Kas teadsid, et...?
  • savikoti
  • 08.12.2018
  • 0

Kas teadsid, et...?

... juba 1934. aastal valmis esimene populaarne elektromehhaaniline mänguautomaat „Paces Races“, milline sai oma nime tema looja Pace Evans`i ning loomulikult mängu idee ehk hobuste võiduajamise (ingl. keeles: horserace) järgi.

Masina hind oli 500$ (5 sendiliste panustega) kuni 600$ (25 sendilistega) ning seal kasutati spetsiaalseid mitterahalise väärtusega žetoone nagu tänapäeval piljardisaalides. 

Toimimismehhanism oli tolle aja kohta ülimalt keerukas kuid laias laastus võetuna sarnanes mängutoosi paberirulli mehhanismile, olles erinevalt viimasest võimeline vahetama ka suunda. Kõigil hobustel oli võrdne võimalus võita s.t. paberis oli kõigil sama arv auke, mis määrasid , milline hobune peab parajasti edasi liikuma ning maja kasum tuli väljamakstava summa vahest tõenäosuse kahjuks. Seitsme hobuse puhul näiteks sai võitja äraarvamise eest 4 ja teise koha eest 2 žetooni ehk siis maja edu oli 1/7 kogupanustest. Esimestel masinatel oli maksimaalne väljamakse 20 (hilisematel 30) münti elik ei olnud mõtet teha üle 5-mündilisi panuseid.

Vältimaks fenomenaalse mäluga mängureid, kes suutsid meelde jätta paberil oleva aukude järjestuse mustri(!), tuli mängukoha omanikel rulle aeg-ajalt vahetada. Hiljem lisati mehhanismile spetsiaalne „segamisketas“, mis aeg-ajalt suunas augu poolt liikumiskäsu saanud hobuse asemel edasi hoopis suvalise teise võistleja. 

NB! Loo pildil olev automaat on taastatud Paul Manganaro poolt kes on 1973 aastast saadik täiskohaga „Paces races“ automaatide restauraator.

960x251.jpg

Kommentaarid

Kasiino
Spordiennustus
Pokker