Viimase kolme jaotusega midagi olulist ei toimunud ning teine mängupäev ongi läbi. Edasi pääses 30 parimat, kõik on teeninud vähemalt 1730 eurot.
Konkuretsis püsib kolm eestlast - Toivo Ojasoo, Vambo Laud ning Rando Liiber.
Meie ülekanne jätkub homme kell 12:00, tavapäraselt vaatame üle ka kõik tänaõhtuste turniiride tulemused ning jälgime põhiturniiri kõrvalt ka muud The Festivalil toimuvat.
Blindide sõda, kummalgi mängijal polnud pääsu. Kuigi, Maksimi 400K all-in panus SB-lt oli siiski kõva argument, kahjuks oli aga vastas üks turniiri kindlaid liidreid.
250-eurone turniir koliti osaliselt suurde saali ning eks selleks on ka põhjust, kuna osalejaid on samuti julgelt üle 200.
Turniiril osalev Silver Simulask teab rääkida, et käib kohutav gambling ja nuppude uhamine. "150XBB ässa ja emandaga enne floppi sisse panna pole mingi probleem," räägib Silver. Et siis põhimõtteliselt sama, mis mängiks ruletti. Ja 250 eurot paistab keskmisele The Festivalil osalevale mängijale vist tõeline kommiraha, umbes nagu keskmisele eestlasele 10 eurot.
Põhiturniiril on alles 31 mängijat, kõik mainitud eestlased sealhulgas. Aga stäkkidega neil väga kiita pole, kõigil alla keskmise.
Kasiinos on Karev orgunnimas slotiturniiri. Mängijaid on kuus, edasi pääseb võitja ning lohutusringist veel üks.
"Pidage meeles, et see turniir on ikkagi lõbu pärast. Te ju teate, et kasiinos ei käida võitmas. Ainult mina saan võita - kuuboonus, kvartaliboonus, aastaboonus," naljatleb Karev.
Mängijad naeravad, kõigil on lõbus. Nüüd võib rullikud pöörlema panna!
Jätkuvalt on alles neli Eesti mängijat, kuid üldine seis pole enam kaugeltki kiita. Ka Vambo häält on endisest väham kuulda, sest ta on oma suurest stäkist enamuse hakkama pannud.
Käimas on päeva viimane tase, veel 40 minutit lõpuni.
Pea üheaegselt kukkus taas välja kaks Eesti mängijat.
Esimene neist oli action-lauast Erki Andressoo, kelle stäkk liikus viimased kaks-kolm taset allamänge ning ega tal päris lõpus väga üle 10BB enam polnudki.
High-Rolleril on juba 13 mängijat, nende seas näiteks mõlemad Pihelad, Tanel Taal ja Ermo Kosk, aga ka mitmed Eesti hispaanlased. Igor ja Ermo sõidavad kohe ka WSOP-le, kuid veel mitte täna, vaid pühapäeval.
Fuajees toimuval Pokerlistings turniiril on 184 sisseostu, mängijaid igat masti.
Hiinakal 33 sisseostu, Matil on kirjas üks re-entry, Marekil aga mitte. Franke, kes võiks valida vabalt kolme turniiri vahel, istub algusest peale hiinakal ning paistab, et võtab seda päris tõsiselt.
Kasiinos on (veel) suhteliselt rahulik, rahamäng käib viiel-kuuel laual.
Üldises raginas kukkus sisuliselt minu aja jooksul välja kolm Eesti mängijat. Küll erinevatest laudadest.
Umbes 10XBB stäkiga võidelnud Masse oli neist esimene. Tasuks 1200 €, kuid kuna Masse kasutas päris mitu bulletit, siis kokkuvõttes ta plussi ei jäänud.
Alles täna mänguga liitunud Hanno Kerem lahkub turniirilt 58. koha ning 1100-eurose tšekiga. Mullimängu eel ja järel oli Hanno stäkk väga väike.
