Bingo loto
  • Jokker.ee
  • 01.12.2015

Bingo loto

Bingo loto on õnnemäng, mis paelub eelkõige sotsiaalset ning rahulikku ajaviidet armastavaid inimesi. Seetõttu ei tasu imestada, et harrastajate seas on palju naisi ning seenioreid, kes ei otsi kiireid lahendusi, vaid pikemaajalist meelelahutust. 

Klassikalises bingos on piletil üks kuni kolm mänguvälja. Igaühel neist on 25 juhuslikult valitud numbrit vahemikus 1-75, mis asuvad viiel real ning viies tulbas. Sama arv palle on ka lotomasinas ning mängijatel tuleb loota, et loositud pallid ühtivad nende mänguväljadel olevate numbritega. Mänguväljad pole üksteisest sõltuvad ning mitme välja peamiseks eesmärgiks on vaid muuta mäng põnevamaks ja suurendada osalejate võiduvõimalusi. 

Üksikmängus tuleb täita viis üksteisele järgnevat ülesannet vastava arvu loositud pallide jooksul. Esmalt tuleb täis saada üks horisontaalne, vertikaalne või diagonaalne bingorida, seejärel aga kaks, kolm või neli horisontaalset bingorida. Viimane ülesande – täismäng – eeldab aga kõikide mänguväljal olevate numbrite täitmist. Iga ülesande sooritamisega kaasneb rahalise võit. 

Mitmekesi mängides on mängu käik sama, kuid inimesed võistlevad omavahel. See tähendab, et võidab mängija, kes täidab oma bingoread teistest kiiremini. Jällegi on iga ülesande täitmise eest kindel rahaline preemia ning igal mängijal on võimalik otsustada, mitu piletit ta osta soovib. Kui üksikmängus on mängukorraldajal väike matemaatiline eelis, siis mitmekeki mängides põhineb operaatori kasum pileti hinnas sisalduvatel teenustasudel.

large_width.jpg

Bingos võib olla ka Jacpoti võitmise võimalus  – seda juhul, kui täismäng saadakse kokku teatud (tavapärasest märksa väiksema) arvu loosipallidega. Lisaks klassikalisele bingole pakutakse tihti ka teisi sarnaseid lotomänge, mis erinevad üksteisest kas loosimise käigu, pallide, ridade või veergude arvu poolest.  

Mängu lõpptulemus sõltub täielikult juhusest ning mängija ei pea langetama loosimise jooksul ühtegi täiendavat otsust. Kuna piletid  märgitakse ning võidud kuulutatakse välja automaatselt, võib selle/nende ostmise järel rahulikult tugitooli laskuda ning oma mängule kaasa elada. 

Bingo.jpg

Pildil: Klassikaline Bingo loto üksikmäng (Paf). Mängija on ostnud kolm piletit, igaüks kolme mänguväljaga. Pileti ülemises osas on näha, et hetke ülesandeks on saada täis 4 rida 57 palli jooksul. Paremalt leiamegi 55 juba loositud palli. Kiire ülevaade mänguväljadele näitab, et kahel ülemisel mänguväljal on üks number ülesande täitmisest puudu.  

KASIINO TOP 5
SPORDIENNUSTUS TOP 5
POKKER TOP 5