Rulett
  • Jokker.ee
  • 09.12.2015

Rulett

Ruletti peetakse tõeliseks kasiinomängude klassikaks, kus tuleb ennustada, millisele numbril jääb kuulike pöörleval ruletilaual pidama. Erinevaid numbreid on 36, millele lisandub üks null Euroopa ruletis või kaks nulli Ameerika ruletis. Mängu tulemuse määrab juhus.  

Ruletis on võimalik teha mitmesuguseid panuseid – näiteks ühele või mitmele numbrile korraga, reale, tulbale, paaris/paaritule, suurele/väikesele või värvile. Mängu omapära seisneb ka selles, et korraga võib panustada paljudele erinevatele, soovi korral ka üksteist välistavatele tulemustele. Reeglina ei piirdu mängijaid kaugeltki vaid ühe panusega keerutuse kohta.  

Võidud sõltuvad võetud riski suurusest – näiteks õige värvi äraarvamine kahekordistab panuse, õige number toob aga koguni 35-kordse võidu.  Kui ruletilaual keerutatakse välja null (või topeltnull Ameerika ruletis), siis võidavad ainult need mängijad, kes on otseselt sellele ka panustanud (null pole näiteks ei paaris/paaritu ega ka mitte punane/must). 

Panustamisel kasutatakse erinevaid taktikaid, mis võivad põhineda igaühele õnnelikesse numbritesse uskumisel, aga ka näiteks varasemate numbrite ja sektorite jälgimisel või panuste pideval kahekordistamisel (nn. Martingale-meetod). Mängukorraldajal on tänu nullide olemasolule väike matemaatiline eelis (Euroopa ruletis 2,7%, Ameerika variandis aga kaks korda kõrgem). 

Ruletti harrastavad adrenaliinijanused inimesed, kes naudivad kõrget riski ning soovivad teha üheaegselt mitmeid panuseid korraga. Mõnikord jõuavad ruletilaudadesse ka need, kes külastavad kasiinosid haruharva, kuid otsivad kiiret kõik-või-mitte-midagi lahendust. Kui sul on taskus 500 eurot vaba raha ning homme saaks sõita 1000-eurosele reisile, siis mida teha?  

Rulett .jpg

Pildil: Microgamingu ruletilaud (Tonybet). Kuul on parajasti veel veeremas, paremas tulbas on näha eelmised numbrid. Pilti aluses osas on panustamissektor ning mängija poolt valitud numbrid. 
KASIINO TOP 5
SPORDIENNUSTUS TOP 5
POKKER TOP 5