5 Card Omaha High Low
  • jokker.ee
  • 17.12.2015

5 Card Omaha High Low

5 Card Omaha High Low on 5 Card Omaha mänguvormi selline edasiarendus, kus pank jagatakse kõrgeima ja madalaima käe vahel. Igale mängijale jagatakse viis kaarti, mida ta näeb ainult ise, ning laua keskele tuleb veel viis ühist kaarti. Seejuures on oluline, et oma pokkerikäe moodustamiseks tohib mängija viiest personaalsest taskukaardist kasutada kahte ning viiest ühisest lauakaardist kolme kaarti. 
Madalamat kätt igas jaotuses aga tegelikult ei esinegi, sest selle moodustumiseks peavad kõik viis kaarti olema erineva tugevusega ning võrdsed või väiksemad kui 8.
Oluline on meeles pidada, et madalat kätt arvestatakse ülevalt alla ning read ja mastid ei loe, kuid see ei tohi sisaldada paari! Kombinatsioon, mis sisaldab kõrgeima kaardina seitset, on parem, kui käsi, mille kõrgeim kaart on kaheksa. Parim võimalik madal käsi on rida ässast viieni, nt. A,2,3,4,5 (wheel).

High käte tugevusjärjestus on sama, mis Texas Hold’emis:

1. 

Parimaks viiekaardiliseks kombinatsiooniks on kuninglik mastirida (Royal Flush), mis koosneb samast mastist kümnest, soldatist, emandast, kuningast ja ässast.

2. 

Mastirida - viis järjestikust ühest mastist kaarti.

3.  

Nelik - neli ühesugust kaarti.

4. 

Mast - viis ühest mastist kaarti

5.  

Rida - viis järjestikust kaarti erinevatest mastidest.

6. 

Kolmik - kolm ühesugust kaarti.

7. 

Kaks paari.

8.

Paar.

9. 

Kõrge kaart - kui mängija suuda moodustada ühtki eelnimetatud kombinatsioonidest, vaadatakse seda, milline on tema käe tugevaim üksik kaart.

Käiguvalikud
Oma korra ajal on mängijal, olenevalt eelmiste mängijate poolt tehtud käikudest, võimalik valida erinevate tegevuste vahel: ta võib passida (check), maksta kellegi teise tehtud panuse võrra (call), panustada (bet), eelnevalt tehtud panust tõsta (raise) või mängu jätkamisest loobuda (fold).
Mängu kulg
Pre-flop ja 1. panustamisvoor
Kui taskukaardid on jagatud, otsustab mängija, kas ta loobub (fold), maksab (call) või tõstab (raise). Vooru alustab mängija, kes istub suurest pimepanusest vasakul ja see jätkub päripäeva.
Flop ja 2. panustamisvoor
Kui esimene panustamisvoor on lõppenud, jagatakse lauale kolm ühist lahtist kaarti. Esimese panuse teeb diileri vasakul käel istuv esimene käes osalev mängija. Toimub järgmine panustamisring. Minimaalne panus on alati sama suur kui pimepanus, maksimaalne panus sõltub mängu panustamise struktuurist.
Turn ja 3. panustamisvoor
Kui flopil on panustamine lõppenud, jagatakse lauale neljas ühine kaart (turn). Esimese panuse teeb taas diileri vasakul käel istuv esimene käes osalev mängija. Toimub kolmas panustamisring.
River 4. panustamisvoor
Kui turnil  on panustamine lõppenud, jagatakse lauale viies ühine kaart (river). Toimub viimane panustamisvoor, kus taas teeb esimese otsuse diileri vasakul käel istuv esimene käes osalev mängija.
Showdown
Kui pärast viimast panustamisringi osaleb käes enam kui üks mängija, avatakse kaardid. Tavaliselt näitab esimesena kaarte viimasena panustanud või panust tõstnud mängija. Erandiks on olukord, kui viimasel ringil ei tehtud panuseid. Sellisel juhul näitab kaarte esimesena diileri vasakul käel istuv mängija.
Pool panka võidab mängija, kellel on kõige tugevam viiekaardiline kombinatsioon (High), ja teise poole saab endale mängija, kellel on kõige madalam kaardikombinatsioon (Low). Mõlema kombinatsiooni arvestamisel tuleb mängijal kasutada kahte taskukaarti ning kolme lauakaarti. 
Juhul, kui ühegi mängija kaardikombinatsioon ei vasta madala (Low) kombinatsiooni tingimustele, saab kõrge (High) käe võitja endale terve panga. Kui kahel või enamal mängijal on samaväärne kõrge või madal kombinatsioon, jagatakse pool pangast omakorda võrdselt nende vahel. 
Kui mistahes panustamisvoorus jääb mängu alles ainult üks mängija (st. kõik ülejäänud on oma kaartidest loobunud), võidab allesjäänud mängija panga endale ja kaarte näitama ei pea.

5 card omaha high low.png
Ekraanitõmmis: PokerStars Pot Limit 5 Card Omaha High Low mänguraha laua teine panustamisvoor.

Seda mängu saab mängida järgmistes online-pokkeritubades:
PokerStars (FL, PL)


KASIINO TOP 5
SPORDIENNUSTUS TOP 5
POKKER TOP 5