Hoopis nii on, et täna mängitakse üheksa levelit või kuni järel on 18 mängijat. Which ever comes first. Leveli lõpuni on 15 minutit, mängijaid alles 20.
Meelis Ahman ja Laur Sibold on ahastuses, kui märkavad ühel hetkel, et Taago Tamme ees lebab vaid 15 000 chippi. Joo veel rahulikult rummi...
Juhtus Renald Kärmas. Board mängitakse kuni riverini, laual on kolm ruutut. Vähehaaval tilgutades koguneb päris kopsakas pank, mis liigub just Renaldile, kellel käes kaks madalat ruutut. Taagole on see halb üllatus, ehkki oma kaarte ta meile ei näita.
Nüüd tuleb tööle hakata, sest uut päeva pisikese stäkiga küll alustada ei tahaks.
Toomas Hunt on kahtlaselt kauaks pausile jäänud ja lauakaaslased tunnevad temast puudust. Edastame Laur Siboldi appikarje: "Hunt, tule tagasi, meil on vaja üks hispaanlane välja võtta!"
Tauri Taimre läks pausile imeõhukese stäkiga ja kahjuks imet teha ei õnnestu ka uuel levelil. Viimaseks käeks kümnete pocket, mis seekord kahjuks nõrgaks jäi.
Toomas Hunt küsis veidi aega tagasi meilt, kas me imedesse usume. Loomulikult usume! Aga tol konkeetsel hetkel Toomase jaotuses imesid ei juhtunud.
Nüüd on tal sellega veidi paremini.
Laual avatud ja Andres Lõivuga ühes pannakse panka kummaltki ca 17 000.
River ja Toomas liigub nii kiiresti all-ini, et natuke hirmus hakkab. Küllap ka Andresel, sest surve on kõva ja väiksema stäkiga on just tema. "Imedesse peab uskuma," rõõmustab Toomas ja näitab reporterile, mis tal käes - .
Oma agronoomi imidži pealt purjetab Toomas seegi kord edukalt sadamasse, sest call Andreselt tulemata ei jää. Jackpot!
Andres avab , aga Toomase tabamuse vastu see ei saa.
Sellise termini mõtles välja Laur Sibold isiklikult, kui oli oma etenduse ära andnud.
Flop
Andres Lõiv checkib, Taago Tamm betib 1500 ja selle callivad nii buttonil istuv Laur kui ka Andres.
Turn ja kõik checkivad.
River ja Laur imestab boardi vaadates: "Heh, siuke board. 3-way chop või?" Teistel meestel olukorra kohta kommentaare pole.
Ega bet 5000 tulebki just Laurilt ja Andres selle ka maksab. Laur avab ja on ise ka maru õnnelik, et maavillane hollywood nii hästi õnnestus. Andreselgi oli äss pihtas, aga jah, seekord jäi väheks.
Oliver Alvelal on BB peal , Renald Kärmas tema vasakul käel tõstab, teised ei osale, aga Oliver shoveb ja saab calli.
Renaldil on
Lauda ja split.
Renaldi peas võib küll keerelda vaid üks mõte: mitu korda ma pean ühte ja sama meest maha lööma...
Aga Oliveri elimineerimine ei õnnestu ka Massel, kes -ga mängus, seekord Oliveril kümnete pocket. Paar peab kenasti ja nüüd on Oliveril õnneks ka juba veidi helgem seis, stäkk 27 00 kandis.
Sellisele seisukohale jõuavad härra ja proua Leibold, kes elul-olul silma peal hoiavad. Hunt on murdnud oma värskeima saagi, oma võib öelda et isegi lemmikroa - hispaanlase.
Kui palju ohvreid veel kõhtu mahub? Maksimaalselt 6, sest rohkem mängijaid täna välja kukkuda ei lasta.
Madis Müüri stäkk kukub kokku. Kuidas täpselt, jääb meil nägemata. Seekord ta siis meistritiitlile ei pretendeeri. Aga pole hullu, EMV põhiturniiri meistriks on ta korra ju juba tulnud.
Toomas Hunt mängib alati vaatemängulist pokkerit ja seepärast temast küll turnal vabaneda ei tahaks. Kui pärast pausi uurisime, palju tal stäkki on, siis vastas ta, et mitte midagi ei ole. Nüüd, kui korralikud hüpped tehtud, julgeb ta aga konkreetsemaks minna - stäkki praegu 80 000 kanti.