Väga hästi oma oma mikrostäkkidega siiani vastu pidanud Meelis Ahman ja Madis Ormisson, "rikaste osakonnas" on aga Vambo oma postisiooni veel parandanud.
Hanno Keremil ning Madis Ormissonil on õnnestunud oma pisike stäkk duublisse saada. Hanno saab nii juba päris palju mänguruumi juurde, kuigi Madise osas ei muutu suures plaanis midagi.
Paadunud statistikahuvilistele: Madis duubeldas -ga vastu.
Kuigi kuulutati välja mullimängu algus, oli samal ajal üheksandas lauas action jaotus, kus all-in ja . Emandate omanikul, rootslasel Petter Nordinil, oli raha vähem ning laud teda ka ei aidanud. Nii lõhkes mull lausa ootamatult kiirelt.
Kes võib sellega eriti rahul olla?
Mõistagi Madis Ormisson, kelle stäkk on vaid mõned BB-d!
Turniiril on siiski pisike paus, täpsustatakse üle kõikide osalejate nimed.
Toivo Ojasoo on tõusnud 400K peale, kuid räägib, et tegi äsja ka ühe vea, pidades 25K nööpi 10-tuhandeliseks. "No prille pole, mis teha," naerab Toivo, kes pahaaimatult vastase kolmpanusele veel otsa pani.
Vastane viskas maha, näidates avatult . Õieti loetud, sest Toivo käes ilutses .
Samas lauas on Taago Tammel umbes 200K. Erki Andressoo tõrjus just vastase pärast riverit suurest pangast välja ja tõusis taas 300K peale. Hanno Kerem on kõvasti ära andnud, tal kõigest 70K.
Action-lauas jätkab Vambo oma tavapärase aggrotsemisega ning meelitab ühe mängija kaasa.
Flopi järel vastane checkib, Vambo paneb 12K "kontrollpanuse," kuid vastane tõstab üle 40K-le. Vambo callib.
Turn on , seekord tuleb 40K panus vastaselt ja Vambolt kiire call.
River on ning vastasele paistab Vambo jutust, et tal pole vähimatki kavatsust oma kaarte maha panna. Lõpuks ta checkib ning Vambo checkib kohe vastu, lausudes vastase kaarte nägemata, et "sel juhul sa kaotad."
Nii ongi, vastane esitleb ebaõnnestunud mastirea tõmmet , Vambol on .
Vambo laob uhkelt kõik oma chipid umbes 50 cm kõrgusesse torni, mida tuleb kahe käega üleval hoida ning teatab vastuseks laua kõige tightima mehe tõstele, et on all-in.
Call ei jää tulemata, vastane näitab . Vambo avab aga uhkelt .
Seekord on flopis kuningas ning tuleb 120K välja maksta.
"See on täiesti ok. Oleks äärmiselt ebaõiglane, kui ma võidaksin kõik jaotused," resümeerib Vambo.
Kõrvalsaalis algas hiinlane (Mati Pirn on mõistagi kohal, kuid Marek Kolki pole veel kuskil näha). Ega mängijaid pole kuigi palju ka, vast umbes kümne kandis.
Fuajees saab aga osaleda oodatult popil kahepäevasel Pokerlistings.com eriturniiril, kus on juba kirjas üle 80 mängija. Pokerlistings on teadupärast üks maailma suurimaid pokkeriportaale, mis oli aastaid Eestis tegutsenud PokerNewsi peamine põhikonkurent.
Mullini on veel seitse kohta ning kõik eestlased püsivad kenasti sees, enamasti mängivad nad ka võrdlemisi rahulikku mängu.
Mõistagi ühe erandiga, kelleks on Vambo. Tal on oma lauas enim chippe, ta panustab kõige rohkem ning ta ka räägib kõige rohkem. Vambo o väga agressiivne ning on vaid vähe panku, mida ta ei ründaks. Vahel näitab mees, et ta ei mängi siiski ka päris iga mudaga, vaid võib vahel oma -ga isegi flopile ideaalselt pihta saada.
