Jokkeri retronurk: 2004. aasta parimate pokkeriboonuste TOP5
  • Maheaatom
  • 26.06.2016

Jokkeri retronurk: 2004. aasta parimate pokkeriboonuste TOP5

Kuu alguses panin kirja 5 fakti, mille põhjal võiks 2016. aastal olla hoopis parem pokkerit mängida kui tosin aasat tagasi. Selles ma jätkuvalt ei kahtle, et hetkel on hoopis ägedam edukas pokkerimängija olla. Ometi igatsevad vana kooli mängijad taga endisi aegu, sest tollane kehv mängutase ning netipokkeris makstud müstilised boonused mekkisid hoopis magusamalt, kui mistahes galaõhtud või teleülekanded.

Millised need boonused aga täpselt olid? Olge lahked - siin on 5 tänapäeval lausa veidrana tunduvat pakkumist aastatel 2004-2005, mis tagasid mängijatele 100%-lise või koguni kordades suurema tingliku rakebacki!

5. koht: Parem boonushoorad kui tühjad lauad
Pakkuja: Absolute Poker
Juurdemakse: Pidev 100%-line rakeback
Pokkeritoa tulevik: Läks Black Friday järel pankrotti

Absolute Poker ei kuulunud küll otseselt "boonushoorade" esimeste valikute hulka, sest seal mängiti peamiselt alles siis, kui kuskil mujal enam boonuseid hoorata ei olnud. Põhjuse mängimiseks vajadusel siiski leidis, sest madalamates limiitides oli garanteeritud "eluaegne" 100%-line rakeback.

Erinevalt teistest kohtadest tuli Absolutes siiski ka mängida osata. Eelkõige osata kiusata teisi boonushoorasid, kes mängisid ülitighti ja aeglast mängu. Kui õnnestus mõni neist tilti ajada, suurenes teenistus juba märgatavalt. 

Kindlasti ei olnud Absolute mõnus mängukoht. Kümmekond aastat tagasi oli sealne tarkvara ning graafika niivõrd kohutav, et kui täna peaks keegi samal tasemel teenust pakkuma, ei pruugiks teda päästa isegi 100%-line rakeback...

4. koht: Palju lühiajalist actionit igaks kuuks 
Pakkujad: Cryptologic Network: SunPoker, InterPoker, Poker Plex jt. 
Juurdemakse: Igakuine 150%-200% rakeback
Pokkeritoa tulevik: Saidid on tegevuse lõpetanud 

Kindlasti mäletavad paljud vana kooli mehed ja naised muidu igati kena tarkvara ja graafikaga Cryptologic võrgustikku, mille arvukad skinnid maksid vapralt igakuiseid re-load boonuseid. Summad on erinevad, jäädes vahemikku 40-90 eurot.

Iga boonusdollari vabastamiseks tuli mängida 5 reigitud kätt. Kuna tollal juhtus harva, et flop vaatamata jäeti, olid pea kõik käed ka "reigitud". Tõsi - madalaim limiit oli NL100, kuid ka seal andis jääda pisikesse kasumisse ilma ühtegi floppi vaatamata. Reaalsuses oli muidugi kasulikum aktiivsemalt mängida, sest tase oli üsna halb ning tinglikult kogunes sel viisil ka rakebacki paremini. Kindlasti üle 100%, pigem kahesaja ligi. 

Üks tore asi oli veel: kõik, kes endale mõne affiliate-lehe lõid ning läbi selle "liitusid", teenisid reaalselt veel 25% "palgalisa", sest Cryptologic võrgustiku omapära ei võimaldanud boonuseid ja muid hüvesid rakebackist maha arvestada. Nii internet lausa kubises nn. "ühe-mehe-pokkeriportaalidest": üks jubedam kui teine, kuid saite see eriti ei huvitanud - alanud oli pokkeribuum ning kliendiks sobisid kõik.  

Crytologicus õppisid nii mõnedki mehed väga hästi selgeks mängu, mida tänapäeval enam ükski täie mõistusega pokkerihuviline ei harrasta. 6-max Limit (!) Holdem, ideaalne boonushoorade mäng. Tagantjärgi pean isegi häbiga tunnistama, et pole ühtegi teist formaati niivõrd hästi vallanud... Tõsi - eks head tulemused tuginesid suuresti ka sellel, et enamus vastastest vist päris kaine peaga nendesse laudadesse ei istunud... 

3. koht: Turuliider iga hinnaga 
Pakkujad: PartyPoker, Empire Poker 
Juurdemakse: Igakuine, kuni 333% panustatud rahast 
Pokkeritubade tulevik: Party Poker on kaotanud üle 95% mängijatest, Empire Poker oma tegevuse sootuks lõpetanud. 