Kirjutasime äsja Oliver Alvelast, kellel pole just erilist kasiinokogemust. Vähemalt üks sama roheline mees on meil veel - Magnus Lepasalu on kasiinos pokkerit mängimas suisa esimest korda.
Mees jääb silma Taago Tammele, sest kipub tegema string bette. Mitte pahatahtlikult. Sõbralikult selgitavad vanad kalad, kuidas asi käib.
Igatahes ongi Magnus ja Taago kahekesi jaotuses.
Laual , kui Taago checkib ja callib ära Magnuse beti 4500.
River toob Magnuse all-ini, Taago on ees jälle checkinud. Aga nüüd palub Taago counti ja callib 14 700 kiirelt maha.
"Vahele jäi," kommenteerib üks lauakaaslastest ja tal on õigus. Magnusel .
Noormees nimega Oliver Alvela on täna kasiinos pokkerit mängimas teist korda elus. Kuidas nii, et kohe EMV põhiturnale, küsime küsimuse, mis ilmselt paljudel meelel.
Ei ole lapsevanemad Leiboldid nii uljad, et kinkinuks lapsele pääsme sünnipäevaks vms. See on hoopis onu Laur, kelle lähedusse tuleb hoida.
"Peab olema õigel ajal õiges kohas. Ja kui Laur Siboldil vastav tuju on, siis saabki," muheleb Oliver ise. Nimelt on Laur Oliveri steikija rollis.
Uurime veel, kas kellegi hobuse rollis olek suurendab või vähendab pinget. "Lauri raha pole kunagi kahju kulutada," ei tee Oliver saladust ja läheb lõbusal meelel Imrega nõu pidama, mis kaartidega suuri lükkeid teha, sest stäkk on nüüd kokku kuivamas.
Pärast kahetunnist heitlust on mängijad taas puhkama lubatud. Nii palju oskame öelda, et Markku Koplimaa ei naase, sest viimase käega kukkus ta paraku välja. Käes ühe hispaanlase vastu. Laud ei aidanud.
Vahetult enne pausi saab suure panga ka Ranel Käsi, kes floppab masti. Kinni maksab Georgi Abuladze.
Floppi vaatavad tõsised mehed Laur Sibold ja Igor Pihela koguni 4000 eest.
küll elu kellelegi lihtsamaks ei tee.
Laur veel uurib üle laua, kui palju Igoril on, aga juba Igor kütabki nuppe. Neid, nagu selgub, on 15 000 alla.
Laur asub kõvahäälselt analüüsima, kas Igoril võis olla ülepaar või ehk teeks ta sellise lükke isegi äss-emandaga... Et Lauril chippe veidi rohkem, callib ta maha. Ja teeb õigesti, sest midagi poeetilist Igoril polegi. Või siiski! on teatud nurga alt ju poeetiline küll. Lauril endal .
Kui turn isegi on risti (üks on ka flopis), siis riverisse kolmandat ristit ei tule ja Igor out.
Indrek Stranbergi viimaseks käeks jääb , mille ta mängib ilusti riverini välja.
Boardil ja Indreku seis tundub ju väga hea. Aga riukalikul Renald Kärmasel on käes , mis tõmbab Indreku hammasrataste vahele. Stäkk Renaldi omast väiksem, mis tähendab, et tuleb lauast tõusta.
Räägitakse ju, et Anna Kurnikova on ilus käsi, aga ei võida kunagi. Selle lugulaulu võib nüüd oma bad beat stooride arsenali võtta ka Sten Talviste, kelle viimased chipid liiguvad Maikel Hominile just selle stardikäega. Maikelil mugavalt ässade pocket.
Lauda ja korraks Stenile väike lootus, kuid ei tule kohale, river .
Laual on ja Masse Mirza checkib ette. Bet 1300 tuleb Adria Comaselt. Sellele reageerib Tarmo Kask tõstega 2700 ja üllatuslikult callivad mõlemad vastased.
Turn ja Masselt uuesti ckeck. Ka Adria passib, kuid Tarmo lisab lausa 3800. Nüüd tõstab Masse selle 12 000 peale. Ei Adria ega Tarmo sellist kuumust välja ei kannata ning foldivad.
Tarmo üritab Masselt showdowni välja kaubelda, näidates enda . Ühte Masse kaarti ta ka näeb, selleks on , lisaks saab ta Masselt kinnituse, et tema tabamus oli Tarmo omast parem.
