Mitmikpanus
  • Jokker.ee
  • 18.12.2015

Mitmikpanus

Mitmikpanus on panustamise alaliik, kus mängija ennustab korraga mitme üksteisest sõltumatu sündmuse tulemust. Mitmikpanuse korral korrutatakse kõikide valitud panuste koefitsiendid ning mängija võidab juhul, kui kõik tehtud panused lähevad täppi. Üheainsa ebaõnnestumise korral kaotatakse aga kogu panus. 

Mitmikpanuseid tehakse tavaliselt suurte võitude jahtimiseks, kuid mõnikord ka olukorras, kus soovitakse teenida maksimaalset tulu mitmelt madala koefitsiendiga mängult. Kui oletame, et mängijal on 40 eurot ning ta soovib panustada nelja jalgpallimatši kindlale favoriidile (kõigi võidukoefitsient on näiteks 1,25), siis teeniks ta nelja 10-eurose üksikpanuse õnnestumise korral kõigest 10 eurot kasumit (40x1,25-40). 

Seevastu mitmikpanuse korral oleks netovõit eelneval näitel juba 57,65 eurot (40x1,25x1,25x1,25x1,25-40). Loomulikult tuleb arvestada, et üheainsa vääratuse korral kaotab mängija kogu 40-kroonise panuse, nelja üksikpanusega läheks vett vedama aga ainult konkreetne kaotatud panus. 

Kõrge kombineeritud riski tõttu on võimalik üsna väikese rahasummaga suurelt võita ka siis, kui panustatakse vaid eeldatavatele favoriitidele. Sageli mängitakse riskide maandamiseks läbi mitmeid erinevaid stsenaariume ning tehakse hulga mitmikpanuseid korraga.    

Mitmikpanus.jpg

Pildil: Mitmikpanus Triobetis. Mängija on valinud kolm tulemust, mida võib näha rohelisega markeeritult all keskel. Parempoolsel panustamissedelil on kogukoefitsient (kõikide valitud tulemuste koefitsientide korrutis) ning võimalik võidusumma juhul, kui kõik mängud lõppevad valitud tulemusega.  

KASIINO TOP 5
SPORDIENNUSTUS TOP 5
POKKER TOP 5