Kas teadsid, et...?
  • savikoti
  • 16.12.2018
  • 0

Kas teadsid, et...?

... esimese täiesti elektroonilise slotiautomaadi arendas 1963 (kasutusse võeti laialdaselt 1964) välja Eestiski tuntud firma „Bally Manufacturing“.

Masin kandis nime „Money Honey“ ja oli mängijasõbralikult varustatud tuttava stardikangiga, et jätta mulje nagu sõltuks mängu tulemus endiselt selle käimatõmbajast. Esmakordselt oli automaadil alt avatud põhi, mis võimaldas ilma assistendi abita sooritada väljamakseid kuni 500 mündi ulatuses.

1968. aastaks oli „Bally Manufacturing“ saanud enda valdusesse üle 90% turuosa Nevada osariigis müüdavatest slottidest. Hiljem laiendas firma oma tegevust ka videomängudele ning koostöös Jaapani tootjatega levitati näiteks mänge „Pac Man“ ja „Space Invaders“. Firma saavutuste seas tuleb kindlasti ära märkida veel 1994 käibele lastud masin „Game Maker“ – maailma esimene puutetundliku ekraaniga mänguautomaat, mis võimaldas valida kuni 10 erineva mängu vahel.

Hiljem on Bally vahetanud korduvalt firma nime (hetkel „Bally Technologies“) ja hargnenud. Näiteks toodab üks haru neist sootuks haldus- ja raamatupidamissüsteeme.

Seotud mängud

Kommentaarid

Kasiino
Spordiennustus
Pokker