Courchevel
  • jokker.ee
  • 20.12.2015

Courchevel

Courchevel on 5 Card Omaha mänguvormi edasiarendus, kus igale mängijale jagatakse viis kaarti, mida ta näeb ainult ise, ning laua keskele tuleb viis ühist kaarti. Seejuures on Courcheveli eripäraks see, et juba enne esimese panustamisvooru algust jagatakse välja esimene avatud flopikaart. Võimalikult tugeva pokkerikäe moodustamiseks tohib mängija viiest personaalsest taskukaardist kasutada kahte ning viiest ühisest lauakaardist kolme kaarti. 

Käte tugevusjärjestus on sama, mis Texas Hold’emis.

Käte tugevusjärjestus:

1. 

Parimaks viiekaardiliseks kombinatsiooniks on kuninglik mastirida (Royal Flush), mis koosneb samast mastist kümnest, soldatist, emandast, kuningast ja ässast.

2. 

Mastirida - viis järjestikust ühest mastist kaarti.

3.  

Nelik - neli ühesugust kaarti.

4. 

Mast - viis ühest mastist kaarti

5.  

Rida - viis järjestikust kaarti erinevatest mastidest.

6. 

Kolmik - kolm ühesugust kaarti.

7. 

Kaks paari.

8.

Paar.

9. 

Kõrge kaart - kui mängija suuda moodustada ühtki eelnimetatud kombinatsioonidest, vaadatakse seda, milline on tema käe tugevaim üksik kaart.

Käiguvalikud

Oma korra ajal on mängijal, olenevalt eelmiste mängijate poolt tehtud käikudest, võimalik valida erinevate tegevuste vahel: ta võib vaadata(check), maksta kellegi teise tehtud panuse võrra (call), panustada (bet), eelnevalt tehtud panust tõsta (raise) või mängu jätkamisest loobuda (fold).
Mängu kulg
Pre-Flop ja 1. panustamisvoor
Kui taskukaardid on jagatud, avatakse esimene flopikaart. Seejärel otsustab pimepanustest vasakul istuv mängija (UTG), kas ta loobub (fold), maksab (call) või tõstab (raise). Edasi teevad mängijad oma käiguotsuse päripäeva.
Flop ja 2. panustamisvoor
Kui esimene panustamisring on lõppenud, jagatakse järgmised kaks flopikaarti (nüüd on laua keskel tavapärane kolmest kaardist koosnev flop). Esimese panuse teeb diileri vasakul käel istuv esimene käes osalev mängija. Toimub järgmine panustamisring. 
Turn ja 3. panustamisvoor
Kui flopil on panustamine lõppenud, jagatakse lauale neljas ühine kaart (turn). Esimese panuse teeb taas diileri vasakul käel istuv esimene käes osalev mängija. Toimub kolmas panustamisring.
River ja 4. panustamisvoor
Kui turnil  on panustamine lõppenud, jagatakse lauale viies ühine kaart (river). Toimub viimane panustamisvoor, kus taas teeb esimese otsuse diileri vasakul käel istuv esimene käes osalev mängija.
Showdown
Kui pärast viimast panustamisringi osaleb käes enam kui üks mängija, avatakse kaardid. Tavaliselt näitab esimesena kaarte viimasena panustanud või panust tõstnud mängija. Panga võidab mängija, kellel on kõige tugevam viiekaardiline kombinatsioon, aga meeles tuleb pidada, et iga mängija käe arvestamisel tuleb kasutada kahte taskukaarti ning kolme lauakaarti. Kui kahel või enamal mängijal on sama kombinatsioon, jagatakse pank nende vahel võrdselt.
Kui mistahes panustamisvoorus jääb mängu alles ainult üks mängija (st. kõik ülejäänud on oma kaartidest loobunud), võidab allesjäänud mängija panga endale ja kaarte näitama ei pea.

Courchevel.PNG
Ekraanitõmmis: Courchevel laua esimene panustamisvoor

Seda mängu saab mängida järgmistes online-pokkeritubades:
PokerStars (PL)

KASIINO TOP 5
SPORDIENNUSTUS TOP 5
POKKER TOP 5