Raske öelda, kas Party Poker sai omal ajal maailma suurimaks pokkeritoaks tänu tolle aja parimale softile või igakuistele re-load boonustele, mis meelitasid laudadesse ka emad, vanaemad, õed, vennad, koerad ja kassid. 

Party's ning tema põhiskinnis Empire'is anti igakuiselt ära 100-200 dollarit, nõudes  iga boonusdollari vabastamise eest vaid 5-7 reigitud kätt. Sobisid kõik mängutasemed, madalaim oli alates 2005. aastast NL25 (jah, noored sõbrad - ärge üllatuge, nn. sendilauad pole veel kümmet aastatki vanad!) Keskmiselt läks reigitud kätena kirja seitse jaotust kümnest, mis tähendas, et ühtegi kätt (!) kaasa mängimata (ainult blinde makstes) nõudis 100-dollarilise boonuse vabastamine full-ring lauas umbes 30-40 dollari tasumist. 

Pole ime, et Party võrgustiku boonused ajasid arvutite taha ka inimesed, kes pokkerist mitte midagi ei teadnud - ka mitte seda, et rida on tugevam kui kolmik.  Ja Party töötajad ei suutnud kuidagi ära imestada, miks on Eestis nii paljud 50-60 aastased naised korraga pokkerit mängima hakanud. 

2. koht: Tunnipalk laiskvorstidele
Pakkujad: Valik UK taustaga spordiennustuse ja kasiinosaite: UK Betting, Totalbet, Ritz Casino, William Hill (kõik Cryptologic Network)
Juurdemakse: Igakuine, kuni 1000% panustatud rahast
Pokkeritubade tulevik: William Hill tegutseb edasi iPoker'is, ülejäänud on kas tegevuse lõpetanud või pokkerist loobunud.

Vähemalt neli Crytpologic võrgustikku kuuluva saiti (Ritz, UK Betting, Totalbet ning William Hill) testisid eelmise kümnendi keskel omalaadset lojaalsusskeemi - £5 tunnipalga maksmist. Hea küll, seda sai vaid 5 tunni eest/per sait/per konto, kuid asi seegi. 

Mis on tunnipalga võlu? Tööandja ootab, et tööline näitab tunni jooksul mingit kindlat produktiivsust, mis võimaldab nii töölisele palka maksta kui ka omanikule kasumit teenida. Tööline üldjuhul teeb just nii palju kui vaja, et oma töökohta sälitada - ülearu palju ei rabele keegi, sest töötasu on ikka sama. Seevastu boonushoor peab aga arvestama sellega, et liigne agarus võib hoopis talle kalliks maksma minna.  

Viie naela saamiseks tuli "istuda" tund aega vähemalt NL100 või Limit 1/2 lauas. Lühikese ajaga muutusid eelpool nimetatud full-ring lauad kogu võrgustikus kohutavalt aeglaseks, sest seal ei mängitud pokkerit, vaid aeti boonuseid taga. Enamasti ei jõutudki tunniga kahest ringist kaugemale, sest kõik mängijad stallisid oma mõtlemisaja julmalt lõpuni.  BB sai reeglina oma panuse tagasi, sest mistahes tõste tähendas üldjuhul ässade või kuningate paari. "Koostöö" erinevate mängijate vahel sujus erakordselt ladusalt - keegi ei tõtanud kiirelt foldima, panustamisest või bluffimisest rääkimata.  

1. koht: Võta raha ja kao!
Pakkuja: Pacific Poker 
Juurdemakse: Kuni 125 dollarit niisama
Pokkeritoa tulevik: Tegutseb brändi 888.com all edasi, endiselt edukas 

Pafific Poker'it iseloomustas erakordselt kohutav ja ebakindel tarkvara (mängida sai vaid ühel laual) ning uskumatult halb mängude tase. Kui otsida võrdlust tänapäevaga, siis sobiks selleks vast mõni festivaliaegne öine live-turistilõks, ainult et samasugune mäng toimus tollal internetis!

Pacific Poker meelitas uusi mängijaid 25% kuni $125 instant boonusega. See tähendab siis üldjuhul boonust, mis kantakse koha arvele ning mida võib ka kohe kasutada. Tänapäeval suuremaid summasid enam pokkeris ei pakuta, sest liiga suur on oht, et uus mängija saadud boonuse oma sõbrale "kaotab". 

Pacificu deposiitboonuse muutis aga iseäranis magusaks see, et selle väljavõtmiseks polnudki vaja üldse mängid! Ehk - panid 500 arvele, said 125 instant boonuse ning cashisid seejuures tuima näoga 625 välja. Äraproovitud asi - raha laekuski kenasti arve.

See ei pruukinud olla mõistagi kõige õigem otsus neile, kes ka natuke mängida oskasid. "Ausa vabastamisega" andnuks kindlasti vähemalt sama summa mänguga juurde teenida...
KASIINO TOP 5
SPORDIENNUSTUS TOP 5
POKKER TOP 5