2-7 Single Draw
  • jokker.ee
  • 15.12.2015

2-7 Single Draw

2-7 Single Draw (Deuce-to-Seven Single Draw Lowball) on pokkerimäng, kus showdownil võidab poti kõige madalam käsi. Oluline on teada, et 2-7 reeglid on teistest low mängudest erinevad: 2-7 mängudes ei tohi käes olla ei rida ega masti ning ässad on alati kõrged kaardid. Single Draw mängudes saab iga mängija ühe korra oma kaartidest 0-5 tükki välja vahetada (draw).

Käiguvalikud
Oma korra ajal on mängijal, olenevalt eelmiste mängijate poolt tehtud käikudest, võimalik valida erinevate tegevuste vahel: ta võib passida (check), maksta juba enne teda tehtud panuse võrra (call), panustada (bet), eelnevalt tehtud panust tõsta (raise) või mängu jätkamisest loobuda (fold). 
Mängu kulg
Hold’emile sarnaselt kasutatakse selles mängus diilerit ja kahte pimepanust. Kaks diilerist vasakul istuvat mängijat teevad enne kaartide jagamist pimepanused, esimene neist teeb väikese pimepanuse ja teine suure. Igale mängijale jagatakse 5 kaarti. 
1. panustamisvoor
Esimene panustamisvoor algab mängijast, kes on suure pimepanusega mängijast järgmine ning jätkub kellaosuti liikumise suunas. Kui kõik panused on tehtud ja mängu jääb vähemalt 2 mängijat, toimub tõmbevoor, kus mängijatel on võimalik vahetada välja 0–5 oma kaarti. Tõmbevoor algab mängijast, kes on diilerist järgmine.
2. panustamisvoor
Teine ja ühtlasi viimane panustamisvoor algab mängijast, kes on diilerist järgmisena mängu jäänud.
Võib juhtuda, et kaardid saavad mängu jooksul pakist otsa, sellisel juhul segatakse äravisatud kaardid uuesti ning mäng jätkub. 
Showdown
Kui pärast viimast panustamisvooru on mängus üle ühe mängija, siis avatakse kaardid ja panga võidab mängija, kellel on kõige nõrgem viiekaardiline kombinatsioon. Parim võimalik käsi on 7-5-4-3-2. Kombinatsiooni tugevust hakatakse lugema kõige kõrgemast kaardist ning võidab kõige nõrgemate ülemiste kaartidega käsi.
NB! Kuna äss on kõrge kaart, siis kombinatsioon A-2-3-4-5 ei moodusta rida!
Kui kahel mängijal on võrdse tugevusega käsi, läheb pank jagamisele. 

2-7 single draw.PNG
Ekraanitõmmis: 2-7 Single Draw mängu showdownil avatud võitev käsi 8-6-4-3-2

Seda mängu pakuvad järgmised pokkeritoad: 

PokerStars (NL)

KASIINO TOP 5
SPORDIENNUSTUS TOP 5
POKKER TOP 5