5 card draw
  • jokker.ee
  • 16.12.2015

5 card draw

5 Card Draw mängu eesmärgiks on moodustada jagatud viiest taskukaardist parim käsi kasutades võimalust üks kord 0-5 kaarti välja vahetada (tõmme ehk draw). Käte tugevusjärjestus on sama mis Hold’emis.  Seda mängu saab mängida Fixed Limit, Pot Limit ja No Limit panustega. 

Käte tugevusjärjestus on sama, mis Texas hold'em mänguski:

1. 

Parimaks viiekaardiliseks kombinatsiooniks on kuninglik mastirida (Royal Flush), mis koosneb samast mastist kümnest, soldatist, emandast, kuningast ja ässast.

2. 

Mastirida - viis järjestikust ühest mastist kaarti.

3.  

Nelik - neli ühesugust kaarti.

4. 

Mast - viis ühest mastist kaarti

5.  

Rida - viis järjestikust kaarti erinevatest mastidest.

6. 

Kolmik - kolm ühesugust kaarti.

7. 

Kaks paari.

8.

Paar.

9. 

Kõrge kaart - kui mängija suuda moodustada ühtki eelnimetatud kombinatsioonidest, vaadatakse seda, milline on tema käe tugevaim üksik kaart.

Käiguvalikud

Oma korra ajal on mängijal, olenevalt eelmiste mängijate poolt tehtud käikudest, võimalik valida erinevate tegevuste vahel: ta võib passida (check), maksta kellegi teise tehtud panuse võrra (call), panustada (bet), eelnevalt tehtud panust tõsta (raise) või mängu jätkamisest loobuda (fold). 
Mängu kulg
Hold’emile sarnaselt kasutatakse ka selles mängus diilerit ja kahte pimepanust. Kaks diilerist vasakul istuvat mängijat teevad pimepanused: esimene teeb väikse pimepanuse ja teine suure. Igale mängijale jagatakse 5 kaarti. 
1. panustamisvoor
Esimene panustamisvoor algab mängijast, kes on suure pimepanusega mängijast järgmine ning jätkub kellaosuti liikumise suunas. Kui kõik panused on tehtud ja mängu on jäänud vähemalt 2 mängijat, toimub tõmbevoor, kus mängijatel on võimalik vahetada välja 0–5 oma kaarti. Tõmbevoor algab mängijast, kes on diilerist järgmine.
2. panustamisvoor
Teine ja ühtlasi viimane panustamisvoor algab mängijast, kes on diilerist järgmisena mängu jäänud. Võib juhtuda, et läheb vaja rohkem kaarte, kui pakis alles on. Sellisel juhul segatakse kaardid uuesti ning mäng jätkub.
Showdown
Panga võidab mängija, kellel on kaartide avamisel parim viiekaardiline kombinatsioon. Kui kahel mängijal on võrdse tugevusega käsi, läheb pank jagamisele. Kaartide mast ei oma käte tugevuse arvestamisel ja poti jagamisel tähtsust.

5 card draw.png

(1)    Ekraanitõmmis: No Limit 5 Card Draw PokerStarsi mänguraha lauas on pimepanused tehtud ja kaardid jagatud


Seda mängu pakuvad järgmised pokkeritoad:
Olybet (NL)
Triobet (NL)
Paf Heart (NL)
PokerStars (FL, PL, NL)

KASIINO TOP 5
SPORDIENNUSTUS TOP 5
POKKER TOP 5