30. aprilliks valmib Tallinna Politseipargis ainulaadne koertejooksu rada
  • Jokker.ee
  • 01.04.2017
  • 0

30. aprilliks valmib Tallinna Politseipargis ainulaadne koertejooksu rada

2017. aasta 30. aprilliks valmib Olympic Park kasiino vastas asuvas Politseipargis Eestis ainulaadne 250 meetri pikkune murukattega koertejooksu rada. Ehitusega  tehakse algust juba lähipäevil.    

"Kui traavivõistlused on toimunud Eestis juba üle saja aasta, siis maailmas erakordselt populaarsed koertejooksud pole siiani veel Eestisse jõudnud. Koerad, kes on suutelised aretama kiirust kuni 80 km/h ei jäta kedagi külmaks," seisab OlyBeti veebilehel.

Ühtlasi ostab Olympic Casino ka kogu Politseipargi Tallinna linnalt ära. Seoses sellega on LHV foorumites juba liikumas spekulatsioonid, et just suurinvesteering kinnisvarasse on põhjuseks, miks OEG dividend 2016. aasta eest oodatust väiksemaks (10 senti aktsialt) jääb. 

Koostöös Eesti Kenneliidu, Riias tegutseva klubi "Miris Suns" ja Suomen Koirajuokson Liitoga läbiviidavad võistlused hakkavad toimuma igal laupäeval alates 6. maist. Jooksud algavad kell 14:00 ning võistleldakse kolmes kategoorias. Hetkeinfo kohaselt saab koertejooksudele panustada kõikides Eestis litsentseeritud kihlveokontorites ning käed on löödud ka mitme rahvusvahelise tegijaga nagu Pinnacle, WIlliam Hill, Beijing U-ground Sports ja Bet365, kes hakkavad vahendama võistluste ülekandeid UK-sse, Rootsi, Hiinasse ning LAV-i. 

TÄIENDATUD: Coolbeti poolt pakutavaid oddse ja selgitusi võib juba lugeda nende blogis.

Koerad Coobet.jpg

Kui nn. "VIPid" saavad jälgida koertejooksu võistlusi soovi korral ka Hilton Park sviitidest (kust avaneb Politseipargile hea vaade), siis "lihtinimesed" peavad piirduma OlyBeti spordibaari suurtel ekraanidel edastatava pildiga või siis ajutise tribüüniga, mis püstitatakse võistluste ajaks raja Gonsiori tänava poolsesse äärde, 21. keskkooli vutistaadioni vastu. 

Politseipark, mis kandis nõukogude ajal Pioneeride väljaku nime, asub Tallinna kesklinnas Gonsiori, Pronksi, Kunderi ja Kreutzwaldi tänavate vahel. Park avati juba 1938. aastal ning seal kasvab 46 liiki puittaimi, mille hulka kuulub ka haruldasi puid. Teadaolevalt ühtegi neist maha ei raiuta, vaid rada kulgeb osaliselt puude vahelt.

Muus osas säilib park algsel kujul ning koertejooksu rada saab ületada läbi kahe silla ja ühe tunneli. Võistluste vahelisel ajal jääb park linlastele avatuks ning ka lastele mõeldud mänguväljak ehitatakse veelgi suuremaks. 

Grand prix bänner.jpg

Kommentaarid

Pokker
Spordiennustus
Kasiino