Selles osas on meil kõigile allesjäänud pokeristidele häid uudiseid, sest Laur Sibold lülitas korraga konkurentsist nii Rikard Relanderi kui Kaidar Viikmani. Neist viimase suhtes oli see veel eriti alatu, sest on just Kaidar üks neist usinatest, tänu kellele kogu meistrivõistluste jämmi nautida saame.
Lauri imerohi oli seekord soldatite pocket. Rikardil , Kaidaril . Ühtegi ässalist boardile ei jagatud.
Nüüdsel aal käib kõik tutvuste kaudu ja kui kasiinosaalis tundub reporterile, et õudselt igav on ja midagi ei toimu, tõttavad sõbrad appi. Rikard Relander lubab, et tema läheb kohe all-ini ja asju hakkab juhtuma, kuid paneme selle lubaduse esialgu huumori riiulisse tallele.
Aga-aga! Vaid minut hiljem hõikabki Laur Sibold, et nüüd on kaks mängijat all-inis ja tasub tulla asja lähemalt kaema. Laur on ise üks neist, kellel nupud sees.
Laual on kogu board juba avatud ning seal ilutsevad .
Panka soovib endale saada Maikel Homin, kuid bluff ei lähe läbi, ses vastas on Roura Comas, kes pole abil tabatud kahe paariga mitte kuhugi minemas.
Maikel loodab, et ehk pääseb siis vähemalt ilma kaarti näitamata, kuid et viimane panus tuli just temalt, kamandatakse taskukaardid selili. olid need õnnetud lehed, mis sedapuhku alt vedasid.
Tänaste viimaste mängijatena lisandusid actioniga Rikard Relander ning Madis Müür. Tõsi, Müür on veel sõitmas Tartust Tallinna suunas ega ole reaalselt kasiinos.
Rikard Relander on võitnud Eesti meistritiitlit 2018. aastal paarismängus koos Hanno Liivaga, Madis Müür on aga 2013. aasta EMV põhiturniiri tšempion.
Mängijad siirduvad teist korda 15 minutiks puhkama.
Tuletame meelde, et täpselt 15 minutit on ka aega nendel, kes soovivad veel täna mänguga liituda. Kell 16:40 lüüakse hiline registeerumine lukku ning täna enam lauda ei pääse.
Küll avaneb aga võimalus homme kell 12:00 algaval avapäeval B.
Ranel Käsi on näidanud esimesel neljal tasemel muljetavaldavat mängu ning tõusnud 100K peale. Eesti meistritiitlit tal veel pole, seega peaks motivatsiooni küllaga olema.
Raneliga samas lauas on ka teine väga suur stäkk Masoud.
Toivo Ojasool õnnestub meelitada kaasa aktiivselt mängiv Johannes Siitan.
Flopi järel paneb Toivo 2400 ja turni järel 4000, saades mõlemal korral Johanneselt calli. River on ning seekord vastab Toivo Johannese checkile samuti checkiga.
Liiga palju ohtlikke kaarte? Toivo avab pocket ässad, Johannes muckib kinniselt.
Mängus on kolm naist, kellest on suurim stäkk Kelly Limonoval (26 000). Anne Kiviselg on umbes alguses, Leone Kala on aga pisut juurde saanud, kuid ikka keerulises seisus.
Masoud Mohhamadi on tõusnud 77K peale, millega on ka hetkel turniiri liider.
Tervitusi siinkohal Puhja pokkerirahvale - Toivo Ojasoo on kenasti mängus 26K stäkiga.
Seevastu netipokkeri eksmaailmameister Reigo Maar on suhteliselt keerulises seisus - tal vaid 3500.
Äsja proovis ta oma -ga duubeldada, kuid sattus Igor Pihela identse käe vastu ning pank läks poolitamiseks. Tõsi, Igor hankis nupulisa juba kaks jaotust hiljem, purustades oma -ga ministäkiga (alla 5000) sisse kütnud Sander Leigri .
Mängust on väljas Jüri Kadak ning Hispaania lipu all võistlev Jaime Susarte.
On küsitud, et miks mängib EMV-l palju välisriikide kodanikke ning iseäranis just hispaanlasi?
Vastus on lihtne - esiteks saavad EMV-l osaleda kõik Eesti residendid (kellel on Eesti isikukood) ning välismaalasi on Eestis palju põhjusel, et neid elab/õpib/töötabki siin päris palju.
Välismaalaste seas on muide ka mitmeid elukutselisi pokkerimängijaid, kes kolinud Eestisse selleks, et saaks seaduslikult pokkerit mängida. Mänguvõimalused on ju Eestis teadupärast vägagi laiad - meie mängijatele on legaalne ligipääs nii PokerStarsi, Unibeti, GG-, PartyPoker- kui ka iPoker võrgustikku ning seal võidetud rahalt ei tule tasuda makse.
