2-7 Triple Draw
  • jokker.ee
  • 15.12.2015

2-7 Triple Draw

2-7 Triple Draw (Deuce to Seven Triple Draw Lowball) on pokkerimäng, kus showdownil võidab poti kõige madalam käsi. Oluline on teada, et 2-7 reeglid on teistest low mängudest erinevad: 2-7 mängudes ei tohi käes olla ei rida ega masti ning ässad on alati kõrged kaardid. Triple-Draw mängudes on igal mängijal võimalus kolmel korral oma kaartidest 0-5 kaarti välja vahetada (draw). 
Käiguvalikud
Oma korra ajal on mängijal, olenevalt eelmiste mängijate poolt tehtud käikudest, võimalik valida erinevate tegevuste vahel: ta võib passida (check), maksta kellegi teise tehtud panuse võrra (call), panustada (bet), eelnevalt tehtud panust tõsta (raise) või mängu jätkamisest loobuda (fold). 
Mängu kulg
Hold’emile sarnaselt kasutatakse ka selles mängus diilerit ja kahte pimepanust. Kaks diilerist vasakul istuvat mängijat teevad pimepanused: esimene teeb väikse pimepanuse ja teine suure. Igale mängijale jagatakse 5 kaarti. 
1. panustamisvoor
Esimene panustamisvoor algab mängijast, kes on suure pimepanusega mängijast järgmine ning jätkub kellaosuti liikumise suunas. Kui kõik panused on tehtud ja mängu on jäänud vähemalt 2 mängijat, toimub tõmbevoor, kus mängijatel on võimalik vahetada välja 0–5 oma kaarti. Tõmbevoor algab mängijast, kes on diilerist järgmine.
2. - 4. panustamisvoor
Teine, kolmas ja neljas panustamisvoor algavad mängijast, kes on diilerist järgmisena mängu jäänud. Võib juhtuda, et kaardid saavad mängu jooksul pakist otsa, sellisel juhul segatakse mahavisatud kaardid uuesti ning mäng jätkub. Vaheldumisi toimuvad kokku neli panustamist ja kolm tõmbevooru.
Showdown
Kui pärast neljandat panustamisvooru on mängus üle ühe mängija, avatakse kaardid ja panga võidab mängija, kellel on kõige nõrgem viiekaardiline kombinatsioon.
Parim võimalik käsi on 7-5-4-3-2. Kombinatsiooni tugevust hakatakse lugema kõige kõrgemast kaardist ning võidab kõige nõrgemate ülemiste kaartidega käsi.
Kuna äss on kõrge kaart, siis kombinatsioon A-2-3-4-5 ei moodusta rida!
Kui kahel mängijal on võrdse tugevusega käsi, läheb pank jagamisele. 

2-7 triple draw.PNG
Ekraanitõmmis: PokerStars 2-7 Triple Draw lauas on pimepanused tehtud ja kaardid jagatud, algab esimene panustamisvoor.

Seda mängu pakuvad järgmised pokkeritoad:
PokerStars (FL, PL, NL)

KASIINO TOP 5
SPORDIENNUSTUS TOP 5
POKKER TOP 5