Kas Limit Holdemi päevad on lõplikult loetud?
  • Jokker.ee
  • 26.10.2016
  • 0

Kas Limit Holdemi päevad on lõplikult loetud?

Netipokkeri algusaegadel erakordset populaarsust nautinud Limit Holdem on viimastel aastatel oluliselt marginaliseerunud ning hetkel harrastab seda vaid napp 1,5% kõikidest pokkerimängijatest.

Veel umbes 15 aastat tagasi oli Limit Holdem tõenäoliselt populaarseim mäng internetis, seda eriti enne mikrolaudade käivitamist. Põhjus vägagi lihtne - võrreldes No Limitiga oli võimalus ühekordseks kaotamiseks kordades väiksem. Paljud saidid nagu näiteks Paradise Poker ei soovinud No Limitit pakkuda just kartusel, et (halvad) mängijad võivad liiga kiirelt bustoks minna. 

Ka hiljem katsetasid Limit Holdemit eelkõige algajad või siis madala riskitaluvusega kliendid nagu näiteks USA seeniorid. See kõik hoidis mängude taseme madalal ning meelitas ligi nii boonushoorasid kui pokkeriproffe. PokerScout andmetel oli isegi 2006. aastal Limit Holdemi osatähtsus koguni 26% kõikidest online-rahamängudest, kuid aastatega kõik muutus.  

"Ei saa eitada, et näiteks tosin aastat tagasi oli tegemist üsna lollikindla ning madala variatsiooniga mänguga, mille biitimine erilisi oskusi ei nõudnud. Reaalselt tulutoov tight-agressive mäng oli kergesti õpitav ning eeldas vaid baasteadmisi matemaatikast," iseloomustas Limit Holdemit endine pokkeriproff "Maheaatom", kes harratas seda mänguformaati aastatel 2004-2006.

"Tänu üldisele halvale mängutasemele ning suurtele pankadele, mis lubasid ühtlasi ka kergelt boonuseid vabastada ning tõotasid korralikku rakebacki, võisid ka hobimängijad üsna minimaalse tööga Eesti keskmisest palgast märksa rohkem teenida. Tõsi - idüll kestis vaid loetud aja. Näiteks 2011. aastal oli tase limit-laudades juba niivõrd kõrge ning ühtlane, et reik sõi ära ka kõige kõvemate mängijate oodatud kasumi. Selge see, et profid hakkasid seejärel otsima uusi mänge ning fishe ei paelunud emotsioonitu limit-action nagunii," jätkas Maheaatom. 

Tänapäeval on praktikas jõutud selleni, et iga kolme aastaga on Limit Holdem kaotanud üle poole mängijatest. Nii on kõigest kümne aastaga langenud Limit Holdemi mängijate arv vaid napi 1,5%-ni.

Uuringud näitavad, et uued (hobimängijad) enam limiidiga mängudest kuigivõrd ei hooli,  pühendudes eelkõige No Limit ja Pot Limit formaatidele. Ka vähesed "pokkeripeerud", kellele limit-mängud siiani meeldivad, kipuvad eelistama pigem eksootilisemaid mänge. Tõsi - ka viimaste populaarsus väheneb iga aastaga.   

Tõenäosus, et Limit Holdem varsti internetist sootuks kaob, on võrdlemisi suur. Mis teistest limiidiga mängudest saab, on veel vara prognoosida, kuid tahame me seda või mitte - No Limit Holdemi domineerimine muutub aasta-aasta järjest suuremaks nii live'is kui netipokkeris. 

Andmete allikas: Pokerscout.com

Seotud mängud

Kommentaarid

KASIINO TOP 5
SPORDIENNUSTUS TOP 5
POKKER TOP 5