6+ Short Deck Texas Hold'em
  • Jokker.ee
  • 01.11.2019

6+ Short Deck Texas Hold'em

6+ Hold’em on viimasel ajal populaarsust kogunud pokkeriformaat, mida tuntakse ka "Short Deck" mänguna. Tegemist on tavapärase tuntud Texas Hold'em mänguga, kuid mõndade eripäradega.

Short Deck kaardipakis on eemaldatud kõik kaardid kahest kuni viieni ehk pakis on 36 mängukaarti. Kuna pakis on nn "prügikaarte" vähem (16 väikest kaarti on eemaldatud), siis mäng on rohkem põnevam rohkemate olukordadega ehk tugevaid kombinatsioone esineb tihedamini. Kuna kaardipakis on vähem kaarte, siis näiteks ässade saamise tõenäosus on nüüd tavapärase täispakiga mängule suurem - 221:1 vs 105:1 ning näiteks kolmiku tabamine 11.8% vs 18%. Kahepoolne reatõmme (open-end straight draw) vs top set (kolmik) flopist on peaaegu et mündivise (coinflip) 47% vs 50%.

Tasub ka tähele panna, et kombinatsioonide tugevusjärjestus pole sama tavapärase Texas Hold'emiga. 6+ Hold'emis mast (Flush) on tugevam kui maja (Full House), sest masti on raskem saada (tavapärase 13 asemel on pakis ühest mastist 9 kaarti). Ässaga saab moodustada endiselt rea mõlemat pidi ehk asendab viite: on rida nagu ka .

Ka kohustuslikud pimepanused on muutunud - kõik mängijad panustavad Ante ning positsioonil (button) olev mängija panustab ühe pimepanuse, mis on "button blind".

KASIINO TOP 5
SPORDIENNUSTUS TOP 5
POKKER TOP 5