Kings of Tallinn põhiturniiri võitis aussie, high-rolleri kaksikvõit Eestisse
  • Jokker.ee
  • 18.09.2022

Pühapäeval lõppes Tallinnas nädal aega väldanud Kings of Tallinn pokkerifestival, mille tähtsaima, 1100-eurose osalustasuga põhiturniiri võitis tänavusel WSOP põhiturniiril 245. koha saavutanud austraallane Adam Samir Kharman. Võitja teenis oma karjääri suurima auhinnarah (64 280 eurot), teiseks tulnud Kurt Snadre Skimmelandi saagiks jäi aga 48 150 eurot. Kolmas ja neljas koht läksid seekord Leedusse, kuulsaima finalistina oli Soome high-roller Ilari Sahamies kuues.

Põhiturniiri auhinnafond oli 308 320 eurot, mis oli pisut suurem kui eelmisel aastal. Sarnaselt mullusele ei jõudnud kahjuks aga ükski eestlane finaallauda, parim oli 12. koha saavutanud Mark Metsla.

Seevastu 3000-eurose sisseostuga high-rolleril tegid puhta töö Eesti mängijad - troonile istus suvel Las Vegases toimunud WSOP osaturniiril kolmandaks tulnud Ilya Nikiforov (pildil), teise koha sai aga Igor Pihela noorem. Mehed sõlmisid diili, millega Ilya teenis 36 390 ja Igor 32 000 eurot. Rahadesse tuli ka vanem Igor Pihela, kes leppis seekord viienda kohaga. Turniiri auhinnafond oli 104 481 eurot.

Edukas mäng tõstis Ilya Eesti Hendoni läbi aegade edetabelis esikümnesse, mööda nii Marek Kolgist kui Vallo Maidlast. Ka Igor Pihela noorem tõusis ühe koha võrra, saades mööda Aleksandr Arutjunovist.

Pühapäeval lõppes ka eile alanud 150-eurone Olybet No Limit Holdem Special, mille võitis Bernhard Haider. Eestlastest oli aga suurepärases hoos Kaur Ajamaa, kes teenis teise koha eest 3960 eurot. Turniir on rahvarohke, tehti koguni 228 sisseostu.

Niisamuti lõpes pühapäeval 550-eurone seeniorite turniir (#29), kus ükski eestlane kahjuks rahadesse ei jõudnud. Turniiri auhinnafond oli 14 880 eurot, edukaim soomlane Jari Hurri.

Turniiri viimasel päeval viisi tavapäraselt läbi põhiturniiri turboversioon (#32), kus tegid silmapaistva esituse Gert Laanemets ja Marek Selgeveer. Vastavalt teiseks ja kolmandaks tulnud mehed teenisid 1590 ja 1075 eurot, võitjaks tuli leedulane Laurynas Cerniauskas.

Kings of Tallinn vältas seitse päeva ning meelitas Tallinnasse sadu väliskülalisi. Lisaks high-rolleril säranud Ilyale ja Igorile tegi suurepärase esituse ka kahepäevasel 550 € NLH turniiril (#6) 27 140 eurot teeninud Rasmus Sepping. Tõenäoliselt nii suuri pokkeriüritusi Eestis sel aastal enam ei toimu, kuid juba oktoobris võistleb suur hulk Eesti pokkerisõpru kas Maltas või Bratislavas (või siis mõlemas korraga).