Põhiturniiri avapäev 1A on läbi ning mängijad pakivad chippe kokku. Avaldame esimesel võimalusel kõikide eestlaste ning päeva kaks suurimat stäkki.
Action jätkub homme kell 12:00, mil vaatame üle ka kõikide täna õhtul toimuvate turniiride tulemused. Kuna oodata on rahest ja äikest, võib just homne päev väga hästi mängimiseks sobida.
Sviten Special on jõudnud rahakohtadeni. Üheksa parima hulka pääses ka Mati Pirn, kes alustas küll pisikse stäkiga (ja on siiani pisike), kuid suutis nähtavasti mõttetut actionit vältida. Vähemalt 520 eurot on tagatud!
Kõrvalruumis toimub Blackjacki turniir on jõudnud otsustava vaatuseni - alanud on 15 viimast jaotust (seega on ühe turniiri pikkus umbes poolteist tundi).
Kuuest alustanust on veel viis järgi, kuid viimasel tasemel ülemist limiiti pole - seega võib soovi korral ka kogu oma raha mängu panna. Kaks parimat pääsevad teise päeva.
Mitte vähem põnev saab olema ruletiturniir, mis läheb sealsamas käima kell 21:00.
23 allesjäänu seas on üheksa eestlast, viimase tunni jooksul on lisandunud ka mõningaid uusi tulijaid nagu Vambo Laud ja Madis Ormisson.
Avapäeva esimese vaatus muidugi täpset pilti ei anna, sest võimalikud on re-entryd ning kindlatsi kasutavad seda võimalust paljud, kes täna välja langesid.
Agresiivselt ja lahtiselt mänginud "Franke" kaotas oma rahad Eric Wasylenkole, pushides 50K sisse -ga ning sattudes vastu.
Flopis oli neli ning Franke oli lähedal duublile, paraku kukkus riverisse äss. "Kaotasin Kanadale," võttis Franke selle jaotuse kokku. Küllap mingi viide hokile...
Põhiturniiril on sees 25 mängijat. Kahel eestlasel - Igor Pihelal ning Rando Liiberil - on endiselt kuuekohaline punktisumma, seejuures on Rando oma natuke langenud, kuid Igoril omajagu tõusnud. Tal hetkel umbes 130K, Randol kuskil 105K.
8-Game turniiril jõudis ainsa Eesti mängijana rahadesse segamängudes alati väga hea Kairit Leibold, kes teenis seitsmenda koha eest 210 eurot auhinnaraha. Rahade lähedale jõudsid ka Kaidar ja Madis Ormisson, kes teenisid vastavalt 9. ja 10. koha.
Kuus esimest kohta lähevad jagamisele väliskülaliste vahel.
Algas Sviten Special finaal, kus Eesti lippu on hoidmas Mati Pirn. Mati veel rahades ei ole, selleks tuleb jõuda üheksa parima hulka (kokku on finaalis 14 mängijat).
Rootslaste seas ülimenukas Sviten Special on veider viie kaardi Omaha ja Hi/Lo sarnane mäng, mida paljud peavad totaalseks gamblinguks, kuid Mati sõnul on tegemist selgelt oskusmänguga.
Selles mängus pole ka kaartide jagamine kuigi lihtne. "Mina õppisin selle kunagi selgeks jagamise käigus, arvasin seejuures, et jagan lihtsalt Omahat," naeris Saaremaalt pärit diiler Triin, kelle sõnul aitab Sviten Speciali jagamine aga päris kindlasti meele erksana hoida.
Kaheksa levelit on mängitud ning võistlejat lubati viimast korda puhkama. Action käib neljal laual, alles on 28 parimat.
Eelkõige hoiab actionit üleval Franke ise, kes mängib väga agressiivselt ja lahtiselt. Samas ei saa jällegi öelda, et rumalalt, sest ühtegi re-entryt ta teinud ei ole.
Andres Lõiv on mänginud täna lahtist ning agressiivset mängu ning pole kohkunud ka bluffimast. Viimases jaotuses pani ta kogu oma raha sisse pärast boardi (pangas 35K, Andrese all-in 22K) ning sundis Aivaras Smaidziunase foldima.
Leedulane oli päris pahane kui nägi, et Andresel oli vaid
Algas kauaoodatud Blackjacki turniir ning esimeses eelvoorus istus lauda 6 võistlejat. Põhimõte on selline:
1) Kõik mängijad on kohustatud tegema panuse etteantud vahemikus (panuse täpse suuruse saab igaüks ise valida, näiteks 200/2000 tähendab, et minimaalne võimalik panus on 200, maksimaalne aga 2000 punkti).
2) Kui mängijad on sit-out (näiteks WC-s), siis tehakse kohutuslik miinimumpanus limiidi ulatuses.
