7 Card Stud
  • jokker.ee
  • 22.12.2015

7 Card Stud

Seven Card Stud on kõige populaarsem stud-pokkeri vorm. Erinevalt flopimängudest (Hold’em, Omaha jt) siin mängijatele reeglina ühiseid kaarte ei jagata ning iga mängija saab omale kokku 7 kaarti, millest kolm (esimesed kaks ja viimane) jagatakse kinniselt ja neli lahtiselt.

Mängu eesmärk on moodustada jagatud seitsmest kaardist võimalikult tugev viiekaardiline pokkerikäsi. Stud pokkerit mängitakse kõige sagedamini limiteeritud panustega (Fixed Limit) ja kokku on viis panustamisvooru. Esimesed kaks vooru on madala ja järgmised kolm vooru kõrge panuselimiidiga. 

Käte tugevusjärjestus on sama mis Hold’emis:

1. 

Parimaks viiekaardiliseks kombinatsiooniks on kuninglik mastirida (Royal Flush), mis koosneb samast mastist kümnest, soldatist, emandast, kuningast ja ässast.

2. 

Mastirida - viis järjestikust ühest mastist kaarti.

3.  

Nelik - neli ühesugust kaarti.

4. 

Mast - viis ühest mastist kaarti

5.  

Rida - viis järjestikust kaarti erinevatest mastidest.

6. 

Kolmik - kolm ühesugust kaarti.

7. 

Kaks paari.

8.

Paar.

9. 

Kõrge kaart - kui mängija suuda moodustada ühtki eelnimetatud kombinatsioonidest, vaadatakse seda, milline on tema käe tugevaim üksik kaart.

Käiguvalikud

Oma korra ajal on mängijal, olenevalt eelmiste mängijate poolt tehtud käikudest, võimalik valida erinevate tegevuste vahel: ta võib passida (check), maksta kellegi teise tehtud panuse (call), panustada (bet), eelnevalt tehtud panust tõsta (raise) või mängu jätkamisest loobuda (fold), erinevalt flopimängudest pimepanuseid pole ning esimeses panustamisvoorus peab kõige nõrgema kaardi omanik tegema kohustusliku avapanuse, misjärel toimub panustamine päripäeva. Alates neljandast tänavast teeb esimese käiguotsuse selleks hetkeks kõige paremat avatud kombinatsiooni omav mängija.

Algpanus ehk ante

Enne kaartide jagamist panevad kõik mängijad panka kohustusliku kindlaksmääratud suurusega algpanuse (ante). 

Mängu kulg

1. panustamisvoor (3. tänav)

Pärast esimese kolme kaardi (2 kinnist ja 1 avatud – 3. tänav) jagamist peab kõige väiksema avatud kaardiga mängija tegema kohustusliku avapanuse (bring-in). Kui mitmel mängijal on sama tugevusega kaart, selgitatakse alustaja kaardimasti alusel. Mastide järjestus on poti, ärtu, ruutu, risti (madalaim). Madalaima mastiga kaardi omanik alustab. 

Panuse minimaalne summa sõltub mängu panustamisstruktuurist, kuid soovi korral võib mängija teha ka limiitidele vastava maksimaalse panuse (complete). Bring-in on ühtlasi panustamise algus ja kui keegi vastastest panust ei tõsta, siis ei pea avapanuse teinud mängija järgmise kaardi vaatamise eest enam rohkem mängumärke panka panema. Edasi toimub panustamine päripäeva ja panust saab tõsta ühe ühiku võrra. 

2. panustamisvoor (4. tänav)

Kõikidele allesolevatele mängijatele jagatakse üks lahtine kaart (4. tänav). Panustamist alustab kõrgeima kombinatsiooni omanik (kõrgeim võimalik kombinatsioon on antud hetkel kaks ässa), kellel on võimalus kas passida (check) või panustada (bet). Panuse suuruseks on kindlaksmääratud limiidi madalam panus. Kuni keegi mängijatest pole panust teinud, saavad kõik mängijad passida ning käiguvoor liigub edasi kellaosuti suunas. 

ERAND: Kui ühel mängijatest moodustub avatud kaartidest paar, siis on kõigil 4. tänaval osalevatel mängijatel õigus soovi korral panustada korraga kaks ühikut ehk kõrge panuselimiidi järgi. Edasistes voorudes toimub panustamine eranditult ühe ühiku kaupa.

3. panustamisvoor (5. tänav)

Allesjäänud mängijad saavad juurde ühe lahtise kaardi. Mäng jätkub sarnaselt eelmisele voorule, kus käiguotsuse teeb esimesena kõige kõrgema kombinatsiooni omanik. Panuselimiit tõuseb madalamalt kõrgele (mis on tavaliselt võrreldes madala panusega kahekordne). Edasistes voorudes püsib kuni lõpuni kõrgema suurusega panustamine.

4. panustamisvoor (6. tänav)

Mängijad saavad juurde ühe lahtise kaardi ja panustamine on samasugune nagu kolmandas voorus 5. tänaval.

5. panustamisvoor (7. tänav)

Igale mängijale jagatakse seitsmes ja viimane kaart. Tegemist on kinnise kaardiga ning seda näeb ainult mängija ise. Panustamine on analoogne eelmisele voorule. Väga harva võib juhtuda, et kõik 8 mängijat püsivad mängus kuni viimase kaardini. Sellisel juhul saavad kaardid pakis otsa ning personaalsete kinniste kaartide asemel jagatakse laua keskele üks lahtine kaart (community card), mida saavad oma viiekaardilise pokkerikäe moodustamiseks kasutada kõik mängijad.

Showdown

Kui pärast viimast panustamisvooru on mängu jäänud enam kui üks mängija, toimub Showdown. Esimesena avab kaardid viimane panustaja. Edasi jätkatakse kellaosuti liikumise suunas. Mängijal on õigus enda kaarte näidata või kaardid näitamata maha visata (muck).

7 card stud FL bring in.PNG

Ekraanitõmmis: Seven Card Stud FL mänguraha laud PokerStarsis, madalaim kaart teeb avapanuse (bring-in)

KASIINO TOP 5
SPORDIENNUSTUS TOP 5
POKKER TOP 5