Baccarat
  • Jokker.ee
  • 02.12.2015

Baccarat

Baccarat (sageli tuntud ka kui Punto Banco) on kaardimäng, millega seostuvad elegantne seltskond ja kõrged panused. Baccarat on James Bondi lemmikmäng ja seeläbi meilegi filmidest tuttav. Vaatamata glamuursele imagole on tegelikult tegemist väga lihtsa ja täielikult juhuslikkusel põhineva mänguga.  Klassikalises baccarat`s on mängija puhtalt pealtvaataja rollis ning peale panuse suuruse valiku mänguotsuste tegemisel kaasa rääkida ei saa. Diiler jagab kaarte vastavalt mängureeglite tabelile (vaata allpool).  

Kaartide punktilised väärtused
Äss - 1 punkt.
Kõikide pildikaartide väärtuseks on 10 punkti. 
Kõikidel numbrikaaritdel on oma numbrile vastav väärtus (2 on kaks punkti, 3 on kolm punkti jne.).

Mängu kulg ja reeglid
Mängu alguses asetab mängija panuse ühele järgnevatest väljadest – “Mängija”, “Diiler” või “Viik”. Pärast panuse tegemist jagab diiler mängijale ja endale kaks lahtist kaarti. Seejärel tuleb arvutada kokku mõlema osapoole punktid. Selleks liidetakse kahe kaardi punktisumma kokku. Kui punktisumma on kahenumbriline (10 kuni 20), siis arvestatakse skoorina ainult summa viimast numbrit (11 = 1, 12 = 2 jne.). 
Kui mängija või diileri punktisumma on 8 või 9, siis on jaotus lõppenud ning kõrgem punktisumma võidab.
Kui mängija punktisumma on 5 või vähem, siis võtab ta kaardi juurde (hit). Kui punktisumma on 6 või 7, siis mängija kaarte juurde ei võta. 
Diileri reeglid on pisut keerulisemad. Kui mängija kolmandat kaarti ei võtnud, siis võtab diiler lisakaardi 5 või vähema punkti korral. Kui mängija võttis kolmanda kaardi, siis tegutseb diiler järgneva tabeli põhjal (H = hit, S = stand):

baccarattabel.png

Kui käiguvoorud on tehtud, siis võrreldakse mängija ja diileri punkte ning kõrgema skoori omanik on jaotuse võitja. NB! Rahalises mõttes pole tähtis jaotuse reaalne võitja, vaid hoopis see, kelle peale mängija panuse asetas! Ehk siis mängija võib punktidega kaotada, aga kui ta asetas panuse “Diileri” võidu peale, siis on tal jaotuse lõppedes rohkem raha.

Väljamaksete suurused
“Diileri” võidu peale mängides on väljamakse ja panuse suhe 19:20 (ehk tasaraha minus 5% teenustasu). Seega 20 euro panustamisel on kasum 19 eurot.
“Mängija” võidu peale panustades on väljamakse ja panuse suhe 1:1, 20 euro panustamisel on kasum 20 eurot.
“Viigi” peale panustades on kõige levinum väljamakse ja panuse suhe 8:1, 20 euro panustamisel on kasum 160 eurot.
Kui mängija on panustanud “Diileri” või “Mängija” peale ja lõpptulemuseks on viik, saab mängija enda panuse tagasi.

baccaratunibetis.png
KASIINO TOP 5
SPORDIENNUSTUS TOP 5
POKKER TOP 5