Texas Hold'em
  • jokker.ee
  • 01.01.2020

Texas Hold'em

Texas Hold'em on kõige populaarsem pokkerivorm. Mängijate eesmärk on moodustada kahest personaalsest taskukaardist ja viiest ühisest lauakaardist võimalikult tugev viiekaardiline pokkerikäsi.

Mängu mängitakse kõige sagedamini limiteerimata panustega (No Limit), mõnikord fikseeritud panustega (Fixed Limit) ja harvem sellise panustamisstruktuuriga, kus suurimaks võimalikuks panuseks on selleks hetkeks kogunenud panga suurus (Pot Limit). Leiad altpool käte tugevusjärjestuse ja pokkeri reeglid.

Käte tugevusjärjestus:

1. 
Parimaks viiekaardiliseks kombinatsiooniks on kuninglik mastirida (Royal Flush), mis koosneb samast mastist kümnest, soldatist, emandast, kuningast ja ässast. Selle kombinatsiooni esinemise tõenäosus on umbes üks kord 650 000 jooksul.

2. 
Mastirida (Straight Flush) - viis järjestikust ühest mastist kaarti.

3.  
Nelik (Quads) - neli ühesugust kaarti.

4. 
Maja (Full House) - kolm + kaks ühesugust kaarti.

5. 
Mast (Flush) - viis ühest mastist kaarti

6.   
Rida (Straight) - viis järjestikust kaarti erinevatest mastidest.

7. 
Kolmik (Set or trips) - kolm ühesugust kaarti.

8. 
Kaks paari (Two Pairs)

9. 
Paar (Pair)

10. 
Kõrge kaart (High card) - kui mängija ei suuda moodustada ühtki eelnimetatud kombinatsioonidest, vaadatakse seda, milline on tema käe tugevaim üksik kaart ja vajadusel ka kaks tugevamat kaarti).

Käiguvalikud

Oma korra ajal on mängijal olenevalt eelmiste mängijate poolt tehtud käikudest võimalik valida erinevate tegevuste vahel: ta võib passida (check), maksta kellegi teise tehtud panuse võrra (call), panustada (bet), eelnevalt tehtud panust tõsta (raise) või mängu jätkamisest loobuda (fold).

FTE_new_offer_2023_EST-1380x240-EST_Delfi.jpg

Mängu kulg

Pre-Flop (ehk enne ühiseid 3 kaarti - 1. panustamisvoor)

Üks mängija on diiler. Seda positsiooni tähistab button, mis liigub mängijate vahel päripäeva pärast iga jaotust. Esimene mängija, kes istub diilerist vasakul, teeb enne kaartide jagamist kohustusliku panuse (väike pimepanus ehk small blind), tavaliselt on selle panuse suurus pool suurest pimepanusest. Teine mängija pärast diilerit teeb enne kaartide jagamist suure kohustusliku panuse (suur pimepanus ehk big blind). Üks-ühele mängus teeb diileri positsioonil istuv mängija enne kaartide jagamist väikese ja tema vastane suure kohustusliku panuse. Pimepanustest ja sellele järgnevatest panustest moodustub käe jooksul pank, mille võitmine on mängijate eesmärk. Igale mängijale jagatakse kaks kinnist kaarti (taskukaardid), mida teised mängijad ei näe. Esimene panustamise ring algab mängijast, kes istub suure pimepanuse teinud mängijast vasakul, edasi teevad mängijad oma käigu päripäeva. 

Flop (ehk peale 3 esimest ühist kaarti - 2. panustamisvoor)

Esimese panustamisringi järel asetatakse lauale kolm lahtist kaarti (flop), mida saavad oma pokkerikombinatsiooni moodustamiseks kasutada kõik mängijad. Järgmine panustamise ring algab diileri positsioonil istuvast mängijast järgnevast allesjäänud mängijast. Panustamine jätkub päripäeva. 

Turn (peale neljandat ühist kaarti - 3. panustamisvoor)

Pärast seda panustamisringi lisatakse lauale neljas ühine kaart (turn). Mäng jätkub kolmanda panustamisvooruga. Alustab esimene diilerist vasakul käel istuvatest mängu jätkavatest mängijatest. Panustamine jätkub päripäeva, minimaalsete panuste suurused on eelneva ringiga võrreldes kahekordsed. 

River (peale viimast ehk viiendat ühist kaarti - 4. panustamisvoor)

Kui kolmas panustamisring on läbi, lisatakse lauale viies ühine kaart (river). Neljandas panustamisvoorus alustab panustamist taas esimene diilerist vasakul istuvatest mängujäänud mängijatest ja panustamine jätkub päripäeva. 

Kui mistahes panustamisvoorus jääb mängu alles ainult üks mängija (st. kõik ülejäänud on oma kaartidest loobunud), võidab see allesjäänud mängija panga ning oma kaarte näitama ei pea.

Showdown - kaardid lahti!

Kui viimase vooru panustamised on lõppenud ning mängu on jäänud vähemalt kaks mängijat, avavad nad kaardid (showdown) ning parima kombinatsiooni omanik võidab panga (pot). Võrdsete käte korral läheb pank jagamisele.  

Ekraanitõmmis: Showdown NL (NL = No Limit) Texas Hold’em lauas

olybet.PNG

Texas Hold'em pokkerit saab mängida järgmistes online-pokkeritubades:

OlyBet (NL, PL, Flip & Go, Allin or Fold - kiirpokker)

Unibet (NL, Banzai, HexaPro – mängu pääseb ainult 10 pimepanusega)

Paf (FL, NL, Blaze, Fish Party - kiirpokker)

Coolbet (FL, NL, Blaze, Fish Party - kiirpokker)

Betsafe (FL, NL, Blaze, Fish Party - kiirpokker)

PokerStars (FL, PL, NL, ZOOM, Spin & Go - kiirpokker)

ggpoker-team.jpg

ALUSTA GG/OLYBET POKKERIS MÄNGIMIST SIIT!

KASIINO TOP 5
SPORDIENNUSTUS TOP 5
POKKER TOP 5