PETTUS: Libauudist levitav affiliate püüab Eestist uusi kliente
  • Jokker.ee
  • 12.03.2017

PETTUS: Libauudist levitav affiliate püüab Eestist uusi kliente

Veebileht business.news-reports.net levitab alates 6. märtsist (?) libauudist, mille kohaselt "vallandati äsja Optibeti juht - keegi Peter N. - sest tema eksimuse tõttu said Eesti mängijad lühikese ajaga kätte enam kui 200 tuhande euro väärtuses tasuta boonusraha, mis kanti nende kontodele ilma deposiidi tegemata."

Olgu siinkohal kohe ette öeldud, et kuigi seda lehte on levitatud ka Facebookis Eesti inimeste poolt, on tegemist 100%-lise pettuse ning väljamõeldud "uudisega", millesarnaseid liigub internetis teisigi (näiteks Soome turule on suunatud sarnane "artikkel", kus lihtsalt numbrid proportsionaalselt rahvaarvule 3,5 korda suuremad). Teie enda turvalisuse huvides ei soovita me seetõttu ka sellele veebilehele asja täpsemalt uurima minna, sest sealt suunatakse edasi juba Optibeti lehele, arvutisse paigaldatakse vastav "küpsis" ning võimalik, et ka pahavara.

Siiski on tegemist üsna omalaadse trikiga, kus lugeja pilku püüavad esmapilgul soliidsena näiv domeeninimi, nimede kasutamine, uudisena paistev stiil ning näilise Facebooki plugina kasutamine. Tõsi - artiklis kasutatavad fotopankadest tõmmatud pildid, banaalne-naivistlik kommentaar väidetavalt Jackpoti võitnud 26-aastaselt Tartu kasiinomängijalt Sandra Mälgilt ning artikli lõppu lisatud lingid koos selge call-to-actioniga (üleskutse tegevusele) peaksid häirekellad lööma panema. 

Liba 2.jpg

Väljamõeldud nimega võitja koos fotopangast valitud veidra pildiga

Kui "Jackpoti hittinud Sandra Mälgi" nimi on ilmselgelt libauudise kirjutaja fantaasia ning artiklis kasutatav pilt tehtud tõenäoliselt aastaid tagasi lombi taga, siis ülejäänud isikud on tõepoolest ka reaalselt olemas, kuigi eeldatavalt mitte Optibetiga seotud. 

Väga "kavalalt" on lahendatud ka üleskutse viimasel minutil Optibetis konto avada ning "pakkumisest" kasu lõigata. Väidetavalt olla Eesti seadused niivõrd karmid, et vea parandamine polevat võimalik vähema kui 7 päeva jooksul ning seetõttu saab "heast pakkumisest" osa kuni 13. märtsini (ehk "kiirusta, kuni on veel hilja"). Mõistagi on tegemist väljamõeldisega ning võib eeldada, et need kuupäevad peagi ka muutuvad.

pettus 2.jpgArtikli lõpus sisalduvad konkreetsed üleskutsed konto avamiseks koos bänneriga

Et vältida sellistele skämmidele reageerimist, lisame neli soovitust, mida tasub alati tähele panna:  

1) Ulmeliselt head lisaväärtust, tasuta raha või mistahes muid superhüvesid sisaldavad pakkumised (mitte ainult hasartmängude, vaid ka näiteks investeerimise jt. valllas) on enamasti kas pettused või peitub nendes mingi muu konks. Niisama suuri summasid ei jagata ning "päris tasuta lõunaid" pole üldjuhul olemas. Hasartmängude valdkonnas tõesti väga head lisaväärtust pakkuvad promod (nagu näiteks OlyBeti live-kasiino rahajagamine jaanuaris-veebruaris) eeldavad siiski vähemalt deposiidi tegemist.  

2) Kui usaldusväärsuse tõstmiseks kasutatakse nimesid, tasub "googeldada" seda, kas need isikud on ka reaalselt olemas ja/või milline on nende side reklaamitud ettevõtetega. Samuti on ülimalt ebatõenäoline, et mistahes kasiinoregular Eestis mänguautomaadi najal poseeriks ning oma võitudega kiitleks. 

3) Vaadake, kas sarnast infot võib leida ka samas regioonis tegutsevatest usaldusväärsetest erialastest portaalidest. Kui pakkumine on tõesti väga hea, siis reageerivad kohalikud affiliate'd üldjuhul kiiresti ;).

4) Kui uudises sisalduvad mistahes affiliate-lingid (need võivad olla ka peidetud), siis on saidi peamiseks eesmärgiks klikkide saamine nendele linkidele. Soliidsed uudistelehed (v.a. erialased portaalid) ei kasuta kunagi affiliate-linke, sest nende eesmärk pole uute liitujate värbamine.  

FB pettus.jpgEestlaste omavaheline ingliskeelne kiitlemine FB-s: taas midagi, mis võib viidata pettusele 

Korrektse ja iganädalaselt uuendatava info Optibeti ning teiste ettevõtete kohta leiad alati Jokker.ee lehelt!

KASIINO TOP 5
SPORDIENNUSTUS TOP 5
POKKER TOP 5