Taivo Sillaste võttis oma neljanda Paf Live võidu
  • Mariliis Jõras
  • 20.03.2016

Taivo Sillaste võttis oma neljanda Paf Live võidu

19. märtsil Olympic Casinos maha peetud Paf Live pokkeriturniiril selgus järjekordne turniirisarja neljakordne võitja, kelleks on Aare O.-ga kestvat heitlust pidav Taivo Sillaste.

70-eurose osalustasuga Paf Livel osales 101 mängijat, kellest 18 sooritasid re-entry, kuhjates kokku 7579 euro suuruse auhinnafondi. Rahalised auhinnad väljastati 12-le parimale.

Rahakohtadele jõudsid paljud pokkeriringkonnale juba tuttavad näod, mistõttu oli oodata põnevat lahingut. Stabiilselt hea esitusega Leino Piller oli esimene, kes rahast ilma jäi, kuid mullikohaga leppimise eest tasustas Paf teda uue turniiripiletiga.

Tasuta pääsme järgmisele Paf Livele teenis ka Irina Pulatova, kellest sai pärast 11. kohaga leppima pidanud Ilona Siboldi konkurentsist langemist turniiri parim naismängija. Lisaks kuulus Irinale 7. koha saavutamise eest 303 eurot auhinnaraha.

Ühtegi silmapaistvat chipliidrit finaallaua selgumise hetkeks välja polnud kujunenud, nii et hea võimalus võidu noppimiseks oli kõigil sinna jõudnuil. Järjepidevalt õnnestus stäkki kasvatada Taivo Sillastel, kui ta võttis korraga välja Irina Pulatova ning Kristo Kaljuranna, edestades pärast seda mängumärkide hulgalt seni suurima stäki omanikku Reijo Lauri. Murrangulise tähtsusega jaotuseks sai aga väikese stäkiga mängiva Advait Shahi all-in, mille järel pani kõik mängumärgid laua keskele ka Laur. Suure pimeda positsioonil istuval Sillastel seisis ees raske otsus, kuid kolmandana all-ini liikumine osutus tulemuslikuks ning pärast jaotuse võitu oli Sillaste valduses vähemalt kaks kolmandikku kogu turniiri žetoonidest.

Finaallauda mahtus ka kaks põhjanaabrit, Antti Ketola ning Juuso Järvensivu, kes lõpetasid 4. ja 3.  kohal, teenides vastavalt 720 ning 1023 eurot. Mõlema viimased žetoonid liikusid Taivo Sillaste ette.

Heads upi alguseks oli Eduard Kruglov-Arutiuniani valduses ca 400 000 mängumärki, Sillastel aga üle 3 miljoni. Üsna ootuspäraselt jäi kahevõitlus lühikeseks – sotid saadi selgeks ühe jaotusega, kui flopis kahtede paari tabanud Kruglov-Arutiunian pidi tunnistama kümnete taskupaariga mängiva Sillaste paremust. Eduardi võidusummaks jäi 1418 eurot, Sillaste teenis aga 2198 eurot.

Tšempioni Taivo Sillaste jaoks oli tegemist juba neljanda Paf Live võiduga, mis tõstis ta turniirisarja senise liidri Aare O. kõrvale taas konkurentsi, ka viimane on Pafi igakuise turniiri võitnud neljal korral. „Kuigi olen Eesti turniiridel osalenud üha harvemini, on kodumaal vahelduseks mõnus mängida ja olen tänase saavutuse üle väga rõõmus,“ kommenteeris Sillaste ise. Rivaalitsemist Aare O.-ga peab Taivo inspireerivaks. „Aare on hetkel veel mereturniiride lõikes parem, aga võib-olla oleksin hoopis mina, kui vaid õigeks ajaks laevale jõuda suudaksin,“ meenutab ta sügisest vahejuhtumit Paf Marine Cupil, mil ta põhiturniiril suure stäkiga teise mängupäeva purjetas, ent Stockholmis laevast maha jäi ning edasi mängida ei saanud.

Lõppjärjestus 

1. koht Taivo Sillaste 2198 eurot

2. koht Eduard Kruglov-Arutiunian 1418 eurot

3. koht Juuso Järvensivu 1023 eurot

4. koht Antti Ketola 720 eurot

5. koht Reijo Laur 493 eurot

6. koht Advait Shah 394 eurot

7. koht Irina Pulatova 303 eurot

8. koht Kristo Kaljurand 258 eurot

9. koht Robert Kallikorm 219 eurot

10. koht Indrek Stranberg 197 eurot

11. koht Ilona Sibold 182 eurot


Lisaks auhinnarahadele kinkis Paf parimatele meeneid ning TOP 3-le online turniiripiletid.

Järgmine Paf Live leiab aset aprillis. Kokkuvõtte märtsi turniirist leiate meie live-blogist, Kairit Leiboldi tehtud värsked fotoülesvõtted aga Jokkeri Facebooki lehelt

KASIINO TOP 5
SPORDIENNUSTUS TOP 5
POKKER TOP 5