Videopokker
  • Jokker.ee
  • 08.12.2015

Videopokker

Videopokker on populaarne õnnemäng automaatidel, mis sai taasiseseisvunud Eestis kiirelt populaarseks. Pisut elukogenumad kasiinokülastajad mäletavad kindlasti veel mängusaale, kus andsid tooni tursked nahktagides taksojuhid, seiklusi otsivad turistid ning kiibitsevad noorukid. Viimased jälgisid enamasti põlevate silmadega mõne „permika“ agressiivset duubeldamist ning õppisid lühikese ajaga rohkem sõnu ja väljendeid kui aastatega koolis...Tänaseks on videopokkerist saanud hoopis „kultuursem“ mäng, mis paelub aga endiselt neid, kellele lihtsalt meeldib pokker, kes otsivad vaheldust slottidele või nostalgitsevad 2 Quick Starti kuulates.     

Videopokker on terav ning emotsiooniderohke mäng, mis nõuab mõningat kaasamõtlemist ning algteadmisi pokkerist ja matemaatikast. Klassikalises videopokkeris jagatakse mängijale viiest kaardist koosnev pokkerikäsi, misjärel võimaldatakse kas kõiki või üksikuid kaarte ühel korral vahetada. Võidu suurus sõltub saadud kombinatsiooni tugevusest. Väga harva esinevate kombinatsioonidega (Royal Flush) kaasnevad suured võidud, progressiivsetes mängudes saab  jahtida ka Jackpot’i. 

Kui üldiselt käib mäng 52 kaardist koosneva kaardipakiga, siis mõnes mänguvormis võib olla lisatud pakki ka jokker (Joker Poker) või määratud kahed asendama kõiki teisi kaarte (Deuces Wild).  Pakutakse ka videopokkerit, kus mängijale jagatakse korraga kuni 50 kätt ning baaskäes tehtud kaartide vahetus laieneb sel juhul ka kõikidele teistele samas mängus jagatud kätele. 

Videopokkeri muudab (kuri)kuulsaks võimalus võite duubeldada. Selleks on kaks erinevat võimalust, millest populaarseim on „ülelöömine“ – mängijal tuleb valida neljast võimalikust kaardist üks, mis oleks suurem diileri kaardist. Õnnestunud valik kahekordistab võidu ning võimaldab tegevust jätkata, vastasel juhul kaotab aga mängija eelmises jaotuses võidetud raha.  

Videpokker.jpg

Pildil: Jacks or better (Unibet). Mängijale jagati 5 kaarti, millest ta vahetas neli välja. Tulemuseks on kolmik, mis tagas vastavalt väljamaksete tabelile kolmekordse algpanuse suuruse võidu. Duubeldamine pole veel alanud. 

KASIINO TOP 5
SPORDIENNUSTUS TOP 5
POKKER TOP 5