3) Button liigub lauas päripäeva nagu pokkeris, seega vahetub iga käe järel ka "viimase käe õigus".
4) Iga 15 käe järel panustamise limiidid tõusevad.
5) Kaks mängijat, kes jäävad viimasena mängu, lähevad edasi teise päeva. Kui 6 x 15 käe jooksul jääb mängu enam kui 2 mängijat, võetakse arvesse stäkkide suurused.
Blackjacki ja ruleti turniiridele on läbi internetis toimunud eelvoorude (näiteks Paf ja Unibet) võitnud pileti üle 50 mängija, soovi korral võivad aga liituda ka teised.
Kohe esimeses jaotuses võttis diiler Blackjacki (kõigil olid 17-20 käed) ning laud rõkkas, et "eks maja võidabki alati"...
The Festival pole sugugi vaid pokkeriturniirid, sest mängida saab ka kasiinomänge ning mõistagi cashi.
Cashilaudu on hetkel avatud kolm, limiidid 2-2 ja 5-5, nii Texas kui Omaha. Blackjacki turniir pidi algama kell 18:00, kuid lükati 10-15 minutit edasi. Mäng käib ülemisel korral, väikeses konverentsisaalis.
Omahat on alutanud umbes 20 mängijat, nende seas ka mõned eestlased eesotsas Catlin Müüriga, kes ka tellis mängu kõrvale ka massaaži ja jagas massöörile ainult kiidusõnu.
Pime pokkerimängija Steven Iglesias ning tema paarimees on tuntud vimkamehed, kellel meeldib üksteist torkida ning nalja teha.
Oleme varemgi näinud, et vahel ütleb nägijast paarimees Stevenile pärast showdown'i täiesti valesid kaarte ning on vahel ka diileri segadusse ajanud. Sama tehti alles ka nüüd ning kogu laud sai kõhutäie naerda.
Steven ei pahanda ning mehe närvid paistavad olevat piisavalt tugevad, et paarimehe trikid valmistavad talle ainult nalja.
Mängijad lasti teist korda puhkama - kes baari õlle järgi, kes Olympicu buffet't nautima (võime kinnitada, et 13 euro eest sai täiesti hea ja korraliku kõhutäie), kes suitsetama või sõpradega mängumuljeid vahetama.
Kohe on algamas Omaha, põhiturniir jätkub 20 minuti pärast.
Juba ühe re-entry teinud Andres Lõiv kulutas ka teise bulleti, üritades Vygerdas Jonikase vastu panka toore blufiga ära võtta. Tema õnnetuseks mängis ka leedulane üsna loose'lt.
Floppi vaadati 3500-ga, Andres panustas veel 2500 ja sai calli.
Turni järel pani Andres veel 4000, leedulane ei jätnud jonni.
River oli ning Andres läks all-in, saades suhtleliselt kiire calli.
Andresel polnud midagi ning leedulase -st piisas täiesti.
Hästi on läinud aga Igor Pihelal, kelle kümned Jeoren Aartsi konkurentsist kukutasid. Ka Silver Simulaskil on õnnestunud natuke juurde saada ning temal hetkel umbes 40K.
Sõpru ohtralt õllega kostitanud "Franke" on nüüd viimaks ka ise lauas. See maailmakodanik ning üritusturundaja on laialt tuntud kõikidele Eesti pokkerisõpradele, muuhulgas on ta ka Festivali peakorraldaja.
Aga miks me ütleme tema kohta Franke, mitte ei kasuta täisnime? Sest viimane on ikka õige pikk - Olof Martin Stellansson Von Zweigbergk!
Roland ründab BB-lt 1100-ga ning saab BB-l istuvalt Eric Wasylenkolt 5100 panuse vastu. Roland vastab all-in'iga ning vastane instacallib.
Roland:
Eric:
Kui lauas on avatud flop ja turn , hakkab Eric juba oma nuppe kogu lugema, et Roland saaks talle duubli välja maksta. Kuid stop - meie mehel on nut-masti tõmme!
River annab Ericule siiski maja ning Rolandil tuleb loovutada 28 500 punkti.
Juba kell 17:00 algab 250-eurose sisseostuga PLO Masters, kus on ruumi kuni 120 mängijale. Nii palju osalejaid küll vaevalt koguneb, kuid turniirialale saabub pidevalt inimesi juurde ning usume, et õige melu läheb õhtuks käima, sest siis algavad ka kasiinoturniirid.
Meie suurimad staarid Meelis Ahman ning Igor Pihela vanem on saanud pisut juurde ning nende stäkid vastavalt 58K ja 46K.
Põhiturniir ootab täiendust mitmete 8-Game'is osalevate eestlate näol. Muuhulgas on seal nii Andres Abakanov kui Marius Morel, kelle puhul oleks pigem üllatav, kui me neid ka mainil ei näeks.
