Üksikpanus
  • Jokker.ee
  • 08.12.2015

Üksikpanus

Spordiennustuse e. kihlveo kõige lihtsam panustamise vorm on üksikpanus, mis tähendab ühe kindla eelseisva sündmuse tulemuse ennustamist. Olgu selleks siis õhtuse UEFA Meistrite liiga alagrupimängu täpne skoor, peatselt algava Wimbledoni tenniseturniiri võitja või Eesti pääsemine järgmisel aastal toimuva Eurovisiooni lauluvõistluse finaalil. 

Eelkõige vahendavad kihlveokontorid panuseid kõige tähtsamatele spordisündmustele maailmas, kuid samas ka mitmesugustele meelelahutuslike üritustele ning koguni poliitikale. Lisaks võitja ennustamisele saab panustada ka muule, korvpallis näiteks mõne konkreetse mängija poolt võetud lauapallidele või vormelis sellele, kas ning millal tuleb rajale turvaauto.   

Sündmuse toimumise eeldatavat tõenäosust väljendavad koefitsiendid. Need on vajalikud just seetõttu, et mõned sportlased või võistkonnad on teistest tugevamad ning nende võiduvõimalused konkurentidest suuremad. Mida suurema favoriidiga tegemist on, seda madalam on ka tema võidukoefitsient. Seevastu kõrge võidukoefitsient näitab, et väljavaateid võidule peetakse üsna ebatõenäoliseks.  

Esialgsed koefitsiendid määrab kihlveokontor ning vastavalt jooksvalt tehtud panustele võivad need reaalajas muutuda. Eelkõige põhineb spordiennustust pakkuvate ettevõtete ärimudel sellel, et erinevaid resultaate eeldavad mängijad veavad kihla omavahel ning mängukorraldaja saab endale teatava vahendustasu. Võidud õigesti ennustanud mängijatele makstakse välja pärast spordisündmuse lõppu.  

Mõistagi pole spordisündmuste tulemused kunagi 100% etteaimatavad, kuid teadmised spordist ning erinevatest panustamise meetoditest tulevad kindlasti kasuks. Kuna kõik mängukorraldajad võitlevad pettuste ning kokkuleppemängude vastu, ei lubata reeglina teha kuigi suuri panuseid sündmustele, mille tulemus võib olla panustest motiveeritud. Enne panustamist on kindlasti soovitav tutvuda vastavate mängureeglite ning kasutajatingimustega.    

Üksikpanus.jpg

Pildil: Klassikaline üksikpanus 1x2 Triobetis. Mängija ennustab, et 17. veebruaril toimuv AS Roma ning Real Madridi kohtumine jääb (normaalajal) viiki. Koefitsiendid (4,00 Roma võit, 3,60 viik ning 1,95 Reali võit) on näha keskel üleval. Paremal on panustamissedel, kus saab valida panuse suuruse (10 eurot) ning näha edu korral võimalikku tagasimakset (36 eurot).  

KASIINO TOP 5
SPORDIENNUSTUS TOP 5
POKKER TOP 5