Kihlveokontorid FIFA edetabelist ei hooli
  • Jokker.ee
  • 03.06.2016

Kihlveokontorid FIFA edetabelist ei hooli

Järgmisel nädalavahetusel algavad Prantsusmaal kauaoodatud jalgpalli Euroopa meistrivõistlused. Kui FIFA edetabeli põhjal peaksid peamisteks favoriitideks olema belglased, siis kihlveokontorite pingereas on Belgia alles neljandal-viiel kohal ning selged soosikud on hoopis võõrustajaid. 

Juuni alguse seisuga juhib FIFA edetabelit Argentiina, parima Euroopa meeskonnana on Belgia kõrgel teisel kohal (siinkohal ei tasu unustada, et Belgia oli kuni selle aasta märtsini päris pikka aega ka tabeliliider). Ega neid alahinnata tasugi, sest belglastel on tõesti väga hea tiim, kuid kas seal on materjali ka EM-tiitliks, on muidugi iseasi. EM-finaalturniiril on nad mänginud viiel korral, seni parimaks saavutuseks teine koht 1980. aastal. Kolmel viimasel EM-il ei suudetud aga üldse finaalturniirile kvalifitseeruda. 

Belgia tuleb Euroopa meistriks*

Coolbet 9,50

TonyBet 10,00

Paf 11,00

Optibet 11,00

Unibet 11,00

Triobet 11,50

Olybet 12,00

Kes on aga tegelik favoriit? Mõistagi kodus mängivad prantslased! Kõikide kihlveokontorite hinnangul järgnevad võõrustajatele Saksamaa ja Hispaania, neljandale kohale paigutatakse ühe erandiga Inglismaa (vaid Coolbet hindab Belgia võimalusi kõrgemaks), tugevuselt kuues koefitsient on aga Itaalial ning seitsmes Portugalil.

Vutiekspertide hinnangul peaks juhtuma ime, kui võitja ei tuleks just nende seitsme meeskonna seast. Aga pall on ümmargune ning juhtuda võib mõistagi kõike. Näiteks Kreeka EM-tiitlivõidu tõenäosust tosin aastat tagasi ei hinnanud kihlvekontorid kõrgemaks kui 1:150 vastu.   

FIFA edetabelis leiame Prantsusmaa alles 17. kohalt. Neist eespool asub isegi Holland (14), kes ei suutnud üllataval kombel üldse EM-ile kvalifitseeruda. Euroopa tiimidest on esikümnes veel Saksamaa (neljas), Hispaania (kuues) ning Portugal (kaheksas).

Tõsi - FIFA edetabeli kõrval on jalgpallis kasutusel ka ELO ränking, bus belglased on alles üheteistkümnendad, jäädes alla nii Prantsusmaale, Saksamaale, Hispaaniale kui ka Inglismaale. Kindlasti suurendab oluliselt prantslaste väljavaateid kodus mängimine, suurvõistlustel enamasti äparduvatele inglastele annab aga tublisti eneseusku üliedukas kvalifikatsioon, kus võideti kõik 10 mängu (sh. alistati kahel korral ka Eesti). 

Prantsusmaa tuleb Euroopa meistriks*

Tonybet 3,50

Triobet 4,00

Olybet 4,00

Paf 4,00

Optibet 4,00

Unibet 4,00

Coolbet 4,20

Kõige ebatõenäolisemaks peetakse seevastu Albaania, Põhja-Iirimaa ja Ungari esikohta. Kui Albaania peaks tulema Euroopa meistriks, siis garanteerib näiteks TonyBet koguni 501-kordse väljamakse.  

Kellesse usud aga Sina?

*Koefitsiendid on 3. juuni seisuga. 

Seotud mängud

KASIINO TOP 5
SPORDIENNUSTUS TOP 5
POKKER TOP 5