Kaks aastat Novolotot reforminud Urve Palo lahkub kasiinoärist
  • Jokker.ee
  • 24.05.2021
  • 0

Kaks aastat Novolotot reforminud Urve Palo lahkub kasiinoärist

Täna andis 2019. aasta juunis Novoloto juhiks saanud Urve Palo (pildil) teada oma peatsest kasiinoärist lahkumisest. 

Intervjuus Delfi Ärilehele sõnas Palo, et möödunud kaks aastat möödusid väga põnevalt ning ettevõttest lahkub ta juuni lõpus põhjusel, et tema töö Novolotos sai tehtud. Palo kinnitusel tõusis nende aastatega märgatavalt Novoloto turuosa, uuenes ettevõtte kultuur ning paranesid ka majandustulemused.

Kasumisse Novoloto siiski ei jõudnud, kuid koroonapandeemia tõttu ei olnud eelmine aasta ka päris tavaline. "Olime kolm kuud suletud. Kui nende kuude tavapärane käive lisada, oleksime nullis lõpetanud," hüpotiseeris Palo.

Kas Palo tööl jäi pooleli?

Tippjuhtide vahetus tekitab alati spekulatsioone ning igipõlise küsimuse, et kas nad lahkusid tõesti ise või hoopis sunniti lahkuma? Eriti siis kui pressiga jagatud info on ümmargune ning lahkuv (või lahkunud) juht ei jaga täpseid selgitusi oma tuleviku kohta. Enamasti see nii ongi. Tipptasemel on nii tööandja- kui töötaja maine lihtsalt niivõrd oluline, et ainult rumalad hakkavad avalikult musta pesu pesema. Nii saab ka üldsus pea alati teada, et lahku mindi "pärast eesmärkide saavutamist parimate sõpradena".

Oma tuleviku osas jääb Palo Delfile antud intervjuus üsna üldsõnaliseks ning viitab, et plaanib esialgu suvel aja maha võtta ning hiljem alustada juhtimiskoolituste pakkumist. 

Anonüümsed Delfi kommentaatorid võivad muidugi öelda mida tahavad, kuid meie võime küll kõrvaltvaatajana kinnitada, et Palo ajal tehti Novolotos head tööd, eriti võrreldes eelneva ajaga. 2019. aastal, mil võeti üle konkureeriv kasiinokett Grand Prix, polnud Novoloto seis kaugeltki kiita: iga-aastased kahjumid olid kolossaalsed, turundus puudus sootuks ning enamike töötajate seas valitses üleüldine käegalöömise mentaliteet. 

Palo juhtimisel reformiti aga ettevõtet põhjalikult. Ei saa öelda, et varasema kasiinoäri kogemuseta Palo oleks nende kahe aasta jooksul jalgratast leiutanud, kuid suurem osa hädavajalikest muudatustest tehti 10-15 aastat ajas maha jäänud Novolotos siiski ära. 

Esiteks muudeti brändi - eestlastele arusaamatust kahe "S"-iga Fenikssist sai märksa suupärasem Fenix. Teiseks suleti aastaid sügavat miinust tootnud mängusaalid, kolmandaks käivitati taaskord online-kasiino Fenixbet, mis pole tehniliselt küll kaugeltki täiuslik ning ka senised tulemused on kesised, kuid tootena siiski hädavajalik. 

Fenixi kaubamärk hakkab hästi silma. On tele- ja välireklaame ning palju sponsorlust. Kasiinodes ja online'is toimuvad kampaaniad, tekstid on arusaadavad, veebileht on kaasaegne ning seda uuendatakse regulaarselt. Püsimängijad saavad kasutada erinevate mängutasemetega kliendikaarti. Mängusaale on uuendatud ning nende välimust värskendatud, linnapildis hakkavad nad märksa paremini silma kui endised Fenikssi saalid.  

Väga suured muutused toimusid ka organisatsioonisiseselt. Juhtkond sai viisaka kontori, kuid neilt nõuti ka viisakat käitumist. Lihtsalt juhmid ning umbkeelsed inimesed lendasid tänavale. Võrdsuse huvides eelistati värbamisel eestlasi (varem kuulis Novolotos eesti keelt harva ning isegi töölepingud olid venekeelsed). Parandati olmetingimusi, suurendati palkasid, töötajaid ootasid ühisüritused, koolitused ning müügivõistlused. Ehk siis võeti kasutusele kõik see, mis peaks olema ühes normaalses ettevõttes, kuid pre-2019 Novolotos täielikult puudus. 

Samas ei saa muidugi öelda, et kogu töö oleks tehtud, sest Novolotol on arenemisruumi veel küllaga, seda eelkõige online-kasiinona. Kuid hea algus on tehtud ning meenutades eelnevat perioodi ei saa Palo tööle küll etteheiteid teha. Loodetavasti said ka Läti ja Austria omanikud vähemalt aru, et efektiivseks tegutsemiseks on hädavajalik nii kohapealne juht, kohapealsete abimeeste kaasamine, pidevad uuendused kui ka euroopalik töökultuur.

Seega loodame, et Palole leitakse vääriline, võib-olla ka paremini kasiinospetsiifikat (iseäranis online-hasartmänge) tundev järglane ning Novoloto jääb ka edasi viisakaks Eesti kasiinoettevõtteks. Palo mantlipärija osas on Jokkeril oma pakkumine muidugi juba olemas ... aga me hetkel veel avalikult spekuleerima ei hakkaks ;) 

Artikli foto: Elena Kask

Kommentaarid

KASIINO TOP 5
SPORDIENNUSTUS TOP 5
POKKER TOP 5