Oasis stud pokker
  • Jokker.ee
  • 06.12.2015

Oasis stud pokker

Oasis Stud (tuntud ka kui Casino Stud) on kasiino vastu mängitava Caribbean Stud pokkeri alavorm, kus mängijal on soovi korral võimalik lisatasu eest 1-5 kaarti välja vahetada. Mängija eesmärk on moodustada diilerist parem viiekaardiline pokkerikäsi, kuid võita on võimalik ka diilerist kehvema kombinatsiooniga, juhul kui diileri käsi ei kvalifitseeru. Mängija väljamakse suurus oleneb kombinatsiooni tugevusest, kõige suurem väljamakse on mõistagi kuninglikul mastireal.

Mängu kulg ja reeglid
1.Mängija asetab mängulaua “Ante” sektorisse soovitud panuse
2.Mängijale jagatakse viis kinnist kaarti (netikasiinodes lahtist kaarti), diilerile neli kinnist ja üks lahtine kaart. Mängija võib oma kaarte igal ajal vaadata, kuid mitme mängijaga live-mängus ei ole lubatud kaarte kaasmängijatele näidata.
3.Pärast kaartidega tutvumist on mängijal võimalik lisatasu eest 1-5 kaarti välja vahetada. Lisatasu suurus oleneb vahetetavate kaartide arvust – ühe või viie kaardi vahetamise eest tuleb maksta 1 ante suurune tasu, kahe või nelja kaardi eest 2 ante suurune tasu, kolme kaardi eest kolme ante suurune tasu. NB! Kaartide vahetamise tasu ei lähe arvesse panusena ja seda mängijale ei tagastata olenemata jaotuse edasisest kulust.
4.Seejärel peab mängija otsustama, kas soovib edasi mängida või loobuda. Jätkamiseks tuleb laua “Call” (vahel ka “Raise” või “Bet”) sektorisse asetada kahekordse ante suurune panus. Kui mängija loobub, siis kaotab ta “Ante” ning jaotus on lõppenud.
5.Diiler avab enda neli kinnist kaarti. 
6.Pärast kaartide avamist kontrollitakse esimese asjana, kas diileri käsi kvalifitseerub. Kvalifitseerumiseks peab diileril olema käes vähemalt äss-kuningas ehk siis kõige nõrgem kvalifitseerunud käsi on A-K-4-3-2. Kui diiler ei kvalifitseeru, on mängija võidusummaks ühe ante suurune summa. 
7.Kui diiler kvalifitseerub ja tema käsi on täpselt sama, mis mängijal, siis on tegemist viigiga ning mängija saab oma panused tagasi.
8.Kui diiler kvalifitseerub ja tema pokkerikäsi on mängija omast tugevam, siis kaotab mängija nii “ante” kui “call” panuse.
9.Kui diiler kvalifitseerub ja tema pokkerikäsi on mängija omast nõrgem, makstakse mängijale “ante” panus välja suhtega 1:1 (5€ panuse eest saab 5€ kasumit) ning “call” panus vastavalt väljamaksetabelile, mis võib erinevates kasiinodes pisut varieeruda. Toome siinkohal ära kõige tavapärasema tabeli: 

oasispayout.png
KASIINO TOP 5
SPORDIENNUSTUS TOP 5
POKKER TOP 5