Erki on märksa rahulikum, Madise mõtted kipuvad aga olema pigem sealmaal, et esialgu vähemalt selle neetud mulli üle elaks...
Kiire ülevaade näitab, et lehvib Norra lipp - Kristoffer Wintersteini stäkk on umbes 650K. Kuid Vambo Laud ei ole kaugel ning päris hea löögipositsioon on veel neljal Eesti mängijal.
Mängijad on tagasi laudades, täpselt pool teisest päevast on ees.
Kiire ülevaade näitab, et 90 allesjäänud hulgas on tosinkond Eesti mängijat. Vambo on heas sõiduvees ning oma laua kapteniks (kuigi jah, seal on ju ometi ka Erki).
Oleme jäänud ilma veel viiest Eesti mängijast. Eilsel turbo 1D-l head mängu näidanud Sander Leigri oli kahjuks samuti üks nendest, kelle mäng täna kohe kuidagi ei sujunud.
Sanderi viimased nupud läksid ühele Ukraina päritolu kaunitarile - vs. .
Eriti hapult läks Roland Kivil, kes sattus oma kuningatega ühe lätlase ässade otsa.
Grigorijus Vasilavicius tõstis varajaselt positsioonilt ning oma BB-d kaitses Erki Andressoo ().
Flopis mastitõmbega. Erki avas 22K, vastane tegi ületõste 57K, Erki callis.
Turn , Erkilt taas 57K panus ja vastaselt call.
River , Erki panustas piisavalt, et leedukas peaks all-in minema ning saigi kiire instacalli. Grigorijus avas .
Samas lauas on toimunud muudki põnevat. Väljas on Kaido Mikk, kes läks keskele "surnud käega" - vs. vs. . Lauda tuli kuningas (Erki mängis selles jaotuses emandatega).
Termini "hapu seis" peale solvunud Madis Ormisson võttis kohe kiirelt duubli ning tal nüüd umbes 80K. "Pool keskmist ongi tavaline Ormisson stäkk," rõhutas Madis ise.
Samas lauas on ka kaks Meelist - Ahman ning Meliste - seega puha Eesti poiste värk!
Mitteametlikud andmed - mängitakse 265 440 eurole ning kokku kogunes 553 sisseostu. Unikaalseid mängijaid võiks olla eeldatavalt umbes 300 kandis aga see on puhas spekulatsioon.
Hetkel on järgi 142 parimat ning kõigi eelduste kohaselt jõuame me täna vähemalt rahamullini.
Turniiril on mitu õige kena naist ming mõistagi üritavad lauakaaslastest mehed nendega vähemalt kergelt flirtida.
Ühel Coolbeti kaunitaril oli muidugi ka kohe vastus varnast võtta. "Siin on mul kihla- ja siin abielusõrmus," näitas ta oma käsi. "Mul on mees ja kaks last. Maja, koer ja pangalaen ka," lisas neiu.
Tõenäoliselt ajas ta muidugi jama. Ja arvatavasti said ka mehed sellest aru. Aga table-talk käib turniiridel alati asja juurde.
Mängijad valguvad pausile, mõnes lauas veel käsil viimased paanilised käed, millega üritatakse oma seisu parandada. Soovi korral võivad mängijad ka oma stäkist loobuda ja 550 euro eest uues 30 000 punkti võtta.
Toomas Hunt on oma 10K ministäki 50K-le mänginud, Masse Mirza loovutas just 83K -ga vastu (vastasele lauast koguni nelik), kuid tal on sellest hoolimata tublisti üle 200K järgi.
Tanel Taal flippab edutult -ga vastu (lauda veel üks üheksa) ning on mängust väljas. Re-entry on võimalik, kuid Tanel ise kaldub arvama, et ta siiski ei tee seda, vaid lööb selle asemel pigem high-rolleril kaasa.
