7 card high low
  • jokker.ee
  • 21.12.2015

7 card high low

Seven Card Stud High Low on edasiarendus Seven Card Studist, kus pank läheb jagamisele kõrgeima ja madalaima kombinatsiooni saavutanud mängijate vahel. Mängijatele reeglina ühiseid kaarte ei jagata ning iga mängija saab kokku 7 kaarti, millest kolm (kaks esimest ja viimane) jagatakse kinniselt ja neli lahtiselt. Mängu eesmärk on moodustada jagatud seitsmest kaardist võimalikult tugev ja/või võimalikult madal viiekaardiline kombinatsioon. 

High käte tugevusjärjestus on sama, mis Texas Hold'em mängus:

1. 

Parimaks viiekaardiliseks kombinatsiooniks on kuninglik mastirida (Royal Flush), mis koosneb samast mastist kümnest, soldatist, emandast, kuningast ja ässast.

2. 

Mastirida - viis järjestikust ühest mastist kaarti.

3.  

Nelik - neli ühesugust kaarti.

4. 

Mast - viis ühest mastist kaarti

5.  

Rida - viis järjestikust kaarti erinevatest mastidest.

6. 

Kolmik - kolm ühesugust kaarti.

7. 

Kaks paari.

8.

Paar.

9. 

Kõrge kaart - kui mängija suuda moodustada ühtki eelnimetatud kombinatsioonidest, vaadatakse seda, milline on tema käe tugevaim üksik kaart.

Madala kombinatsiooni kvalifitseerumiseks on vajalik, et mängijal oleks käes viis kaarti, mis on madalamad kui 9, äss loetakse madalama käe arvestamisel „üheks“. Parimaks madalaks käeks on seega rida ässast viieni. Igas jaotuses ei pruugi madalat kätt moodustuda ning sel juhul võidab kogu panga kõrgema (high) kombinatsiooni omanik. Oluline on meeles pidada, et madalat kätt arvestatakse ülevalt alla ning read ja mastid ei loe. Seega kombinatsioon, mis sisaldab kõrgeima kaardina seitset, on parem, kui käsi, mille kõrgeim kaart on kaheksa. 

Seda mängu mängitakse kõige sagedamini limiteeritud panustega (Fixed Limit) ja kokku on viis panustamisvooru. Esimesed kaks vooru on madala ja järgmised kolm vooru kõrge panuselimiidiga. 

Käiguvalikud

Oma korra ajal on mängijal, olenevalt eelmiste mängijate poolt tehtud käikudest, võimalik valida erinevate tegevuste vahel: ta võib passida (check), maksta kellegi teise tehtud panuse (call), panustada (bet), eelnevalt tehtud panust tõsta (raise) või mängu jätkamisest loobuda (fold), Erinevalt flopimängudest pimepanuseid pole ning esimeses panustamisvoorus peab kõige nõrgema kaardi omanik tegema kohustusliku avapanuse, misjärel toimub panustamine päripäeva. Alates neljandast tänavast teeb esimese käiguotsuse selleks hetkeks kõige paremat avatud kombinatsiooni omav mängija.

Algpanus ehk ante

Enne kaartide jagamist panevad kõik mängijad panka kohustusliku kindlaksmääratud suurusega algpanuse (ante). 

Mängu kulg

1. panustamisvoor (3. tänav)

Pärast esimese kolme kaardi (2 kinnist ja 1 avatud – 3. tänav) jagamist peab kõige väiksema avatud kaardiga mängija tegema kohustusliku avapanuse (bring-in). Kui mitmel mängijal on sama tugevusega kaart, selgitatakse alustaja kaardimasti alusel. Mastide järjestus on poti, ärtu, ruutu, risti (madalaim). Madalaima mastiga kaardi omanik alustab. 

Panuse minimaalne summa sõltub mängu panustamisstruktuurist, kuid soovi korral võib mängija teha ka limiitidele vastava maksimaalse panuse. Bring-in on ühtlasi panustamise algus ja kui keegi vastastest panust ei tõsta, siis ei pea avapanuse teinud mängija järgmise kaardi vaatamise eest enam rohkem mängumärke panka panema. Edasi toimub panustamine päripäeva ja panust saab tõsta ühe ühiku võrra. 

2. panustamisvoor (4. tänav)

Kõikidele allesolevatele mängijatele jagatakse üks lahtine kaart (4. tänav). Panustamist alustab selleks hetkeks avatud kaartidest kõrgeima kombinatsiooni omanik (kõrgeim võimalik kombinatsioon on antud hetkel kaks ässa), kellel on võimalus kas passida (check) või panustada (bet). Panuse suuruseks on kindlaksmääratud limiidi madalam panus. Kuni keegi mängijatest pole panust teinud, saavad kõik mängijad passida. Käiguvoor liigub edasi kellaosuti suunas. 

NB! Erinevalt Seven Card Stud High’st ei võimalda 4. tänaval avatud kaartidest paari avanemine Stud High Low mängus panuste suurust kahekordistada!  

3. panustamisvoor (5. tänav)

Allesjäänud mängijad saavad juurde ühe lahtise kaardi. Mäng jätkub sarnaselt eelmisele voorule, kus esimesena teeb käiguotsuse kõige parema kombinatsiooni omanik, kuid panuselimiit tõuseb madalamalt kõrgele (mis on tavaliselt võrreldes madala panusega kahekordne). Edasistes voorudes püsib kuni lõpuni kõrgema suurusega panustamine.

4. panustamisvoor (6. tänav)

Mängijad saavad juurde ühe lahtise kaardi ja panustamine on samasugune nagu kolmandas voorus 5. tänaval.

5. panustamisvoor (7. tänav)

Igale mängijale jagatakse seitsmes ehk viimane kaart. Tegemist on kinnise kaardiga ning seda näeb ainult mängija ise. Panustamise järjekord on samasugune nagu eelmises voorus. 

Väga harva võib juhtuda, et kõik 8 mängijat püsivad mängus kuni viimase kaardini. Sellisel juhul saavad kaardid pakis otsa (sest 8x7=56, kuid pakis on ainult 52 kaarti) ning personaalsete kinniste kaartide asemel jagatakse laua keskele üks lahtine kaart (community card), mida saavad oma viiekaardilise pokkerikäe moodustamiseks kasutada kõik mängijad.

Showdown

Kui pärast viimast panustamisvooru on mängu jäänud enam kui üks mängija, toimub showdown ehk kaartide näitamine. Esimesena avab kaardid viimane panustaja. Kui viimasel ringil ei tehtud ühtegi panust, näitab esimesena kaarte viimasena käiguvoorus olnud mängija. Edasi jätkatakse kellaosuti liikumise suunas. 

7card stud high low FL.PNG

Ekraanitõmmis: PokerStarsi 7 Card Stud High Low FL mänguraha laua mäng neljandal tänaval 

Seda mängu saab mängida järgmistes online-pokkeritubades:

PokerStars (FL)

Paf Spade (FL)

KASIINO TOP 5
SPORDIENNUSTUS TOP 5
POKKER TOP 5