Uskuge mind, sellist olukorda kadestab enamus eurooplastest!
Kolmpanustatud preflop action jätab mängu kolm sportlast.
Flopi järel panustab kahekordne Eesti meister Andres Lõiv ette 1300 ning saab mõlemalt konkurendilt (Johannes Siitan ning Taago Tamm) calli.
Turn checkitakse läbi ning river järel paugutab taas esimesena Andres - seekord 6000. Johannes mõtleb pikalt ning foldib, Taagol on samuti omajagu nuputamist, kuid vastase bluffi kahtlustades ta siiski callib.
Andres avab - lucky river! - ning Taago foldib kinniselt.
Andresel nüüd umbes 30K, kuid Taagol samuti endiselt korralik stäkk.
Mis saaks ühele pokkerimängijale veel rohkem meeldida, kui tal on käes nuts-nelik ning vastane üritab panka jõuga ära võtta.
Just selles seisus oli oma -ga lauas abil neliku saanud Maikel Homin, kelle vastu Dmitri Dudakov -ga (lauast abi saama) kõik sisse lükkas. Vale koht ja aeg, Dmitri on mängust väljas!
Markku on pisut tõusnud ning tal hetkel umbes 28K stäkk, samas lauas on liidriks Taago Tamm umbes 40K stäkiga. Vanameister Leibold on alustanud tasa ja targu, esitledes 16,5K stäkki.
Marek Selgeveer on pisur juurde saanud, Tarmo tammel tiksub umbes alguses ning 2014. aasta põhiturniiri teine mees Joona Saluveer on tõusnud 30K peale.
Meelis Ahmanil on 33K ja Peeter Talvistel jätkuvalt 40K. Laur Sibold on natuke ära andnud, kuid siiski ilusti mängus.
Shordiks jäänud Endre Nesset lükkas oma nupud sisse pärast floppi ning näitas , paraku oli tema õnnetuseks vastas Jari Lahtineni flopanud rida .
Väljas on ka Victor Amat ning laudade vahel liikumas näha pokkerilegendi ning Kuulsute Halli liiget Henri Käsperit. Tõenäoliselt sukeldub Henrigi vastu mängu.
Hetkel 59 osalejat, 54 veel konkurentsis. Ning tuletame meelde, et see on alles päev 1A.
Kelly Limonova, Tarmo "Keiss" Kask ja Katrin Rajasalu vaatavad äss-kõrget floppi.
Kelly checkib ette, Tarmo järele ning Katrin paneb positsioonilt 600, mille Kelly 1500-le üle tõstab. Calle ei tule, Katrin foldib lahtiselt ässa. Kelly ei häbene ka oma kaart näidata ning tal on igati aus .
Enda sõnul on Kelly hakanud viimasel ajal märksa rahulikumalt mängima kui varem. "Kasu pole just alati olnud, tavaliselt kukun ikka ikka hiljem ässade või kuningatega välja," naerab Kelly ise. Eilsel naistekal oli ta näiteks kaheksas, rahvaturniirist aga üldsegi osa ei võtnud. Olevat liiga loto.
Olympic Park kasiinos kehtb reegel, et kõik töötajad, sh. diilerid peavad kandma maski ning sellest reeglist peetakse ka kenasti kinni.
Ka kontoris töötavad Karev ja Meelis liiguvad näiteks turnaalal ainult mask ees. Seevastu mängijatele maskikohustus ei laiene - ainus maskikandja on hetkel Oliver Alvela, kes siiski ei karda niivõrd koroonat, vaid varjab maskiga oma nägu ning emotsioone.
Markku Koplimaa on tänane 51. osaleja ning nagu me kõik teame, on Markku kõva spordimees, keda ei huvita ainult raha, vaid ka tiitlid ja hea mäng.
Kas me võime EMV põhiturnal näha ka Urmot, Rannot ja Ottomari, pole hetkel veel kindel. Võimalik, et kedagi neist isegi näeme, sest tegemist ju ikkagi väga tugeva taseme ja põneva turnaga.
Alanud on teine mängutase ning mäng on oodatult luurav ning ettevaatlik - keegi pole veel välja kukkunud ning ka hiigelsuuri panku pole välja mängitud.
Hetkel on laudades 50 mängijat ning 50 minuti pärast peaksime minema ka esimesele pausile.