Infoks, et täna mängime me igal juhul 10 taset ehk lõpetame umbes kell 20:30.
Hetkel on laudades 171 mängijat ning re-entry perioodi lõpp on õige lähedal. Kaks lauda on veel fuajees, kuid küllap jõuavad nemadki peagi suurde saali.
Täna on juba tehtud 39 sisseostu ning kindlasti tuleb neid veel parajalt juurde.
Ei möödu ju minutitki kui kuskilt ei kostuks hüüe "Player out" ning mängijad ei vooriks kassa vahet. Orava-suguseid päris uusi alustajaid on siiski vähe, enamus on ka eelmistel päevadel kätt proovinud.
Auhinnafond hetkel 259 200. Kolmsada tonni täis ei tule, kuid ka praegune tulemus pole kesksuve arvestades üldse paha.
Mäng on väga lahtine ning agressiivne - paistab, et kuni re-entry perioodi lõpuni on pea igaüks nõus oma alla keskmise stäki vähimagi tõmbe korral sisse lükkama. Aga ka mitmed suured ei hoia end väga tagasi.
Paistab, et 550-eurosed sisseostud hakkavad sel tasemel turniiridel ajale jalgu jääma, aeg liikuda tuhandest ülespoole.
Jargo Alaväli on kulutanud väga lühikese ajaga kaks bulletit.
Toomas Hunt andis just ühele minstäkile duubli ( vs. , blind v. blind), nüüd on ka Toomas ise suht pisike.
Igor Pihela stäkk läheneb 100K-le ehk ta peaaegu samas kohas tagasi kus päeva alguses.
Veel on 40 minutit puhast mänguaega re-entryte tegemiseks.
Eestlastest on seda võimalust kasutanud nii Taago Tamm kui Silver Simulask. Neist viimane pole The Festivalil kuidagi oma mängu käima saanud. Silver on näidanud sel aastal muidu väga ilusat ja resultatiivset mängu, kuid siin läheb üks bullet teise järel..
Eesti tippmängijate jaoks pole 550 eurot enam ammu mingi raha, mille nimel soovitaks täispikka avapäeva higistada. Parem kohe 30XBB stäkiga mängu tulla.
Loomulikult on kohal Enri Orav ning just saabus ka Jargo Alaväli. Nullist alustab Marius Morel ning uue tulijana on lauas ka Hanno Kerem.
Toivo Ojasool õnnestus kohe turniiri alguses laua chipliidrilt duubel saada.
PFAI, Toivol kuningad. Vastase tegutsemine oli väga enesekindel ning Toivo juba kartis ässasid, õnneks olid vastas emandad. Toivol nüüd 215K.
Seevastu Igor Pihela vanem sai samal ajal suhteliselt valusa biidi (set vs. set) ning pidi re-entry tegema. Õnneks suutis ta oma uue stäki ka kohe duubeldada.
Tuletame meelde, et kuni teise taseme lõpuni on veel lubatud re-entry.
Lisaks on kavas kell 17:00 algav 330-eurone hiinakas (OFC) ning viiakse läbi ka slotiturniir algusega kell 20:00 (sisseost 250 eurot). Mõistagi saab taas mängida cashi, kavas on Cash Game Festival Challenge limiitidel €2/5 (NLH) ja €2/2 (PLO).
Tulemusi eilsetelt turniiridelt: H.O.R.S.E.-is oli parim Mati Pirn ja NHL/PLO-s Meelis Ahman. Mõlemad mehed lõpetasid viiendal kohal.
Kui Mati sai 1040 ning Meelis 710 eurot auhinnaraha, siis veelgi suurema noosi pani taskusse WIN TV online-kvalifitseeruja Marek Kotelnikov, kes lahkus 2370 euroga.
Ruleti finaali pääses ka Eesti esindaja Mirza, kuid pidi seal leppima viimase ehk kuuenda kohaga.