Turniir edeneb visalt, viienda taseme lõpus oleme jõudnud 45 sisseostuni. 36 mängijat on veel sees, kahjuks tuli esimene ohver ka eestlaste seast - selleks on Andres Lõiv. Äsja turniirialale saabunud Franke on just kostitamas oma sõpru ning neile rõõmuga õlut kallamas.
Oluliselt rohkem elevust pakub fuajees toimuv 8-Game, millel võistleb 47 pokkerisportlast.
3. juulil, festivali viimasel päeval, viiakse läbi 110-eurose sisseostuga naisteturniir. Seda küll ühe vimkaga, sest 550 euro ehk kolmekordse sisseostu eest saavad sel osaleda ka mehed.
Festivali peakorraldaja Franke sõnul on juba vähemalt 10 meest oma osalemisest teatanud. See tekitab elevust ka naiste seas - sest tegemist on ju suurepäraste pot oddsidega.
Keda me naistekale ootame? Tõenäoliselt paljusid Eesti parimaid mängijaid eesotsas Christel Halleri ja nende turniiride tõelise eksperdi Catlin Müüriga.
Rando Liiber avab buttonilt 800, Juan Carlos Vecino Duenas vastab 2800-ga ja Rando callib.
flopi järel panustab hispaanlane 2200 ja saab meie mehelt valli. Turn on ning kordub sama ststenaarium, seekord on panused juba 10 500. Riveri järel on hispaanlane all-in (umbes 30K panus) ning Rando teeb snap-calli, näidates flopanud top-kolmikut .
Meelise Ahman on eestlastest rikkaim, tal on hetkel umbes 50K stäkk. Võrdluseks - pausi järel oli liider bulgaarlane Marty Vazov 67K punktiga. Ehk natuke rohkem kui topelt-algstäkk, mis tõestab rahulikku mängu.
Ka Igor Pihela on algstäkile tagasi tulnud ja mängib pigem rahulikult.
Päeva 1A üks värvikamaid mängijaid on varemgi korduvalt Tallinnas mänginud Norra esindaja Steven Iglesias (paremal), keda eristub konkurentidest selle poolest, et on täiesti pime.
Seega mängib Steven koos tugiisikuga, kes Stevenile kaarte ette ütleb, nööpe lauale viskab...ning selle kõrvale - mis seal salata - hetkel ka mõnuga õlut rüüpab.
Seejuures on Steven täiesti tõsine pokkerimängija, kes on cashinud WSOP-l nii live'is kui online'is. 2021. aastal sai ta WSOP Online'il koguni seitse cashi!
Hirmkuulus Eesti naismängija Catlin Müür särab 8-Game turniiril. Mitte, et ta superrikas oleks, kuid lihtsalt on tuju hea ning lauas ka lõbusad kaaslased. Üheks neist näiteks Catlini kõrval istuv ETPF-i hing Kaidar Viikmann.
Tõsi, et melu on 8-Game'is kõvasti rohkem kui põhiturniiril, mis kulgeb suhteliselt uniselt ja rahulikult. Aga eks see nii 1A-päevadel ongi, suurem torm on alles ees ning neljapäevast edasi võib juba oodata väga korralikku actionit.
Esimesel pausile läheb 32 mängijat. Jah - koguni viis osalejat on esimese kolme taseme jooksul välja langenud.
Kuna ühel juhul on tegemist Eestis resideeruva Massega ning ülejäänud juhtudel väliskülalistega, siis väga suure tõenäosusega teevad nad kõik re-entry ning auhinnafond aina paisub.
Eestlaste mäng põhiturniiril kulgeb siiani rahulikult, vaid Igor Pihela on tublisti nuppe ära andnud. Aga küllap tekib võimalusi need tagasi saada.
Meil on kaks langejat, need kumbki pole õnneks meie omad.
Kuna mänguruumi on 150XBB ning kes see teisipäeva hommikul ikka ohtralt vägijooke tarvitab, ei kiirusta ega tormitse veel keegi. Hoopis rohkem elevust kipub olema fuajees toimuval 8-Game turniiril.
8-Game turniiriga on liitunud norralane Espen Sandvik, kes võitis samas formaadis 2019. aastal WSOP Europe käevõru.
Tegemist pole sugugi ühe-turniiri-imega, sest mullu sai ta enam kui 1500 mängijaga WSOP Online-turniiril teise koha ning on näidanud häid tulemusi ka mujal. Viimasel kahel aastal on mees mänginud ka Eestis, võttes osa nii Kings of Tallinn kui Summer Showdown pokkerifestivalist.
Mängijaid tilgub vaikselt juurde, hetkel laudades 34 osalejat.
