Kahekordne Eesti pokkerimeister avas Lääne-Virumaal hosteli
  • Jokker.ee
  • 01.02.2019

Kahekordne Eesti pokkerimeister avas Lääne-Virumaal hosteli

Tunamullune Eesti meistrivõistluste põhiturniiri tšempion Kristo Erala on mitmekülgne mees. Tegeleb igapäevaselt ehitusega, sõidab motokrossi ja võistleb innukalt pokkeriturniiridel.

Mõni aeg tagasi sukeldus mees aga tema jaoks uudsesse majutusärisse, avades Lääne-Virumaal, Haljala alevikus Mia külalistemaja. Pole vist ülearune lisada, et oma nime sai külalistemaja just Kristo tänaseks 8-kuuse tütre järgi!

Millest uus ettevõtmine alguse sai? 

Kristo ei salga, et tänapäeval on Eestis väga raske ehitusele tööjõudu leida ning aina enam tuleb otsida abi välismaalt. „Välistööjõud peab aga saama ka kuskil elada ning ega nende inimeste majutamine just kuigi lihtne olegi. Otsides töömeestele järjekordselt korterit või maja, mille ära remontida ja välja rentida, sattusin juhuslikult ühe Haljalas oleva maja peale, mis on ilmselt juba viimased 6-7 aastat müügis olnud. Seda tõenäoliselt põhjusel, et maja algne müügihind oli üsna soolane, kuid nende aastate jooksul umbes kaks korda langenud ning muutunud juba väga heaks. Nii ma siis omanikuga ühendust võtsin ja maja vaatama läksingi,“ kirjeldas Kristo uue äri algust.

Pärast esimest ringkäiku mõistis ta, et maja sobib ideaalselt hosteliks. „Aastaid tagasi tegutses siin kohvik, sellesse oli palju raha investeeritud ning maja seisukord seetõttu väga hea. Lõime käed ning eelmise aasta juulis saingi maja õnnelikuks omanikuks,“ jätkas Kristo.

Mia Questhouse.jpg

Kuna kõik vajalikud seinad olid olemas, tuli uuel omanikul planeeringut vaid väga minimaalselt muuta. Tänasel päeval on majas kolm ühest tuba, üks neljane ja üks kolmene tuba ehk sviit, mis võimaldab pakkuda majutust kuni tosinale inimesele. Lisaks on olemas ka ühisköök ning saab nii süüa teha kui pesu pesta (külaliste käsutuses pesumasin ja kuivatuskapp). Maja on võimalik rentida ka erinevate ürituste ja koosviibimiste jaoks, sest korralikud nõud ja serviis on kenasti olemas.

Hetkel on kahekordsest majast ehitatud välja esimene korrus. Kui maja täituvus on hea ning nõudlust ka lisatubade järgi, siis lubab Kristo teisegi korruse välja ehitada. „Usun, et ajastus on hea, sest sel aastal hakatakse ehitama Haljala koolimaja ning neljarealist Haljala-Aaspere vahelist teelõiku. Loodan, et kevadest on maja juba rahvast täis!“ 

Ninja.png
Tähelepanu! Ninja Casino on kaughasartmänge pakkuv ettevõte. Hasartmäng pole sobiv viis rahaliste probleemide lahendamiseks, mistõttu palume Sul tutvuda reeglitega ning käituda vastutustundlikult!

„Toad on kujundatud Skandinaavia stiilis. Sel suvel plaanin ka väliterrassid ja grillnurga välja ehitada. Maja sisustamise osas oli meil abikaasaga üsna selge visioon – tahtsime selle kujundada nii, et sooviksime seal ka ise klientidena ööbida. Oleme juba pidanud seal kolm suuremat üritust koos sõprade ja sugulastega ning nendepoolne tagasiside on olnud väga positiivne,“ sõnas Kristo. 

Klientidena ei näe värske hosteliomanik ainuüksi ehitajaid, vaid ka peresid ja turiste. „Kuna Haljala asub Lahemaa rahvuspargi lähedal, siis liigub viimaseid seal päris palju. Loodan, et kõik, kes hubases majas soodsat öömaja otsivad, sinna ka jõuavad,“ lõpetas Kristo. Miks ei võiks klientide seas olla ka näiteks Eesti pokkerimängijaid, kes Rakveres toimuvatele turniiridele osalema sõidavad - asub ju Haljala Lääne-Virumaa keskusest vaid kümnekonna kilomeetri kaugusel. 

Kuigi uued tegemised nõuavad aega ja sebimist, lubab Kristo endiselt ka pokkerit mängida ning jätkata uute tiitlite jahtimist. Kristost ning tema teekonnast pokkeri juurde saab täpsemalt lugeda siit

Mia kööginurk.jpg

Vaata ka teisi hosteli pilte ning loe uudiseid Facebookis!
KASIINO TOP 5
SPORDIENNUSTUS TOP 5
POKKER TOP 5