaua loosikasti. Kui õnn naeratab, on pilet sinu.
Kuna loosis osalemine ei maksa midagi ja pokkerimängijad on ju kõik parajad gämbeldajad, siis oleks lausa rumalus see võimalus käest lasta.
Tule julgelt sedelit küsima või hõika, kui ma sinust mööda lähen ja ma annan sulle selle sedeli.
Mauri Dorbek on nüüd ka ilusti lauda jõudnud ja callib Hanno Keremi tõste 3500. Mauri kõrval istub aga mees, kellelt tuleb ületõste 15 200 peale. Hanno ja temast järgmine mees foldivad. Mauri kaupleb vastaselt välja showdowni, hind on fold.
Jimmy Philippe Dewerdt peab otsustama, kas callida hispaanlase Juan Carlos Duenase all-in maha või mitte. "Tahad duubeldada või siis re-entry teha, jah?" uurib ta vastaselt. "Viimane käsi ju," vastab Juan Carlos.
Ja call tulebki.
on Jimmyl ja kuni riverini see millelegi pihta ei saa. Et river on äss, saab ta Juan Carlose kolmedest lõppeks siiski jagu.
Mauri Dorbeku stäkk on kohal, aga meest ennast mitte. Selle asemel laiub Mauri tooli seljatoel temanimeline kilekott.
Stäkk, mis üksinda mängupäeva alustas, oli ca 1,5 keskmise suurune. Seda teame kindlalt väita, et lisa see teeninud pole, aga loodetavasti pole ka liiga paljust ilma jäänud, et Mauri saabumisel veel oleks, millega mängida.
Hetkel käivad kolm re-entry kätt ja pärast neid liigume 20-minutilisele pausile.
Henri Käsper esialgu telelauda siiski ei jõua. Aga küllap on seal mõni teine tore mängija, kellele kaasa elada.
Meie läheme peagi pausile, aga kõigi eelduste kohaselt võtab pärast pausi telelauas koha sisse Henri Käsper. Sest just teda oleme me kõik juba harjunud pokkeriülekande vahendusel jälgima.
Striimi viivitus on 30 minutit, seega on telepildini veel aega.
Teresa Nousiainen haaras mikrofoni ja teatas häid uudiseid. 2020. aasta Kings of Tallinna põhiturniiri osalejate arvu rekord on purustatud. Juba praegu on tehtud 695 sisseostu ja re-entry periood pole veel lõppenudki.
See tähendab, et meie mängijate päralt on suurem auhinnafond kui kunagi varem!
Raini Lellel on vist hea käsi, sest kui keskelt avatakse 2500, liigub ta kartmatult all-ini. Ei, ühtegi calli ei tule, kuid koos blindidega on chipilisa juba märksa rohkem kui enne oleks olnud, sest vahepeal oleme jõudnud uuele levelile.
Jaana Kinsdigo on BB-l ja kavatseb oma blindi kaitsta. Leedukast lauakaaslane teeb tõste 2100 ja saabki Jaana kaasa.
Flop üldiselt -ga mängivale Jaanale sobib. Ta küll checkib ette, aga kui üsna väikse stäkiga vastane betib, surub Jaana ta all-ini. Teiselt poolt lauda avatakse soldatite pocket.
Turn sobib Jaanale imehästi, kuid river rikub kõik ära. Lauda jooksnud rida tähendab seda, et tuleb vastasega panka jagama hakata.
Marius Morel on BB-l ja ülishort. UTG-l on mees, kees teeb tõste ja kõik kuni Mariuseni foldivad. Tema läheb aga kogu oma 4300-ga sisse ning saab muidugi ka calli.
Mariusel vastase vastu.
Natuke saab ka higistada, kuna flopis on üheksa, aga turn ja river Mariust ei ohusta.
Kahju, et teenistus nii väike oli, aga suured teod algavadki ju väikestest sammudest.
Igor Pihela Sn alustab päeva algstäkiga ja loomulikult soovib ta seda kõvasti kasvatada. Üks võimalus paistabki end ilmutavat. Soome mees teeb tõste 5000, mille peale Igor oma 28 000 pikema jututa shoveb. Kõik foldivad ja kui otsustamise aeg algse tõstja käes, ei leia temagi endas vajalikku jõudu.
Kell on käima läinud ja 2. päeva jõudnud mängijad on taas laudades. Turniiridirektor Teresa tuletas kõigile meelde, et hiline registreerumine ja re-entry periood kestab päeva kaks esimest levelit. Siis on kõik.
Hetkeseisuga on tehtud 631 starti, mis tähendab, et lisaks avapäevadest tänasesse jõudnud mängijatele on värskelt liitunud umbes 30 pokkeristi.
Esialgsetel andmetel tehti Kings of Tallinn põhiturniiri kolmel avapäeval kokku 604 sisseostu ning teist päeva alustab 305 mängijat.
Meie hinnangul on nende seas 64 eestlast. Numbrid ei ole mõistagi lõplikud, sest teise päeva kahe esimese taseme jooksul (2x60 minutit) on veel lubatud re-entry või hiline registeerumine.