ETPF-i liikmemakse koguva Kaidar Viikmani sõnul on hetkel ETPF-is 696 liiget ning kõigi eelduste kohaselt peaks 700 liikme piir juba peagi ületatud saama.
Kaidar on ka ise tänaste mängijate nimekirjas, kuid pole veel lauda istunud. Küll saabus aga turniirialala vana spordimees Igor Pihela vanem, kes võitnud oma elu jooksul küll palju kõikvõimalikke tiitleid, kuid turniiripokkeri Eesti meistritiitel on tema auhinnakapist veel puudu ning ei ole seda saanud ka Igor Pihela noorem.
Eesti Naiste Pokkeriliiga valitsev tšempion Leone Kala on üks tänasest neljast õrnemast soost mängijast. Enda sõnul on Leone viimasel ajal pokkeriga vähe tegelenud, sest naise peamiseks hobiks on saanud hoopis tennis.
Äsja liitus turniiriga ka kuuekordne Eesti meister Meelis Ahman, kes on oli eile lähedal oma seitsmendale tiitlile, kuid pidi heads-up turniiri poolfinaalis siiski Marius Morelile alla vanduma.
Neile, kes eilseid tulemusi veel ei tea, olgu öeldud et heads-up'is tuli võitjaks Roland Kivi ning esikohaduell Marius Morele vastu kestis lausa 7 ja pool tundi! Naistekal tegid aga puhta töö õed Tammed (Helina ja Riina) ning kogu naisteka finaal oli väga kõrgetasemeline - kolmas Carmen-Elina Vist, neljas Annika Haaaviste, viies Airin Pindis, kuues Catlin Müür...
Mängijaid tuleb pidevalt juurde, teiste seas ka näiteks hirmkõvad turnaässad Marek Selgeveer ja Georgi Abuladze, koos nendega on lauas hetkel 43 mängijat.
Kui kunagi ei toimunud Eestis ühtegi (vähegi suuremat) pokkeriturniiri, millest Imre Leibold osa ei võtnud, siis 2021. aastal pole ta enam teps mitte igapäevane osaleja. Aga EMV-l on Imre kenasti kohal, samuti on laudades mitmed teised väga kogenud tegijad nagu näiteks Laur Sibold ja Peeter Talviste.
Naisi peaks täna olema vähemalt neli, kellest Kelly Limonova pole veel kohale jõudnud.
Tänaste mängijate seas on üks ütlemata põnev tegelane: Oliver Alvela.
Pokkerimängijana temast tõenäoliselt just palju ei teata (ning tegemist polegi pokkeriprofiga), küll on aga hästi tuntud Win TV poolt steigitud Oliveri ema Kairit Leibold, kes äsja 21-aastaseks saanud "poisi" mängu uhkusega jälgib.
Reporterile meendub Imre ja Kairiti pulm 2005. aastal, mil igast "ametimehi" otsiti. Üheks neist oli "Oliveri-hoidja", kes pidi väikesele poisile muude pulmamängude kõrvalt meelelahutust leidma...
Nüüd on 16 aastat möödas ning see poiss täisealise mängijana EMV põhiturniiril. Küllap on ta ka Imre ja Kairiti kõrvalt aastate jooksul ka üht-teist kõrva taha pannud :)
Hetkel on laudades 39 mängijat, kuid tõenäoliselt tuleb neid veel tublisti juurde, sest hiline regamine on lubatud kuni viienda taseme alguseni (umbes kell 16:30).
Tähtsaim iga-aastane vaid Eesti mängijatele mõeldud live-pokkeriturniir on algamas!
Reedel, 6. augustil kell 12:00 antakse stardipauk EMV põhiturniiri avapäevale 1A, mille käigus mängitakse üheksa 60-minutilist taset. Need, kes "jäävad ellu", pääsevad jätkama teisel päeval, mis algab pühapäeval kell 13:00. Teine avapäev (1B) toimub samadel põhimõtetel laupäeval.
Sisseost on 500 eurot, algstäkk 20 000 punkti, mäng algab 100/100 ja re-entry võimalust ei ole. Küll on aga lubatud hiline registeerumine kuni viienda taseme alguseni (umbes kell 16:30).
Jokker.ee kannab tekstiblogina üle turniiri mõlemad esimesed ja teise päeva, finaali saab aga nautida otsepildis telelauas.
Nüüd aga kõik registreeruma! EMV põhiturniir on üritus, millelt tõsised pokkerimängijad võivad puududa vaid tõeliselt erakordsetel põhjustel!