Naisteliiga kaudu Unibet Openile: Karin Ehala
  • Kairit Leibold
  • 28.11.2023

Naisteliiga kaudu Unibet Openile: Karin Ehala

Eesti naiste pokkeriliiga 28.oktoobri live etapi auhindadeks olid Unibeti Openi online satelliitturniiride piletid. Karin sai 9. koha eest 50-eurose pileti, edasi pääses ta 250-eurosele turniirile ning jõudis seal nende nelja õnneliku hulka, kes võitsid Unibet Openi paketi (põhiturniiri pilet, ööbimine hotellis ja raha sõidukulude katteks). Rääkisin Kariniga mõned päevad enne äralendu.

Kuidas see Unibet Open paketi võit tuli?
Võitlemist oli palju, kahte turniiri järjest võita pole kerge. Ma ei pea end õnneseeneks, aga suutsin oma panustega esindada tugevaid käsi ja lõpuks kõik kuidagi töötas.

Kas see on Su esimene välismaine turniir?
Ei ole. Ma käisin Battle of Malta festivalil oktoobris, kus võtsin osa ühest kõrvalturniirist ja naiste turniirist.

Tutvusta end veidi, kes Sa oled ja kust Sa tuled, kuidas pokkeri juurde jõudsid?
Olen Tallinnast pärit, aga aastaid elanud Ameerikas. Georgia osariigis, kus mina elasin, oli hasartmäng keelatud. Olen käinud korra Las Vegases abikaasaga, kuid pokkerituppa ma seal ei jõudnud, mängisin vaid blackjack’i. Nooruses olin pokkerit paar korda proovinud, aga see ei tekitanud minus siis suuremat huvi. 
Augustis 2022. aastal mängisin esimest korda abikaasa õhutusel pokkeriturniiril ja ju siis oli hetk õige, sest kohe hakkas huvitama. Tekkis väljakutse, et kas saab ka paremini mängida ja juba nädal aega hiljem jõudsin esimest korda rahalisele kohale. 
Kuu aja pärast sain sel samal  Mystery Bounty turniiril juba 2. koha ja natuke rohkem kui 2000 eurot auhinnaraha, mis on rahaliselt minu suurim võit. Natuke kripeldab, et oleks võinud proovida ka võidu peale mängida, aga tegime diili seal. 
See andis tõuke edasi mängida ja käisin esimesel aastal palju mängimas, et saada mängukogemust, kirjutasin isegi märkmikku üles oma kulud ja tulud ning analüüsisin oma mängu.

Kas see Mystery Bounty 2. koht on seni Sinu suurim võit?
Rahalises mõttes küll, aga kogemuse mõttes pean oma suurimaks saavutuseks Tallinna WSOP Circuit 660€ Progressive Bounty turniiri 15. kohta, kus pidasin kõikide nende proffidega võideldes vastu 12 tundi ja ei saanud küll finaalllauda, aga ikkagi rahalisele kohale sellises konkurentsis. Alati ei ole küsimus ainult rahasummas, arvan, et see on minu suurim pokkerielamus tänaseni!

Kust Sinu sportlik ja võitlushimuline suhtumine pokkerimängu pärineb? 
Olen oma loomult võistleja ja võitleja - mul on sportlasehing. Nooruses tegelesin näiteks pikalt ratsaspordiga. 

Mida pokker Sinu jaoks tähendab?
Pokker on mõttesport. Minu jaoks on tegemist hobiga, ma ei mängi pokkerit rahateenimise eesmärgil. Mulle meeldib mängida natuke kõrgema sisseostuga turniire, sest seal on õnnefaktoril väiksem tähtsus, rohkem määrab strateegia, matemaatika ja lauatunnetus.
Pean lauatunnetust eduka mängu juures oluliseks, seda ma püüan ise ka kogu aeg juurde õppida. Isegi telefonist muusika kuulamine tegelikult segab live mängu, sest kogu aeg tuleb jälgida vastaseid, et  aru saada, kelle vastu kuidas mängida ning oma mängu kohandada.Tunnistan, et ma lähen mõnikord ka tilti ja pean tööd tegema oma emotsionaalse poolega.

Kuidas naisteliigasse sattusid?
Usun, et Facebookist sain esimese info. Kõigepealt kirjutasin sealt Kristi Kirsile, et kuidas saaksin naisteliigaga liituda ja tema ütles, et ega ei peagi muud tegema, kui tuleb lihtsalt neid turniire mängima hakata.

Kas eelistad mängida naisteturniire või segaturniire?
Tegelikult segaturniire. Ma ei tea miks, aga tundub nagu oleks naistel hoopis teistsugune mänguloogika. Naistega mängida on keerulisem: mõnest mängijast saad juba natuke aru, aga teise käikudest ei jaga kohe mitte midagi. Tugevamate ja kogenenumate naistega on lihtsam mängida, neil on juba mingi väljakujunenud stiil. Naiste turniiridel, eriti naisteliigas, kus on üle 100 mängija, on mängijate tase väga ebaühtlane ja kui sa veel ei tunne neid, siis on keeruline aru saada, kas vastasel on hea käsi või tuli ta lihtsalt õnne proovima. Naiste turniirid on teiselt poolt mulle huvitav väljakutse ja ma väga tahaks jõuda kunagi naiste mängus kõrgele kohale, see oleks omaette väärtusega saavutus.

Kui palju Sul on pokkerimängijatest sõpru, kas oled neid pokkeriga juurde võitnud ka?
Mõned tõesti on juba tekkinud. Enamasti suhtleme küll pokkerilauas või pokkerisaalis, aga mõnega oleme juba täitsa sõbraks saanud ja ka väljaspool pokkerit suhelnud. Pokkerirahvas koosneb väga värvikatest inimestest, igavaid inimesi ei olegi, kogu aeg on põnev. Alguses oli uue ja võõrana natuke raske, aga tuleb öelda, et mind on hästi vastu võetud. Tunnen, et jää on hakanud vaikselt sulama.
Naisteliigas on ka juba päris mitu head tuttavat tekkinud. Ave Lepikuga näiteks jagan Unibet Openil lausa tuba.

Soovin Sulle kõrget lendu ja ägedat pokkerikogemust Bukarestis. Mis eesmärgiga sinna lähed? Mida ootad reisist?
Ma tänan! Finaallaud on eesmärk ikka! Eesmärgid peavad kõrged olema, siis on, mille poole püüelda. Kui kaardijooks toetab, siis on kõik võimalik! Lähen annan endast parima ning mängin oma parimat mängu, väga loodan, et kaart ka toetab.
Tean, et sinna on minemas näiteks ka Ilona Sibold, Laur Sibold, Herli Olop, Katri Käsper, Henri Käsper, Siiri Saar ja palju teisi eestlasi. Täitsa ootan nende kõigiga kohtumist ja ühist ajaveetmist. Laupäeval on näiteks suur pokkeripidu, millest võtame eestlastega kindlasti osa. Programm tõotab tulla tihe ja huvitav.

Jääme siin Eestis huviga ootama, mida Karin Bukarestis saavutab ja loodame, et tal on ka Tallinnasse naastes meile üht-teist rääkida.

Hoia end Eesti naiste tegemistega pokkeris kursis FB grupis Eesti naised pokkeris.

Seotud mängud

KASIINO TOP 5
SPORDIENNUSTUS TOP 5
POKKER TOP 5