Eestlasi on nüüd juba kümmekond (lisandus näiteks Andres Lõiv), oodatult on laudades ka palju Rootsi mängijaid. Soomlasi on vähe, pisut rohkem on külalisi Baltimaadest. Eksootilisematest riikidest on esindatud näiteks Belgia ja Bulgaaria.
Turnis oma -ga kolmiku ning riveril koguni maja saanud Meelis Ahman võitis suure panga läbi Ruslan Stserbjuki ning on nüüd umbes 40K peal. Ka Ruslanil on endiselt üle algstäki.
Silver Simulask on umbes poole oma stäkist ära kaotanud. Umbes 5000 sellest läks zemljakile Roland Kivile, kes on vastupidiselt Silverile umbes 15 000 punkti juurde saanud.
Turniiriga on liitunud suurvõistluste alaline osavõtja Igor Pihela vanem.
Äsjasel Coolbet Openil paistis Igor silma väga ulja mängustiiliga ning vaevalt ta siingi väga nuppe veeretama hakkab. Igoril on alati kõrged sihid ning vana spordimehe hing niisama mincashe püüda ei luba.
Vaikselt mängijad ikka kogunevad, kohal on 27 pokkerisõpra ning mängitakse viies lauas.
Turniiri korraldajad ootavad vähemalt 700 sisseostu. Kuna täna on alles teisipäev ning avapäevi koguni neli (viimased kaks neljapäeval), siis kindlasti on mängijate põhimass alles tulemas.
Bratislavas saadi igatahes lubatud 300 000-eurone garantii täis. Tõsi, suhteliselt napilt.
- Kell 13:00 algab 8-Game, kuhu on oodata ka mitmeid põnevaid Eesti veteranmängijaid. Sisseost 115 eurot, võimalik ka piiramatus koguses re-entry'sid teha.
- Kell 17:00 algab 250-eurone PLO masters, siingi on lubatud esimese 6 taseme jooksul end mängu tagasi osta.
- Blackjacki-sõpradel taseub koguneda kell 18:00 (sisseost 250 eurot, mängitakse 20 kätt)
- Kell 19:00 leiab lõpplahenduse Sviten Special.
- Ruleti fännid on oodatud kell 21:00 (sisseot 250 eurot, tehakse 50 spinni)
- Kell 21:00 saavad kõik võimaluse püüda põhiturniiri piletit 35-eurosel supersatikal.
- Kell 22:00 lõpetab päeva 115-eurone Win The Button.
The Festival algas tegelikult juba eile ning kavas olid ka mõned turniirid.
- Eelkõige Rootsis populaarsest Sviten Special avapäevast võttis osa 77 mängijat, kellest pääses edasi 14 parimat. Nende seas ka eestlane Mati Pirn, küll suhteliselt pisikese stäkiga.
- 60-eurosest NLH Knockoudist võttis osa 83 mängijat. Võit läks Hollandisse, parima eestlane oli Karl Gregor Kool kolmas.
- Supersatellidilt sai põhiturniirile peale kaheksa mängijat, nende seas koguni kuus eestlast.
Viimasel ajal mitu väga head esitust teinud ning üldse heas pokkerivormis olev Silver Simulask ning kuuekordne Eesti meister Meelis Ahman kuuluvad tänaste alustajate hulka.
Eestlastest on võistlustules ka Artjom Kovalevski, Roland Kivi, Rando Liiber ja Mario Tromp.
Tervitame teid troopilisest Tallinnast, väljas on üle 30 kraadi sooja ning valitseb soe suvi. Palavus on väldanud juba nädala ning seetõttu tasuks kõigil, kes on end pikalt rannas grillinud, enda natuke nahale puhkust anda ning tulla Hiltoni konverentsikeskusesse, kus on mõnusalt jahe :)
Kaardid on välja jagatud ning esimesed 21 mängijat laudades istet võtnud. Täna mängitakse 45 taset ning igal osalejal on võimalus sooritada ka kaks re-entryt.
27. juunist kuni 3. juulini toimub Tallinnas järjekordne suurejooneline pokkerifestival, mis kannabki lihtsat ning konkreetset nime "The Festival"!
Koostöös Olympic Casinoga kannab Jokker.ee üle The Festival Tallinn 2022 550-eurose osalustasuga põhiturniiri, mis algab 28. juuni keskpäeval, koosneb kolmest stardipäevast ning kulmineerub suure finaaliga 3. juulil.
Nagu suurtel festivalidel ikka, ei jälgi me vaid mängitud jaotusi, vaid pöörame tähelepanu ka üldiselt melule ja kõrvalturniiridele, kus mängitakse lisaks pokkerile ka Blackjacki ja ruletti. Me teeme juttu mängijate ning korraldajatega.
Veel on mitmeid võimalusi The Festivalile kvalifitseerumiseks, väga häid võimalusi pakub Olybeti pokkerituba. Loe pakkumistest siin!