Kuidas osta bitcoini?
  • Jokker.ee
  • 19.10.2022

Kuidas osta bitcoini?

Krüptovaluutade kuningas bitcoin (BTC) on viimase aasta jooksul teinud läbi nii plahvatusliku hüppe, kui ka verise vabalanguse. 2017. aasta detsembris saavutas bitcoin senise kõrgeima hinna, makstes $20 000 ühe ühiku eest; tänaseks on hind langenud $4000 peale. 

Jokker.ee ei hakka spekuleerima,  kas 80% langus on piisav ja annab võimaluse tehnoloogiarevolutsiooni kiirrongile soodsa pileti osta. Krüptomaailm on sedavõrd muutlik ja ettearvamatu, et tippude ja põhjade ennustamine on väga ebatänuväärne töö ning kuu aja pärast võib hind olla $15 000, aga ka $1 500. Tegemist on äärmiselt riskantse varaklassiga, kuhu pole mõistlik paigutada raha, mille väärtuse kiire kahanemine või sootuks kaotamine investori heaolule jälje jätab. Soovitame suhtuda eelnevasse hoiatusse täie tõsidusega! Käesolev artikkel on lihtne juhtnöör neile, kes on mõelnud bitcoini soetamise peale, aga pole viitsinud asjasse süveneda ega tea täpselt, kuidas toimida. 


Bitpanda on eestlaste jaoks mitmekülgne bitcoini soetamise keskkond. Raha on võimalik deponeerida nii panga ja krediitkaardi, kui ka netirahakottide Skrill ja Neteller kaudu. Enne esimese deposiidi tegemist on vaja läbida isikutuvastamise protsess, mis toimub IdentityTM või IDnow kaudu. Protsess on tavapärasest dokumentide saatmisest pisut erinev, nimelt tuleb suhelda läbi telefoni/veebikaamera tuvastusfirma esindajaga, kes kontrollib dokumendi ja näolapi kokkusobimist. NB! Protsessi õnnestumiseks tasub kindlasti istuda hästivalgustatud kohas, hämaras on dokumentide verifitseerimine küllaltki keeruline või sootuks võimatu.


Kui tuvastusprotsess on edukalt läbitud (tavaliselt ei võta rohkem, kui 10 minutit), saabki minna ostlema. Teeme samm-sammult läbi bitcoini ostmise Skrilli kaudu.

1. Vali Euro wallet > Deposit Eur > Skrill. Sisesta soovitud summa eurodes.
2. Kinnita enda valik. Sulle saadetakse telefoni peale sõnum, mis sisaldab tehingu verifitseerimiskoodi. Sisesta see vajalikku lahtrisse.
3. Sind suunatakse Skrilli lehele, kus saad sooritad makse, misjärel suunatakse sind automaatselt tagasi BitPanda lehele. 
4. Nüüd on raha (miinus teenustasud) sinu "Bitpanda Euro wallet" arvel. Bitcoini ostmiseks vali Trade > Buy Bitcoin ning sisesta soovitud summa.
5. Oled astunud krüptovaluuta omanike sekka!
      
Coinbase.com

Coinbase`i saab raha kanda kädevalt läbi LHV-panga või krediitkaardi. Dokumentide verifitseerimine võib paraku võtta küllaltki kaua aega, kuna tegemist on tavapärase passi/ID-kaardi skänni tuvastamisprotsessiga ning suures firmas võib järjekord olla päris pikk. 


binance.png
KASIINO TOP 5
SPORDIENNUSTUS TOP 5
POKKER TOP 5